Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Imamo še 2-3 dni časa preden se začne

Imamo še 2-3 dni časa preden se začne

Res je, prihajo dnevi nevzdržnega trpljenja večno samskih nedojebank na monu. Velika noč, kmalu zatem 1. maj, one pa nimajo nikogar, komaj preživele novoletne praznike, zdaj ponovni šok….

Ali pa ne hodiš po nakupe v šoping centre, v mojih dveh trgovinah se to ne dogaja.)

Uf, imate nekateri probleme v življenju.

Pri nas pa ima partner v petek rojstni dan tako da bo kar veselo.

Komaj čakam.

Koliko imate to eni dela z opazovanjem okolice in ukvarjanjem z navadami drugih :))
Naj te potolažim: z mojo penzijo si zvrhanega vozička hrane za prenažiranje in proč metanje ne morem privoščiti. Pa tudi škoduje mi preveč hrane. Zame imajo prihajajoči prazniki bolj duhovni pomen; se bom udeležila obredov.

Enkrat zaženete vik in krik zaradi sveč ob 1. novembru, potem se zgražate nad darili za Božič, zdaj so na vrsti velikonočne jedi :)) Kolikor lahko vidim, nobeden od mojih sosedov in žlahte ne bo pri tem pretiraval, ker namen praznika ni požrtija.

Me zanima, če boste ob 1. maju tudi negodovali nad čevapčiči in drugimi dobrotami z žara? Kolikor lahko vidim, so vrste pred prvomajskimi prazniki isto dolge kot pred velikonočnimi :))
No, pri nas ponavadi za 1. maj krompir sadimo. Pa se nič ne zgražam nad tistimi, ki ta dan praznujejo, organizirajo shode in piknike. Naj jim tekne!

Koliko imate to eni dela z opazovanjem okolice in ukvarjanjem z navadami drugih :))
Naj te potolažim: z mojo penzijo si zvrhanega vozička hrane za prenažiranje in proč metanje ne morem privoščiti. Pa tudi škoduje mi preveč hrane. Zame imajo prihajajoči prazniki bolj duhovni pomen; se bom udeležila obredov.

Enkrat zaženete vik in krik zaradi sveč ob 1. novembru, potem se zgražate nad darili za Božič, zdaj so na vrsti velikonočne jedi :)) Kolikor lahko vidim, nobeden od mojih sosedov in žlahte ne bo pri tem pretiraval, ker namen praznika ni požrtija.

Me zanima, če boste ob 1. maju tudi negodovali nad čevapčiči in drugimi dobrotami z žara? Kolikor lahko vidim, so vrste pred prvomajskimi prazniki isto dolge kot pred velikonočnimi :))
No, pri nas ponavadi za 1. maj krompir sadimo. Pa se nič ne zgražam nad tistimi, ki ta dan praznujejo, organizirajo shode in piknike. Naj jim tekne!
[/quote]
Pretirano gužvo pa menda opazi ali tudi tega zaradi vas hinavskih zmešank ne bi smela? 😅😅😅

Ali pa ne hodiš po nakupe v šoping centre, v mojih dveh trgovinah se to ne dogaja.)
[/quote]
Glej, ti si pač pomembna puhloglavka in sta samo zate rezervirani dve trgovini. 😅

Koliko imate to eni dela z opazovanjem okolice in ukvarjanjem z navadami drugih :))
Naj te potolažim: z mojo penzijo si zvrhanega vozička hrane za prenažiranje in proč metanje ne morem privoščiti. Pa tudi škoduje mi preveč hrane. Zame imajo prihajajoči prazniki bolj duhovni pomen; se bom udeležila obredov.

Enkrat zaženete vik in krik zaradi sveč ob 1. novembru, potem se zgražate nad darili za Božič, zdaj so na vrsti velikonočne jedi :)) Kolikor lahko vidim, nobeden od mojih sosedov in žlahte ne bo pri tem pretiraval, ker namen praznika ni požrtija.

Me zanima, če boste ob 1. maju tudi negodovali nad čevapčiči in drugimi dobrotami z žara? Kolikor lahko vidim, so vrste pred prvomajskimi prazniki isto dolge kot pred velikonočnimi :))
No, pri nas ponavadi za 1. maj krompir sadimo. Pa se nič ne zgražam nad tistimi, ki ta dan praznujejo, organizirajo shode in piknike. Naj jim tekne!
[/quote]

Ljudje smo po naravi pač bitja, ki opazujemo … in opazimo marsikaj.

Ljudje smo po naravi pač bitja, ki opazujemo … in opazimo marsikaj.
[/quote]
Danes je to prepovedano, še posebej pa omenjat, če vidiš kaj norega, take omembe so najhujši zločin v današnjem času, ki ga je moč storiti. 😅

Ljudje smo po naravi pač bitja, ki opazujemo … in opazimo marsikaj.
[/quote]

Pretiravate tudi, ko vam tako ustreza. Vrste pred trgovinami so zmeraj pred prazniki, ker med prazniki velja prilagojen delovni čas; ne samo pred Veliko nočjo.

Moj nasvet: izkoristi ta 2 – 3 dni za nujni tedenski nakup, pa se ne bo potrebno zgražati in “šimfati” na MON. Kruh pa lahko doma spečeš, jaz ga tudi.
Razen, če je bil tvoj cilj ravno tole “šimfanje”. Imam občutek, da je bilo tako.
Mene to sicer ne gane prav dosti, ker mene v gužvi “čez 2 ali 3 dni” itak ne bo. Mi je pa po svoje zanimivo, kako se “dušebrižniki” oglasite zmeraj pred krščanskimi prazniki in hitite poudarjati vse tisto, kar s prazniki kot takimi nima nobene posebne povezave. Je zgolj zunanja oblika, ki jo najbolj poudarjajo tisti, ki versko vsebino praznikov odklanjajo. Bi bilo zanimivo vedeti, če so se tudi posta tako zavzeto držali kot se bodo požrtije.

V tej temi sem se oglasila z namenom, da povem, da tudi jaz marsikaj opazim. Predvsem povečano število prispevkov z vsebino, ki skušajo krščanstvo in z njimi povezane praznike prikazati v negativni luči. Mene sicer to ne prizadene. Vem pa, da ima negativen vpliv na množice, ki sledijo trendom. To je edini razlog, da sem se oglasila.

Vsem želim dobro in lepe praznike – tudi, če jih boste preživeli samo kot dobrodošle dela proste dni. Jaz jih bom tudi – ali predvsem – z mislijo na smisel človeškega življenja (kamor sodi tudi trpljenje).

Še enkrat – dobro se imejte! S šunko ali brez nje!


Osebno poznam 3, ki imajo v petek 19. rojstni dan. Tudi vsi moški 🙂
zanimivo 🙂


Osebno poznam 3, ki imajo v petek 19. rojstni dan. Tudi vsi moški 🙂
zanimivo 🙂
[/quote]
mišljeno je bilo v petek, 19.4. rojstni dan.

Ali ste mogoče pomislili, koliko plastike boste kupili? A ob praznikih pa to ni pomembno? Pa a se vi zavedate, da vsi trgovci pričakujejo, da boste nabavljali oh in sploh ter so zaradi tega še enkrat bolj založeni?

“dnevi nevzdržnega trpljenja večno samskih nedojebank na monu”

hahahhaa

Ampak koga še zanima Kristus in njegov nauk o nepohlepu in miru med ljudmi?

Res je, mir ljudem, babam pa pamet. Oboje je utopija.😅

Res je, mir ljudem, babam pa pamet. Oboje je utopija.😅
[/quote]
Boš dobilo belega, debelega zajčka za veliko noč. 😁😁

Povprečna teža ljudi v Evropi je 70.8 kg.

Povprečna teža ljudi v Evropi je 70.8 kg.
[/quote]Menda je zadni trend, da so v tem povprečju pretežno babe podhranjene suhe rage, kot zombiji na dveh zobotrebcih, moški pa malo predebeli. Jaz sicer še vedno vidim dovolj svaljkov med babami, ki nimajo več ženske oblike, ampak če tako povedo, bo že nekaj na tem….😅😅😅

Velika noč je praznik, ki ga dejansko sovražim. Ne maram potice, šunke, trdo kuhanih jajc. Vse to seveda za praznik mora biti – tradicija. Jaz pa ob polni mizi nimam kaj jest. 🙂

Uboga reva. Pripravi si skledo solate. In kos kruha zraven. Ali ti kdo to brani?

Saj boš kot vsako leto na monu varno travmirala in tudi stradala skozi praznike, če se ti bo zahotelo, te tako nihče ne povoha, kaj šele sili v kaj. V čem je dejansko tvoj problem?😅

Komaj čakam, da bo velika noč mimo in da se prenažiranje s krščansko šunko zamenja s prenažiranjem s komunajzarskimi čevapi. Od novoletno-božičnega prenažiranja je do pustnega prenažiranja s klobasami in krofi predolg razmak. Bemu mast!… kaj pa od maja do decembra… post?

:):):):):)

Res si žleht, ampak sem pa pošten nasmejala 🙂

New Report

Close