Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Intuicija

Intuicija

Več nas je, zgleda. 🙂 Pa saj to sem itak pričakovala. Sam, res je, v reali se lahko o tem zelo poredko pogovarjaš.
Opažam, da me (nezavedno verjetno) poiščejo ljudje, ki so v težavah. In iz mene letijo nasveti, začutim jih. Včasih ubesedim njihova nezavedna čustva, čeprav mislijo, da jih ni (več).
Verjetno bi lahko bila socialna delavka … 🙂

Nikomur pa ne vsiljujem svojih občutkov. Mogoče 1x, pa sem bila grobo zavrnjena. Učimo se celo življenje …

In zanimivo je opazovati ljudi, ki se ti odprejo, ki izlijejo svojo dušo. Ampak pri nekaterih ob naslednjem srečanju začutiš steno, kot da je povedal preveč. Oziroma se preveč razkril. Po tem vidim, da ima vsak svojo intuicijo, čeprav se je ne zaveda. Ali jo priznava. 😉

Zanima me, kako se potem očistite teh občutij? Ker jaz tega ne znam in me kakšni sočloveški problemi potem predogo spremljajo.

Aja, mogoče je pomembno še to – rada imam ljudi in vsem želim le najboljše. Mogoče je to skrivnost, da jih začutim?

Nezavedno branje nebesedne komunikacije, in na podlagi le te “pod(ne)zavestno” logično sklepanje, še ne pomeni intuicije.

Mi je všeč, da se vsake tolk časa najde kak bulšit osebek, ki možgane uporablja za lastno zavedanje…
Bravo, le tako naprej!

Dejte si “intuitivneži” mal Trstenjaka prebrat, zlo preprosto in berljivo razloži osnovno funkcioniranje človeka.

Kar je več, je le mlatenje prazne slame, ali prodajanje megle… (v prvi vrsti samemu sebi, potem drugim) Osebno pa menim, da gre za nezavedno laganje, z namenom da si umetno vzdržujete dobro samopodobo.

Oprosti, brklc, ni v moji naravi, in na sploh si mi kljub “…” simpatičen in mi prav popestriš dan s svojimi provokacijami (še bolj pa odzivi sprovociranih), a zadnji stavek … Mislim, da na tem forumu v tem momentu glede bildanja ega prednjačiš definitivno ti. In ta ego je tako močan, da si celo na temo dvigovanja ega dovoli pisati … Res si mi fajn, samo delaj mal na tem tvojem “egu”, ker, veš, ego ne dela v prid njegovega lastnika, vsaj ne dolgoročno …

Oprosti, brklc, ni v moji naravi, in na sploh si mi kljub “…” simpatičen in mi prav popestriš dan s svojimi provokacijami (še bolj pa odzivi sprovociranih), a zadnji stavek … Mislim, da na tem forumu v tem momentu glede bildanja ega prednjačiš definitivno ti. In ta ego je tako močan, da si celo na temo dvigovanja ega dovoli pisati … Res si mi fajn, samo delaj mal na tem tvojem “egu”, ker, veš, ego ne dela v prid njegovega lastnika, vsaj ne dolgoročno …[/quote]

podpisem!
a dostikrat je sprovociran prav on sam, pa se ve ne …

Mislim, da je potrebno razčistiti en osnovni pojem:

intuicija (ali kakor jo že imenujete) NI ENAKO inteligenca.

Podčrtano zgoraj je na primer dober dokaz za to. Imam intuicijo, torej bi lahko bila socialna delavka? LOOOLLLL

Oprosti, brklc, ni v moji naravi, in na sploh si mi kljub “…” simpatičen in mi prav popestriš dan s svojimi provokacijami (še bolj pa odzivi sprovociranih), a zadnji stavek … Mislim, da na tem forumu v tem momentu glede bildanja ega prednjačiš definitivno ti. In ta ego je tako močan, da si celo na temo dvigovanja ega dovoli pisati … Res si mi fajn, samo delaj mal na tem tvojem “egu”, ker, veš, ego ne dela v prid njegovega lastnika, vsaj ne dolgoročno …[/quote]

podpisem!
a dostikrat je sprovociran prav on sam, pa se ve ne …[/quote]

Pismo ta intuicija… Se mi je kar zdel da jih bom po smrčku dobu…

Torej: mi ni povedala intuicija, temveč iz tvojega pisanja logično sklepam, da se v reali ne počutiš slišano od mene. Kjer pa je volja, je tudi pot… In evo, ti je ratal… Če pa bi “svoj predalček” kjer imaš shranjeno iznajdljivost “obrnila naokol”, bi pa zagotovo našla moj mejl kamor mi bi lahko napisala vse kar mi imaš povedati, brez občutka da te nočem slišat. Jaz pa možnost, da ti v miru odgovorim če, in ko bom lahko.

Želim pa si, da se ob mojih dejanjih ne počutiš osebno prizadete, saj se podobno dogaja tudi drugim okoli mene. Predlagam ti, da ta čas ko sem odmaknjen “svobodneje zadihaš”.

Tud jest te mam rad. Kako in koliko, pa bo pokazal “servisni pregled”…[/quote]

Težko imaš pogovor z nekom, ki tega zavrača. Ne, ne bom ti pisala, ker bi to bilo sedaj izsiljeno dejanje, tega pa ne želim in bi se počutila slabo pri tem. Sprejemam ne in to je to.
Morda te še kdaj tukaj nagovorim oz. kaj napišem ali pa samo preberem, odvisno od teme, če me bo zanimala.

Torej: mi ni povedala intuicija, temveč iz tvojega pisanja logično sklepam, da se v reali ne počutiš slišano od mene. Kjer pa je volja, je tudi pot… In evo, ti je ratal… Če pa bi “svoj predalček” kjer imaš shranjeno iznajdljivost “obrnila naokol”, bi pa zagotovo našla moj mejl kamor mi bi lahko napisala vse kar mi imaš povedati, brez občutka da te nočem slišat. Jaz pa možnost, da ti v miru odgovorim če, in ko bom lahko.

Želim pa si, da se ob mojih dejanjih ne počutiš osebno prizadete, saj se podobno dogaja tudi drugim okoli mene. Predlagam ti, da ta čas ko sem odmaknjen “svobodneje zadihaš”.

Tud jest te mam rad. Kako in koliko, pa bo pokazal “servisni pregled”…[/quote]

Težko imaš pogovor z nekom, ki tega zavrača. Ne, ne bom ti pisala, ker bi to bilo sedaj izsiljeno dejanje, tega pa ne želim in bi se počutila slabo pri tem. Sprejemam ne in to je to.
Morda te še kdaj tukaj nagovorim oz. kaj napišem ali pa samo preberem, odvisno od teme, če me bo zanimala.[/quote]

Sam ti si pa tud mal bl pr ta čudnih, skor k brklc. Razen če nisi registrirana pa samo izjemoma pišeš pod rezervnim anonimnim nickom – ja kako naj pa on tebe kontaktira, ljuba duša?
Tale mon je pa res en človeški cirkus….

Pismo ženske…..

A bi loh nehale osebno obračunavat, da bi šla tema naprej? Tema je zanimiva, in v današnjih časih vsestranskega nategunstva še kako aktualna….

Ve pa kaj? Dejmo Brklca jebat, k ne dela(razmišlja) tko k me hočmo???

Sam vprašam: vsaj svojo temo si odpri, da ne bova tukaj smetila še naprej..

uni ego dve: MIIIJJAAAAAUUUUUUUUUUU…..

Čakaj, kdo tebe jeba, menda ne misliš, da sem o tebi pisala?
Člowk, umiri malo svoj urnebesni ego, prijateljsko ti povem, da nimaš ravno vseh kvalitet in sposobnosti, ki si jih pripisuješ….
Sicer si pa ti sam (egocentrično in pompozno) dialogiral s to ubogo dušo, ki te prosi za avdienco

Intuicija ali naš notanji glas, ki nas vedno nagovarja. Vprašanje pa je koliko ga slišimo in ali smo mu pripravljeni tudi prisluhniti. Intuiicija se še posebej izostri če se poglobimo sami vase, poiščemo svoj notranji mir. Notanji mir dosežemo lahko s tehnikami sproščanja, naprimer z meditacijo.

Intuicija nas tako velikokrat svari pred kakšnimi dogodki, ali pa ravno obratno, daje nam potrditev, da smo na pravi poti. To se kaže tako, da enostavno to pri sebi čutimo in smo prepričani, mirni in gotovi, da se bo vse zgodilo v našo korist in v naše dobro.

Čakaj, kdo tebe jeba, menda ne misliš, da sem o tebi pisala?
Člowk, umiri malo svoj urnebesni ego, prijateljsko ti povem, da nimaš ravno vseh kvalitet in sposobnosti, ki si jih pripisuješ….
Sicer si pa ti sam (egocentrično in pompozno) dialogiral s to ubogo dušo, ki te prosi za avdienco[/quote]

Čak,bom probal drugače:

Vaš vdani hlapec Brklc, kelčeče ponižno prosi vaše žensko blagorodstvo, da se držite teme. Če že morate orgazmirati na način kljuvanja drugače mislečih, ali urejati osebne stvari, ponižno prosim, odprite si svojo temo.

Klanjam se!!!

A bo zdej mir?

Hmm kolkr vem, bi eni temu rekli vest, notranji glas, šesti čut….

Sam pa sem v fazi osebnostne resocializacije veliko bral, in sem prišel do zaključka, da le logično razmišljam. Silvano Fausti mi je npr. samo logično razložil kar sem pravzaprav že delal: nezavedno sem razlikoval priložnost ali skušnjavo. Trstenjak npr, in njegova “sprehajanja” po razumu… Model je bil car!

Tako da sem še zmeraj prepričan, da če nekaterih naših lastnosti ne znamo skomunicirat, še ne pomeni da so nadnarave, spiritualne……

Se pa zelo strinjam s teboj v delu, kako raziskovati, čistiti in kultivirati te najdene svoje lastnosti. Jaz sem to največkrat počel z pomočjo postov (Od snovnih,….. do odnosnih.), mejnih fizičnih naporov…. Predvsem pa na sebi lasten način, ne pa vodeno. (od cerkve, newage, države, privatnikov, nevladnih institucij……………..)

Navedeno
sam vprašam
brklc, praviš, da komu ‘zineš’ kaj neugodnega. Zakaj to počneš? Čutiš, da si poklicam za uravnavanje življenj drugih pa tudi, če imaš prav? Če te kdo prosi za mnenje je to drugo, a če te ne mi je to čudno.

Malo kdo ki me v reali pozna me tega ni vprašal. Tudi sam sem se moral… Odgovor pa je: Sledim resnici(jo iščem,raziskujem). Pri tem pa mi je manj pomembna pravica ali krivica.

No, napredoval sem vsaj toliko, da to počnem na način, da se me imajo ljudje možnost na daleč izogniti…

Ja, mnogim se zdi moje iskanje resnice krivično…

Navedeno
sam vprašam
…. in zato, bom iskrena – ti to pišem na tak način, ker ti na drugi ne morem, ker tega ne želiš 😉 ne mi zamerit prosim, a tudi jaz se še učim, pač malo na svoj, poseben način 🙂

Torej: mi ni povedala intuicija, temveč iz tvojega pisanja logično sklepam, da se v reali ne počutiš slišano od mene. Kjer pa je volja, je tudi pot… In evo, ti je ratal… Če pa bi “svoj predalček” kjer imaš shranjeno iznajdljivost “obrnila naokol”, bi pa zagotovo našla moj mejl kamor mi bi lahko napisala vse kar mi imaš povedati, brez občutka da te nočem slišat. Jaz pa možnost, da ti v miru odgovorim če, in ko bom lahko.

Želim pa si, da se ob mojih dejanjih ne počutiš osebno prizadete, saj se podobno dogaja tudi drugim okoli mene. Predlagam ti, da ta čas ko sem odmaknjen “svobodneje zadihaš”.

Tud jest te mam rad. Kako in koliko, pa bo pokazal “servisni pregled”…

Kdo naj zdaj odpira svoje teme?????
Ali se res nikoli ne pogledaš v špegu, ti ubogi narcisoidni vase zaverovani osebek? Bi mislila, da so ti ga dovolj uspešno nastavili lastni otroci, ko niso hoteli imeti opravka s teboj, ampak ne, nekaterim se nikoli ne prižge brlivka…..Še toliko stenja nimaš, da bi razumel, da sem ženski poskušala svetovati, kako do tebe, če si že tako želi, daleč od obračunavanja….Ampak, seveda, v tvoji sveti preproščini si najbrž že dobil sliko dveh cufajočih se samic…..saj se mi smiliš, ampak tako zelo pa spet ne, da bi te pustila v tvoji zaverovanosti.

Vem kaj si želela 😉 Jaz pa sem medtem že vse pojasnila. Morala pa sem ga vprašati, ker intuicija, čut ni bil dovolj zanesljiv, sem rabila nekaj več. In sem dobila odgovor, ki sem ga želela. Žal na tak način, ni šlo drugače.
Ni več kaj dodati kot le to, da se ne kregajte zaradi mene.

Pa lep dan vam želim 🙂

Malo kdo ki me v reali pozna me tega ni vprašal. Tudi sam sem se moral… Odgovor pa je: Sledim resnici(jo iščem,raziskujem). Pri tem pa mi je manj pomembna pravica ali krivica.

No, napredoval sem vsaj toliko, da to počnem na način, da se me imajo ljudje možnost na daleč izogniti…

Ja, mnogim se zdi moje iskanje resnice krivično…[/quote]
hja tebe bi pa rada srečala,da mi poveš kake slabosti imam in se jih morda rešim,hehhe,resno.

Vem kaj si želela 😉 Jaz pa sem medtem že vse pojasnila. Morala pa sem ga vprašati, ker intuicija, čut ni bil dovolj zanesljiv, sem rabila nekaj več. In sem dobila odgovor, ki sem ga želela. Žal na tak način, ni šlo drugače.
Ni več kaj dodati kot le to, da se ne kregajte zaradi mene.

Pa lep dan vam želim :)[/quote]

Dobro, samo da ste rešila. Me je iskreno zaskrbelo za vas 🙂 Tudi vam lep dan!

New Report

Close