Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek imam holesterol, kaj delam narobe

imam holesterol, kaj delam narobe

Si mogoče večer prej jedla kaj bolj mastnega? Namaz, mlečne maščobe? Tudi to ima lahko vpliv.

Hrana tako malo vpliva na povišan holesterol, da ni omembe vredno. Kdor se slabo prehranjuje, ima povišan LDL in trigliceride. Lahko imaš povišan skupni, ampak če je tudi HDL visok in nizki trigliceridi, se ni treba bati. Bolj naj skrbi tiste, ki imajo prenizkega, ker je velika verjetnost demence.

Sam imam trenutno 4,3 LDL, kar je več od meje 3, torej slabo. HDL imam 1,3, kar je nad 1, torej dobro. Trigliceridi imam 0,8,kar je manj od 2, torej spet dobro.

Kljub temu mi zdravnik grozi s tabletami in me pošilja na dieto. Aja idex teže imam idealen 21,8. Pritisk odličen, sladkor v normali.

Potem pa vedi kaj je prav in kaj ne.

Živila z veliko holesterola so: jetra,ledvice,lignji,pljuča,škampi,vampi,celo jajce,jajce v prahu,goveji jezik,možgani, prepeličje jajce.
Čokolada, kakav,sladkor, med ga nimajo.
Prepisala sem iz knjižice Kliničnega oddelka za endokrinologijo

Tvoja prehrana je 80 če ne 90 odstotkov cuker ali lepše povedano ogljikovi hidrati. Že za zajtrk poješ toliko cukra, kot bi ga cel dan smela, in to s kosmiči. Veš, kdaj so se Američani razlezli? Ko so jim za zajtrk začeli prodajati kosmiče. V jabolku je spet cuker. Makaroni, riž, ogljikovi hidrati. Za večerjo kruh, ogljikovi hidrati. Jogurti so polni sladkorja, tudi tisti navadni imajo več ogljikovih hidratov kot proteinov. Zraven še sladkarije.

Kot prvo en obrok nujno preskoči, ali zajtrk ali večerjo. Poguglaj si intermittent fasting, zakaj. Jogurte vrzi ven, kruh tudi. Namesto jej raje zelenjavo. Jajca so super zdrava, zelenjavne mineštre, ribe …

Nisem zagovornica keto diet, zdijo se mi preveč drastične, ampak ljudje so z njimi drastično znižali holesterol. Ja, maščobo so jedli in holesterol jim je padel. Sem pa zagovornica low carb prehranjevanja, ker te po mojih izkušnjah naredi bolj zdravega in bolje se počutiš.

Čokolada, kakav, sladkor…torej po tej knjižici lahko ješ brez težav? Kar je seveda narobe. Vsaj meni so močno odsvetovali predvsem sladkor in izdelke, kjer je notri veliko sladkorja.

Tvoja prehrana je 80 če ne 90 odstotkov cuker ali lepše povedano ogljikovi hidrati. Že za zajtrk poješ toliko cukra, kot bi ga cel dan smela, in to s kosmiči. Veš, kdaj so se Američani razlezli? Ko so jim za zajtrk začeli prodajati kosmiče. V jabolku je spet cuker. Makaroni, riž, ogljikovi hidrati. Za večerjo kruh, ogljikovi hidrati. Jogurti so polni sladkorja, tudi tisti navadni imajo več ogljikovih hidratov kot proteinov. Zraven še sladkarije.

Kot prvo en obrok nujno preskoči, ali zajtrk ali večerjo. Poguglaj si intermittent fasting, zakaj. Jogurte vrzi ven, kruh tudi. Namesto jej raje zelenjavo. Jajca so super zdrava, zelenjavne mineštre, ribe …

Nisem zagovornica keto diet, zdijo se mi preveč drastične, ampak ljudje so z njimi drastično znižali holesterol. Ja, maščobo so jedli in holesterol jim je padel. Sem pa zagovornica low carb prehranjevanja, ker te po mojih izkušnjah naredi bolj zdravega in bolje se počutiš.
[/quote]

Zakaj tako površno berete in potem še dajete s polno samozavesti tako butaste komentarje?

Ovseni kosmiči (čisti, ki jih ne dobiš na oddelku s kosmiči) z lanenim semenom in drugimi semeni (sončnice,…) in kakšnimi oreščki (lešnik, mandelj) je odličen zajtrk, poln vlaknin in kompleksnih OH, zdravimi maščobami. Tu ni sladkorja. Seveda potem ne zaliješ vsega skupaj z mlekom ali sladkim jogurtom. Lahko pa ješ kakšen grški jogurt, če že rabiš. Jaz jem suhe in pijem vodo zraven.

Če pa vzameš “kosmiče” s police, kjer se prodajajo kosmiči, je pa jasno, da je tam notri še marsikaj drugega in je sladkorja veliko. Tisto je pa posladek.

Torej potrebno je ločevati, kaj je kaj. Sladkor ni enako hidrat in ni enako kompleksni hidrat.
Holesterol…zmanjšaj stres (vem, najlažje je to reči, narediti pa več ali manj nemogoče v današnjem tempu), povečaj telesno vadbo, zmanjšaj vnos enostavnih sladkorjev in nezdrave maščobe, povečaj vnos zelenjave, kompleksnih OH, zdravih maščob, sadje jej zmerno in ne zvečer!

In če si genetsko podvržena višjemu LDL holesterolu…ti verjetno ne pomaga nič. Ampak ne obupat…začni brat o holesterolu in kako zgrešeno je gledati LDL nivo in kako ni povezav z boleznimi ožilja. Se boš verjetno počutila bolje…na tablete pa jaz sigurno ne bi šel, ker po 30 letih prihaja ven toliko študij o katastrofalnih posledicah jemanja tablet….

Čokolada, kakav, sladkor…torej po tej knjižici lahko ješ brez težav? Kar je seveda narobe. Vsaj meni so močno odsvetovali predvsem sladkor in izdelke, kjer je notri veliko sladkorja.
[/quote]

Napisala sem kje se nahaja holesterol. Ne kaj lahko je. Na njenem mestu bi povprašala oddelek za knjižico z navodili za holesterol.

Napisala si, kje se nahaja holesterol (sicer se še v mnogih drugih živilih, pa pustimo to) in hkrati napisala, kje se ne in posledično implicirala, da lahko mirno je na polno sladkor, čokolado in kakav. Kar je seveda narobe.

Napisala sem kje se nahaja holesterol. Ne kaj lahko je. Na njenem mestu bi povprašala oddelek za knjižico z navodili za holesterol.
[/quote]

Najprej čestitke, ste ženska stara 31 let in ste rodili 3 otoke, vredno pohvale!

Sedaj pa h holesterolu. Hvala bogu da imate holesterol, sicer ne bi bili živi. Hec na stran, če prav razumem, so vam odkrili povišan skupni holesterol?

Potem je treba pogledati vrednosti, koliko imate skupnega holesterola (HDL+LDL), koliko imate HDL in koliko LDL. Koliko tehtate?

Normalne vrednosti holesterola so:
SkupniHolesterol (HDL+LDL) : <5,2 mmol/L
HLD: > 0,9 mmol/L (dobri holesterol)
LDL: < 4 mmol/L (slabi holesterol) Ob predpostavki, da ste sicer zdravi, v kolikor imate določene pridružene bolezni so vrednosti lahko drugačne (predvsem želja po nižjem LDL) Če imate skupni holesterol visok na račun povišanega slabega LDL holesterola je potrebno poskusiti Dieto za znižanje holesterola, veliko gibanja, opustitev kajenja in uživnja alkohola, v kolikor se ob tem raven slabega LDL holesterola ne zniža je potrebo jemati zdravila, ki znižujejo holesterol. Potrebno še je zavedati, da visok holesterol na račun slabega LDL holesterola povzroča bolezen, ki jo imenujemo ateroskleroza (dodatni dejavnik tveganja so še visok tlak nad 140/90 mmHg za vašo starost, sladkorna bolezen). Posledica ateroskleroze so recimo srčni infarkt, možganski infarkt, periferne arterijska bolezen in druge manj življenje ogrožujoče bolezni. Visok holesterol zato vsekakor ni zanemarljiv pojav, je pa potrebno individualno pristopiti k zniževanju. Čudovito so informacije zbrane na: https://www.lek.si/sl/skrb-za-zdravje/zvisan-holesterol/

Preberi si omenjeno knjigo, je na spletu v pdf obliki.
Piše vse o holesterolu. In visok sploh ni problem, ampak prenizek.
Toplo priporočam to knjigo v branje vem.
Lp.

hrana zelo vplva

New Report

Close