Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Intervju z Mišo – Mia Skrbinac

Intervju z Mišo – Mia Skrbinac

Odgovor na objavo uporabnika
Bikov drek, 30.11.2021 ob 21:20

Ta prijava nekega “nadlegovanja”, ki naj bi ga storil Tribušon je kar nekaj. Verjetno pretežno izmišljen konstrukt histeričnih Me too lezbijk. A priori hejterk vsakega moškega. Ki so očitno v svoje kremplje dobile zmedeno Mio. Ki (kot je že nekdo napisal), zgleda normalno in v osnovi normalna heteroseksualna tudi je.

A pod vplivom možačastih defektnih spak, jo pač (vso psihično sfukano kot pač očitno je) občasno potegne še v dekadenco lezbaškega nabijanja s kitajskimi plastičnimi curaki.

Seveda, puncam je dolgčas, pa si malo izmišljujejo, ker imajo rade, da jih pljuvajo po medijih. Ne rečem, mogoče se tudi to zgodi kdaj, a malokrat.

To je za @Bikov drek (da ne težim spet glede citiranja 🙂

 

ima čisto takšne oči in poteze kot ta Mia. Zato ne mi rečt, da Mia ni psiho in da ne laže kot pes teče. Pa tudi igra. Glede na poklic nič čudnega.

Odgovor na objavo uporabnika
22460904, 30.11.2021 ob 11:33

Odgovor na objavo uporabnika
petelin229, 29.11.2021 ob 23:17

no morte tut razumet da je multinično driskasto modovje po dolgmu cajtu spet zadelo bingo. novo aferco. koronca se je počas že izpela. danes moderatorski biseri pišejo komentarje enkrat Za drugič Proti. pa še mal postran. vse za klike

par let nazaj so spravl ravnatelja v prerani grob. če ni lih te dni obletnica …

edini, ki je pameten

ni več prometa. tk da še najbolj trdokurčne provokacije ne žanejo profita. tut če enkrat pišejo kolkr zaskrbljene kokoši drugič pa kot primitivna cezarska tesla. znanik novih cajtov je to. nč ni večno. tud nenormalno tiskanje dinarja ni rešl juge

Mišo je izdala govorica telesa, ko se je kot Pav razšopirjeno povzdignila nad Mio. Trenutek boleče tišine, je Miša z govorico telesa streljala uničevalen pohod proti sebi. Škoda, vsa leta njenega truda so s tem intervjujem šla v nič.

Tako nizkotno in neprofesionalno izpeljati intervju, je pogorišče, ki ga bo morala za seboj pomesti Miša.

Ikona in kmalu legenda Televizije, si takšnega sramotnega zdrsa ni smela dovoliti.

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
Karta Norec, 30.11.2021 ob 15:37

Vesna Milek ciganka??? Če bi bile cigice takale 180 cm visoke z zajetnimi mentalnimi sposobnostmi in lepega obraz (no, nos lih ni najboljši, ampak nič ciganski samo to, da si ga ni dala operirat je pa pohvalno), bi se se o tem plemenu precej drugače razpravljalo. Saj bi tudi bil drugačen kot je.

Je izven konteksta teme, ampak, ja, Vesna Milek ima babico ciganko. Babico. Torej nekaj romske krvi.

O čemer pa noče govoriti. Ali se tega sramuje ali kaj.

Razumem, da hoče biti neka intelektualka in si misli, da ji to škodi. Ampak za začetek bi bila lahko vsaj faks naredila, pa nikogar ne bi brigali predniki. So lahko tudi 100%  Romi intelektualci.  meni to ni problematično, bolj me moti, če se nekdo sramuje ali hoče prikriti svoje poreklo. Le zakaj. smo, kar smo. Tudi tisto, kar so bili naši predniki.

Poleg tega pa se to njej tudi malo vidi, ne more skriti. Sploh ko je bila mlajša, je bilo še bolj očitno.

Odgovor na objavo uporabnika
HALOŽANKA, 30.11.2021 ob 18:10

Intervju je bil posnet naprej, torej bi komot lahko izbrisali tisti del, ne vem kaj vam ni jasno in zakaj se sploh prepirate?

Zadnje dneve kar vsepovsod berem: da bi lahko izrezali del intervjuja, da bi lahko brisali, ali je imela vnaprej postavljena vprašanja, ali je dovolila objavo  itd.

Pa kako si vi novinarstvo predstavljate?

Intervju, če ni plačan, je novinarski žanr, ki ne predvideva nič od zgoraj naštetega. Še najmanj pa neke odobritve po opravljenem intervjuju in neke avtorizacije, ki so značilne samo za komunajzerske države. Tudi vprašanj se ne pošilja vnaprej, ker to potem ni več intervju. Odgovori po mejlu pa niti slučajno niso intervju.

Intervjuvancu lahko poveš okvirno temo, pristane  ali ne pristane na intervju. To je to. Neke avtorizacije so možne pri pisnih intervjujih, pa še to samo za popravo očitnih napak, ne kar pisanje novih odgovorov. Tako da nehajte sanjat!

 

Odgovor na objavo uporabnika
vi bi vse brisali, 01.12.2021 ob 10:19

Zadnje dneve kar vsepovsod berem: da bi lahko izrezali del intervjuja, da bi lahko brisali, ali je imela vnaprej postavljena vprašanja, ali je dovolila objavo  itd.

Pa kako si vi novinarstvo predstavljate?

Intervju, če ni plačan, je novinarski žanr, ki ne predvideva nič od zgoraj naštetega. Še najmanj pa neke odobritve po opravljenem intervjuju in neke avtorizacije, ki so značilne samo za komunajzerske države. Tudi vprašanj se ne pošilja vnaprej, ker to potem ni več intervju. Odgovori po mejlu pa niti slučajno niso intervju.

Intervjuvancu lahko poveš okvirno temo, pristane  ali ne pristane na intervju. To je to. Neke avtorizacije so možne pri pisnih intervjujih, pa še to samo za popravo očitnih napak, ne kar pisanje novih odgovorov. Tako da nehajte sanjat!

 

Daj ne trapaj in ne piši bedarij, na novinasrtvo se pa ravno toliko spoznaš, kot krava na kotalke in ko se razgalja intima posameznika, ima ta popolnoma vso pravico, da odloča o tem, kateri deli njegove intime bodo razkriti javnosti.  Samo toliko!

Odgovor na objavo uporabnika
naši, 01.12.2021 ob 10:34

Daj ne trapaj in ne piši bedarij, na novinasrtvo se pa ravno toliko spoznaš, kot krava na kotalke in ko se razgalja intima posameznika, ima ta popolnoma vso pravico, da odloča o tem, kateri deli njegove intime bodo razkriti javnosti.  Samo toliko!

Ne pametuj, če nimaš pojma. Za razliko od nekaterih mon tukaj, nekateri dejansko smo novinarji. In ko preberemo, tudi tisto, kar je Inštitut 8. marec sproduciral, če je intervjuvanka dobila vprašanja vnaprej, se samo smejimo.

O, je možno, da nekateri tudi tako delajo, ampak to so potem piar intervjuju. Bullshit.

So pa estradniki včasih malo domišljavi, pa kar mislijo, da lahko oni postavljajo pogoje, kako bo potekal intervju. E, ne gre to.  Mogoče če si Angelina Jolie, ne pa podalpska igralka. intervju ali daš ali ne daš.  Pove se samo okvirna tema. To je to.

Eni res nimate pojma o pojmih. Definitivno pa vas še nikoli niste intervjuvali, tako da niti neki blazno pomembni niste. 🙂

 

Odgovor na objavo uporabnika
vi bi vse brisali, 01.12.2021 ob 10:41

Ne pametuj, če nimaš pojma. Za razliko od nekaterih mon tukaj, nekateri dejansko smo novinarji. In ko preberemo, tudi tisto, kar je Inštitut 8. marec sproduciral, če je intervjuvanka dobila vprašanja vnaprej, se samo smejimo.

O, je možno, da nekateri tudi tako delajo, ampak to so potem piar intervjuju. Bullshit.

So pa estradniki včasih malo domišljavi, pa kar mislijo, da lahko oni postavljajo pogoje, kako bo potekal intervju. E, ne gre to.  Mogoče če si Angelina Jolie, ne pa podalpska igralka. intervju ali daš ali ne daš.  Pove se samo okvirna tema. To je to.

Eni res nimate pojma o pojmih. Definitivno pa vas še nikoli niste intervjuvali, tako da niti neki blazno pomembni niste. 🙂

 

Če si ti novinar, sem jaz kvantni fizik. Si pa velik lažnivec in provokator.

Odgovor na objavo uporabnika
naši, 01.12.2021 ob 10:44

Če si ti novinar, sem jaz kvantni fizik. Si pa velik lažnivec in provokator.

Pa bodi fizik. Verjetno moj komentar ni edini novinarski komentar tukaj. Veliko novinarjev nas je to temo bralo. Saj vidiš, da vsi mediji pišejo o tem. In vsak novinar ve, kako se delajo intervju oziroma kako bi se morali delati. Ni to nič takega.

Za rajo pa očitno kvantna fizika.

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
vi bi vse brisali, 01.12.2021 ob 10:47

Pa bodi fizik. Verjetno moj komentar ni edini novinarski komentar tukaj. Veliko novinarjev nas je to temo bralo. Saj vidiš, da vsi mediji pišejo o tem. In vsak novinar ve, kako se delajo intervju oziroma kako bi se morali delati. Ni to nič takega.

Za rajo pa očitno kvantna fizika.

 

 

 

ja kokoši laži mi ti sigurno verjamemo, vsi po vrsti 😀

Sama sicer nisem toliko pomembna, da bi dala “čisto pravi intervju”, sem pa očitno dovolj pomembna, da sem za vsako izjavo, ki naj bi bila objavljena, zahtevala, da mi pošljejo posnetek v avtorizacijo. In so mi ga. No, je pa res, da sem sodelovala samo s tremi novinarji oz. novinarkami.

Odgovor na objavo uporabnika
Senza736, 01.12.2021 ob 10:55

Sama sicer nisem toliko pomembna, da bi dala “čisto pravi intervju”, sem pa očitno dovolj pomembna, da sem za vsako izjavo, ki naj bi bila objavljena, zahtevala, da mi pošljejo posnetek v avtorizacijo. In so mi ga. No, je pa res, da sem sodelovala samo s tremi novinarji oz. novinarkami.

Seveda, slovenski novinarji dajemo avtorizacije. Vsi pa dobro vemo, da nam jih ni treba. Tega niti kodeks novinarjev ne določa. Če se pa tako vnaprej zmeniš, da boš pod temi pogoji delal intervju, to seveda tudi narediš. Je pa to v novinarstvu neka anomalija, NI PRAVILO.

Pomembno je tudi, da že vnaprej poveš, da daješ v pregled samo zaradi morebitnih netočnosti in en zato, da bi se kar nekaj rezalo ven,  ali pa brisalo, dopisovalo,  formuliralo povsem nov odgovor. Tudi to se dela, a se ne bi smelo.

To je  neka muha, ki se je razpasla pri nas in izvira iz prejšnjega sistema.

Katastrofa je, da nekateri novinarji, da bi oponirali sogovorniku, dajejo v avtorizacijo celo članke.

Zato pa beremo in gledamo samo še piar zadeve.

Marko Milosavljević: “Hkrati novi kodeks odpravlja množico odvečnih, zastarelih določil iz prejšnjega kodeksa, sprejetega v začetni fazi demokratizacije družbe leta 1991. Iz takratnega načina razmišljanja je izhajal tudi nesrečni člen o avtorizaciji intervjuja, ki je »neoporečen šele, ko ga odobri prizadeta stran« – člen, ki je povzročil veliko škode novinarski neodvisnosti in tudi v kodeksu kot obliki samoregulacije ohranjal vzvode nadzora nosilcev politične in ekonomske moči. V novem kodeksu je člen o avtorizaciji povsem izbrisan in dobro je tako.”

https://www.revija-socialnodelo.si/mma/Mo_URN_NBN_SI_DOC-XX5Y2WF0.pdf/2019022711210038/

 

Odgovor na objavo uporabnika
izven konteksta, 01.12.2021 ob 10:10

Je izven konteksta teme, ampak, ja, Vesna Milek ima babico ciganko. Babico. Torej nekaj romske krvi.

O čemer pa noče govoriti. Ali se tega sramuje ali kaj.

Razumem, da hoče biti neka intelektualka in si misli, da ji to škodi. Ampak za začetek bi bila lahko vsaj faks naredila, pa nikogar ne bi brigali predniki. So lahko tudi 100%  Romi intelektualci.  meni to ni problematično, bolj me moti, če se nekdo sramuje ali hoče prikriti svoje poreklo. Le zakaj. smo, kar smo. Tudi tisto, kar so bili naši predniki.

Poleg tega pa se to njej tudi malo vidi, ne more skriti. Sploh ko je bila mlajša, je bilo še bolj očitno.

Prav, ni se  smiselno prepirati. Evropejci smo itak zmešani narodnostno  in rasno kot kurji futr.  Meni ne deluje kot ženska z romskimi geni, kar seveda nič ne pomeni. Mi pa ni všeč, če se sramuje svojih prednikov. Danes, ko je genetika že tako napredovala in so tudi preiskave cenovno dostopne bi bil marsikdo presenečen, ko bi izvedel kakšne gene vse nosi v sebi. Tudi staro  dobro zamudno rodoslovje, če se ga kdo loti marsikaj odkrije.

Odgovor na objavo uporabnika
vi bi vse brisali, 01.12.2021 ob 11:05

Seveda, slovenski novinarji dajemo avtorizacije. Vsi pa dobro vemo, da nam jih ni treba. Tega niti kodeks novinarjev ne določa. Če se pa tako vnaprej zmeniš, da boš pod temi pogoji delal intervju, to seveda tudi narediš. Je pa to v novinarstvu neka anomalija, NI PRAVILO.

Pomembno je tudi, da že vnaprej poveš, da daješ v pregled samo zaradi morebitnih netočnosti in en zato, da bi se kar nekaj rezalo ven,  ali pa brisalo, dopisovalo,  formuliralo povsem nov odgovor. Tudi to se dela, a se ne bi smelo.

To je  neka muha, ki se je razpasla pri nas in izvira iz prejšnjega sistema.

Katastrofa je, da nekateri novinarji, da bi oponirali sogovorniku, dajejo v avtorizacijo celo članke.

Zato pa beremo in gledamo samo še piar zadeve.

Marko Milosavljević: “Hkrati novi kodeks odpravlja množico odvečnih, zastarelih določil iz prejšnjega kodeksa, sprejetega v začetni fazi demokratizacije družbe leta 1991. Iz takratnega načina razmišljanja je izhajal tudi nesrečni člen o avtorizaciji intervjuja, ki je »neoporečen šele, ko ga odobri prizadeta stran« – člen, ki je povzročil veliko škode novinarski neodvisnosti in tudi v kodeksu kot obliki samoregulacije ohranjal vzvode nadzora nosilcev politične in ekonomske moči. V novem kodeksu je člen o avtorizaciji povsem izbrisan in dobro je tako.”

https://www.revija-socialnodelo.si/mma/Mo_URN_NBN_SI_DOC-XX5Y2WF0.pdf/2019022711210038/

 

Meni in eni novinarki je zelo prav prišel ta dogovor, saj sem ji lahko svetovala boljšo formulacijo, kot jo je v prvotnem prispevku uporabila ona – ni šlo torej za bistvene spremembe same izjave oz. prispevka, s popravki se je strinjala tako novinarka kot urednik.

Odgovor na objavo uporabnika
Karta Norec, 01.12.2021 ob 11:06

Prav, ni se  smiselno prepirati. Evropejci smo itak zmešani narodnostno  in rasno kot kurji futr.  Meni ne deluje kot ženska z romskimi geni, kar seveda nič ne pomeni. Mi pa ni všeč, če se sramuje svojih prednikov. Danes, ko je genetika že tako napredovala in so tudi preiskave cenovno dostopne bi bil marsikdo presenečen, ko bi izvedel kakšne gene vse nosi v sebi. Tudi staro  dobro zamudno rodoslovje, če se ga kdo loti marsikaj odkrije.

Kako pa tebi delujejo Romi? Imaš predsodke do njih?

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
Senza736, 01.12.2021 ob 11:15

Meni in eni novinarki je zelo prav prišel ta dogovor, saj sem ji lahko svetovala boljšo formulacijo, kot jo je v prvotnem prispevku uporabila ona – ni šlo torej za bistvene spremembe same izjave oz. prispevka, s popravki se je strinjala tako novinarka kot urednik.

Verjamem. To je tudi razlog, zakaj to delamo. Ne pomeni pa to tega, da se lahko v imenu avtorizacije kar briše cela vprašanja in odgovore.

Mogoče bi se v primeru tega intervjuja z Mišo to dalo dogovorit, ker Miši  ta intervju res ni v ponos. Ali pač.

Videli smo lahko, da so  skoraj teden dni intervju reklamirali na TV ravno s tem  izsekom Miinega odgovora.

Očitno ona to razume kot “highlight” njenega intervjuja.

Vem pa, da je ona, ko sama daje intervjuje, zelo zahtevna dama, ki ničesar ne prepušča naključju.

Tudi tega, da bi recimo Maria Galunića kdo v intervjuju vprašal o istospolni usmerjenosti, pa tudi če nič ne odgovori, še nismo doživeli.

Televizijci so posebna kasta.

Na Siolu je članek kako je bila spolna usmerjenost Mie javno obelodanjena v nekem drugem intervjuju iz leta 2019. Mii takrat ni prav nič zastajal dih.

Sedaj pa tišina. Gospe Molkovi pa vse pohvale za podrobno raziskavo o intervjuirancu.

Če bi Mia želela, bi objavo preprečila.

Pri nas še za interno glasilo daš dovoljenje za objavo. Pred objavo dobiš v avtorizacijo, če želiš. Meni se ponavadi ne da, ampak če je kakšna posebna tema, prosim za avtorizacijo in VEDNO jo dobim. Pa gre za interno glasilo in ne nacionalno televizijo.

Odgovor na objavo uporabnika
izven konteksta, 01.12.2021 ob 11:15

Kako pa tebi delujejo Romi? Imaš predsodke do njih?

 

 

 

Pa ne zaradi rase, karkoli naj bi že to pomenilo, pač pa zaradi parazitskega in kriminalnega načina življenja. Ja, taki mi gredo na živce. Jih imam preblizu. Se ne da biti neopredeljen.  Enako  slabo prenašam tako imenovane socialce, ki se navadno zelo ponašajo s tem, da so “čistokrvni”, karkoli že to pomeni.

Med Romi je zgolj peščica intelektualcev, pri nas skoraj nič, nekaj umetnikov (ti so bolj Sinti, kot Romi) in nekaj slehernikov, ki živijo življenje običajnih državljanov, zato niso za merilo.  Ves trud teh ljudi, da bi pomagali svojim rojakom je povečini zastonj, ker to “pleme” želi živeti tako kot živi še stoletja, če ne celo mnogo dlje.

Raziskovanje tega področja je zelo zanimivo. Pa ne mislim na njihove mite in legende, ki jih samo širijo o sebi, to so zgolj pobožne pravljice.  Saj po svoje so celo zelo zanimivi. Tisočletje, če ne  celo precej dlje nazaj v zgodovino jih preganjajo, uničujejo, poskušajo integrirati celo asimilirati, a se ne dajo. Ko bi ne bilo njihove miselnosti, da kar je tvoje je moje, mene pa pusti na miru, da ti lahko kradem verjetno ne bi motili nikogar.

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
Razkrinkana Mia, 01.12.2021 ob 11:35

Na Siolu je članek kako je bila spolna usmerjenost Mie javno obelodanjena v nekem drugem intervjuju iz leta 2019. Mii takrat ni prav nič zastajal dih.

Sedaj pa tišina. Gospe Molkovi pa vse pohvale za podrobno raziskavo o intervjuirancu.

Ni bil niti problem obelodanjenje, karkoli že to pomeni. Ampak da je to na takšen način povozilo vse, kar je prej govorila. Kot je Mia sama rekla, to nosi neke etikete. In zaradi tega bo zdaj tudi njena prijava drugače razumljena.

Mislim pa, da se ona tega, da je lezbijka, ne sramuje niti ne skriva.

bilo je pa izpostavljeno, kot da je to zdaj ne vem kaj. Če je itak že splošno znano, kot pravi Miša, v čem je fora zdaj to ob bok postavljat njeni prijavi zoper Tribušona.

Je pa Miša točno vedela, kaj dela in zakaj. In v katerem delu intervjuja. Tudi s svojo pozo je na nek način kazala, da intervjuvanki ni naklonjena, da jo malo, po domače “prca”, češ, če si bila pogumna in dala prijavo, pa prebavi še to, to pride zraven.

Bi bilo pa res zanimivo vedeti, koliko takšnih zgodb ima Miša, a vsa leta molči o tem. Glede na to, da se ji hčerka naga fotka po kurbiš revijah, si lahko mislim, da ima tudi Ula redno opravka s takšnimi in podobnimi kreteni.

 

Odgovor na objavo uporabnika
avtorizacaija, 01.12.2021 ob 11:43

Če bi Mia želela, bi objavo preprečila.

Pri nas še za interno glasilo daš dovoljenje za objavo. Pred objavo dobiš v avtorizacijo, če želiš. Meni se ponavadi ne da, ampak če je kakšna posebna tema, prosim za avtorizacijo in VEDNO jo dobim. Pa gre za interno glasilo in ne nacionalno televizijo.

Pač neprofesionalno novinarstvo in domišljavi sogovorniki.

Slovenski mediji so pa itak v k…cu. Tudi zaradi takšnih zadev.

Odgovor na objavo uporabnika
vi bi vse brisali, 01.12.2021 ob 11:22

Verjamem. To je tudi razlog, zakaj to delamo. Ne pomeni pa to tega, da se lahko v imenu avtorizacije kar briše cela vprašanja in odgovore.

Mogoče bi se v primeru tega intervjuja z Mišo to dalo dogovorit, ker Miši  ta intervju res ni v ponos. Ali pač.

Videli smo lahko, da so  skoraj teden dni intervju reklamirali na TV ravno s tem  izsekom Miinega odgovora.

Očitno ona to razume kot “highlight” njenega intervjuja.

Vem pa, da je ona, ko sama daje intervjuje, zelo zahtevna dama, ki ničesar ne prepušča naključju.

Tudi tega, da bi recimo Maria Galunića kdo v intervjuju vprašal o istospolni usmerjenosti, pa tudi če nič ne odgovori, še nismo doživeli.

Televizijci so posebna kasta.

 

Kot je že nekdo ugotovil, da si blefer, kodeks nikoli ne sme povoziti zakona o varovanju osebnih podatkov.

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
novinarka335, 01.12.2021 ob 12:29

 

Kot je že nekdo ugotovil, da si blefer, kodeks nikoli ne sme povoziti zakona o varovanju osebnih podatkov.

 

 

Kakšen zakon o varovanju osebnih podatkov pa je v igri v tem primeru?? Mia je odgovarjala na vprašanje. Če bi jasno in glasno rekla Miši, da noče odgovarjati na to, bi bilo pa morda drugače. Še vedno pa bi lahko objavila tudi vprašanje, ker jo ščiti tisto usran posnetek iz enega zakotnega kafiča, kjer so Mio predstavili kot javno deklarirano lezbijko.

Vi kar nekaj nabijate. Kodeks niti ni pomemben. Ampak verjemi, da ga ni zakona, ki bi govoril v prid avtorizacije. To je v nasprotju s celim kupom drugih zadev, v kontekstu svobode izražanja.  Intervjuvanec pa naj malo pomisli, kaj govori. Ne moreš ti post festum se nekaj it. A če gre intervju v živo na radiu, tudi zahtevaš avtorizacijo? Če se človek en zna artikulirat in stati za povedanim, pa na ne daje intervjujev. REKLAMA se pa PLAČA!!

Mater ste smešni.

Moj občutek je, da smo v tem intervjuju videli tudi igro izraza trpljenja, komaj govori in presenečenja. Miša jo je vprašala nekaj kar ni nobena skrivnost. Torej? Tako, da odigrana reakcija, presenečenje…ja seveda nekateri padejo na to. Uboga trpeča Mia in zlobna Miša.

New Report

Close