Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek In kako se kaj počutite globoko v fašizmu?

In kako se kaj počutite globoko v fašizmu?

So dnevi še takšni, kot so bili, počutje, cilji,prioritete,elan, volja, upanje,…?

Tisti s službami smo delali ves cajt in se za nas spremenilo ni nič.

Odgovor na objavo uporabnika
Ni bilo sprememb, 17.10.2021 ob 14:53

Tisti s službami smo delali ves cajt in se za nas spremenilo ni nič.

A to je tako, kot tisto z nojem, ki ima glavo v pesku? Jah no vas je verjetno več takšnih. Saj tudi, če bi vam koleščka iz glave pobrali verjetno ne bi opazili kake razlike. Škoda

nova
Uredništvo priporoča

Nejeverno spremljam in se čudim, kako ljudje ne prepoznajo polozaja v katerem smo, zgodovinsko gledano je tako stanje v družbi že popisano, pofilmano, pokomentirano že ničkolikorat; svarila z vseh strani, a večina ne vidi preko korone.

Je stvar bistveno bolj usodna, draginja je že tu, clovekove pravice – kot da jih ni bilo, demokracija je minila…

Z veliko podporo zaslepljene množice je to, vec kot ocitno, izbira večine…

Odgovor na objavo uporabnika
Darwin483, 17.10.2021 ob 14:56

A to je tako, kot tisto z nojem, ki ima glavo v pesku? Jah no vas je verjetno več takšnih. Saj tudi, če bi vam koleščka iz glave pobrali verjetno ne bi opazili kake razlike. Škoda

Nekateri imamo druge skrbi v življenju kakor vaš imaginarni fašizem.

A to isti fašizem v katerem policaji uporabljajo solzivec proti državljanom, čeprav ga po tvojem ne bi smeli, čeprav ga vendarle lahko?

 

    To moras Robija vprasat.   Jaz v tej nasi Sloveniji ne zaznam nobenega fasizma, razen takrat, ko se debil Robi oglasa.

Odgovor na objavo uporabnika
Ahmm, 17.10.2021 ob 16:50

Nejeverno spremljam in se čudim, kako ljudje ne prepoznajo polozaja v katerem smo, zgodovinsko gledano je tako stanje v družbi že popisano, pofilmano, pokomentirano že ničkolikorat; svarila z vseh strani, a večina ne vidi preko korone.

Je stvar bistveno bolj usodna, draginja je že tu, clovekove pravice – kot da jih ni bilo, demokracija je minila…

Z veliko podporo zaslepljene množice je to, vec kot ocitno, izbira večine…

Saj fašistično je bilo že prej le ne na tem nivoju, kot sedaj, ki je v vzponu.

Odgovor na objavo uporabnika
Domišlija, 17.10.2021 ob 16:54

Nekateri imamo druge skrbi v življenju kakor vaš imaginarni fašizem.

Tudi mi imamo druge skrbi plus fašizem za prenašat. Vam tudi, če bi registrsko tablico na rit našraufal se vam to ne bi zdelo nič čudnega in novega ter nesprejemljivega.

Odgovor na objavo uporabnika
Nehi odpirat glupe teme, 17.10.2021 ob 16:54

A to isti fašizem v katerem policaji uporabljajo solzivec proti državljanom, čeprav ga po tvojem ne bi smeli, čeprav ga vendarle lahko?

 

Sj jst nism reku, da ga ne bi smel uporabljat? Od kje ti to? Sem samo v neki temi delil poleg avtorja teme, da je bilo zapisano nekaj o prepovedi uporabe in katerega leta. Sicer pa nisem proti, da ga uporabljajo ampak nasprotno. Nekako smatram, da bi policifisti morali biti bolj grobi in da pokažejo svojo pravo faco čimprej, ker tako bi tudi ljudje čim prej dojeli kaj se dogaja in bi kmalu lahko policifistom dali nazaj, kar so ti sejali in še z večjo mero. Tako pa neki z vodo pa solzivcem špricajo in zabarikadirani do daske pa še druge imajo poleg sebe, da jih ščitijo. To zna dejansko vsaka PIČKA.

Dobro vprašanje, Darwin …

Jaz sem dojela, da s kulturo in umetnostjo ne bo nič v naslednjih letih, vsaj progresivnega ne. Če je Janševa vlada zamenjala direktorico Moderne galerije Zdenko Baković – ki je imela mednarodno priznanje in je v 90ih, ko smo bili Slovenci izjemno prodorni v umetnosti, naredila kar največ za te umetnike, bila odgovorna za ogromno uspelih mednarodnih projektov pri nas in v tujini – za nekega mednarodno bsolutno neizkušenega umetnostnega zgodovinarja, potem mi je vse jasno. Pa sam razpis so spremenili, da so tega tipa postavili na to zahtevno mesto. On je pač nek strokovnjak za slovenski barok ali nekaj takega in ni naredil niti enega odmevnega ali neodmevnega mednarodnega projekta. Res ne vem,,kako je to možno v tej državi.

Pa v mojem mestu so zamenjali recimo zelo uspešnega in priljubljenega direktorja komunale, ki je pravi človek ljudstva in ima visoko izobrazbo strojništva, na njegovo mesto pa postavili nekega neznanega mladeniča,  narcisa in komolcarja, ki nima niti zahtevane visoke izobrazbe, temveč je pač inženir strojništva brez zgodovine, niti uspešne niti neuspešne.  Pač nek zabit in egoistični Janšist, ki ga nihče na firmi ne prenaša.

To mi pride namisel v tem trenutku.

Osebno pa sem v teh izrednih razmerah, ki se kot fantazma vlečejo že drugo leto, spoznala nekatere ljudi do obisti, njihova konzervativna stališča,  ki presegajo moje razumevanje, v taki meri,,da sem z njimi popolnoma prekinila vse odnose. Zame s je v tej vojni dosti izkazalo.

Tisti, ki pa mislite, da je trenutna vlada v kakršnem koli smislu odgovorna do nas, pa boste v naslednjih letih lahko spremljali finančne in družbene omejitve, katerih razsežnosti si sedaj niti ne zamišljate.

Vse pelje v pogubo Slovenije. To si zapomnite.

Odgovor na objavo uporabnika
Asena V., 17.10.2021 ob 18:02

Dobro vprašanje, Darwin …

Jaz sem dojela, da s kulturo in umetnostjo ne bo nič v naslednjih letih, vsaj progresivnega ne. Če je Janševa vlada zamenjala direktorico Moderne galerije Zdenko Baković – ki je imela mednarodno priznanje in je v 90ih, ko smo bili Slovenci izjemno prodorni v umetnosti, naredila kar največ za te umetnike, bila odgovorna za ogromno uspelih mednarodnih projektov pri nas in v tujini – za nekega mednarodno bsolutno neizkušenega umetnostnega zgodovinarja, potem mi je vse jasno. Pa sam razpis so spremenili, da so tega tipa postavili na to zahtevno mesto. On je pač nek strokovnjak za slovenski barok ali nekaj takega in ni naredil niti enega odmevnega ali neodmevnega mednarodnega projekta. Res ne vem,,kako je to možno v tej državi.

Pa v mojem mestu so zamenjali recimo zelo uspešnega in priljubljenega direktorja komunale, ki je pravi človek ljudstva in ima visoko izobrazbo strojništva, na njegovo mesto pa postavili nekega neznanega mladeniča,  narcisa in komolcarja, ki nima niti zahtevane visoke izobrazbe, temveč je pač inženir strojništva brez zgodovine, niti uspešne niti neuspešne.  Pač nek zabit in egoistični Janšist, ki ga nihče na firmi ne prenaša.

To mi pride namisel v tem trenutku.

Osebno pa sem v teh izrednih razmerah, ki se kot fantazma vlečejo že drugo leto, spoznala nekatere ljudi do obisti, njihova konzervativna stališča,  ki presegajo moje razumevanje, v taki meri,,da sem z njimi popolnoma prekinila vse odnose. Zame s je v tej vojni dosti izkazalo.

Tisti, ki pa mislite, da je trenutna vlada v kakršnem koli smislu odgovorna do nas, pa boste v naslednjih letih lahko spremljali finančne in družbene omejitve, katerih razsežnosti si sedaj niti ne zamišljate.

Vse pelje v pogubo Slovenije. To si zapomnite.

Nastavljajo svoje ljudi. Seveda se to že dolgo dogaja in na mnogih področjih, da so vodilni tisti, ki v bistvu s tistim, kar vodijo nimajo nič ali pa skoraj nič ne vedo o tem ampak so tam le zato, da se premikajo, kot šahovske figure, ko nekdo tako hoče. Naj bo politika, gospodarstvo, šport, umetnost, šolstvo in vzgoja, zdravstvo, trgovina itd.

Za Slovenijo sem že povedal, da ima neko šanso, katero skoraj nobena druga država nima in to je biti nekaj najbolj posebnega, dobrega in odmevnega. Seveda pa je vse to odvisno od naroda ali bo dopustil, da tudi Slovenija zapade v projekt NWO z vsem kar je in ima. Namreč tako, kot ima enkratno priložnost biti nekaj posebnega v dobrem smislu, tako ima in je izbrana za nekaj kar je totalno nasprotje temu.

Sam sem napovedal več let nazaj, da če se bo v Sloveniji,ki se je zdela nič posebnega v svetovnem merilu nekaj zgodilo potem bodo moje napovedi postale resnica. Zgodilo se je, da je Gorenjska dobila nek pečat, ki je napovedi uresničil prav tako pa je s tem postala zaznamek v in na svetovnem merilu. Kot sem že povedal, mene covid plandemija ni presenetila, presenečajo me le ljudje.

Počutje odlično, 2021 je bilo do sedaj popolno; verjamem, da bo tudi do 31.12. tako.

Cilji: še vedno ostajajo enaki, kot 31.12.2020, a s tem, da jih nadgrajujem, za 2022 pa pregledam in zapišem nove za novo leto.

Prioritete: imam jasno določene, tudi, če mi skoraj vsak dan kdo soli pamet, kako bi morala živet in kaj bi morala delat in česa ne.

Elan: ja, imam zagon, ker to, kar sem dosegla letos, ne izpustim za nič na svetu.

Volja: podobno kot elan, imam voljo, kake dneve tudi ne, ampak po navadi zaradi ljudi, v takih primerih se samo distanciram in sem takoj boljše.

Upanje: imam upanje, ker sem šla že čez marsikaj v življenju, marsikaj pa imam še za izkusiti. Se že veselim.

Odgovor na objavo uporabnika
Spetjevikend, 17.10.2021 ob 20:21

Počutje odlično, 2021 je bilo do sedaj popolno; verjamem, da bo tudi do 31.12. tako.

Cilji: še vedno ostajajo enaki, kot 31.12.2020, a s tem, da jih nadgrajujem, za 2022 pa pregledam in zapišem nove za novo leto.

Prioritete: imam jasno določene, tudi, če mi skoraj vsak dan kdo soli pamet, kako bi morala živet in kaj bi morala delat in česa ne.

Elan: ja, imam zagon, ker to, kar sem dosegla letos, ne izpustim za nič na svetu.

Volja: podobno kot elan, imam voljo, kake dneve tudi ne, ampak po navadi zaradi ljudi, v takih primerih se samo distanciram in sem takoj boljše.

Upanje: imam upanje, ker sem šla že čez marsikaj v življenju, marsikaj pa imam še za izkusiti. Se že veselim.

Lepo

Kolikor razumem smo še vedno v demokraciji ☺
Levakarji in protestniki še niso “demokratično” – v DZ prevzeli oblasti (kar so fašisti in nacisti naredili “legalno”)
To, da komu ni všeč način vladanja …. je pač njegovo mnenje — naše mnenje smo izrazili na volitvah — potem pa je koruza “zaje.bala” Serpentiška in mu skočila v puško … še dobro, sicer bi nas streljel ☺

Odgovor na objavo uporabnika
Bog MONa TM, 17.10.2021 ob 20:55

Kolikor razumem smo še vedno v demokraciji ☺
Levakarji in protestniki še niso “demokratično” – v DZ prevzeli oblasti (kar so fašisti in nacisti naredili “legalno”)
To, da komu ni všeč način vladanja …. je pač njegovo mnenje — naše mnenje smo izrazili na volitvah — potem pa je koruza “zaje.bala” Serpentiška in mu skočila v puško … še dobro, sicer bi nas streljel ☺

Nismo vsi voli in ne volimo vsi. No če je volimo ljubimo potem morda že ampak volimo jemano, kot volitve pa ne vsi. In vsi nismo v demokraciji. Nekateri živimo in vemo, da so demokracija, socializem, fevdalizem, totalitarizem itd. le izmišljeni pojmi. Odnosi ljudi z drugimi ljudmi pa so dejanski in res obstajajo.

Ko se človek ujame v to, da živi v demokraciji ali pa v kakšnem drugem pojmu s katerim opisujemo družbene odnose je seveda izgubil zdrav razum, če ob tem nima zavedanja, da ko pojem opisuje je to le pojem in dejansko nima veze z realnostjo. Zato nekateri morda vidite demokracijo, drugi pa fašizem. Tisti, ki vidite še kaj drugega je to dobro, če pa samo eno ali drugo pa je čas za BUJENJE.

Ej!

This…

Is a faking good comment.

Za @ahmm

Kva to ne citira

nad komunalo bdi župan, občinska uprava in ne janez

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Prisilno, nečloveško skratka pod diktaturo…

V fašizmu? No, ni treba tega tako poimenovati. Že leto in pol se slabo počutim. Mogoče k temu počutju malenkost pripomore še covid .

Kakšen fašizem le… mogoče v praznih glavah posameznikov, ki se vsako sredo ali petek izpostavljajo in delajo nerede, nemir in škodo.
Ko je bil na Slovenskem fašizem in nacizem je v 2. sv. vojni bilo načrtno preseljenih cirka pol miljona Slovencev na Hrvaško in v Srbijo.

Danes se pa ljudje iz celega sveta pospešeno priseljujejo v Evropske države kot se niso tako množično še nikoli, niti za časa 1. ali 2. sv. vojne, po vojnah in niti za časa komunizma ne tako množično, tako da danes bi kvečemu lahko govorili o skrajno levi fašistični ideologiji, ki podira tradicijo evropskih držav.

vse kar se dogaja je plan: https://www.youtube.com/watch?v=JV3kV3KauZQ

 

hrvaška: https://www.youtube.com/watch?v=3yXFv6P0BSs

 

New Report

Close