Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek In danes je spet nov dan…

In danes je spet nov dan…

… ko je posijalo sonce , ko smo še malo bližje počitnicam , ko bomo šli jahat , ko smo počistili z včerajšnjo navlako …. itd. itd…..

Ob tej priliki – HVALA vsem mojim prijateljem , ki so včeraj zame našli toliko lepih besed , tu in zasebno !

Nikitko sicer pesjansko boli glava , ampak drugač je kar O.K. – saj mora bit , a ne ?!

Tudi meni je posijalo sonce, zdajle skozi ekran, s tvojim prihodom !!

Mogoče ne bi bilo slabo, če pi pojedla kakšen tablet proti kepobolu, da se ne sprevrže v migreno .

No super, da si boljše.
Z glavo pa mal začni v steno butat. Te bo bolela od butanja
in ne kar tako.

Jaz se tud že veselim dopusta.Za pokušino bomo šli konec junija
malo v Čateške toplice.

Svet je poln malih sreč. Imeti moramo le oči zanje.

Ja , sej glih v migreni je problem – je že tu , hudič !

Nikitka je požrla že za mali zajtrk tabletk – ma verjetno ni to stvar kemije . Ko bo vse drugo v redu , bo tudi zdravje boljše , sej veš !
Ampak o vsem skupi ne bom več zgubljala besed , acqua passata , kogar zanima , si lahko samo še prebere moj komentar na lisjakov komentar pod Šefico – pa bo vse jasno in zaključeno 🙂

Sem slišala , da je v Čatežu zadnje čase higiena bolj na psu . A kaj veš o tem ?

Mi smo pa glih včeraj nekaj kombinirali z bratrancem , ki je kupil nov kamper , pa bi ga seveda radi sprobali . Mogoče bo kaj že v juniju :)))

Nikitka sicer prisega na počitnice v hribih – Zreče ima zeloooo rada

Roko na srce, tudi mene je zbodel Lisjakov prvi stavek !

Le kaj je v Zrečah in kdo ? :))))))))))

O, na Rogli in v Zrečah je moj drugi dom. Tja sem hodil, dokler ni blo tamale.
Roglo sem prehodil počez peš in s kolesom.
Vsako leto gremo po 15-avgustu za en teden na Roglo ali pa v Kranjsko
goro.

Za Čatež se bom pa pozanimal.Hvala za namig.

Svet je poln malih sreč. Imeti moramo le oči zanje.

Visoke smreke ob hiškah , pa bazeni , pa juuuuj , kako se fino je tam v tisti hotelski restavraciji , čist nič po hotelsko :))))
Pa ponoči se lepo spi – v hladu , čist drugače kot pri nas , ko ne veš , kje bi blo boljše – ali v tušu ali kje !

Nikitka tudi rada lazi po hribih , če ni glih previsoko :)))

…… uf, uniformiranci, bela cesta, verjemi
ali ne, tam se najde uniformirance, če ni
drugih, so pa uni, ki tako lepo izgledajo z
metuljčki pa tako lepo pogledajo v učke,
pa tako gibčni so, pa hitri, pa tako lepo
znajo na dušco pihat, pa …………………….
waaaaaauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Tole je pa lep in slikovit opis.
Mi je všeč. Dopade se mi način, na katerega si opisala hotel ( tudi meni niso ravno všeč, ker mi ni nič domače ), ampak če znajo narediti hotel, ki niti ni hotel, pol bi bilo to tudi zame. Vročine tudi jaz, ne prenašam več, hribe imam rada, hehe, res enako kot ti, da ni previsoko.

zajček rad, če že, lenari v senčki , obožuje iglasto drevje in pije koktejl :)))

He , he , Mariči , če ti pa prinese še en orenk šnicel , no , kaj čem nadaljevat :))))

Nikitka ŠE VEDNO obožuje uniforme , yeeesss , rajši sicer maskirne kot natakarske – sej bi še kaj dodala , ma , bi blo too much :))))

Ojla Nikitka!

Prebrala sem kaj se ti je zgodilo … Ne se preveč sekirat. Bil je pač slab dan, ki je hvalabogu šel mimo.

Kot si že sama napisala … danes lepo odskakljej na Mandrijo, kjer te bo čakal predragi … saj veš kdo … in te spravil v dobro voljo … (mimogrede … v soboto sem bila na Mandriji in je prišel on mimo … me seveda pozdravil … in potem sem ga malo bolje pogeldala … in … uffff … kok je nabit … Grrrrrrrrrrrrrrr … … … ) …

Kako pa kaj galop gre?

Lp, Bgv

PS: Verjetno da je bilo v nedeljo nekaj čudnega v zraku … tudi jaz sem se spet hudo primla z mojim dragim … pa tudi nekateri ki jih poznam so imeli krize … Hah … zdej sem pogledala na kolendar … Luna je bla!!!!

..................................................... Lp, Bgv (nč več incognito) (bugnavilea.mojforum.si)

Nikitka, danes sem prebrala včerajšnje poste. Pa si ne morem kaj, da ti ne bi to napisala.
Vem, kako ti je bilo, a tudi vem, da je to popolnoma človeška reakcija. Konec koncev Maška najbrž sama ve vse, kar si rekla: da takšno nalogo reši že prvošolec, a Maška v tem trenutku ni povprečen dijak. Zaradi slabih dni morda res nekoliko zaostaja a s svojim pogumom in življensko voljo, energijo in izkušnjami je daleč pred vrstniki. In tu si ti naredila levji delež. Povsod pač ne moreš biti 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Vsi imamo naravne meje.

Naj ti povem, zate banalen primer, a vseeno je. Moj Jure ima sicer lažjo obliko disleksije, a to kljub vsemu pomeni, da smo morali vložit v učenje branja in pisanja ogromno naporov. Danes, ko končuje drugi razred je v pisanju prehitel sošolce, v branju pa mislim, da je tam nekje. Vendar je to plod dela cele družine. In ne bi ti rada povedala, kolikorat sem se spozabila in zavpila, naj se neha zmišljevat besede (ko je npr. pisalo borba, pa je prebral torba) in ko je zamenjeval črke b, d in t d in m n … Kot da je on kriv. A kljub vsemu. Uspelo nam je in tudi vam bo. Nasvet za hladitev živcev pa : vstani od mize, pojdi na stranišče, spij kozarec vode, globoko vdihni in se vrni.

Želim pa ti, da izumijo čudežno zdravilo za tvojo Maško in jo rešijo teh nadlog!

Eto vidiš, Nikita, črn dan se je počasi jel
spreminjati v sivega, vendar je tudi ta siva
barva že dobila tisti toplejši sivi odtenek,
tisti, ki temno sivo naredi svetlo sivo, še malo,
čisto še malo, prav malo malček še, pa bo ….
rumen, sončen, svetal, topel dan ………………

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Hej , živjo Bgv !

Vsakič , ko grem na Mandrijo , mal pokukam okoli , če si kje tam :)))
Ja , dečko je fejst nabildan , kaj , paša za učke :))))

Galop , hmmmm , moj talent tu neki šepa , ma vztrajnost bo naredila tasvoje , ni hudič !
Kar se pa tečnobe in ostalega tiče – vidiš , da nisi osamljena, nas je kar več takih , ki nas občasno daje , bo že , enkrat nas bo že pamet srečala , če pa ne – pravijo , da je blagor ubogim na duhu , zakaj njih je nebeško kraljestvo in po tej logiki pridemo naglih gor , v nebesa , hi , hi …

Nikitka pogreša Bgv in njene poste tule pri nas , pa Sharky je bil tud luštkan

Joj , vidim , da si se tudi ti morala kar borit !
No , potem ni treba podrobno razlagat , koliko živcev človeka stane , ko pol (dobesedno pol !) ure razlagaš , kaj je samostalnik , pol ti pa otrok brez pomisleka butne ven , da je “dolina” števnik !
No , mene , ki stalno poudarjam RAZMIŠLJAJ , ker zato ti je Bog dal možgane , najbolj pojezi ravno to , da butne brez premisleka. Ker to potem naredi tudi v šoli , ko gre zares , za oceno . Vem pa , da ji neuspeh v šoli in posmehljivke sočolcev gredo zelo do živega.
Zelo dobro se pa vsi zavedamo , da je deklica sicer nadpovprečno inteligentna , samo to ji čisto nič ne pomaga , ko ima te svoje slabe dneve, ko ne zna izračunati , koliko je dva krat šest. In seveda , kot po pravilu , se ti dnevi pokrivajo s tistimi , ko pišejo kake teste . In potem ima ocene 5 , 3, 5 , 2 ….ustno je o.k. , pismeno pa je zanjo tak pritisk , da takrat navadno odpove, kaže.

No , trenutno je že spet doma, ker ji uvajamo novo zdravilo.
In seveda je doma zato , ker so nastopili skoraj vsi možni stranski učinki .
Trpi , mi pa z njo !
Da te počasi zvije !

Nikita bi dala nevem kaj , da bi vse skup lahko prevzela na svoje rame !!!!!!!

Ja , sej , samo , da me neha bolet glava :))))

Nikita po mišonovem nasvetu buta v zid – pa vidi mavrico

Ja mavrica je pa lepa stvar, a ne ? Pa še zraven si zapoj uno
Somewhere over the rainbow iz Čarovnika iz Oza . (sej je iz tega filma, a ne , al je iz Alice ?)

Svet je poln malih sreč. Imeti moramo le oči zanje.

Pozdravljena pandica !

Zelo sem ti hvaležna, za tale tvoj post !! ( zgoraj ).
Menda veš zakaj. Tvoje izkušnje, včasih podobno ravnanje, mislim, da je in bo Nikiti odleglo !

Veš , da res !
Pa ne , da se človek ne bi zavedal tega , kdaj ravna narobe. Odleže pa vseeno , če veš , da ljudje razumejo in POZNAJO take vedenjske kikse. In jih ne obsojajo. Na to smo pa vsi še kako občutljivi . Na obsodbe in nepripravljenost razumet in odpustit.

Nikitka ve , da hčerke ne zamerijo , ker so sicer odnosi v njeni družini zelo ljubeči

Nikitka, vesela sem, da si se odprla. Veš, tale “butne ven brez razmisleka” je morda tudi bolj plod naše domišljije. Sama sem tudi rekla: Dobro poglej kaj piše, pa je pogledal in je bilo spet narobe. Ampak on je tako videl. Maška se očitno ne more skoncentrirati in takrat je to pač tisto, kar zmore.
Kadarkoli zbolijo bitja, ki jih imamo najrajši (in zagotovo so moji otroci edina bitja na svetu, za katera sem pripravljena tudi umreti, če je to potrebno), vedno bi to radi prevzeli nase. A žal ne gre. In vse kar nam ostane je, da preživimo kalvarijo in jim stojimo ob strani. In to ti vsekakor uspeva. Zato : glavo pokonci in kozarec vode – veliko jih bo še treba vmes popiti in mnogo vdihov narediti. A zmaga zagotovo pride. Še za vsakim dežjem je posijalo sonce…

In ne pozabi si včasih odtrgati kak trenutek le zase. Pridno polni baterije. Lučka brez njih ne sveti…

… seveda sveti lučka ! Saj veš , da nepreklicno stojim za tistim – bori se do zadnjega !
Ma res pa težko čakam počitnic , da bom mal izpregla , vsaj kar se šole tiče.
Polnjenje baterij – ja , se popolnoma zavedam tega, da bi bilo treba , ampak kaj , ko je z Maško tako , da se sploh ne da niti za malo pozabit na njeno stanje. Vsaj dokler ji ne najdejo ustreznih zdravil. Je pa že dve leti stalno križ , tudi s tem. Pol pa veš , kako so te baterije že precej izpraznjene .
He , he , ampak vseeno držijo dlje kot tiste od GSM-a , kaj :)))
No , saj pridno hodim jahat , to nam kar pomaga . Verjeli al ne – fizični napor , tak , ki ti prinaša neko zadovoljstvo , je najboljše zdravilo za stres.
Zdej , če bi še kaj denarja začelo pritekat , da bi si lahko privoščili kaj več – recimo kakšno potovanje , dvakrat na dopust (morje IN hribi ) , no , to bi bilo idealno. Ne bi spraševala za dosti več :))

Nikitka bi z malo več financ sigurno šla tudi h kakšnemu tujemu nevrologu , bi se mogoče naši problemi rešili prej

Muca !

Verjamem, da je vse o čemer so in si pisala, že v večji meri za tabo.
Verjamem, da sama dobro veš, da nisi stroj ampak samo človek,
Upam, da sem s kakršnimkoli komentarjem, vspodbudo in tolažbo že debelo prepozen in de je počutje že na yesssss.

Sicer me pa zanima še nekaj od prej…..namreč, kako je zdej kej s tvojo muco?

Tale tema mi je bolj všeč. Že veš, kdaj ga boš imela in kam se boste odpravili?

New Report

Close