Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Hujšanje

Hujšanje

Primožila sem se v družino, kjer imajo vsi 30-50kg preveč. Če mene vprašaš, jim je nemogoče shujšat dokler so na kupu in se podpirajo v čustvenem prenajedanju, zato, ko mi kaj jamrajo samo sočutno kimam in si mislim svoje – 1001 izgovor pa na gene pa na močne kosit pa na…
najprej si je treba v glavi spucat.

Štetje kalorij se za mene ni obneslo.
300 kalorij iz šnicla me je držalo sito par ur in potem je bilo treba nekaj malega pojest. Ponavad sem gledala, da sem v tistem času, ko bi naj nastopila lakota že spala.
300 kalorij iz bele žemlje pa dosti krajši čas in potem obupna lakota.

Jem na 3 ure, 300 kalorij na obrok je dejansko 5 obrokov dnevno.
Moje malice so okoli 200 kalorij, zajtrk tudi, kosilo je bistveno obilnejše, večerja kakor kdaj, včasih nič, včasih ostanek kosila, včasih le kak grižljaj.
Ob 11.30 sem pojedla jabolko in pomarančo za 200 kalorij, sem že lačna, zdaj imam še en opravek in bo kosilo po drugi uri, bom komot zdržala, za popolfan še ne vem, imam še 400 kalorij za pojest, verjetno jih bom samo 300 ali manj, mogoče borovnice z grškim jogurtom, mogoče sladoled…

Jaz si zjutraj naredim bf kavo – 3 dcl – caa 400-500 kalorij.

Potem imam ob 17:00 LCHF obrok do sitega –
danes bo kos mesa, pečena zelenjava v pečici (bučke paprika paradižnik gobice melancan) – to dam kar skupaj pečt in pa skleda solate

Večerja caa ob 20:30 ko še nisem tako lačna – ostanki od kosila, kakšno jajce si sirom avokado ali grški jogurt z oreščki ipd.

15 min pred vsakim obrokom 3dcl mlačne vode.

Spat ob 21:30 najkasneje.

Super zate, če ti to ustreza.

Ampak večina pač ni sita od ene kave, ne glede na to, koliko putra not raztopiš. Jaz recimo tega niti dol ne spravim, kaj šele, da bi nato jedla šele od petih popoldne.

Zakaj bi se matrala, če lahko za 500 kcal pojem orenk zajtrk in še nekaj malega za kosilo oz. malico?

Saj tale LCHF je čisto OK, ampak ni za vse.

Uf, če bi jaz večerjala eno uro pred spanjem, sploh spala ne bi! Naslednji dan pa verjetno tudi ne bi nič pojedla!

Kakšno kavo pa spiješ za 500 kalorij? Moja ima komaj par kcal.

Super zate, če ti to ustreza.

Ampak večina pač ni sita od ene kave, ne glede na to, koliko putra not raztopiš. Jaz recimo tega niti dol ne spravim, kaj šele, da bi nato jedla šele od petih popoldne.

Zakaj bi se matrala, če lahko za 500 kcal pojem orenk zajtrk in še nekaj malega za kosilo oz. malico?

Saj tale LCHF je čisto OK, ampak ni za vse.
[/quote]

Nic narobe – si pac tip cloveka za zajtrk, pojes pa v enem dnevu pribl.enako.
Tudi sama nisem – glwdw hrane – jutranji tip cloveka, komot s kavami & cajem furam do 2-3tje ure popoldne. Mislim, da je bistvo, da jemo, takrat ko smo lacni -kar jih zadnje case vedno vec temu nacinu pritjuje – ne p temu, da je nujno ‘dan zacet z bogatim zajtrkom’. Govorim pa izkljucno zA odrasle ljudi.

Uf, če bi jaz večerjala eno uro pred spanjem, sploh spala ne bi! Naslednji dan pa verjetno tudi ne bi nič pojedla!

Kakšno kavo pa spiješ za 500 kalorij? Moja ima komaj par kcal.
[/quote]

Napisala je bf kavo, to je kava s ful masla, predvidevam.

Sem pogledala, kaj je to bullet kava in mi je že ob branju sestavin postalo slabo. Tega tudi jaz ne bi mogla, pa imam rada polnomastno mleko in smetano.

In bi ob tem opozorila na skrite kalorije – ena žlica olja ima več kot 100 kalorij, to moraš upoštevat tako pri pripravi solate kot pri pripravi hrane. Včeraj smo pri nas imeli makarone z zelenjavo, na hitro popraženo na olju, pa brez kake druge zabele, je bilo to čisto dovolj. V solato raje dam bučno olje, ker ga zaradi močnega okusa daš manj …
In olje oz. maščobe – tudi tu raje kakovostno, ne kupit “olja za cvrtje” ali solatnega olja, ker so to najcenejše in najslabše mešanice. Že kakovostno sončnično olje je nekaj čisto drugega.

New Report

Close