Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Išče kdo (tudi začetniško) delo na področju programiranja?

Išče kdo (tudi začetniško) delo na področju programiranja?

Menda niti ni več drugo najdražje mesto v DE (vir: https://www.finanzen.net/top_ranking/top_ranking_detail.asp?inRanking=1282&inPos=5). Malo za šalo in malo zares. 😉

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

ti jaz povem
naredi si portfolio, če nisi še delal na projektih, delaj na svojih stvareh. pomembno je da imaš nekaj za pokazat, ker v design krogih vse zanima portfolio. poglej si dribble.
pomoje ni ovira to, da si starejši junior, dokler si pripravljen delat in se učit

ne čakaj na razpise, … v teh vodah delo dobiš običajno z mreženjem. se sicer tudi objavljajo “razpisi” ampak je to precej po drugih vodah ala twitter, ipd.

na FB se dodaj v skupine slo oblikovalci in tam spremljaj. za bolj visoke slo kroge so te skupine dokaj nepomembne, je pa precej dela za juniorje. v takih skupinah tudi včasih kdo objavi “razpis” ko koga išče.

tretji korak je pa, da vsem slo firmam slediš na twitterju in tam spremljaš njihovo delo, takoj ko iščejo se prijaviš, v končni fazi lahko tudi sam kar naokoli pošiljaš portfolio.

KO enkrat pri nekomu delaš, takrat se izkaži!!!! čimveč nauči. ker v teh krogih to nekaj šteje. te pohvali en, te pohvali drugi… in na koncu imaš job.
velik ljudi je kot juniorjev začelo pri minimalcu, danes pa lahko zasluži minimalca prej kot v 5 delovnih dneh.

—-

kar se tega desija tiče je pa objavljanje job-a tukaj na SČ dokaj neobičajna zadeva, ki je niti ne razumem.
[/quote]

Večina ljudi počne povsem običajne in vsem razumljive reči. Tako da… 😉

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

6 mesecev imaš delo, pridobivaš izkušnje, se učiš in pridobiš reference. Zaslužiš okoli 6000 neto.
Lahko pa sediš doma in jokaš ali pa polniš police v Mercatorju za minimalca.
Za začetnika ni tako slaba plača. Začne se pa vedno na dnu.

nova
Uredništvo priporoča

Točno tako.
Človek ponudi oni pa kritizirajo. Pa še bi zavedate koliko jih dela zastonj samo,da b8 pridobili izkušnje ?
Desi BRAVO !!

Evo moj sin išče delo. Zadnji letnik gimnazije.
Po pouku bi šel delat pa nekje do treninga(13h,17h)pa hudiča ne dobi za štiri ure.
Išče,pa išče bo skoraj mesec. Lj……se najde kdo mogoče?
Ima željo, ki bi jo rad realiziral.

ti jaz povem
naredi si portfolio, če nisi še delal na projektih, delaj na svojih stvareh. pomembno je da imaš nekaj za pokazat, ker v design krogih vse zanima portfolio. poglej si dribble.
pomoje ni ovira to, da si starejši junior, dokler si pripravljen delat in se učit

ne čakaj na razpise, … v teh vodah delo dobiš običajno z mreženjem. se sicer tudi objavljajo “razpisi” ampak je to precej po drugih vodah ala twitter, ipd.

na FB se dodaj v skupine slo oblikovalci in tam spremljaj. za bolj visoke slo kroge so te skupine dokaj nepomembne, je pa precej dela za juniorje. v takih skupinah tudi včasih kdo objavi “razpis” ko koga išče.

tretji korak je pa, da vsem slo firmam slediš na twitterju in tam spremljaš njihovo delo, takoj ko iščejo se prijaviš, v končni fazi lahko tudi sam kar naokoli pošiljaš portfolio.

KO enkrat pri nekomu delaš, takrat se izkaži!!!! čimveč nauči. ker v teh krogih to nekaj šteje. te pohvali en, te pohvali drugi… in na koncu imaš job.
velik ljudi je kot juniorjev začelo pri minimalcu, danes pa lahko zasluži minimalca prej kot v 5 delovnih dneh.

—-

kar se tega desija tiče je pa objavljanje job-a tukaj na SČ dokaj neobičajna zadeva, ki je niti ne razumem.
[/quote]
Najlepša hvala za odgovor.
Kar se portfolia oziroma referenc tiče, imam narejeno eno spletno stran in pa pišem blog. Ni veliko, je pa za začetek, za predstavitev. Bi z veseljem še kaj več, samo bi me plačilo več gostovanj predrago stalo. 🙂 Tako da dodelujem že obstoječe in se zraven še kaj novega naučim.
Vidim, da v prvem postu res ciljam na web-dizajn, in tako si tudi ti oblikoval svoj odgovor (še enkrat hvala). Ker pa je izdelovanje spletnih strani tako širok pojem, moram dodati, da ne premorem toliko grafične kreativnosti, temveč me pri zadevi bolj zanima pisanje kode; tovrstna postavitev strani. S pisanjem bloga pa nekako razvijam besedno kreativnost.. In v tej smeri želim pristopiti k delodajalcem. Razmišljam, na katerem področju lahko združim ta znanja, mogoče usmeritev h kakšni marketinški agenciji … Bi bilo pa to zame čisto novo področje, zato zaenkrat še tavam v temi…

Mnja… Tu si pa po mojem mnenju na spolzkem terenu. Ne obstaja namreč nekaj, kar bi mogli poimenovati “koda neke spletne strani”. Kar pomeni, da si kmalu na istem, kot smo mnogi programerji – razvoju modulov (v tvojem primeru vtičnikov), ki ponujajo neko zaključeno funkcionalnost in razširjajo tuj produkt (pri meni je to SAP, PSI Penta, Dynamics NAV, pri tebi pac WordPress, DNN, TYPO3, Joomla, itd.)

Tu predlagam, da se (najprej sam pri sebi) jasno profiliras, kdo ali kaj sploh si oz. želiš biti. Delo na backendu je nekaj povsem drugega, kakor delo na frontendu. T.i. full stack developerji so pri pragmaticnih Nemcih bolj kot ne sinonim za “zna vsega po malo, a ničesar dovolj dobro”. Kar se pozna tudi pri plačah.

Glede front-enda in marketinških agencij nisem ravno pravi naslov, glede back-enda pa bi morda znal še kaj “pametnega” povedati.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Se strinjam.. tudi izkušnje, ki jih nekdo pridobi v takem poslu štejejo. Vsekakor je odskočna deska za naprej..
Lepo se mi zdi, da ta forum služi tudi za take priložnosti.


Mogoče je bil moj izraz “pisanje kode” malo megalomanski. 🙂 Do back-enda mi fali še malo morje znanja, pa tudi pri front-endu sem še globoko v povojih. Se še učim, zadeva me zanima, super mi je spoznavati npr. logiko za javascriptom, ampak če se moram predstaviti tukaj in zdaj, potem sem prej pisec, ki pa bi znal npr. pri nekem spletnem mediju tudi “malo poštemati” znotraj wordpressa ali joomle, postaviti kakšno div-škatlico na svoje mesto itd. S tem da si želim napredovati in se učim novih stvari, ampak situacija tukaj in zdaj je zaenkrat takšna, ne morem se predstavljati za web-strokovnjaka. Prej pisec z znanjem html-ja in css-ja & co.. Bi se dalo to nekako “vnovčiti kot dodano vrednost”?

(Hvala, ker odgovarjaš na moje poste, in se opravičujem, ker je moje uporabniško ime hijacknilo to temo 🙂 in sem že močno off-topic. Vprašanje velja vsem, če bi kdo kaj dodal.)

Se strinjam.. tudi izkušnje, ki jih nekdo pridobi v takem poslu štejejo. Vsekakor je odskočna deska za naprej..
Lepo se mi zdi, da ta forum služi tudi za take priložnosti.
[/quote]

Obema se; .https://fran.si/iskanje?View=1&Query=zdeti+se

Resnica pa je, da to ni posel, temveč službovanje, ki je posledica služabništva. Daleč daleč vstran od “poguma in ambicioznosti” ter v “ne boj, mesarsko klanje”.

In ne, nič ni narobe z dejanjem avtoraja, narobe je dojemanje ponudbe.

Biti pogumen in ambiciozen, je v štartu posla le posledica neizpodbitno argumentirane gotovosti, da bo le ta uspel. Vse ostalo je bedaštvo tipa špar “podjetnikov”.

Biti poslovnež je način bivanja, daleč daleč vstran od “bo vedno iskal nove priložnosti, informacije, veze in poznanstva, ki mu lahko kaj koristnega prinesejo” Resnica je ravno obratna, poslovnež vse to in še več ustvarja.

Forum je skrajno neprimerno mesto za iskanje zaposlenih. Za to obstajajo primerni portali, ki so pa seveda plačljivi. Ampak bodi spoštljiv do ljudi, ki iščejo delo.

Obema se; .https://fran.si/iskanje?View=1&Query=zdeti+se

Resnica pa je, da to ni posel, temveč službovanje, ki je posledica služabništva. Daleč daleč vstran od “poguma in ambicioznosti” ter v “ne boj, mesarsko klanje”.

In ne, nič ni narobe z dejanjem avtoraja, narobe je dojemanje ponudbe.

Biti pogumen in ambiciozen, je v štartu posla le posledica neizpodbitno argumentirane gotovosti, da bo le ta uspel. Vse ostalo je bedaštvo tipa špar “podjetnikov”.

Biti poslovnež je način bivanja, daleč daleč vstran od “bo vedno iskal nove priložnosti, informacije, veze in poznanstva, ki mu lahko kaj koristnega prinesejo” Resnica je ravno obratna, poslovnež vse to in še več ustvarja.
[/quote]

Sami wannabe poslovneži, ki svoj nos vtaknejo povsod in razvijajo gostilniške debate. Ti pač ne bi delal, ja ok, pusti druge, da pokažejo svoj talent.

Obema se; .https://fran.si/iskanje?View=1&Query=zdeti+se

Resnica pa je, da to ni posel, temveč službovanje, ki je posledica služabništva. Daleč daleč vstran od “poguma in ambicioznosti” ter v “ne boj, mesarsko klanje”.

In ne, nič ni narobe z dejanjem avtoraja, narobe je dojemanje ponudbe.

Biti pogumen in ambiciozen, je v štartu posla le posledica neizpodbitno argumentirane gotovosti, da bo le ta uspel. Vse ostalo je bedaštvo tipa špar “podjetnikov”.

Biti poslovnež je način bivanja, daleč daleč vstran od “bo vedno iskal nove priložnosti, informacije, veze in poznanstva, ki mu lahko kaj koristnega prinesejo” Resnica je ravno obratna, poslovnež vse to in še več ustvarja.
[/quote]

Jah, resnica pa je, da nas večina hodi v službo in smo nekomu (ali več njim), služabniki. In dokler mi to služabništvo prinaša življenje, v katerim si lahko tudi kaj privoščim, me ne moti pretirano:-))
Zdeti se, izrazila sem svoje mnenje, ki je samo moje in se ti z njim ni potrebno strinjati.
Mislim, da je Desijeva ponudba dobra in korektna. Je zdaj v redu?

Nekaj mi ni jasno.
Po opisu se gre za enostaven projekt. Zakaj je potrebno za izvedbo pol leta?
Je to problem nedorečenosti detajlov? Nekak programiranja “macka v žaklju”?

Tisti, ki želi v življenju uspeti in ima malo višje cilje in ambicije kot minimalca, bo vedno iskal nove priložnosti, informacije, veze in poznanstva, ki mu lahko kaj koristnega prinesejo. Ja, tudi preko mame in posrednika. Ne vem kaj bi bilo s tem narobe? Dobil bo nekaj izkušenj, znanj, dobro plačilo, nova poznanstva, izkušnje iz tujine itd. Same pozitivne stvari, če mene vprašaš, sploh za začetnika. Tako se pride do dobrih služb veš, da iščeš priložnosti, ne da se 700 let javljaš na razpise, kjer niti odgovora ne dobiš. Vsak, ki je danes uspešen, je enkrat nekje začel. Nihče si ni iz čiste nule brez vsakršnih delovnih izkušenj sam ustvaril svojega dela, kakor ti trdiš.
Po eni strani lajnate kako ni služb za mlade, kako naj kar vsi odidemo v tujino, kako slabe delodajalce imamo, pa spet kako smo mladi leni in nesposobni. Ko pa nekdo ponudi priložnost, pa spet ni prav. Ma če bi imela kaj pojma o programiranju, bi se takoj javila na tale oglas.
[/quote]

Tebi se še o razliki med priložnostjo in skušnjavo ne sanja, zato boš vedno iskalo službe.

Primer uspeha v poslu: človek je poleg oš komaj zdelal 6 mesečno šolo za šoferaj. Ko je to spacal, je v neki fabrki kjer je razkladal videl stroj za izdelavo kosovnih žlebov. Poleg šihta je doma delal enak stroj vendar na popolnoma drugi princip delovanja. Tako je ustvaril prvo mašino za neskončne žlebove v slo, pa še vse materijale je vlekla.

Lahko ti pa povem še lastno izkušnjo: kako sem kot služabnik viličarist, nekoč zjebal lastnika takrat enega vodilnih podjetij s softverom za logistiko v slo: Pred novo stranko (najboljši sosed) sem ga tako osramotil, da so me zasovražili še vsi v podjetju kjer sem bil služabnik, saj sem norme s svojo idejo postavil na popolnoma druge temelje, kar je za posledico potegnilo višek kadrov in 3 kratno učinkovitost enega sklopa delovnega procesa. Namesto da bi bil nagrajen z več 100k€ (polovico letnega prihranka), se je nad menoj zgodil totalen pogrom, zato sem služabništvo za vedno zapustil. Kasneje sem zvedel (od nekdanjega mojega šefa- je tudi odletel zarad mene), da sem dregnil v večmiljonsko pranje denarja.

Tak da ne, pero ne ponuja posla temveč služabništvo.

Če pa kdo pozna kakega računalničarja, ki je že sam ustvaril svoj posel in mu je postalo dolgčas, pa mu jaz prodam idejo za ustvariti softver, ki ga bo lahko tržil po celem svetu in to od doma. Cena: 5 mio€ na roke.

Pero, nisem te zastonj na pir vabil…

Tebi se še o razliki med priložnostjo in skušnjavo ne sanja, zato boš vedno iskalo službe.

Primer uspeha v poslu: človek je poleg oš komaj zdelal 6 mesečno šolo za šoferaj. Ko je to spacal, je v neki fabrki kjer je razkladal videl stroj za izdelavo kosovnih žlebov. Poleg šihta je doma delal enak stroj vendar na popolnoma drugi princip delovanja. Tako je ustvaril prvo mašino za neskončne žlebove v slo, pa še vse materijale je vlekla.

Lahko ti pa povem še lastno izkušnjo: kako sem kot služabnik viličarist, nekoč zjebal lastnika takrat enega vodilnih podjetij s softverom za logistiko v slo: Pred novo stranko (najboljši sosed) sem ga tako osramotil, da so me zasovražili še vsi v podjetju kjer sem bil služabnik, saj sem norme s svojo idejo postavil na popolnoma druge temelje, kar je za posledico potegnilo višek kadrov in 3 kratno učinkovitost enega sklopa delovnega procesa. Namesto da bi bil nagrajen z več 100k€ (polovico letnega prihranka), se je nad menoj zgodil totalen pogrom, zato sem služabništvo za vedno zapustil. Kasneje sem zvedel (od nekdanjega mojega šefa- je tudi odletel zarad mene), da sem dregnil v večmiljonsko pranje denarja.

Tak da ne, pero ne ponuja posla temveč služabništvo.

Če pa kdo pozna kakega računalničarja, ki je že sam ustvaril svoj posel in mu je postalo dolgčas, pa mu jaz prodam idejo za ustvariti softver, ki ga bo lahko tržil po celem svetu in to od doma. Cena: 5 mio€ na roke.

Pero, nisem te zastonj na pir vabil…
[/quote]

Takega bi rada mela , drgač ne bom nikdar veseeela…Pederčina, povej kje živiš …Mama so djal, da ne bi blo nč čudnega, ko bi ti eno vzel, da bi ti kuhava an prava…Lahko bi tud vijačnice podvajala…

Takega bi rada mela , drgač ne bom nikdar veseeela…Pederčina, povej kje živiš …Mama so djal, da ne bi blo nč čudnega, ko bi ti eno vzel, da bi ti kuhava an prava…Lahko bi tud vijačnice podvajala…
[/quote]

s poudarkom na BI! Kuhajo mi sosede, pere ps, otrok mam mende štiri, tak da z maminimi idejami odjeBI! 😉

s poudarkom na BI! Kuhajo mi sosede, pere ps, otrok mam mende štiri, tak da z maminimi idejami odjeBI! 😉
[/quote]

Huuuuuuu, si pa razkurjen.

Jah, resnica pa je, da nas večina hodi v službo in smo nekomu (ali več njim), služabniki. In dokler mi to služabništvo prinaša življenje, v katerim si lahko tudi kaj privoščim, me ne moti pretirano:-))
Zdeti se, izrazila sem svoje mnenje, ki je samo moje in se ti z njim ni potrebno strinjati.
Mislim, da je Desijeva ponudba dobra in korektna. Je zdaj v redu?
[/quote]
Če je dobra ne vem ker sem totalen fohidiot, korektna pa je definitivno, saj (v tej fazi) špila na odprte karte.
Naj se ti še naprej čimlepše zdi! ;-)))))

Huuuuuuu, si pa razkurjen.
[/quote]

Po občutkih kako je ko povem resnico, lahko komot vprašaš direktno in nesramno, butaro. ;-))))

Hvala. Trenutno sem za do 30.06.2020 zaseden ☺


Če je dobra ne vem ker sem totalen fohidiot, korektna pa je definitivno, saj (v tej fazi) špila na odprte karte.
Naj se ti še naprej čimlepše zdi! ;-)))))
[/quote]
Ooo, prijazen odgovor… sem se bala, da jih bom slišala, sploh zato, ker je ena zgoraj zapisala, da si danes razkurjen:-))

Ne, nisi. Za samca je odtegljaj kar okroglo jurja ali še več, plus cerkveni davek.
Splača se edino, če ti firma plača stanovanje, potne stroške, ko greš v firmo, drugače pa delaš od doma.
Sicer pa programerji že sami dovolj dobro znajo izbrskat, kako te stvari v resnici šibajo.
Za ta denar delajo doma. Začetniki. Ne pa v dojčlandu.

V Nemčiji ne postavijo plače, temveč si jo postaviš sam, te vprašajo.
In če poveš prenizko, te ne šmirglajo. Odpadeš!
Se moraš znati pogajati.
Ok, začetnik z nič izkušnjami in švoh znanjem ima pač začetniško. Jezik in diploma, izkušnje med študijem pa peljejo plačo v nebo.
Za začetek, za renome ustvariti, za odskočno desko, je pa za marsikoga lahko priložnost.
Tako, da Desi je verjetno povedal le osnovno plačo, za normalni urni delovni teden, brez bonusov.
V De pa bonusi nanesejo. Torej, pogajanja, pogajanja.
To pa znajo Balkanci.
Slovenci se bomo pa morali šele naučiti. Še vsak se je, ko so ga parkrat na suho brez vazelina.

DESI ta ponudba je super. Bi jo posredovala mojim sorodnikom, ki se spoznajo na te zadeve.
Pa v bistvu ne znam prit do kontakta tvojega.
Je pa zelo vestna in pridna oseba tik pred diplomo ravno na tem področju.
Bi bilo možno,da se povežete ?
Kak email mogoče lahko ,posredujem ?!

Ja, to je kot sem rekel, vprašanje za vsakega posameznika posebej. Enosobno stanovanje je npr. “all inclusive” nekje v rangu 500 evrov. Takšno stanovanja (Wohnung auf Zeit) so ponavadi tam, kjer se izplača, torej potrebe po “prevozu” ponavadi ni. 2.500 bruto pomeni kekje okoli 1.750 netto (odvisno od osebnih okoliščin – zakonskega stanu, ipd.). 3.200 pomeni okoli 2.000 netto. Vsak lahko zase preveri tukaj[/url].

Kolikor poznam slovenske razmere, programerji začetniki (preko študenta) delajo (preračunano na poln delovni čas) tam med 700 in 800 evrov netto. Koliko se posamezniku ne izplača res ne znam reči. Dejstvo pa je, da začetnik ne v Nemčiji in ne v Sloveniji ne more ravno računati na to, da bo s “prvo plačo” obogatel.
[/quote]

Delajo na uro. 20€ in več.
Poglej na Študentski servis.

Lepega fanta za kelnarja vzamejo takoj.

New Report

Close