Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Hrvate skrbi upad nemških turistov

Hrvate skrbi upad nemških turistov

Ker slovenec ma rad, da se ga jebe, večni hlapec. Za to je tud pripravljen plačat. Mazohizem.

Izkušeni hrvaški turistični delavci so pa to pogruntali in nudijo takšno storitev.

Ja, težka je, če moraš v 3 mesecih zaslužit za celo leto…. 😉
[/quote]

Tud to sm par dni nazaj ujela, zakaj so cene v Dubrovniku tolk dražje kot npr v Zg? Zato, ker oni lahk večinoma služijo 9 mesecev, medtem ko v Zg celo leto 😉
[/quote]

Dubrovnik ima itak poseben status in je bistveno dražji od drugih turističnih krajev. Cena je v skladu s povpraševanjem. Ker želijo vsi videti Dubrovnik (Igra prestolov, Vojna zvezd, Robin Hood), so temu primerne tudi cene.

ja, večina želi videt Dubrovnik zaradi napačnih razlogov… ne zaradi zgodovine (Serenissima, Dubrovačka Republika…), arhitekture in kulture.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

ja, večina želi videt Dubrovnik zaradi napačnih razlogov… ne zaradi zgodovine (Serenissima, Dubrovačka Republika…), arhitekture in kulture.
[/quote]

Tudi jaz še nisem bila v Dubrovniku, ampak ga želim videti zaradi zgodovine in arhitekture. Imam ga na popisu v ožjem izboru. 🙂

ja, večina želi videt Dubrovnik zaradi napačnih razlogov… ne zaradi zgodovine (Serenissima, Dubrovačka Republika…), arhitekture in kulture.
[/quote]
Kako je lahko razlog za obisk mesta napačen?

ja, večina želi videt Dubrovnik zaradi napačnih razlogov… ne zaradi zgodovine (Serenissima, Dubrovačka Republika…), arhitekture in kulture.
[/quote]
Kako je lahko razlog za obisk mesta napačen?
[/quote]

Približno tako kot si lahko kupiš Hummerja za vožnjo po mestu.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

ja, večina želi videt Dubrovnik zaradi napačnih razlogov… ne zaradi zgodovine (Serenissima, Dubrovačka Republika…), arhitekture in kulture.
[/quote]

ja, da pa plačaš 20 eur za sprehod čez obzidje, je pa tudi malo – precej preveč …

Turki imajo pač druge destinacije…

ja, večina želi videt Dubrovnik zaradi napačnih razlogov… ne zaradi zgodovine (Serenissima, Dubrovačka Republika…), arhitekture in kulture.
[/quote]

ja, da pa plačaš 20 eur za sprehod čez obzidje, je pa tudi malo – precej preveč …
[/quote]

V primerjavi s ceno kave ni ti… 😉

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

ja, večina želi videt Dubrovnik zaradi napačnih razlogov… ne zaradi zgodovine (Serenissima, Dubrovačka Republika…), arhitekture in kulture.
[/quote]
Kako je lahko razlog za obisk mesta napačen?
[/quote]

Približno tako kot si lahko kupiš Hummerja za vožnjo po mestu.
[/quote]
Ha, kravjek. Važno da kupiš, pa čeprav gre takoj na odpad. Turist, pravijo, obrij ga dokler je nažajfan…

ja, večina želi videt Dubrovnik zaradi napačnih razlogov… ne zaradi zgodovine (Serenissima, Dubrovačka Republika…), arhitekture in kulture.
[/quote]

ja, da pa plačaš 20 eur za sprehod čez obzidje, je pa tudi malo – precej preveč …
[/quote]

V primerjavi s ceno kave ni ti… 😉
[/quote]

ma ja … še dobro, da nisva šla, ker se je potem konkretno ulilo, in ni nehalo … drugič.
letos so pa uvedli kvote, koliko ljudi sme biti naenkrat v starem delu mesta. Drži?

Ja, to je zaradi čred s križark. Dubrovnik gre po poti Benetk…

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Sam sem zaradinarave mojega dela takorekoč bolj ali manj obredel vse celine. Največ sem sem se seveda zadrževal v Evropi nato severna in južna Amerika ter indonezija z Azijo.
Kot večina Slovencev, sem tudi sam veliko let pred tem gostoval pri sosedih, največ po Kvarnerju in južni dalmaciji.
Pri Hrvatih, me je vedno motil tisti bolj ali manj skrit nacionalizem in nekekšnja prikrita mržnja do Slovencev, kar mi je potrdilo tudi dosti prijateljev ki so po narodnosti Hrvati.
Ko sem še zahajal h sosedom, me je velikokrat zmotilo to, da so me/nas tretirali kot drugorazredne oziroma tretjerazredne turiste. Velikokrat se spomnim kako smo s prijatelji naredili v enem znanem hotelu v Istri poizkus in dva dni naročali isto jed v nemskem jeziku, in nato naprej nekaj dni v slovenskem jeziku. Ni mi potrebno razlagati, da je bila mesna plošča za 4 osebe naročena v nemskem jeziku bistveno bolj obložena, kot tista naročena v slovenskem jeziku… Ravno zaradi takih dogodivščin (bilo jih je več) sem se počasi preusmeril na druge kraje po Evropi (Ibiza, Egipt, Tunizija, Korzika, Kanarski otoki….)
Sprva sem dejansko mislil, da je najceneje obiskovat sosebe, ko pa sem enkrat preizkusil druge destinacije po EU, sem videl, da drugot za isti denar dobim bistveno več in me tretirajo kot turista in ne kot tretjerazrednega turista. Drugot po EU ljudje nimajo občutka manjvrednosti pred Slovenci, kot ga imajo Hrvati, zaradicesar nastako tretirajo. Veliko komentarjev bo sedaj na moje sporočilo, da to ni res, da oni se počutijo na HR zaželjene, da nimajo slabih izkusenj….. mogoče res ne… Vsem pa svetujem, naj poskusijo v isti restavraciji naročit jedi najprej v nemsškem in slovenskem jeziku. V časih ko sem jaz zahajal dol ne bila razlika enorman…
Ne bom rekel, da nikoli več ne grem na HR, ampak bom rekel, dokler hrvati ne bodo ponudili kaj več kot samo morje in sonce mene pri sosedih preprosto ne vidijo.
Kdor bo rekel, da k sosedom hodi zaradi tega ker je najbolj ugodno se preprosto laze. Veliko destinacij je po svetu, ki so za 14 dni bivanja skupaj z letalskim prevozom cenejse, kot pa je 14 dni dopusta na HR s svojim prevozom.

Lepo povedano. Enako se na hr počutim sama, nekaj prikritega je v njihovem odnosu do nas. Drugje se enostavno rečeno počutim dobrodošla.
Popolnoma se strinjam s tabo.


Ali pa ti lažeš. Ker ne gledaš recimo tega, da nismo vsi navdušeni nad hotelskim turizmom, da imamo nekateri tudi družine in 4 osebe oz 5 s prevozom kar nekaj nanese, pa da nekateri ne maramo nekih fensi restavracij, pač pa čisto navadne lokalne, kamor hodijo lokalci. Za moj stil dopusta (soliden apartma tik ob morju nekje na samem za 5 člansko družino) pa če še tako iščem, ni cenejšega od Hrvaške. Razen, če mi ti odpreš oči in najdeš kakšen biser kje drugje.

Lepo povedano. Enako se na hr počutim sama, nekaj prikritega je v njihovem odnosu do nas. Drugje se enostavno rečeno počutim dobrodošla.
Popolnoma se strinjam s tabo.
[/quote]
Jaz pa nimam takšnega občutka. S to razliko, da npr. v Grčiji ne razumem, kaj govorijo o meni (pa verjamem, da nas imajo tudi samo za hodeče denarnice), na Hrvaškem pa. In ko sem večkrat poslušala zaposlene, kaj vse so govorili o Nemcih in drugih gostih, za katere so vedeli, da jih ne razumejo, mi je bilo jasno, koliko jim res v rit lezejo:-). No, se razume, da tudi nekega odnosa do kateregakoli turista velikokrat nimajo najboljšega. Ne vem, se mi zdi, da ravno zaradi jezika Slovence malo bolj resno jemljejo. Če ne verjamete, pa poskusite sami. Moj brat je to naredil, ko je hotel najeti čoln, pa so nekaj zašuštrali. Najprej je govoril angleško in pa so mutili, pa klicali šefa, ki je govoril vse mogoče. Ko pa je potem rekel lepo po slovensko, so hitro obrnili ploščo in mu ustregli. 🙂
Kdor verjame, da so npr. Grki kaj bistveno boljši, bi bil presenečen, če bi mu kdo prevajal, kaj govorijo med sabo o turistih. Pa ne pozitivno presenečen. Podobno ali pa še huje je v Egiptu in Turčiji. Tam niso prijazni, tam so izredno vsiljivi.

Lepo povedano. Enako se na hr počutim sama, nekaj prikritega je v njihovem odnosu do nas. Drugje se enostavno rečeno počutim dobrodošla.
Popolnoma se strinjam s tabo.
[/quote]

Tudi meni se zdi podobno. Nekaj hinavskega je, iskreni itak nikoli in nikjer niso, človek se počuti, kot da ni dobrodošel. V smislu; ko ste že tu, bomo nekaj….na približno….
Res je to. Mi smo hodili tudi po drugih državah, po Sredozemlju, tudi severneje. Res so nas povsod tretirali z nekim spoštovanjem…razen v Hr.

Pozdravljena,

Naj te razočaram. NE Lažem, ampak je takšna kruta resnica, ki se jo večina slovencev ne zaveda, ker so večinoma navajeni hoditi na eno in isto mesto po vec desetletij. V mojem prvem postu sem res navajal hotelske storitve v tujini, ampak naj te ponovno razžalostim, cene v tuji v kampih so velikokrat se bistveno nižje kot v hotelih. V tujini je zelo razsirjeno kampiranje v lesenih hiscah tik ob morju – npr. Tajska ali Vietnam.
Ne mislim se spuščati na osebno raven, kdo ima prav in kdo ne. Ne mislim kogarkolimprepričevati naj ne hodi na HR, ker mi to ni namen. Vsak je planer svojega dopusta in svojega življenja zato lahko hodijo slovenci tudi na dopust k sosedu v mlako. Vsak se pač odloči po svoje. Sam sem zgolj napisal moje videnje in moje izkušnje z tujino in HR.
Tudi v tujini npr. V Andaluziji ali pa npr na Portugalskem imaš take plaze, da o njih samo sanjaš. Domačini skoraj vsi govorijo angleški jezik, cene pa so v primerjavi z hrvaško (govorim za cene hotelov) prav smešne v primerjavi z Hrvaško.
Meni osebno najboljsi otok v Atlantskem ocenanu je Madeira, je pa res da je do tam draga letalska karta (zivljenje tam pa je smešno poceni).
Vsak naj se odloči po svoji vesti, je pa tudi to, da si vecina slovence ne predstavlja dopusta z letalskim prevozom, ampak zgolj in samo avtom….

Jaz pa ne razumem folka, če je to res, da se pustite tako j.ebat. Da se men kaj tazga zgodi, bi mu najprej povedala svoje, bi mu rekla, da to mesno ploščo odnese nazaj, ker hočem tako, kot jo dobijo Nemci.
Sm na Hr po raznih kafičih, restavracijah…ful, pa takih izkušenj nimam. Pa se pogovarjamo tud po slovensk, pač odvisn kakšna družba je. Se nam je pa npr že zgodil, da so kakšni ljudje prišli za nami, pa so bili prej postreženi kot mi, ker so pač naročil za več denarja. Pa smo natakarja napizdil, se nam je opravičil in se kaj tazga ni več zgodil. Ali pa smo enostavn prenehal hodit v tist lokal. Skratka ni šans da bi se kr tako pustila da me kdo j.ebe v glavo!

…. pa še nekaj sem pozabil napisati. Lansko leto sva bila skupja z boljšo in lepšo polovico na Tajskem, kjer vsa srečala zgolj po naključju srečala slovensko družino (oče, mati in 3 otroci ). Pa smo se zapletli v podoben pogovor kot ga imammo sedaj tukaj. Sama sicer nisva preverjala njihovih trditev, ampak jim verjameva gleda na poznavanje tamkajšnje turistične ponudbe. Za 3 tedensko dopustovanje na Tajskem z leseno in klimatizirano hišo tik ob morju, za 5 člansko druzino skupaj z letalskim prevozom so odsteli 1300 eur. Dopust so izvedli v lastni reziji brez turističnih agencij… mislim da bi bila cena na hrvaskem za 3 tedne z lastnim prevozom bistveno drazja,…

Malo filozofiraš. Govorim o apartmajih tik ob morju za družino. Če nič drugega, je cena prevoza za družino precejšnja (tudi če najdeš najcenejše možne karte) in vse skupaj podraži dopust. Apartmajev tik ob morju nekje na samem pa skorajda ni. Če že, so to luksuzne vile, ki pa so neprimerljivo dražje. Če ne verjameš, lahko komot sam malo pobrskaš – tako po Španiji, kot tudi Portugalski (ki je sicer lepa, ni pa ravno za kopanje Atlantik). Za družino je tak dopust dražji od primerljivega na Hrvaškem. Žal, ampak tako še vedno je.

Iz prve roke potrdim in dodajam, da tako iskreno prijaznih ljudi, kot so na Tajskem, zlepa ne srečaš.

Malo filozofiraš. Govorim o apartmajih tik ob morju za družino. Če nič drugega, je cena prevoza za družino precejšnja (tudi če najdeš najcenejše možne karte) in vse skupaj podraži dopust. Apartmajev tik ob morju nekje na samem pa skorajda ni. Če že, so to luksuzne vile, ki pa so neprimerljivo dražje. Če ne verjameš, lahko komot sam malo pobrskaš – tako po Španiji, kot tudi Portugalski (ki je sicer lepa, ni pa ravno za kopanje Atlantik). Za družino je tak dopust dražji od primerljivega na Hrvaškem. Žal, ampak tako še vedno je.
[/quote]

Torej se strinjas, da vecina hodi na hrvasko, ker misli, da je cenejse.

Japajade. Sodelavec, ki je prav tako šel letos na Tajsko s familijo, je bil prej tudi glasen, tik pred odhodom pa je priznal, da bo drago, drago (tudi vse v lastni režiji). Koliko točno, bo povedal, ko se vrne. Vem pa, da je bila lanska Indonezija precej precej draga. Da cene niso več tako nizke, kot so bile včasih, ko je še sam potoval.
Zdaj, ali tvoja familija laže kot pes teče, ali pa sploh niso sešteli vseh stroškov. Pa otroci so bili verjetno čisto majhni. Za 1300 s kartami za 5 oseb za tri tedne? Malo morgen, ja.

New Report

Close