Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Iz govorilnih ur….

Iz govorilnih ur….

Res traparija se kregat za take stvari. Če šolsko pravilo ni ravno direktno zdravju škodljivo, se ne bomo šli kregat z njimi, oni že imajo razlog, da so ga postavili.
Grem stavit, da taki starši tudi šinfajo doma pred otrokom šolo, učitelje, pravila – ne pomislijo, da šola vzgaja skupaj z njimi – in da se avtoritete ne zbija. Ne starš staršu, ne šola staršem, ne starši šoli.


V našem okolju, kjer ženski klobuki niso nujen del formalne oprave, je dejansko še najbolj po bontonu, da ljudje pokrival v zaprtih prostorih ne nosimo.

Ne kap, ne bejzbolskih čepic, ne klobukov, ne kapuc. Ampak od vsega naštetega je dejansko samo kapuca tista, ki poleg zgornjega dela glave zakriva še stranski del obraza (!). Omogoča, da se človek “skrije”.

Me prav zanima, če vsi vi, ki zagovarjate nošenje kapuc v šolskih prostorih, zagovarjate tudi nošenje kapuc na delovnem mestu. Šola je pač neke vrste “delovno mesto” za učence. Kraj, kjer veljajo pravila, kjer so z določenim namenom, kjer imajo svoje obveznosti in svoje delo. Kjer so v družbi drugih ljudi in se morajo tega tudi zavedati ter se temu ustrezno vesti. Kjer se otroke pripravi za vstop v družbo in postopoma v svet odraslih. Skratka kraj, v katerem naj bi šolarji poleg znanja usvojili tudi pravila obnašanja v družbi, se naučili komunikacije s sovrstniki in se socializirali.
[/quote]

Ne zagovarjam nošenje kapuc. Menim le, da so s samo prepovedjo na meji dovoljenega in v kolikor bi se kak res zatežen na to obesil, bi izgubili.
Je pa tudi res, da šolski prostor ni samo učilnica ampak tudi okolica šole. Prepoved torej zajema vse.
Sicer še enkrat – brez veze se zapenjati v take zadeve, verjamem da imajo dober razlog, da so se odločili to zapisati, je pa vseeno to dobro strelivo za nekoga, ki se rad usaja nad vsemi.


V našem okolju, kjer ženski klobuki niso nujen del formalne oprave, je dejansko še najbolj po bontonu, da ljudje pokrival v zaprtih prostorih ne nosimo.

Ne kap, ne bejzbolskih čepic, ne klobukov, ne kapuc. Ampak od vsega naštetega je dejansko samo kapuca tista, ki poleg zgornjega dela glave zakriva še stranski del obraza (!). Omogoča, da se človek “skrije”.

Me prav zanima, če vsi vi, ki zagovarjate nošenje kapuc v šolskih prostorih, zagovarjate tudi nošenje kapuc na delovnem mestu. Šola je pač neke vrste “delovno mesto” za učence. Kraj, kjer veljajo pravila, kjer so z določenim namenom, kjer imajo svoje obveznosti in svoje delo. Kjer so v družbi drugih ljudi in se morajo tega tudi zavedati ter se temu ustrezno vesti. Kjer se otroke pripravi za vstop v družbo in postopoma v svet odraslih. Skratka kraj, v katerem naj bi šolarji poleg znanja usvojili tudi pravila obnašanja v družbi, se naučili komunikacije s sovrstniki in se socializirali.
[/quote]

za začetek, jaz ne zagovarjam tu v tej temi ničesar. ne vem, kje si to videla

zanima me samo racionalen razlog za tako prepoved. na kak način nošenje kapuce med šolskimi odmori slabša šolsko okolje za druge učence do te mere, da ima šola razlog, da jih prepove.
da se z golo glavo bolje pripravljajo na življenje v odraslosti, je pač absurd.

to, da nekomu otrok s pokrito kapuco ni všeč, za mene tudi ni dovolj dober razlog.

v šolah je od nekdaj bilo cel kup prepovedi, ki niso imele nobenega drugega razloga, kot pa tega, da učiteljem zadeva in ljudje, ki so jo nosili, niso bili všeč.

50 let nazaj je bil strašen prekršek to, da je fant prišel k pouku s predolgimi lasmi. v časih beatlesov. si je prislužil kazen in napotnico za frizerja. pa je tudi kup ljudi take zahteve upravičevalo z ne vem kakimi družbeno moralnimi razlogi. če pa bi danes kakšna šola prišla naprej s pravilnikom, kjer bi pisalo, da imajo lahko fantje max 2 centimetra dolge lase, bi bila zadeva zrela za tednik in šolsko inšpekcijo.

za začetek, jaz ne zagovarjam tu v tej temi ničesar. ne vem, kje si to videla

zanima me samo racionalen razlog za tako prepoved. na kak način nošenje kapuce med šolskimi odmori slabša šolsko okolje za druge učence do te mere, da ima šola razlog, da jih prepove.
da se z golo glavo bolje pripravljajo na življenje v odraslosti, je pač absurd.

to, da nekomu otrok s pokrito kapuco ni všeč, za mene tudi ni dovolj dober razlog.

v šolah je od nekdaj bilo cel kup prepovedi, ki niso imele nobenega drugega razloga, kot pa tega, da učiteljem zadeva in ljudje, ki so jo nosili, niso bili všeč.

50 let nazaj je bil strašen prekršek to, da je fant prišel k pouku s predolgimi lasmi. v časih beatlesov. si je prislužil kazen in napotnico za frizerja. pa je tudi kup ljudi take zahteve upravičevalo z ne vem kakimi družbeno moralnimi razlogi. če pa bi danes kakšna šola prišla naprej s pravilnikom, kjer bi pisalo, da imajo lahko fantje max 2 centimetra dolge lase, bi bila zadeva zrela za tednik in šolsko inšpekcijo.
[/quote]
Razmišljam:
Učitelji v šoli in okolici šole skrbijo za red med odmori.
V množici ‘kapucarjev’ bodo imeli veliko več dela, da ločujejo, kdo so učenci njihove šole in se lahko zadržujejo na območju šole, ter kdo je zunanji sumljivec ali zdrahar.

Pa četudi so vsi šolarji tiste šole, se jih z odkrito glavo (različne barve, dolžine las, vidne poteze obraza …) veliko lažje prepozna, prav tako pa tudi oceni, v kakšnem stanju so.


Razmišljam:
Učitelji v šoli in okolici šole skrbijo za red med odmori.
V množici ‘kapucarjev’ bodo imeli veliko več dela, da ločujejo, kdo so učenci njihove šole in se lahko zadržujejo na območju šole, ter kdo je zunanji sumljivec ali zdrahar.

Pa četudi so vsi šolarji tiste šole, se jih z odkrito glavo (različne barve, dolžine las, vidne poteze obraza …) veliko lažje prepozna, prav tako pa tudi oceni, v kakšnem stanju so.
[/quote]

govorimo o osnovni šoli. o otrocih! ne bit smešni no. ful so pod napadi zunanjih vsiljivcev in zdraharjev. če se katerikoli od učencev na območju šole neustrezno obnaša, ga je učitelj itak dolžen pocukat za ramo in povprašat po zdravju. pa če je zdrahar od sosedov ali franček iz 6.b.

Ne zagovarjam nošenje kapuc. Menim le, da so s samo prepovedjo na meji dovoljenega in v kolikor bi se kak res zatežen na to obesil, bi izgubili.
Je pa tudi res, da šolski prostor ni samo učilnica ampak tudi okolica šole. Prepoved torej zajema vse.
Sicer še enkrat – brez veze se zapenjati v take zadeve, verjamem da imajo dober razlog, da so se odločili to zapisati, je pa vseeno to dobro strelivo za nekoga, ki se rad usaja nad vsemi.
[/quote]

Pa sigurno imajo nek razlog. Če ga ne bi imeli, ne bi sploh prišlo do prepovedi. Ni to logično?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

govorimo o osnovni šoli. o otrocih! ne bit smešni no. ful so pod napadi zunanjih vsiljivcev in zdraharjev. če se katerikoli od učencev na območju šole neustrezno obnaša, ga je učitelj itak dolžen pocukat za ramo in povprašat po zdravju. pa če je zdrahar od sosedov ali franček iz 6.b.
[/quote]

Tebi je smešno.

Mnogim otrokom in učiteljem na slovenskih OŠ pa marsikdaj ni, ko se znajdejo v neprijetnih situacijah.

za začetek, jaz ne zagovarjam tu v tej temi ničesar. ne vem, kje si to videla

zanima me samo racionalen razlog za tako prepoved. na kak način nošenje kapuce med šolskimi odmori slabša šolsko okolje za druge učence do te mere, da ima šola razlog, da jih prepove.
da se z golo glavo bolje pripravljajo na življenje v odraslosti, je pač absurd.

to, da nekomu otrok s pokrito kapuco ni všeč, za mene tudi ni dovolj dober razlog.

v šolah je od nekdaj bilo cel kup prepovedi, ki niso imele nobenega drugega razloga, kot pa tega, da učiteljem zadeva in ljudje, ki so jo nosili, niso bili všeč.

50 let nazaj je bil strašen prekršek to, da je fant prišel k pouku s predolgimi lasmi. v časih beatlesov. si je prislužil kazen in napotnico za frizerja. pa je tudi kup ljudi take zahteve upravičevalo z ne vem kakimi družbeno moralnimi razlogi. če pa bi danes kakšna šola prišla naprej s pravilnikom, kjer bi pisalo, da imajo lahko fantje max 2 centimetra dolge lase, bi bila zadeva zrela za tednik in šolsko inšpekcijo.
[/quote]

Enako racionalen razlog kot ta, da učenci v šoli ne smejo na glavi imeti drugih pokrival. Pa ne zdaj v zgodovino hodit, kaj se je včasih prepovedovalo in je danes dovoljeno. Danes pač še vedno ni sprejemljivo, da imamo v zaprtih prostorih pokrite glave in pika. Ne vem, mogoče pa na vašem koncu to JE sprejemljivo in ti zato tudi tole s kapucami ni jasno 🙂

Pa sigurno imajo nek razlog. Če ga ne bi imeli, ne bi sploh prišlo do prepovedi. Ni to logično?
[/quote]

Ma kaj pa vem…. to ima vsaka šola nekaj po svoje, včasih se te pravilnike samo kopira… lej nima veze. Pri naših letos tudi pravilnik spreminjajo in mi je všeč, ker so ga poenostavili. Ker več pravil je, več stvari se moraš točno tako držati kot ti piše. Torej včasih je učiteljica rekla pri pouku kapuce dol, kape dol in je tako bilo. Danes mora to pisati v pravilniku, če ne daš kapuce dol, sledi sankcija, ki mora biti točno taka kot je predpisana…
Vse več pišemo in vse manj se ukvarjamo s pravo vzgojo.

Enako racionalen razlog kot ta, da učenci v šoli ne smejo na glavi imeti drugih pokrival. Pa ne zdaj v zgodovino hodit, kaj se je včasih prepovedovalo in je danes dovoljeno. Danes pač še vedno ni sprejemljivo, da imamo v zaprtih prostorih pokrite glave in pika. Ne vem, mogoče pa na vašem koncu to JE sprejemljivo in ti zato tudi tole s kapucami ni jasno 🙂
[/quote]

res?
katera pokrivala so prepovedana?
izrecno, z vpisom v pravilnik?
nikjer nisem videla, da bi bile prepovedane šilt kape.

in pogovarjamo se o šolskem območju, ne o notranjih prostorih. torej, tudi dvorišče pred šolo.

manjka vam kritičnega mišljenja, z vsem se kar strinjate. najlažje je argumentirat, ker tako mora bit.

za začetek, jaz ne zagovarjam tu v tej temi ničesar. ne vem, kje si to videla

zanima me samo racionalen razlog za tako prepoved. na kak način nošenje kapuce med šolskimi odmori slabša šolsko okolje za druge učence do te mere, da ima šola razlog, da jih prepove.
da se z golo glavo bolje pripravljajo na življenje v odraslosti, je pač absurd.

to, da nekomu otrok s pokrito kapuco ni všeč, za mene tudi ni dovolj dober razlog.

v šolah je od nekdaj bilo cel kup prepovedi, ki niso imele nobenega drugega razloga, kot pa tega, da učiteljem zadeva in ljudje, ki so jo nosili, niso bili všeč.

50 let nazaj je bil strašen prekršek to, da je fant prišel k pouku s predolgimi lasmi. v časih beatlesov. si je prislužil kazen in napotnico za frizerja. pa je tudi kup ljudi take zahteve upravičevalo z ne vem kakimi družbeno moralnimi razlogi. če pa bi danes kakšna šola prišla naprej s pravilnikom, kjer bi pisalo, da imajo lahko fantje max 2 centimetra dolge lase, bi bila zadeva zrela za tednik in šolsko inšpekcijo.
[/quote]
V katero vaško šolo si pa ti hodila? Kjer so leta 69 pošiljali otroke k frizerju? Res? Otroke ali dijake? Razlika je očitna.
In hudi ni primeren med poukom, med odmori. Če pa vi zblojeni starši hudije dovolite doma in kadar so otroci z vami, potem je to vaša stvar. Šolska pa, da jih prepove! Konec debate. Če zblojeni starši menite, da to vašim otrokom na paše, jih imejte doma in jih tam šolajte. Je omogočeno za devetletko, srednja šola pa tako ni obvezna in vaši lahko s kapuco ( če bo delodajalec dovolil) pometajo ceste. Ker za več tako samo s končano osnovno šolo tako in tako ne bodo.

Ker zahojena šola, ne smeš imeti kapuc HAHA

Čas je za šolske uniforme.
Šola je namenjena izobraževanju in vzgoji. Modo in razne kulture naj se šolska mladina v prostem času.

res?
katera pokrivala so prepovedana?
izrecno, z vpisom v pravilnik?
nikjer nisem videla, da bi bile prepovedane šilt kape.

in pogovarjamo se o šolskem območju, ne o notranjih prostorih. torej, tudi dvorišče pred šolo.

manjka vam kritičnega mišljenja, z vsem se kar strinjate. najlažje je argumentirat, ker tako mora bit.
[/quote]

Pridem domov…malo smuknem sem na forum…kukr da bi bil na govorilnih. Večinoma razume…ma nekaj “mam” goni svojo eno in isto in se jim ne da dopovedati…kot.npr tej kokoški zgoraj!!

Mam eno samo samcato vprašanje za njo….zakaj se ustaviš na rdeči luči na semaforju?? Zakaj se ne ustaviš npr. na zeleni??

Komu tle manjka kritičnega razmišljanja??


Ene prepovedi so plod usekanih betic, kot je gonja proti kadilcem, boš videl na kak upor bo pa naletel predlog obvezujoče direktive evropske unije, da se mobiteli in tablice prepovedo v šolah, ker se je pokazalo koliko škode dejansko naredijo otrokom.
[/quote]

viharni ses trinjam samo jaz s tem nimam nič. Ne kadin, me pa kadilci ne motijo n sem bil proti tem jajcam. Bog pomagaj tud taki pacienti morajo živeti

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

New Report

Close