Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Italijanska moda (ne prasniki,… oblacila)

Italijanska moda (ne prasniki,… oblacila)

Včasih zaidem v Palmanova outlet ali outlet pri Benetkah Noventa di Piave. Milano je pa še vedno Milano.
Emporium v BTC Ljubljana je res na nivoju-imajo tudi outlet čevljev ali Emporium na Prešernovem trgu. Cenovni razred je od S Oliver navzgor.

V male trgovine v Italiji ne. Ponterosso still in male zasebne trgovinice s tisti mi oblačili, ki stanejo enake na Ponterosso tričetrt manj, ne. Ni to naš stil, bolj kvaliteta pride v poštev, da je za par let za kombinirat.

v Italiji hodimo v verigo McArthur Glen: Barberino ( pri Firencah), Seravalle, ( pri Milanu), Castel Romano ( pri Rimu) Noventa di Piave pri Benetkah pa ne, ker ni takšne izbire za naše potrebe in navade, kot pri ostalih naštetih.

V Avstriji še: Parndorf, Nemčiji: Ingolstadt Village in Wertheim Village, Metzingen; Nizozemska Roermond

Osebno se raje sprehodim po Trstu, kot grem v velike nakupovalne centre, ki me izčrpajo.
Klima je toplejša, spijem dobro kavico, Aperol, začutim utrip mesta.
Izbire je dovolj za vsak buget.

nova
Uredništvo priporoča

Shopping pod vplivom “Spritz-a” ni najbolj pameten 8 potem ti je lahko žal, ke rkupiš nekaj, kar v čisti treznosti pred ogledalom ne izgleda več najbolje ) :)))

Hej, hvala vsem. Ste se pa res potrudili. Lepooka je cist’ not padla. 🙂

Se enkrat hvala. Nadaljnji predlogi pa dobrodosli. Da se nabere vsaj toliko materiala/sprehodov, d lahko ene tri Latte-Macchiato vmes posrkam na tej ali oni terasi. 🙂

To mi je tudi padlo v oci:

A na teh koncih tudi clovek najde “pristne italijanske reci”? Meni ni uspelo lani v HH, prehojenem po dolgem in pocez najti Sergio Tacchini jaknje, ki sem si jo zamislil. V bistvu trgovine, ne samo jaknje. Zgolj za primer, da me ne bo spet kdo kregal.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Meni pa ni jasno, zakaj naj bi nekdo hodil v Italijo kupovati prašnike…

Ne seri dosti!

Še malo sem pobrskala po omari, zato dodajam še nekaj predlogov.

Blagovne znamke Rinascelmento, Twin set ter Luisa Spagnoli. Upam, da se kaj od tega najde tudi v Trstu, Google bo že vedel.
V Trstu pa nikoli ne morem mimo trgovine Tezenis (spodnje perilo, oblačila za prosti čas)

Industrijska cona Udin je top, imaš vse, trgovske centre, pelješ se po avtocesti do Udin, greš ven na Udine Nord in na cesto proti Trevisu po cesti Via Tricesimo…. Se samo ustavljaš levo in desno. Kar nekaj šoping centrov je, dražji (napr. sorelle ramonda – tam so dražje firme) in taki s povprečnimi cenami (citta fiera, parco comerciale, friuli…)
Je pa tako, v teh trgovskih centrih imaš povečini znamke, katere imaš tudi v Nemčiji in Slo, torej nič novega. V trgovskih centrih, ki spadajo pod znamko trgovin tipa Carrefour ali trgovskem centru Alpe Adria (že v Tricesimu) imaš pa več privat trgovinic.

carrefour je potem še dlje od Udin (govorim za najbližjega na tem koncu)

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

carrefour je potem še dlje od Udin (govorim za najbližjega na tem koncu)[/quote]

Ja, mislim na Carrefour na magistralni cesti od Udin proti Trevisu. Torej avtocesta do udin, izvoz udine Nord in naprej po magistralki. Tam je tudi kup trgovskih centrov.

Kaj pa imas v San Giorgo di Nogaro? In kje? Jaz se znam z avtoceste zapeljat dol do marine.

Nakupi v Palmanovi so razvajanje?

Men je pa najbolj hecno in neumno, da svojo ženo imenuje Lepooka… če bi mene en tako označeval, bi postal Brezoki ))) upam, da žena tega ne ve…

U, hvala hvala.

Morda zgolj se v dodatno pojasnilo: Italijanski (tudi: mediteranski) slog se – predvsem pri zenskah – obcutno razlikuje od npr. tega, ki ga sledijo severnakinje. Na videz je veliko bolj “barocen”, hkrati pa sprosceno eleganten.

Ne sprasujem po tem, kje se da kupit v Italiji Karl Lagerfelda ali Jack Wolfsikina ali Tom Tailor, ali Esprite… ali H&M. Pac pa po pristnem italijanskem slogu. Zenske ze vedo… 😉

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Uf, se dobro, da nisem tvoj moz. Zagotovo bi mi uspelo najti kaj privlacnega na tebi,… po tej logiki bi se lahko celo zgodilo, da bi kmalu postal evnuh. Au-a! :-))))

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Če boš v Trstu lahko greš pogledat po trgovinah in butikih v Trstu in sicer parkiraš na Rivi (ob morju) in pol se sprehodiš mal po ulicah. Greš pogledat na Corso Italia (ulica v Trstu) in pa ta je še boljša varianta Piazza della Borsa, pol se vrtiš tam okrog, ker je ogromno butikov, zgubit se pa tud ne moreš, ker pol se sam proti morju odpraviš in prideš do avta.

Sicer je najboljši predlog kot ti ga je “kravica” napisala, da greš do Tiare v Villese in tam dobiš ni da ni. Res lepa in kvalitetna oblačila za primerno ceno, ni tisto ceneno in hkrati te ne olupijo. So tudi trgovine s čevlji, čeprav je lahko večja Izbira v Italijanski Gorici v trgovini Pittarelo, pa še cenovno ugodnejše. Iz Trsta (AC) do Villese je cca. 30 minut, tako da ni tako daleč.

Če boš v Trstu lahko greš pogledat po trgovinah in butikih v Trstu in sicer parkiraš na Rivi (ob morju) in pol se sprehodiš mal po ulicah. Greš pogledat na Corso Italia (ulica v Trstu) in pa ta je še boljša varianta Piazza della Borsa, pol se vrtiš tam okrog, ker je ogromno butikov, zgubit se pa tud ne moreš, ker pol se sam proti morju odpraviš in prideš do avta.

Sicer je najboljši predlog kot ti ga je “kravica” napisala, da greš do Tiare v Villese in tam dobiš ni da ni. Res lepa in kvalitetna oblačila za primerno ceno, ni tisto ceneno in hkrati te ne olupijo. So tudi trgovine s čevlji, čeprav je lahko večja Izbira v Italijanski Gorici v trgovini Pittarelo, pa še cenovno ugodnejše. Iz Trsta (AC) do Villese je cca. 30 minut, tako da ni tako daleč.[/quote]

ja pitarello je tu takoj čez mejo, maš pa potem še Kosiča v “reštelu”, (avto pustiš pred tunelom in greš peš, od pitarela do tunela je pa slab km, mogoče 2, tisto se pa z avtom prepelješ pa je. Cene so pri kosiču kar zasoljene

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Če boš v Trstu lahko greš pogledat po trgovinah in butikih v Trstu in sicer parkiraš na Rivi (ob morju) in pol se sprehodiš mal po ulicah. Greš pogledat na Corso Italia (ulica v Trstu) in pa ta je še boljša varianta Piazza della Borsa, pol se vrtiš tam okrog, ker je ogromno butikov, zgubit se pa tud ne moreš, ker pol se sam proti morju odpraviš in prideš do avta.

Sicer je najboljši predlog kot ti ga je “kravica” napisala, da greš do Tiare v Villese in tam dobiš ni da ni. Res lepa in kvalitetna oblačila za primerno ceno, ni tisto ceneno in hkrati te ne olupijo. So tudi trgovine s čevlji, čeprav je lahko večja Izbira v Italijanski Gorici v trgovini Pittarelo, pa še cenovno ugodnejše. Iz Trsta (AC) do Villese je cca. 30 minut, tako da ni tako daleč.[/quote]

ja pitarello je tu takoj čez mejo, maš pa potem še Kosiča v “reštelu”, (avto pustiš pred tunelom in greš peš, od pitarela do tunela je pa slab km, mogoče 2, tisto se pa z avtom prepelješ pa je. Cene so pri kosiču kar zasoljene[/quote]

Lahko gredo do Kosiča in so recimo čevlji dražji, sam moraš vedet, da je to kot butik in ne kot “supermarket” s čevlji. Pri njih so čevlji dragi, zato, ker so tudi drugače narejeni in tisti čevlji visokega cenovnega razreda imajo usnjen podplat, ne navadnega, to pa stane.
Sicer bodo zdaj se začele razprodaje, tako da bi dobil tudi pri Kosiču lahko ugodno čevlje. Glede da Desi zna vrtet jezik, lahko nažica še za kak dodaten popust, pač to se da pri Kosiču, medtem, ko v Pittarelotu se tega ne da. Pol ga lahko pošljemo v športno trgovino Kosič, pa še za njegove tamale v otroško in Desija bodo obrali do kosti :-D!

Če boš v Trstu lahko greš pogledat po trgovinah in butikih v Trstu in sicer parkiraš na Rivi (ob morju) in pol se sprehodiš mal po ulicah. Greš pogledat na Corso Italia (ulica v Trstu) in pa ta je še boljša varianta Piazza della Borsa, pol se vrtiš tam okrog, ker je ogromno butikov, zgubit se pa tud ne moreš, ker pol se sam proti morju odpraviš in prideš do avta.

Sicer je najboljši predlog kot ti ga je “kravica” napisala, da greš do Tiare v Villese in tam dobiš ni da ni. Res lepa in kvalitetna oblačila za primerno ceno, ni tisto ceneno in hkrati te ne olupijo. So tudi trgovine s čevlji, čeprav je lahko večja Izbira v Italijanski Gorici v trgovini Pittarelo, pa še cenovno ugodnejše. Iz Trsta (AC) do Villese je cca. 30 minut, tako da ni tako daleč.[/quote]

ja pitarello je tu takoj čez mejo, maš pa potem še Kosiča v “reštelu”, (avto pustiš pred tunelom in greš peš, od pitarela do tunela je pa slab km, mogoče 2, tisto se pa z avtom prepelješ pa je. Cene so pri kosiču kar zasoljene[/quote]

Ma jaz v Sorelle Ramonda pa v tazelenem Pitarellu v Udinah kupujem cenejše, kvalitetnejše, cele usnjene čevlje in škornje za pol manj denarja, kot pri tem Kosiču. Kosič je bil “in” 30 let nazaj, sedaj pa ne več-nabija marže nenormalno. Pa plastikfantastik obutev je toliko pri njih, kot v omenjenih trgovinah že višji kakovostni rang.

O kriza. Da nimate v Hanovru oz kjer ze si kaksnega italijanskega butika. Ce bi moj moz sel poslovno v Trst in bi mi sel potem v Gorico h Kosicu po cevlje ali pa naprej od Udin po nakupih in potem se kaj ne stoji na meni kot bi moralo, mi ni vsec. To zame ni vec moski, to je moja sluzkinja, brez zamere. V Italiji si robo nakupim, ko sem dol, da bi mi pa nekdo kupoval in tako dalec nosil, bog pomagaj. Da v vasem mestu ne znate dobit kaksnega butika, ki nima severnjaske mode, a ti to resno.

ja pitarello je tu takoj čez mejo, maš pa potem še Kosiča v “reštelu”, (avto pustiš pred tunelom in greš peš, od pitarela do tunela je pa slab km, mogoče 2, tisto se pa z avtom prepelješ pa je. Cene so pri kosiču kar zasoljene[/quote]

Ma jaz v Sorelle Ramonda pa v tazelenem Pitarellu v Udinah kupujem cenejše, kvalitetnejše, cele usnjene čevlje in škornje za pol manj denarja, kot pri tem Kosiču. Kosič je bil “in” 30 let nazaj, sedaj pa ne več-nabija marže nenormalno. Pa plastikfantastik obutev je toliko pri njih, kot v omenjenih trgovinah že višji kakovostni rang.[/quote]

Kolk se mu pa splača iz Trsta gor v Tavagnacco ga poslat :-/?!
Lahko je to za nas k smo tle blizu, samo on mora prit iz Trsta do Udin in pol še domov…… na Štajersko, če se ne motim!
Sorelle Ramonda ima tudi v Avstriji in so mu še bližje!

Če boš v Trstu lahko greš pogledat po trgovinah in butikih v Trstu in sicer parkiraš na Rivi (ob morju) in pol se sprehodiš mal po ulicah. Greš pogledat na Corso Italia (ulica v Trstu) in pa ta je še boljša varianta Piazza della Borsa, pol se vrtiš tam okrog, ker je ogromno butikov, zgubit se pa tud ne moreš, ker pol se sam proti morju odpraviš in prideš do avta.

Sicer je najboljši predlog kot ti ga je “kravica” napisala, da greš do Tiare v Villese in tam dobiš ni da ni. Res lepa in kvalitetna oblačila za primerno ceno, ni tisto ceneno in hkrati te ne olupijo. So tudi trgovine s čevlji, čeprav je lahko večja Izbira v Italijanski Gorici v trgovini Pittarelo, pa še cenovno ugodnejše. Iz Trsta (AC) do Villese je cca. 30 minut, tako da ni tako daleč.[/quote]

V Trstu so večinoma Kitajci, torej je roba enaka kot če greš na štante v Muggio.

Ma jaz v Sorelle Ramonda pa v tazelenem Pitarellu v Udinah kupujem cenejše, kvalitetnejše, cele usnjene čevlje in škornje za pol manj denarja, kot pri tem Kosiču. Kosič je bil “in” 30 let nazaj, sedaj pa ne več-nabija marže nenormalno. Pa plastikfantastik obutev je toliko pri njih, kot v omenjenih trgovinah že višji kakovostni rang.[/quote]

Kolk se mu pa splača iz Trsta gor v Tavagnacco ga poslat :-/?!
Lahko je to za nas k smo tle blizu, samo on mora prit iz Trsta do Udin in pol še domov…… na Štajersko, če se ne motim!
Sorelle Ramonda ima tudi v Avstriji in so mu še bližje![/quote]

Sem šla na spletno stran teh sorel ramonda, faaak, toliko denarja dajete za obleke?? po 500 evrov in več za eno coto…

Če boš v Trstu lahko greš pogledat po trgovinah in butikih v Trstu in sicer parkiraš na Rivi (ob morju) in pol se sprehodiš mal po ulicah. Greš pogledat na Corso Italia (ulica v Trstu) in pa ta je še boljša varianta Piazza della Borsa, pol se vrtiš tam okrog, ker je ogromno butikov, zgubit se pa tud ne moreš, ker pol se sam proti morju odpraviš in prideš do avta.

Sicer je najboljši predlog kot ti ga je “kravica” napisala, da greš do Tiare v Villese in tam dobiš ni da ni. Res lepa in kvalitetna oblačila za primerno ceno, ni tisto ceneno in hkrati te ne olupijo. So tudi trgovine s čevlji, čeprav je lahko večja Izbira v Italijanski Gorici v trgovini Pittarelo, pa še cenovno ugodnejše. Iz Trsta (AC) do Villese je cca. 30 minut, tako da ni tako daleč.[/quote]

V Trstu so večinoma Kitajci, torej je roba enaka kot če greš na štante v Muggio.[/quote]

To je tudi res – ker je generacija tastarih “butikarjev” pomrla, tampadi niso prevzeli, ker nebi mogli preživet spreprodajo s previsokimi maržami, ker so Kitajci takoj na sosednjih vratih, konkurenčno so jih izpodrinili Kitajci, na drugi strani pa trgovski shopping centri in specializirani centri z oblačili in obutvijo.

New Report

Close