iDESI

Za “humano”.

Cepite se in boste zboleli za lažjim potekom covida. I Desi to nikakor ne moreš vedeti. Zato temu ostro oporekam.

Zakaj? Zato, ker se nisem cepila in sem zdrava in to čutim in vem. In tudi vem, poznam svoje telo, da bom zbolela, če bom prejela cepivo. Zato tega ne bom nikoli dopustila.

Prav tako vsi v družini.

Nismo zboleli. Zakaj le. Niti dneva bolnišk niti dneva karanten.

In bedaki bi že morali razumeti, da zdrav imunski sistem odklanja kemijo.

Odgovor na objavo uporabnika
Pozdrav soncu, 25.11.2021. ob 17:32

Cepite se in boste zboleli za lažjim potekom covida. I Desi to nikakor ne moreš vedeti. Zato temu ostro oporekam.

Zakaj? Zato, ker se nisem cepila in sem zdrava in to čutim in vem. In tudi vem, poznam svoje telo, da bom zbolela, če bom prejela cepivo. Zato tega ne bom nikoli dopustila.

Prav tako vsi v družini.

Nismo zboleli. Zakaj le. Niti dneva bolnišk niti dneva karanten.

In bedaki bi že morali razumeti, da zdrav imunski sistem odklanja kemijo.

Res je.

Robi

Toda osebno nimam nič proti temu, da posameznik prejme v svoje dobro cepivo in s tem dejanjem, da to vsiljuje tudi meni, posega v mojo odločitev. To ni njegova stvar. Najmanj pa tisti, ki so po cepivu zboleli. Tukaj gre zgolj in samo za nevoščljivost sočloveku, da je ostal zdrav. Zdrav in necepljen. Tako daleč gredo, da bi mi ukradli zdravje.

Nekaj čisto ne štima pri tem. Ok, imaš res lahko preklemano srečo, ampak v vsem tem času je to vedno manj verjetno.

Otroci so v šolah, vrtcih – obstaja velika verjetnost, da so bili oz. bodo v karanteni. Čisto nič ne pomaga ne tvoj občutek ne tvoje zdravje, ampak samo dejstvo, da si bil v stiku z okuženim. Odrasli hodimo v službe – imamo veliko stikov. Nič ti ne pomaga, če se držiš vseh ukrepov. Če imaš stike z drugimi, je velika verjetnost, da boš enkrat v stiku z okuženim in če nisi cepljen, boš v karanteni. Razen če nisi v službi, delaš sam oz.na daljavo in si hermit. Ali pa če goljufaš in okužene pripraviš do tega, da te ne navedejo kot stik. Skratka – tvoje ravnanje ima zelo malo vpliva na karanteno – vsaj pri povprečni družini z zaposlenima staršema in dvema šoloobveznima otrokoma. Ima lahko na možnost okužbe (če se držiš/ne držiš ukrepov), ne pa na karanteno. Vpliv na slednje ima samo cepljenje (še zaenkrat). Drugo pač ne če hodiš v službo/šolo.

Anonimno 6245, 25.11.2021. ob 18:47

Nekaj čisto ne štima pri tem. Ok, imaš res lahko preklemano srečo, ampak v vsem tem času je to vedno manj verjetno.

Otroci so v šolah, vrtcih – obstaja velika verjetnost, da so bili oz. bodo v karanteni. Čisto nič ne pomaga ne tvoj občutek ne tvoje zdravje, ampak samo dejstvo, da si bil v stiku z okuženim. Odrasli hodimo v službe – imamo veliko stikov. Nič ti ne pomaga, če se držiš vseh ukrepov. Če imaš stike z drugimi, je velika verjetnost, da boš enkrat v stiku z okuženim in če nisi cepljen, boš v karanteni. Razen če nisi v službi, delaš sam oz.na daljavo in si hermit. Ali pa če goljufaš in okužene pripraviš do tega, da te ne navedejo kot stik. Skratka – tvoje ravnanje ima zelo malo vpliva na karanteno – vsaj pri povprečni družini z zaposlenima staršema in dvema šoloobveznima otrokoma. Ima lahko na možnost okužbe (če se držiš/ne držiš ukrepov), ne pa na karanteno. Vpliv na slednje ima samo cepljenje (še zaenkrat). Drugo pač ne če hodiš v službo/šolo.

Za svoje vile in jahte na cro ste na poletje nastavili rame. Vaša volja, vaša težava.

Anonimno 3639, 25.11.2021. ob 08:27

A je še tu? Se ni kako leto nazaj zelo pompozno in dramatično, kot zna le on, poslovil od tega foruma?

🤣😂😂😂 Kot vsi  kot pogrešane ☺☺☺☺ Švardvald nej pride mal zdrmat to dolgočasje 😂

Klipklop, 25.11.2021. ob 19:07

Za svoje vile in jahte na cro ste na poletje nastavili rame. Vaša volja, vaša težava.

In tvoj prispevek ima kakšno vezo z mojim? Je nima, a ne? 🤔

Anonimno 6245, 25.11.2021. ob 19:59

In tvoj prispevek ima kakšno vezo z mojim? Je nima, a ne? 🤔

Kako boš razumel/a druge, če še sebe ne razumeš.

Pozdrav soncu, 25.11.2021. ob 18:03

Robi

Toda osebno nimam nič proti temu, da posameznik prejme v svoje dobro cepivo in s tem dejanjem, da to vsiljuje tudi meni, posega v mojo odločitev. To ni njegova stvar. Najmanj pa tisti, ki so po cepivu zboleli. Tukaj gre zgolj in samo za nevoščljivost sočloveku, da je ostal zdrav. Zdrav in necepljen. Tako daleč gredo, da bi mi ukradli zdravje.

Vem. Zato pa bi morali obsoditi ta covid zločin, če bi ljudem bilo mar za zdravje.

Vidiš pa, da norci samo jamrajo in se pritožujejo, kako so ukrepi nelogični in da ne pomagajo pri epidemiji….Niso pa sposobni dojeti, da ukrepi niso nemenjeni zdravju. Saj je ravno odgovoren in zdrav človek najbolj zatiran in diskriminiran.

CrazY FroG 🍀, 25.11.2021. ob 13:49

Vidiš, vidiš in važno, da “razumeš”!..

Pojem humanost ti ne leži ravno, ti pojem fašizem preveč časa vzame..

Ah ni ti žau?.. no to me je skrbelo (kao) full..

Glej, tud mene je strah😉

Pa piši pod svojim imenom – ne zamerim (dolgo).

Boš tudi ti kmalu ugotovila kaj pomeni eno in drugo in brez skrbi da (to kar počne Idesi )se mu bo hitro odbilo od glavo, žal pa bo za nekatere takrat že prepozno.

iDESI547, 25.11.2021. ob 08:41

CrazY FroG 🍀, 24.11.2021. ob 19:35

A si ti zdj ok?

Ojla.

Gre nekako, hvala na vprašanju. Se pa kar nekako ne da v celoti pozdraviti od te nadloge. Še vedno se hitro utrudim, tudi kak glavobol ni redkost. Telo enostavno potrebuje čas (in počitek). Na nek način zanimiva izkušnja, moram priznati. Sedaj teče tretji teden odkar me je poleglo tisti torek, pred dobrima dvema tednoma in lahko zgolj ponovim tisto, kar pravim že ves čas: tale peesdarija ni noben hec in nikomur ne privoščim. Cepite se in upajte na blag potek. Moja zdravnica je moj potek ocenila kot “blag do srednje težak” in res ne želim niti vedeti, kako je onim, ki zbolijo, pa da niso bili cepljeni. S soprogo sva zbolela oba. Ona je bila cepljena kak mesec pred okužbo in se je izvlekla z dokaj blagim potekom, ampak… konca pa kar noče biti. Utrujenost in pomanjkanje moči za čisto vsakdanja opravila sta občutni. Dvokilometerski sprehod je že dovolj, da rabiva počitek, pa sva prej brez težav pretekla nekih 6 ali 7 km (po gozdnih poteh). 🙂

Ostanite zdravi, cepite se, pazite nase in mislite s svojo glavo.

A fukat gre? To bi mogl zdravniki vprašat! Samo si ne upajo. Če je odgovor ja, potem je tvoja zadihanost ubistvu hipohondrija.

Izhajamo iz čisto drugačnih svetov. Jaz že dolgo več ne prisegam na protestantsko in zeatcherjansko doktrino, po kateri je posameznik središče sveta in družba ne obstaja.

Zavedam se, da je moj občutek lastne vrednosti močno določen s tem, kar mi reflektirajo (pomembni) drugi in svoje soodvisnosti v odnosih s temi (pomembnimi) drugimi.

Tako zame cepljenje ni stvsr izbire, temveč stvar družbene, oz. kolektivne odgovornosti. Če vzamemo v ozir, da trenutno cepljeni zasedajo ca. 20% predkoronskih kapacitet intenzivne terapije, necepljeni pa nekako 90% predkoronskih kapacitet, je iz tega zornega kota zadeva povsem prrprosta. Tako jaz, kot drugi, se zanašamo na razpoložljivodt tega sistema. Potrebujem ga. Ne zgolj zase, ampak tudi za moje otroke. In če se želim še naprej zanesti nanj, mi preprosta matematika pokaže, da se to da doseči s cepljenjem.

Da bi bilo cepljenje 100% učinkovito, si ne delam utvar. Bolj na vse skupaj gledam kot na lahki neprebojni jopič, ki sicer ne absorbira vse energije krogle, ki tako še vedno poškoduje vrhnje tkivo in polomi kako rebro, a prepreči, da bi krogla dosegla vitalne organe in tako hujše ali smrtne rane. Podobno je s cepivom. Če mi ublsži raven težav za stopnjo ali dve, sem na konju. Predvsem pa bi s plebiscitarno družbeno akcijo cepljenja dosegli razpoložljivost kcalitetnega zdravstva. In bi tako bili na konju vsi.

Tako je zame cepljenje družbeno dejanje in ne individualna odločitev. Podobno kot plačevanje davkov in pridpevkov in podobna solidarnostna ravnanja.

iDESI547, 25.11.2021. ob 21:57

Izhajamo iz čisto drugačnih svetov. Jaz že dolgo več ne prisegam na protestantsko in zeatcherjansko doktrino, po kateri je posameznik središče sveta in družba ne obstaja.

Zavedam se, da je moj občutek lastne vrednosti močno določen s tem, kar mi reflektirajo (pomembni) drugi in svoje soodvisnosti v odnosih s temi (pomembnimi) drugimi.

Tako zame cepljenje ni stvsr izbire, temveč stvar družbene, oz. kolektivne odgovornosti. Če vzamemo v ozir, da trenutno cepljeni zasedajo ca. 20% predkoronskih kapacitet intenzivne terapije, necepljeni pa nekako 90% predkoronskih kapacitet, je iz tega zornega kota zadeva povsem prrprosta. Tako jaz, kot drugi, se zanašamo na razpoložljivodt tega sistema. Potrebujem ga. Ne zgolj zase, ampak tudi za moje otroke. In če se želim še naprej zanesti nanj, mi preprosta matematika pokaže, da se to da doseči s cepljenjem.

Da bi bilo cepljenje 100% učinkovito, si ne delam utvar. Bolj na vse skupaj gledam kot na lahki neprebojni jopič, ki sicer ne absorbira vse energije krogle, ki tako še vedno poškoduje vrhnje tkivo in polomi kako rebro, a prepreči, da bi krogla dosegla vitalne organe in tako hujše ali smrtne rane. Podobno je s cepivom. Če mi ublsži raven težav za stopnjo ali dve, sem na konju. Predvsem pa bi s plebiscitarno družbeno akcijo cepljenja dosegli razpoložljivost kcalitetnega zdravstva. In bi tako bili na konju vsi.

Tako je zame cepljenje družbeno dejanje in ne individualna odločitev. Podobno kot plačevanje davkov in pridpevkov in podobna solidarnostna ravnanja.

Ja, tudi zame.

A žal v tej družbi ne gre tako. Kar zadeva družbeno odgovornost in solidarnost gre predvsem v Aziji, pa tam, kjer so skozi tradicijo odgovornosti dozoreli.

Dej, sam mowči. Sem mislila, da nižje ne moreš… pa sem se uštela

Mislimo s svojo glavo – med neželjenimi stranski učinki po cepljenu navedeno: Codiv19-pozitiven  –  uradno navedeneo, na NIJZ spletni stramni.

.https://www.nijz.si/sites/www.nijz.si/files/uploaded/tedensko_porocilo_nu_covid19_2021_26.pdf

Zdaj pa bodi narod pameten še bolj, če jhe lahko 🙂

Blink blink  – Kachiiiiiing’  🙂

ločevanje zrnja od plev, 25.11.2021. ob 22:35

Mislimo s svojo glavo – med neželjenimi stranski učinki po cepljenu navedeno: Codiv19-pozitiven  –  uradno navedeneo, na NIJZ spletni stramni.

.https://www.nijz.si/sites/www.nijz.si/files/uploaded/tedensko_porocilo_nu_covid19_2021_26.pdf

Zdaj pa bodi narod pameten še bolj, če jhe lahko 🙂

Blink blink  – Kachiiiiiing’  🙂

za komentar IDESI547, ni scitiralo….

Cepil si se zase!!!!

rok-1, 25.11.2021. ob 22:10

Ja, tudi zame.

A žal v tej družbi ne gre tako. Kar zadeva družbeno odgovornost in solidarnost gre predvsem v Aziji, pa tam, kjer so skozi tradicijo odgovornosti dozoreli.

Kje v Aziji? Tam, kjer delajo za pest riža za cunje, ki jih ti nosiš? Kje v Aziji? Tam, kjer mora bit robot na delovnem mestu, ker, če ne ga nadomesti drugi, ki čaka v vrsti. Kje v Aziji? Tam, kjer se jih gnete dest v eni sobici? Rok zaamenjujes prisilo. Od solidarnosti.

In kaj naj bi bilo v tem čudnega? Zame to ni stranski učinek, temveč pričakovana posledica. Premalo širine imate… sem že nekajkrat zapisal… če želite v kako Nigerijo, ali Angolo, ipd., se začnite glede cepiv pripravljati kake dva meseca prej in računajte s tem, da boste po vsakem cepljenju potrebovali nekaj prostih dni, da mine imunska reakcija. Oprostite, ampak taki argumenti so bedasti in zgolj kažejo na to, kako malo veste o namenu in delovanju cepiv nasploh. 🙂

Solidarnostno se vrži pod vlak, ker je menda preveč ljudi na svetu.

Budale.

Namen teme ni bil prigovarjanje!😖

..https://youtube.com/watch?v=2naim9F4010&feature=share..

iDESI v prihodnje mi odgovarjaj bolj “skromno”.

Lp!

ločevanje zrnja od plev, 25.11.2021. ob 22:36

za komentar IDESI547, ni scitiralo….

Ti pa še nikoli v življenju nisi prebralo niti enega listka, ki je priložen zdravilom. :-)))))

najboljšistetaki, 26.11.2021. ob 09:02

Ti pa še nikoli v življenju nisi prebralo niti enega listka, ki je priložen zdravilom. :-)))))

čisto slučajno pred  mnogimi leti delano v farmaciji tudi na regulativi..Iz foha 🙂 🙂 🙂 Ampak ne delam v tem fohu že XX let… Ne morem,ker sem moralen človek.

Tako da zadrži svoje srednjespolništvo zase 🙂

ločevanje zrnja od plev, 26.11.2021. ob 09:14

čisto slučajno pred  mnogimi leti delano v farmaciji tudi na regulativi..Iz foha 🙂 🙂 🙂 Ampak ne delam v tem fohu že XX let… Ne morem,ker sem moralen človek.

Tako da zadrži svoje srednjespolništvo zase 🙂

In kljub temu še nikoli v življenju nisi prebralo tistega listka, kjer je navedeno kot možni stranski učinek točno tisto, proti čemur si vzelo to zdravilo?

Me pa resno skrbi za to “regulativo” v farmaciji, ki je zgleda samo potrjevanje, prevajanje in kopiranje papirjev. Katastrofa.

New Report

Close