Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek ISTA NAJU BOŽA ROKA …

ISTA NAJU BOŽA ROKA …

Dobro jutro, prijatelji, dobro jutro, ki naj se vsem
spremeni v lep, kot pravi Jani, gospodov dan. Naša
kužika me že kliče, šli bova na sprehod in po poti bom
imela čas razmišljati…. a prej kot odidem, še nekaj za
nas, kar mi je pravkar napolnilo mojo dušo. Sem že
kupila letošnjo družinsko pratiko in vnjej našla tole:

————–
Ista je livada sončna,
kjer mladosti pot neskončna
si najdražjo pesem poje.

Ista voda me napaja
isto klasje mi oplaja
s čistostjo skrivnosti svoje.

Isto vabi te naročje,
kadar v tujem svetu noč je
in je daleč domačija.

Isto te nebo ovija,
isti te poljub opija,
ista te ljubezen greje …

In ko v bolečini tihi
milo ti srce zajoka,
ista te poboža roka!

(Marija Kokalj Auguštiner)
—————————

Naj torej danes vse, ki iščete svojo domačijo greje misel nanjo, misel na topel svež hlebček kruha, na dim, ki se vije iz dimnka, na nedeljo, ko zadiši iz kuhinje po pravi svetli domači juhi, krompirju …. ko v kmečki izbi zadiši po čistilu, pomešanjem z vonjem po snegu ……. zaprite oči in naj vaša misel najde tisto roko, ki vas najtopleje poboža.

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Aha……

a ne kolkokrat se nam misli ustavijo prav tam………..Debata ,ki je že tekla a nikoli ni izpovedana do konca…..te pa najlepše preplavijo le ti občutki,le ti spomini…..še danes,še jutri…dokler bom živa…kdo ve,kako se bodo moji otroci spominjali vsega tega..upam da s toplino v srcu…kot jaz!Nevem pa ne!!

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Moj mali sonček pravi(piši riši,žlobudra da je kej…že čisto vse govori,tvori stavke in sestavlja tudi cele misli..)
Pravi mami božat1 Moj,moj…velikokrat sie kar sam od sebe stisne k meni in reče..mami božej…..

Zvečer,ko spi v posteljici poleg mene,pa pravi dej roko mami,si jo položi na lice oz.pod lice-mojo dlan in na njej tako zaspi…..Nekaj prelepega vam rečem………….

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Marija… hvala za vse tele prijetne občutke, ki sem jih dobil ob branju tvojega posta…. samo še zakurjena kmečka peč… ena orenk deka, da ni prevroče… res… lepi spomini :))

Dobro jutro vsem !
Lepo je bilo vstati in prebrati tole, kot vedno Mariči.

New Report

Close