Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ime za dvojčka

Ime za dvojčka

Toni Lun
Tonja Luna
[/quote]
Kitajci?

Slokar.
Ne Slokan.
Sicer je pa itak provokacija.Če pa ni…
Potem eni res nimate vseh pik.
[/quote]

Kaj je tukaj čudnega – a nimajo tudi pasja legla z rodovnikom to pravilo, da začnejo vsa imena z isto črko?

M: Tibor
Ž: Tamara ali Tatjana (morda še Tara)
Slokar

Zame osebno: vsaj 2 zloga in vsaj 5 črk (čeprav jih Tara nima).
Tian mi ne paše v naše (evropsko) okolje.

Avtorica, tvoj mož je izbral lepi imeni. Ampak sprašujem se, zakaj ne izbereš imen po numerologiji, ki je izkustvena veda, ki proučuje vpliv števil kot simbolov nebesnih teles na lastnosti in sposobnosti ljudi in na odnose med njimi. V tem primeru je ključen datum rojstva.
Želim ti vse lepo in veliko materinskih užitkov.

Upam, da jih ne bosta tudi enako oblačila. To dvojčki najbolj sovražijo. Zavedati se je treba, da sta celo enojajčna dvojčka dve duši, dva različna karakterja, dve osebi. S tem, ko jih starši tlačijo v en kalup, jim delata škodo.

Tristan in Tisa.

Teo in Tina

Tin in Tinkara

Vse te kombinacije so lepe.

Najdita posebno, kot so posebni dvojčki.

Simon in Sara

Tine in Tina

Tinkara – Taj
Teja- Tadej
Taja- Tilen

Staša- Sašo
Sia – Sven
Sanja- Samo

Tale dva nista enojajčna, če sta M in Ž.

Glas za Tristan in Tina ✔

Zakaj morata imet oba imeni, ki se začneta z isto črko? Imeti dvojčka ne pomeni da bosta dvojčka v vsem. Samo rodila se bosta skupaj. Otroka bosta različnega spola, različno osebnost bosta imela. Še najmanj ti priporočam enaka imena samo z različico drugega spola kot so Tina Tine, Maj Maja, Nik Nika. Taka imena so katastrofa. Jaz bi dala Jan in Maša ali pa Jan in Evelin.

Prebrala sem vse predloge.

Meni je ideja, da imata otroka isto začetnico všeč.
Dodatno mi je všeč, da imata imeni podobnega porekla/izvora. Ali da sta imeni po zlogovanju podobni.
Ni mi pa všeč, da sta imeni enaki, samo v moško ženski različici.

Meni so všeč močna imena. daljša imena. 3 zlogi. Ampak to je moja preferenca. Ko sem šla skozi te sezname, sem gledala po teh kriterijih, ne po tem, kaj meni lepo zveni. To je čiiiisto stvar okusa.

Tjaša in Tadej
Tara in Tim
Tina in Tadej
Sara in Simon
Sara in David
Doroteja in Dimitrij (oboje hudo močni imeni)
Tinkara in Tadej
Tibor in Tisa
Teo in Tina

Avtorica – tvoj izbor Tamara za deklico je zelo močen. Nakazuje na to, da si želiš, da bi bila hčerka močna oseba. Prosim, ne poimenuj ob tem fantka z nekim bednim tričrkovnim imenom (Tim, Jan,…), ker bo sin potem vedno podrejen. Daj mu ob takšnem izboru bolj močno ime. Npr Teodor, Timorej, Tristan, nekja trozlogovnega.
Ko starši pokličemo otroka, je pomembno, kako izgovarjamo njegovo ime. Dolga, močna imena dajo vtis resnosti. Če je samo en od dvojčnov tako klican vso otroštvo, bo drugi, ki ga poimenujemo z eno ali dvozložnico, avtomatsko podrejen. V očeh staršev, ki so mu pač dali to ime ob rojstvu, skladno z njihovimi pričakovanji. Sčasoma pa se začne tako tudi počutiti.
Izberi imeni z enako močjo.

Zdrave otročke zi želim.

Zakaj morata biti na enako črko loooooo. Vajina imena mi sploh niso všeč. Tristan mi je, Tina je prepogosto ime.

Jaz bi imela Tamaro in Patrika.

Zakaj vežeš ime na priimek, saj ga ne bosta dolgo nosila? Hčerka bo po možu postala Novak, sin pa po ženi Zdešar. Kaj bosta pa potem z imeni, ki se ne skladata s priimkoma?

New Report

Close