Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek IDILA V VUKOJEBINI – FAK

IDILA V VUKOJEBINI – FAK

“nitkasta pisdarija” ???

A to je podobno kot zobna nitka?
A z njo se čistijo gnojne in blatne obloge med travo?
Kaj na ta način vzdržujete na kmetih … vrtno higieno?
Neverjetni ste.

Odvisno je tudi, kam na podeželje greš. Vas, kjer so kmetije, in vas, ki je dejansko spalno naselje, sta dve zelo različni stvari.
Zraven kmetij ni nikoli miru, v spalnih naseljih je enako kot v hišnih naseljih v predmestjih, samo manj hrupa z železnic in cest ter boljši zrak.

boljši zrak my ass – ko zaveje veter od bioterorizma, beri: gnojnice, ki jo zlivajo kmetje po ne tako oddaljenih obdelovalnih površinah, je zrak odličen za dihat, sploh poleti, ko je še vročina.

Naprimer Vodice pri Komendi, nova Komenda – spalno naselje, zrak pa katastrofalen ravno zaradi zlivanja gnojšnice.

Tale tema spominja na pogovor razvajene mularije.
Kdaj pa naj bi po vašem na vasi ljudje (ne samo kmetje) urejali vrtove, sadovnjake, gozd? Med tednom večinoma delajo v službi, imajo kup opravkov kot vsak drug, za vikend je pa pač več časa, da pripraviš drva, pokosiš travo itd … Pač se ne naredi samo tako kot v mestu.
In če lahko rečem … meni je veliko manj normalno, da ležiš do 10 h v postelji kot to, da ob 6h kosiš travo …


ma ti si bolan!!

No, saj o takih psihopatih, ki sej jim zdi normalno, da že ob 6 uri kosijo travo in zganjajo hrup po vasi, govorimo v tej temi.

Pa kok ste vi otročji pa ne otročji ravno vi ste opravljivi in škodljivi.
Lej vsak živi tam kjer mu paše in zato je to za vas raj na zemlji. Eni v mestu drugi na vasi. ni pa lepo, da šimfate oziroma žalite drugega. Jaz trenutno živim na vasi (živela sem tudi v mestu) in mi je posod lepo. Vsaka vas ali mesto imasta svoje prednosti kot slabosti. Ker pa sem tip človeka, ki ne išče napake ampak prednosti se vklopim v vsako okolje in se imam povsod prav lepo.

No, saj o takih psihopatih, ki sej jim zdi normalno, da že ob 6 uri kosijo travo in zganjajo hrup po vasi, govorimo v tej temi.[/quote]

Pol pa s kurami ob 7 zvečer spat :p

Drugače pa ja, jaz živim v centru Lj. in razen kakšnega rešilca ne slišim nič. Niti med tednom.
Ko grem pa k staršem na vikend, je pa pestro. Se seka, se žaga, se kosi, gnojnica se poliva (smo tudi že šli domov zaradi tega, ker ni bilo za živet), njihovi psi letajo prosto po prešernu vsepovsod, če slučajno pozabiš zapret vrata (ja, ograjo smo postavili samo in izključno zaradi njihovih psov, koz in kur) itd.

Jaz sem se pred 20 leti preselila iz vasi v Ljubljano.
Sem potrebovala par let, da vzpostavila simbiozo z “najlepšim mestom na svetu”.
To je čist drug lajf in razmišljanje, kot na vasi.
Najbolj pa mi je všeč, ker se ljudje ne vtikajo vame.
Tudi jaz grem rada na obisk k starsem, dva dni imam čez glavo dovolj.
Meni je Ljubljana zakon.
In poleti obvezno na Špico … zlekljena v ležalnik s knjigo v roki …. berem, opazujem vrvež, promet na Ljubljanici, ki je zelo pester in raznovrsten. 😉
Mi je veliko boljše kot, kot pa na plaži ob morju.

Sej tako je, če ceniš svojo intimo, si v mestu…

Če te košenje trave tisto eno urco moti, pa čeprav je vsak dan pri drugem sosedu, imaš težave samo ti in sicer z živci.

Pa vi ljudje ste nori. Kdaj pa naj bi na vasi, sredi poletja, kaj naredil, ce ne med 6 in 10 zjutraj? Opoldan na pripekajocem soncu in 40 stopinjah?
Prej vstanes, po kosilu pa gres lepo pocivati…

https://www.youtube.com/watch?v=JoUpMDekpno

Tudi v.ukojebci hitijo čez teden, še bolj, v mesto na ših, pa nazaj. Ful dost imajo od tistih vrtičkov.

Mi poleti dopustujemo v eni prelepi gorenjski vasici, ki leži ob jezeru.
Idila.
No, skoraj idila.
Ceste v vasi so ozke in po tej ozki cesti, norijo traktorji kot nori.
Ti se lepo sprehajaš, ko ti domačin pridrvi k blesav s traktorjem, ki zasede celo cesto.
V zadnjem trenutku odskočiš, če ne te povozi.
Tako, da po tej vasici dejansko hodiš na lastno odgovornost.
Če pa se malo poglobiš v pročelja in ograje teh hiš v vasi, vidiš marsikje odlomljeno in obkrušeno.
Pač traktorist se med driftanjem očitno malo nagne in butne, ter posledično ogrož vse okoli sebe.
Važno pa je samo to, da so bale sena “narejene” in krompir pobran.

Jaz imam pa vriček kar na balkonu. Sredi Ljubljane.
Ti povem vse mi dela. Paradižnik, bazilika, origano, peteršilj, rožmarin, feferoni … tako, da “oplevem” kar v copatih, z kavo v roki. 😉

Jaz imam pa vriček kar na balkonu. Sredi Ljubljane.
Ti povem vse mi dela. Paradižnik, bazilika, origano, peteršilj, rožmarin, feferoni … tako, da “oplevem” kar v copatih, z kavo v roki. ;)[/quote]

* vrtiček … da ne bo pomote

na smeh mi gre,dragi moji forumaši. Vaša domišljija resnično ne pozna meja..Saj vem, pravica do svojega lastnega mnenja pa to..
Ampak se bom vseeno oglasila s svojo pripombo.
Živimo na podeželju. Pa vendar, ne morem reči, da je podeželje povsod “vukojebina”. Ker za moje pojme ni.
Primer pri nas: živimo v strjenem naselju 15 bajt, ki so ena zraven druge. Tako da..ne mi plozat o utesnjenosti na podeželju, ker to enostavno ni res. Ja, živimo na vasi, ampak ta vas je velikaa in prostrana na drugi strani. Na koncu naše vasi pa so hiše, ki so razkropljene in niso vse ena zraven druge.
Tam, kjer so bivališča ( kmetije če že hočete) dovolj oddaljena drug od drugega..tam lahko preverjeno povem..tam je milina. Imaš svoj jutranji, popoldanski in večerni mir!! Če imaš bajturino na samem…si zmagal.
Jaz te sreče pač nimam. Moji so zgradili bajto v socializmu, po načelu dobre finančne situiranosti, zdaj se pa j…
Je pa takole…Bivanjske razmere so takšne, kot si jih mi sami naredimo. Živela sem v prestolnici v času študija, potem sem prišla nazaj na podeželje. Če me vprašate..ne bi menjala. Itak sem na svojem, zakaj bi se ukvarjala z tem, kdo je kdo in kaj kdo dela. Se mi v življenju dogajajo mnogo lepše, prijetnejše stvari…

Drgač pa še tole, dragi vikendaši….podeželske vasice niso tukaj zgolj za vaš oddih,
Ljudje tukaj tudi ŽIVIMO.
Tudi v mojo vas vsako poletje priderejo horde vikendašev, ki recimo ne upoštevajo, da
je kontejner za smeti ob cesti moj (ga jaz plačujem) in mi ga nabašejo vsak vikend
do maksimuma, kar ne gre noter, pa zmečejo na tla ob kontejner, kar do ponedeljkovega
jutra živali razmečejo 50+m naokrog…kdo to svinjarijo pobira? Vikendaši že ne, ker
so lepo v mestu doma.
Silni ljubitelji ptičkov in tišine še preden zakurijo roštilj, najprej nažgejo radio na
maksimum, da posluša cel hrib, le kako bi se lahko zabavali brez goveje muzike?
Pa pijansko dretje pozno v noč…
Pa dirkanje s kolesi in motorji na polno (v mestu se to ne sme)
Pa obilica prosto spuščenih psov.
Pa razrite makadamske ceste, ko je tako fajn driftat (popravljal z lopato bo kdo drug)
Pa pohojene in zbrcane gobe, smeti po gozdu.
Sam tolk.

hahaha…Dobr si jim povedal

Hja, samo jaz veliko od zgoraj naštetega ravno pri domačinih opažam…

Samo da domačini s tem živimo (in urejamo), vikendaši pa gredo lepo domov, posledice
pa pustijo drugim (domačinom).

točno tako kot je simpl napisal.
Sicer pa..saj se točno ve, kdo kam pride in po kakšnem principu (so)bivaš z domačini, anede?
Jaz mislim,da se je prav,da se obnašate tko, kot bi vi pričakovali,da se obnašamo mi..v mestu.
Jaz nisem še nikomur klicala policijo, razmišljam pa, da bi jo..naslednjič ko me boste zopet ob 4h zjutraj vrgli iz postelje z vašimi pijanskimi izpadi..Povsem legitimno in agumentirano.
Mal preveč sem tolerantna do vikendašev, me zanima,če bi bili vi do mene?

Samo da domačini s tem živimo (in urejamo), vikendaši pa gredo lepo domov, posledice
pa pustijo drugim (domačinom).[/quote]

Posledice česa pustijo domačinom?

Odebeljeno – nikar si ne želi tega :p
Ostalega pa ne morem komentirat, ker dvomim, da lahko trdiš, da vsi vikendaši prirejajo žurke, popivajo in se derejo ob 4-ih zjutraj. Oz. ne dvomim, vem, da ne.

New Report

Close