Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Imam od doma res čudne navade?

Imam od doma res čudne navade?

Z možem sva si uredila stanovanje v hiši njegovih staršev. Zdaj sva se vselila, in ker nisva imela nobenih stvari, sem marsikaj nakupila. Zdaj že dva tedna poslušam taščo, da sem preveč zapravila in da je to res grozno, kar sem kupila. Gre pa za tole:
– 20 belih brisač
– 4 bele posteljnine
– 10 belih kuhinjskih krp
Doma smo imeli vedno vse belo, ker se najlepše opere, nič ni zabarvano. Brisače menjamo vsak dan, posteljnino enkrat na teden, serviete vsaj dvakrat na dan. Tašča pravi, da imaš posteljnino zlahka en mesec, brisačo en teden, krpe menjaš, ko “se jim že pozna”. Meni je vseeno, kaj počne ona, ampak jaz se svojim higienskim navadam ne bi odpovedala. Kako naj jo utišam? Še dobro, da se je mož navajen umivati v skladu z mojimi standardi 🙂

Smo že spet pri brisačah?
Kako čas beži 😀

To pa res ni velik, v bistvu je malo , ti dam prav. Brisače ne moreš imet teden dni, posteljnino tud ne en mesec.
Tašča je verjetno navajena po svoje, vidva naredita kot vama paše, saj bosta sama prala na svoje stroške. Plus ni treba pokazat vsega kar kupiš, česar ne ve, ne boli in če ne boli, ni razloga za prepir. Bodi pametna 🙂

nova
Uredništvo priporoča

En mesec posteljnino…

Okej.

Pri ničemer od teh stvari nimam urnika kdaj je kaj za oprati in za stran: zamenjam, ko je potreba. (res pa je to,da dolgo se res ne mrcvari vsega).
Pa vse belo tudi ne vem če bi imela, mi je predolgočasno, prehladno. V stilu ja, ampak vsaj malo barv. Sicer pa mislim,da nisi nakupila preveč. To so itak stvari, ki jih ne kupuješ dnevno.

Najbolj čudna navada od vseh teh, je bivakiranje pri mamici in atiju.

Če si si ti po končanem faksu s svojim denarjem obnovila in opremila podstreho v velikosti 130 kvadratov in se tudi hranila s svojim denarjem, si frajerka. Midva sva to naredila oziroma to počneva, 400.000 eur za spodobno stanovanje v LJ pač še ne moreva imeti. Po 10-15 letih dela bo tudi to.

Če si si ti po končanem faksu s svojim denarjem obnovila in opremila podstreho v velikosti 130 kvadratov in se tudi hranila s svojim denarjem, si frajerka. Midva sva to naredila oziroma to počneva, 400.000 eur za spodobno stanovanje v LJ pač še ne moreva imeti. Po 10-15 letih dela bo tudi to.
[/quote]

In cena tega je, da boš poslušala taščo. Pa da je neznanci ne bodo vedno hoteli opravljati s tabo, glede na to, da te je vzela pod streho.

In naslov v reklami pod objavo:
Si tudi vi želite, da bi vam kdo odprl le v brisački?

No, sedaj bos v naprej pazila, kaj in koliko poves tasci…

In naslov v reklami pod objavo:
Si tudi vi želite, da bi vam kdo odprl le v brisački?
[/quote]

…le v SVEŽE OPRANI brisački z – (vstavi pralni prašek)

Ce mene vprasas, si kupila vsaj 5 brisac ptevec in 2 kompleta posteljnine premalo.
Kuhinjske krpe si pa se kar zadela.

Če si kupila vse to za tvoj denar, je to tvoja stvar!
Tašča se v to sicer nima kaj vmešavati, to je njeno osebno mnenje.
Vendar ima tašča načeloma bolj prav kot ti: rjuhe imaš komod 1 mesec na postelji, pozimi, ko je mrzlo in se ne potiš, z brisačo se zlahka lahko večkrat obrišeš, le kam pa bi prišli, če bi po vsakem tuširanju prali brisače…
Si predstavljaš, da je v družini 5 ljudi, je to 5 brisač na dan in 35 brisač na teden!
In rjuhe: 5 x 2 je 10, to je deset rjuh na teden, od tega ene dvojne…Kje pozimi vse to sušite, če nimate sušilnega stroja?
Saj gremo v posteljo čisti in ne umazani, pretiravanje na veliko.
Uboga narava, kakšno onesnaževanje s pralnimi praški.

Ne razumem, da se ji da vtikat v to, kaj si kupila. Ne rečem, nek splošen klepet, ampak pametovanje, uf …Bodi vesela, da ima tvoj mož tvoje standarde higiene.

Zame sta tako ti kot tašča ekstrema.

Neka srednja pot, to jaz zagovarjam.

Tašča ima slabe higienske navade in ne ti. Sicer pa – kaj jo sploh briga? Rečeš “ja, ja” in delaš naprej po svoje. Važno, da sta s partnerjem usklajena.

1 mesec posteljnino? Gravž.

Rule 34

Ne vem zakaj za vraga sem si šel to predstavljat…

🤢🤮

Če si si ti po končanem faksu s svojim denarjem obnovila in opremila podstreho v velikosti 130 kvadratov in se tudi hranila s svojim denarjem, si frajerka. Midva sva to naredila oziroma to počneva, 400.000 eur za spodobno stanovanje v LJ pač še ne moreva imeti. Po 10-15 letih dela bo tudi to.
[/quote]

No to je pa še bolj čudno, da vlagaš svoj denar v taščino podstrešje.


Ne znam si predstavljati, da se še enkrat obrišem z brisačo v katero sem se obrisal po tuširanju.


Ne znam si predstavljati, da se še enkrat obrišem z brisačo v katero sem se obrisal po tuširanju.
[/quote]
imam ločene brisače- za obraz, za roke in za po tuširanju – in na kraj pameti mi ne pade, da bi jo dala prati po enkratnem brisanju – po tem ko se stuširam sem vendar umita.

Naj tebe vprašam – a z brisačo na plaži ša se večkrat obrišeš – al imaš za vsako kopanje svojo – pa takrat nisi stuširan in tako čist kot si izpod tuša.
Eni res komplicirate

Ne predstavljam si tvojega ritma v štiri- ali petčlanski družini. To pomeni od 8 do 10 brisač NA DAN, pet kompletov posteljnine na teden. Že samo to sta v povprečju dve žehti na dan (ali en ogromen stroj za 8 kg perila). Kje so potem še oblačila. Tudi če imaš sušilca – kdaj ti to časovno znese?

Če vama v desetih letih znese nabrati skoraj pol milijona za stanovanje, bi vama moralo v dveh, treh letih znesti za nakup stanovanja, primernega za dva, in ti ne bi bilo treba bivakirat pri tašči in se zagovarjat zaradi svojih navad.

uhhhh pri nas se na dan pere vsaj 10 brisač 😂 ampak jaz tudi ne bi vzela samo belih stvari, ampak se najlažje pere, če imaš vse belo.

Ma naje*bala si ga -ti se boš čez ene 5 let ločevala… Stran od “Inlaws” pod isto streho. Že za to ti je začela tastara komplicirat, kaj šele bo 🙂

Jasno je, da si svojega mednožja in obraza ne boš brisala v kakšne “stare in že nucane podarjene brisače” iz njene zaloge… Brisače so potrošni material- in si jih imaš tudi pravico nove kupit iz tega razloga.

Začelo se je z birsačami, končalo se bo pa …. Naje*bala si ga, ti povem 🙂


imam ločene brisače- za obraz, za roke in za po tuširanju – in na kraj pameti mi ne pade, da bi jo dala prati po enkratnem brisanju – po tem ko se stuširam sem vendar umita.

Naj tebe vprašam – a z brisačo na plaži ša se večkrat obrišeš – al imaš za vsako kopanje svojo – pa takrat nisi stuširan in tako čist kot si izpod tuša.
Eni res komplicirate
[/quote]Zame je tista, ki uporablja brisačo za brisanje po tuširanje večkrat, milo rečeno, čudaška. Dovolj bodi!

New Report

Close