Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Išče kdo (tudi začetniško) delo na področju programiranja?

Išče kdo (tudi začetniško) delo na področju programiranja?

kaj to je zaposlitev, ali se zahteva status s.p. ( v sloveniji)?

ker slovenski s.p. kar tako ne more prit v nemčijo in tam začet delat…

V EU menda velja prost pretok ljudi, blaga (storitev) in kapitala. Slovenska zakonodaja pravi takole:

Samozaposlena oseba lahko čezmejno izvaja storitev pod pogojem, da:
[list=1]
[*]storitev izvaja v okviru dejavnosti, za katero je samozaposlena oseba že registrirana v Republiki Sloveniji in
[*]storitev se izvaja na podlagi sklenjene pogodbe z naročnikom storitve.
[/list]

Pogoj iz prve alineje prejšnjega odstavka se šteje za izpolnjenega, če:
[list]
[*]je samozaposlena oseba že najmanj dva meseca vpisana v Poslovni register Slovenije,
[*]je samozaposlena oseba že najmanj dva meseca vključena v obvezna socialna zavarovanja v Republiki Sloveniji na podlagi samozaposlitve,
[*]samozaposlena oseba nima neporavnanih zapadlih davčnih obveznosti in
[*]samozaposlena oseba pod kazensko in materialno odgovornostjo izjavi, da v Republiki Sloveniji dejansko običajno opravlja dejavnost.
[/list]

Vec pa ne vem in me niti ne zanima pretirano.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

No, glede na moje poznavanje situacije pa mislim, da ni čisto tako, kot pišeš.
Stanovanje, ki sem ga omenila, je spodnja, res spodnja meja (v bistvu sreča), za 500 € s stroški vred dobiš mogoče spodobno eno sobno stanovanje + potrdilo o plači za najemodajlca, ki ga nek mulo seveda nima….. Torej, takemu brez referenc takšno stanovanje ni dosegljivo, mu pa preostane kakšna čumnata, ki jo za 500 € deli s kakšnimi pakiji ali podobnimi…..
Druga stvar – pišeš o projektnem delu, ki pa v reali je po defaultu plačano 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} več, kot delo kjer se ljudi zaposli.
Vem, da so možnosti za “projektno delo” v Nemčiji večinoma namenjene auslenderjem, ki pač pridejo, delajo in se vrnejo domov, ko se projekt konča. Slovaki, Bolgari, Romuni, tudi Slovenci, Hrvati, Madžari.
Ampak vsi delajo za najmanj 250 € na dan, ti pa ponujaš 110-140€ na dan. Tako da tale ponudba kaže le na to, da si dobil projekt za napr. 450 € (ali še več) na dan, ki ga ne zmoreš narediti in ponujaš našim ovcam, da se pridejo trgati za drobiž, ki jim ga ponujaš.
Glede prevoza pa takole: ne gre za to, koliko 100 metrov mora ovca hamljati na šiht… gre za to, da vsakdo, ki želi biti vsaj malo mobilen, potrebuje avto/javni prevoz, pa magari do trgovine, parka, mesta. Prevoz se kar lepo upošteva.
Da o tem, da bi nekdo želel 1x mesečno ali 1x na dva meseca priti domov….
Prehrana, če ne vztrajaš na sendvičih in konzervah, vemo, koliko v gostilnah stane….

Kar se pa tiče bruto-netto postavk, pa Nemčija pač ne reče zadnje. Dohodnino se doplačuje pri nas in tistega denarja se ne sme zapraviti.

In pridemo pri tej ponudbi na cca. jurja netto, s tem da živiš v tuji državi, brez družbe, brez normalnih socialnih stikov.

kaj pa vem, mogoče najdeš kakšno budalo, ki bo šla za jurja drkat takšen lajf…. Srečno.
[/quote]

No, da si sposodim se vir iz druge teme in postavimo stvari na svoje mesto tudi tozadevno, ter dokoncno ovrzemo mite, ki jih trosijo nekateri tukaj.

Primerjava dohodkov srednjega razredav Sloveniji in Nemciji, ter se nemski clanek o porazdelitvi dohodkov (na katerega se sklicuje slovenski).

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «


Mogoče je bil moj izraz “pisanje kode” malo megalomanski. 🙂 Do back-enda mi fali še malo morje znanja, pa tudi pri front-endu sem še globoko v povojih. Se še učim, zadeva me zanima, super mi je spoznavati npr. logiko za javascriptom, ampak če se moram predstaviti tukaj in zdaj, potem sem prej pisec, ki pa bi znal npr. pri nekem spletnem mediju tudi “malo poštemati” znotraj wordpressa ali joomle, postaviti kakšno div-škatlico na svoje mesto itd. S tem da si želim napredovati in se učim novih stvari, ampak situacija tukaj in zdaj je zaenkrat takšna, ne morem se predstavljati za web-strokovnjaka. Prej pisec z znanjem html-ja in css-ja & co.. Bi se dalo to nekako “vnovčiti kot dodano vrednost”?

(Hvala, ker odgovarjaš na moje poste, in se opravičujem, ker je moje uporabniško ime hijacknilo to temo 🙂 in sem že močno off-topic. Vprašanje velja vsem, če bi kdo kaj dodal.)
[/quote]

Tole mislim da ustreza natanko tistemu, o cemer pises.. :-)))

[attachment=0]cc.PNG[/attachment]

Obstajajo torej moznosti za to, kar zelis.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Tole mislim da ustreza natanko tistemu, o cemer pises.. :-)))

cc.PNG

Obstajajo torej moznosti za to, kar zelis.
[/quote]
Hvala 🙂

Škoda da me ni nikoli zaneslo v programiranje drugače bi se javil 🙂
Lepo da ponujaš pomoč pri iskanju pošteno plačanega dela. Pusti nevoščljivce ,ki jih boli ko preberejo ,da je plača cca 3k€.

New Report

Close