Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Italijanska moda (ne prasniki,… oblacila)

Italijanska moda (ne prasniki,… oblacila)

Kolk se mu pa splača iz Trsta gor v Tavagnacco ga poslat :-/?!
Lahko je to za nas k smo tle blizu, samo on mora prit iz Trsta do Udin in pol še domov…… na Štajersko, če se ne motim!
Sorelle Ramonda ima tudi v Avstriji in so mu še bližje![/quote]

Sem šla na spletno stran teh sorel ramonda, faaak, toliko denarja dajete za obleke?? po 500 evrov in več za eno coto…[/quote]

ej ti faaak – ko greš tja v živo, se ti svinjsko smeje, ko dobiš ene stiletose, znižane naprimer z 300 eur na 90, pa čevlje iz 400 na 70 🙂 Pa o oblačilih se tudi da pisat. Samo si je treba cajt vzet, pa pobrskat – Princim Nordstroim rack In Sax Fifth Avenue iz Amerike je to… Imaš predel, kjer maš saldi nonstop, pa najdeš čisto ok zadeve, znižane precej. Sam ti tega ne več, ker po spletu brskaš.. O Faaaak, anede?

So so… Tudi prave italijanske gelatterie se najdejo. Ampak ponudba izdelkov ni cisto prava… nekako tako kot kitajske restavracije… so po okusu veliko bolj evropske, kot kitajske (to so zgolj po sestavinah), tako je tudi s ponudbo oblacil. Ce razumes. Da o dozivetju ne govorim. 😉

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Saj pravi, da gre z družino v juniju proti južni Istri.Bodo pa takrat napravili še en ovinek do Trsta.

nova
Uredništvo priporoča

Hja seveda so v Nemčiji so “talienishe butiken”, samo so prilagojeni s ponudbo nemškim damam tako po poroporcih, kot okusu za modo, ne pravim italijanskim fashionistam 🙂

Sem šla na spletno stran teh sorel ramonda, faaak, toliko denarja dajete za obleke?? po 500 evrov in več za eno coto…[/quote]

ej ti faaak – ko greš tja v živo, se ti svinjsko smeje, ko dobiš ene stiletose, znižane naprimer z 300 eur na 90, pa čevlje iz 400 na 70 🙂 Pa o oblačilih se tudi da pisat. Samo si je treba cajt vzet, pa pobrskat – Princim Nordstroim rack In Sax Fifth Avenue iz Amerike je to… Imaš predel, kjer maš saldi nonstop, pa najdeš čisto ok zadeve, znižane precej. Sam ti tega ne več, ker po spletu brskaš.. O Faaaak, anede?[/quote]

In je treba bit žaljiv? Vsi se pač ne vozakamo po Italiji gor in dol kot pobesnele kure. Nekdo napiše sorele ramonda in greš pogledat na splet, se ti ne zdi? Če ne bi, bi me pa spet napadla, da ne znam gugla uporabljat?
In ti, kaj ti pomaga, da imaš na sebi princim nordstroim stiletose, karkoli že to je, če pa nimaš osebne elegance, kar se je dobro opazilo takoj, ko si odprla usta…

V Trstu so večinoma Kitajci, torej je roba enaka kot če greš na štante v Muggio.[/quote]

To je tudi res – ker je generacija tastarih “butikarjev” pomrla, tampadi niso prevzeli, ker nebi mogli preživet spreprodajo s previsokimi maržami, ker so Kitajci takoj na sosednjih vratih, konkurenčno so jih izpodrinili Kitajci, na drugi strani pa trgovski shopping centri in specializirani centri z oblačili in obutvijo.[/quote]

Se spomnim, ko sem bila majhna, ko so starši hodili v Trst in v majhni privat trgovinici kupili narezan pršut, nekaj kosov sira, olive, čokolado, sušeno ribo, čigumije Big Babol zame, zraven pa še spili kavo in pojedli kakšen kruhek.
Zdaj so v tistih trgovinicah Kitajci s svojo robo, predaj prodajajo, zadaj za zaveso pa kuhajo in spijo :)))

Katastrofa, Trst propada.

Če boš v Trstu lahko greš pogledat po trgovinah in butikih v Trstu in sicer parkiraš na Rivi (ob morju) in pol se sprehodiš mal po ulicah. Greš pogledat na Corso Italia (ulica v Trstu) in pa ta je še boljša varianta Piazza della Borsa, pol se vrtiš tam okrog, ker je ogromno butikov, zgubit se pa tud ne moreš, ker pol se sam proti morju odpraviš in prideš do avta.

Sicer je najboljši predlog kot ti ga je “kravica” napisala, da greš do Tiare v Villese in tam dobiš ni da ni. Res lepa in kvalitetna oblačila za primerno ceno, ni tisto ceneno in hkrati te ne olupijo. So tudi trgovine s čevlji, čeprav je lahko večja Izbira v Italijanski Gorici v trgovini Pittarelo, pa še cenovno ugodnejše. Iz Trsta (AC) do Villese je cca. 30 minut, tako da ni tako daleč.[/quote]

V Trstu so večinoma Kitajci, torej je roba enaka kot če greš na štante v Muggio.[/quote]

Ma kaj govoriš????? TE vozi ali te pelje?

ej ti faaak – ko greš tja v živo, se ti svinjsko smeje, ko dobiš ene stiletose, znižane naprimer z 300 eur na 90, pa čevlje iz 400 na 70 🙂 Pa o oblačilih se tudi da pisat. Samo si je treba cajt vzet, pa pobrskat – Princim Nordstroim rack In Sax Fifth Avenue iz Amerike je to… Imaš predel, kjer maš saldi nonstop, pa najdeš čisto ok zadeve, znižane precej. Sam ti tega ne več, ker po spletu brskaš.. O Faaaak, anede?[/quote]

In je treba bit žaljiv? Vsi se pač ne vozakamo po Italiji gor in dol kot pobesnele kure. Nekdo napiše sorele ramonda in greš pogledat na splet, se ti ne zdi? Če ne bi, bi me pa spet napadla, da ne znam gugla uporabljat?
In ti, kaj ti pomaga, da imaš na sebi princim nordstroim stiletose, karkoli že to je, če pa nimaš osebne elegance, kar se je dobro opazilo takoj, ko si odprla usta…[/quote]

ejejej – si pa jasnovidka, anede – ti kar oceniš preko pisanja, kdo ima soebno eleganco, pa še vidiš ga ne :9 Gurujka na daljavo, čestitam.

Nihče ne zapenja, niti ne žali. Samo na tvoj nivo sem se spustila s tistim faaakanjem, da bi bolje razumela. To pa verjtno si doumela, ali tudi ne?

In je treba bit žaljiv? Vsi se pač ne vozakamo po Italiji gor in dol kot pobesnele kure. Nekdo napiše sorele ramonda in greš pogledat na splet, se ti ne zdi? Če ne bi, bi me pa spet napadla, da ne znam gugla uporabljat?
In ti, kaj ti pomaga, da imaš na sebi princim nordstroim stiletose, karkoli že to je, če pa nimaš osebne elegance, kar se je dobro opazilo takoj, ko si odprla usta…[/quote]

ejejej – si pa jasnovidka, anede – ti kar oceniš preko pisanja, kdo ima soebno eleganco, pa še vidiš ga ne :9 Gurujka na daljavo, čestitam.

Nihče ne zapenja, niti ne žali. Samo na tvoj nivo sem se spustila s tistim faaakanjem, da bi bolje razumela. To pa verjtno si doumela, ali tudi ne?[/quote]

Tudi ne.
Niti ne rabim biti jasnovidka, da lahko ocenim avtorja skozi njegov slog pisanja.
Pa ta princim nordstroim sem šla guglat, ker se vedno rada podučim o novih dejstvih. Boh?

Z jezika si mi vzela.
Doma ima male otroke, 3 če se ne motim, on pa tle odpira glupe teme.

So so… Tudi prave italijanske gelatterie se najdejo. Ampak ponudba izdelkov ni cisto prava… nekako tako kot kitajske restavracije… so po okusu veliko bolj evropske, kot kitajske (to so zgolj po sestavinah), tako je tudi s ponudbo oblacil. Ce razumes. Da o dozivetju ne govorim. ;-)[/quote]

ne bos verjel, razumem te. Ker ne zivim dosti stran od tebe in ker dobro poznam Italijo in ja, veliko nakupujem dol. Samo jaz grem sama si kupovat, ko sem dol, ne posljem moza, ko je na sluzbeni poti, da gre iz Trsta mi kupit 3 pare hlac se naprej od Udin gor al pa v uno francosko verigo stacun, ki ti jo navajajo tukaj. Ok, vejetno ne bos kupil samo 3 hlace ji, bos 10 oblekc, 15 poncotov in brezrokavnikov, salov in italijanskih cevljev. In kaj ce jo bodo cevlji tiscali, brezrokavniki ji bodo na hrbtu stran streli, potem je bil to en blazno uspesen nakup. Bos kupil novo karto in letel dol, najel avto in sel menjat robo al kako. Vsak po svoje, samo meni je to noro. Moj moz bi se zapejal dol po obali kam, bi si sel ogledat colne, jadrnice, bi uzival s pogledom na morje, na soncku in aperol na mizi pred seboj in bi mi posiljal slike na handy in ze na pol kupil nov coln ali rezerviral pocitnice kje. Ce bi se zapeljal do Udin in bi mi sel nakupovat cunje ga posljem v lekarno po toplomer in k dezurnemu zdravniku. Tako nekako jaz to vidim.

So so… Tudi prave italijanske gelatterie se najdejo. Ampak ponudba izdelkov ni cisto prava… nekako tako kot kitajske restavracije… so po okusu veliko bolj evropske, kot kitajske (to so zgolj po sestavinah), tako je tudi s ponudbo oblacil. Ce razumes. Da o dozivetju ne govorim. ;-)[/quote]

ne bos verjel, razumem te. Ker ne zivim dosti stran od tebe in ker dobro poznam Italijo in ja, veliko nakupujem dol. Samo jaz grem sama si kupovat, ko sem dol, ne posljem moza, ko je na sluzbeni poti, da gre iz Trsta mi kupit 3 pare hlac se naprej od Udin gor al pa v uno francosko verigo stacun, ki ti jo navajajo tukaj. Ok, vejetno ne bos kupil samo 3 hlace ji, bos 10 oblekc, 15 poncotov in brezrokavnikov, salov in italijanskih cevljev. In kaj ce jo bodo cevlji tiscali, brezrokavniki ji bodo na hrbtu stran streli, potem je bil to en blazno uspesen nakup. Bos kupil novo karto in letel dol, najel avto in sel menjat robo al kako. Vsak po svoje, samo meni je to noro. Moj moz bi se zapejal dol po obali kam, bi si sel ogledat colne, jadrnice, bi uzival s pogledom na morje, na soncku in aperol na mizi pred seboj in bi mi posiljal slike na handy in ze na pol kupil nov coln ali rezerviral pocitnice kje. Ce bi se zapeljal do Udin in bi mi sel nakupovat cunje ga posljem v lekarno po toplomer in k dezurnemu zdravniku. Tako nekako jaz to vidim.[/quote]

Zelo dobro napisano. Predlagam zgolj, da stavkov, ki so povecini namenoma napisani dvoumno, ne interpretiras na prvo zogo. 😉 Saj ves… Mnogi tukaj znajo zapisati, da veliko vedo o meni in uporabljajo 2. osebo ednine povsem napacno. In pri tem ne mislim slovnicno. :-)))

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Menda ja od moškega, ki na forumu svojo partnerko imenuje lepooka, ne pričakuješ, da bo odpiral bolj intelektualne teme kot je tale, ali tista zadnjič, ko je iskal destinacijo, kjer bodo njegova sonca lahko brez zadržkov uničevala tujo lastnino. Ker živi v velemestu in ne želi, da so otroci med dopustom kakorkoli omejeni.

ejejej – si pa jasnovidka, anede – ti kar oceniš preko pisanja, kdo ima soebno eleganco, pa še vidiš ga ne :9 Gurujka na daljavo, čestitam.

Nihče ne zapenja, niti ne žali. Samo na tvoj nivo sem se spustila s tistim faaakanjem, da bi bolje razumela. To pa verjtno si doumela, ali tudi ne?[/quote]

Tudi ne.
Niti ne rabim biti jasnovidka, da lahko ocenim avtorja skozi njegov slog pisanja.
Pa ta princim nordstroim sem šla guglat, ker se vedno rada podučim o novih dejstvih. Boh?[/quote]

Pejdi hormone drugam spušat no, Smetiš temo.

Kaje je že kdo bil v tem nakupovalnem centru pri Vilešu kjer je Ikea, kakšna je ponudba proti našim centrom?! Pa še nek ogromen center v premestju Vidma-Udine obstaja, a je kdo že bil tudi tam morda?

glede vileš, tam sem 1 na mese oz mesec in pol. Kaj te iz ponudbe zanima? Mislim hrana, zabavna elektornika cape itd? jaz tja zavijem v Ipercoop (pregledam prej kataloge in ko majo tisto kar rabimi znižano in če manjka gremv nabavo). No včasih se iz istega vzroka zepljem do tja, ker je kak artikel ki ga kolegi rabijo znižan, pa ga nabavim

Glede tehnike maš mediaworld, ki je nekje kot naš merkur, s tem da maš nekaj več klumpa, ter nekaj več cenovno bolj dragih zadev. Splača se nabavaljat ko je znižano (če recimo rabiš nov gsm, pogledaš kdaj bo kaka akcija pa vidiš če je to tisto kar iščeš), ker s opopusti kar konkretni, če j epa nuja pa vzameš po redni ceni. cene so načeloma nižje kot pri nas

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Da o Lepo(b)oka ne govorimo. Bljak… pokvarjenec sovinisticni. Na ignore in velik ovinek okoli njegovih zapisov.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

glede vileš, tam sem 1 na mese oz mesec in pol. Kaj te iz ponudbe zanima? Mislim hrana, zabavna elektornika cape itd? jaz tja zavijem v Ipercoop (pregledam prej kataloge in ko majo tisto kar rabimi znižano in če manjka gremv nabavo). No včasih se iz istega vzroka zepljem do tja, ker je kak artikel ki ga kolegi rabijo znižan, pa ga nabavim

Glede tehnike maš mediaworld, ki je nekje kot naš merkur, s tem da maš nekaj več klumpa, ter nekaj več cenovno bolj dragih zadev. Splača se nabavaljat ko je znižano (če recimo rabiš nov gsm, pogledaš kdaj bo kaka akcija pa vidiš če je to tisto kar iščeš), ker s opopusti kar konkretni, če j epa nuja pa vzameš po redni ceni. cene so načeloma nižje kot pri nas[/quote]

Obleke, bolj kvalitetne kot pri nas imajo? pa izbira kolk je večja me zanima? Pa obutev tudi, ampak ne ta plastična, ki kraljuje v naših centrih, in ti v roku par tednov že razpade.

Ogromen center v predmestju Udin je Fiera in je velik center, ni kaj dosti bolj posebnega kot je v Villesu, sam malo večjo športno trgovino imajo tam.

glede vileš, tam sem 1 na mese oz mesec in pol. Kaj te iz ponudbe zanima? Mislim hrana, zabavna elektornika cape itd? jaz tja zavijem v Ipercoop (pregledam prej kataloge in ko majo tisto kar rabimi znižano in če manjka gremv nabavo). No včasih se iz istega vzroka zepljem do tja, ker je kak artikel ki ga kolegi rabijo znižan, pa ga nabavim

Glede tehnike maš mediaworld, ki je nekje kot naš merkur, s tem da maš nekaj več klumpa, ter nekaj več cenovno bolj dragih zadev. Splača se nabavaljat ko je znižano (če recimo rabiš nov gsm, pogledaš kdaj bo kaka akcija pa vidiš če je to tisto kar iščeš), ker s opopusti kar konkretni, če j epa nuja pa vzameš po redni ceni. cene so načeloma nižje kot pri nas[/quote]

Obleke, bolj kvalitetne kot pri nas imajo? pa izbira kolk je večja me zanima? Pa obutev tudi, ampak ne ta plastična, ki kraljuje v naših centrih, in ti v roku par tednov že razpade.[/quote]
Izbira je raznolika, lahko bi rekla, da je večja izbira za moške, kot pa za ženske.
Maš tudi trgovine z obutvijo, samo je pa res, da večjo izbiro dobiš v trgovinah Pittarelo in zelo kvalitetne čevlje imajo.

glede vileš, tam sem 1 na mese oz mesec in pol. Kaj te iz ponudbe zanima? Mislim hrana, zabavna elektornika cape itd? jaz tja zavijem v Ipercoop (pregledam prej kataloge in ko majo tisto kar rabimi znižano in če manjka gremv nabavo). No včasih se iz istega vzroka zepljem do tja, ker je kak artikel ki ga kolegi rabijo znižan, pa ga nabavim

Glede tehnike maš mediaworld, ki je nekje kot naš merkur, s tem da maš nekaj več klumpa, ter nekaj več cenovno bolj dragih zadev. Splača se nabavaljat ko je znižano (če recimo rabiš nov gsm, pogledaš kdaj bo kaka akcija pa vidiš če je to tisto kar iščeš), ker s opopusti kar konkretni, če j epa nuja pa vzameš po redni ceni. cene so načeloma nižje kot pri nas[/quote]

Obleke, bolj kvalitetne kot pri nas imajo? pa izbira kolk je večja me zanima? Pa obutev tudi, ampak ne ta plastična, ki kraljuje v naših centrih, in ti v roku par tednov že razpade.[/quote]

https://www.tiareshopping.com/

obleke meš pod negozi – abbligamento
čevlje maš pod negozi – calzature e pelletteria

drugače pa zgoraj so pohvalili pitarela, ta je v Gorizi-i in bi zna lkar met ponudbo (solidna kvaliteta), cene pa tudi mislim, da niso glih adijo pamet

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Ce koga zanima: do sedaj se je nabralo kar nekaj lustnih predlogov. Nekateri se v temi ponovijo,enega nisem uspel “desifrirati”. Tako imamo nekaj taksnega:

[attachment=0]predlogi_201704.PNG[/attachment]

[attachment=1]Predlogi_ID_201704.pdf[/attachment]

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

pri pitarelu lahk dopišeš še tega (ta naslov) Via Terza Armata, 145, 34170 Gorizia GO

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

ja pitarello je tu takoj čez mejo, maš pa potem še Kosiča v “reštelu”, (avto pustiš pred tunelom in greš peš, od pitarela do tunela je pa slab km, mogoče 2, tisto se pa z avtom prepelješ pa je. Cene so pri kosiču kar zasoljene[/quote]

Lahko gredo do Kosiča in so recimo čevlji dražji, sam moraš vedet, da je to kot butik in ne kot “supermarket” s čevlji. Pri njih so čevlji dragi, zato, ker so tudi drugače narejeni in tisti čevlji visokega cenovnega razreda imajo usnjen podplat, ne navadnega, to pa stane.
Sicer bodo zdaj se začele razprodaje, tako da bi dobil tudi pri Kosiču lahko ugodno čevlje. Glede da Desi zna vrtet jezik, lahko nažica še za kak dodaten popust, pač to se da pri Kosiču, medtem, ko v Pittarelotu se tega ne da. Pol ga lahko pošljemo v športno trgovino Kosič, pa še za njegove tamale v otroško in Desija bodo obrali do kosti :-D![/quote]

Razprodaje so se začele že 2. januarja, v Tiare shopping imajo pa razen redkih izjem več ali manj ceneno kitajsko robo.

Urejeno. 🙂 Hvala.

[attachment=0]predlogi_201704.PNG[/attachment]

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

New Report

Close