Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek izbirčni otroci socialno šibkih družin

izbirčni otroci socialno šibkih družin

Samo ni mi jasno, kako ve veste, kdoje socialno ogrožen, da ima zastonj kosilo v šoli?
Kaj so ti podatki javni ali kaj?

Po drugi strani pa, moja babica je bila odlična kuharica in doma na kmeih so imeli vedno vsega dovolj, ker so bili pridni in delovni. Vsi sosedje pač niso bili taki in so bili kaki tudi hudi reveži. Imela je navado, da je futrala vse okoli sebe, otrokom vedno kaj dala, kako pecivo in sadje. Pa je en dan prišel en fantek k njej in ji rekel, da je lačen, če ima kaj za jest, pa je skočila, da ja, seveda, mu bo pogrela zelje. Mali pa je rekel, ne babi, nisem lačen zelja, to jem doma vsak dan, lačen sem peciva.
Toje bilo pred več desetletji in nihče tega fanta ni imel za razvajenega in izbirčnega, ampak samo za željnega tistega, česar nima doma.

Se strinjam!

Bi bila presenečena. Ne samo izbirčni, pač pa tudi razvajeni, dejansko razvajeni v smislu, da ne sprejmejo nobene odgovornosti, nočejo odgovarjati za svoja dejanja, zdi se jim normalno, da dobijo vse zastonj v šoli ter vse tisto, kar imajo tudi njihovi sošolci.

Seveda ne govorim o čisto vseh, gre pa trend v to smer. Daleč od tega, da bi bili danes revni otroci taki, kot smo jih bili vajeni pred 30 leti. Torej skromni in hvaležni za stvari, ki jih dobijo podarjene. So čisto taki kot so njihovi sošolci, kar je verjetno plus.

pa ne gre za kakšne bogataše, ki izkoriščajo sistem, ampak so ljudje res brezposelni.

Majhni otroci ne pojedo veliko. Če imajo vmes malico, pa sploh. Če imajo malico ob 9.45, kako bodo ob poldan pojedli komplet kosilo. Še jaz ne bi pojedla.
Vprašanje je tudi, če so ti ubogi otroci sploh navajeni jesti tako hrano. Kdove, kaj kuhajo in jedo doma? Morda sendviče, ali pa še to ne.
Revščina je relativna stvar.
Morda bi bilo pametno dati za kosilo manjše obroke, ali pa mogoče enolončnico in kaj malega zraven.
Ne odobravam in nikoli ne bom odobravala tega, da se hrano meče proč. Tudi doma ne zavržem nič, vedno tako skombiniram, da pojemo vse. Kaj pa če bi otroku zavili v alu foljo zrezek in ga bi nesel domov? Tako sem jaz vedno naredila v menzi, če mi je kaj ostalo! In nisem bila edina!

Ah… A ve tud vsak drek pozrete, ki vam ga poturijo ne glede na socialni status?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Ne dela na šoli, ampak ob času kosila je namesto psa čuvaja na stolčku ko njen mali je, ta čas kontrolira soc. šibke ker itak vso vas pozna. Kogar pa ni, ji je pa kuharca povedala kdo ima zastonj kosilo. Sam še dnevnik in kljukce manjkajo, kdaj je kdo pojedel. In ko njen zlati sonček vse poje – poudarjam vse – ga odpelje domov ali v varstvo. A na kakšen višji sloj ki odžira resno tvoj denar in moj – tam se pa ne upaš udariti. Ne, udri siromaka ! Ker se večjega ne upam in ne smem. Pritlehno ! Če bo kdaj kak otrok zato sit, bom vesela. Ko tajkuni žrejo dosti več – ah, tega smo pa itak navajeni.

Kaj pa cviliš? Si ena od teh, o katerih pišem?

zakaj bi me bilo sram?Ker vidim, kaj se dogaja? Mene bi bilo sram, če bi moj otrok dobival kosilo zastonj, pa bi vsega v smeti zabrisal. Ja, takrat bi me pa bilo krepko sram.Pa če bi mi šola morala dati zastonj delovne zvezke, drugega otroka bi imela zastonj v vrtcu, sin bi se pa preseraval z najnovejšim telefonom in novim motorjem po šoli. Ja, takrat bi me pa bilo krepko sram. Ampak teh pa ni.[/quote]

Tvoja plača pride iz iste malhe, kot se plača njihovo kosilo….

Če si pa ti ena učiteljica – pol se pa ne čudim nivoju slovenskega šolstva. Nikakor se ne čudim več. Učiteljica bi bila rada s takimi nazori…..tebe bi bilo če bi bila učiteljica resno, kazensko preganjati.

Najprej pišeš, da delaš v šoli, potem spodaj pa pišeš, da otroka čakaš, da poje kosilo in ga pelješ v varstvo oz. domov. Kaj učiteljice imate med delovnikom privat izhode, in to vsak dan????

Bo kar držalo. Jaz sem hodil v osnovno šolo pred več kot tremi desetletji in tudi takrat se je pri kosilo veliko nazaj v pomije nosilo. Pa hrana ni bila nič kaj posebnega, kar ne bi poznal od doma. Morda malo drugačen okus, samo ne bistveno. Nič kar se ne bi dalo pojesti, je pa bilo kosilo poleg malice kar malo preobilno. Enostavno nisi bil dovolj lačen. Niti takrat niso bili več časi, ko bi se otrok šele v šoli lahko pošteno najedel, ker bi doma vladalo pomanjkanje. Dalo bi se to urediti z drugačnimi porcijami, lažjo hrano, ali različnimi meniji za bolj in manj ješče.

Kaj veš, rekla je da dela na šoli, širok pojem, To sem pa čisto spregledala. Ja, zapleta se. Saj ker jo to tako zelo boli, bo že vse povedala , jasno po pravici. japajade Glede izhodov, ki jih mi normalni med službo nimamo, razen malice pol ure, se pa še ni izjasnila. A takole hvatanje krivin – med službo – kaj vpliva na izbirčnost soc. šibkih otrok?! Ne vem, sprašujem. Ena merila za ene, ena za druge. Umolknila je, ker se je zapletla. Mene bi bilo evo pa takole sram : hvatat krivine v službi, se tolči po prsih in ob tem kazati na otroke in hrano…Sigurno bo vse razjasnila – ko je tako pravičniška !!!!! Ali pa umolknila s svojim zlobnim jezikom. Pustimo se presenetiti.

Jaz imam enega, ki vse poje kar vidi v velikih količinah in enega, ki v času šolskega kosila enostavno ni dovolj lačen. Že lani sem ga odjavila od kosila, ker je puščal, letos v šoli ne kosi. Pa doma oba jesta enako hrano.

Kaj ste se tako razkokodakale, monovke? Zakaj je avtorica zdaj zlobna? A zato, ker vaši mulci kosila v smeti mečejo? V mojih časih, ko so starši na govorilnih izvedeli, da nosimo kosila nazaj, so nas enostavno odjavili in stvar končala. Če nisi lačen, ti ne bomo plačevali. In se niti nam mulariji to ni zdelo nekaj nezaslišanega. Ne bi škodilo, če bi se vrnilo nekaj zdrave pameti iz tistih časov.

Razkokodakale smo se ker ponižujejo otroke iz soc. šibkega okolja, evo vsaj jaz sem se. Zlobna je ker otrokom gleda v krožnike, ko ga pa sama serje med kao del. časom domov hodi – to je pa ok.Dvojna merila, dvojna morala – mene moti. In zdaj ni ne duha ne sluha o njeni skrbi za naš denar ki gre za kosila teh otrok. Za njeno plačo – ko skače domov – gre pa lahko?!

Seveda so taki, ki izkoriščajo, pa jim po pravilnih poteh ne bi pripadalo.
Ne pa vsi.
Mogoče pa je tisti telefon ali motor dobil za darilo od kakega dedka ali pa so sofinancirali drugi. Mogoče pa so starši več mesecev varčevali in se odpovedovali, da so mu lahko kupili rabljenega.
Prej bi rekla, da se starši, ki jim usoda trenutno ni naklonjena, še dodatno trudijo, da bi otrok ja bil vsaj malo moderen in ga ne bi vrstniki zasmehovali, zato si trgajo kjer morejo, da stisnejo še kje. Otrokom pa niti ne dajo vedet, da so revni.
Cote pa dobiš na raznih bolhah odlične, dragih firm in to po zelo nizkih cenah.
Verjetno pa res ni slaba ideja, da bi se obilnost obrokov prilagajale sproti, glede na to, koliko otrok poje. Tudi mi imamo različne jedce…

Odgovornost se pričakuje od otrok?! Hudiča, kako pa, če imajo neodgovorne starše!
Pa tudi učitelji niste ravno perle (no, med vami so tudi izjeme, da smo pošteni) – imate dvojne vatle: zase in za vse ostale – celoten sistem je zgrešen.

Tudi jaz delam na šoli (ne, nisem učiteljica, niti kuharica) in samo strmim, koliko hrane gre vsak dan v pomije. Veliko otrok samo malo pobrska in nese nazaj. Po drugi strani pa vidim kuharice, ki vsak dan polne vreče v avto nosijo (kar opažam najmanj na 2 šolah!).

Kaj je pa tebi???
Ona pove iz izkušenj, zakaj si tako zakrivate oči?? Saj niso otroci krivi, krivi so starši, ampak to so DEJSTVA!

Se strinjam z zgoraj napisanim 35..
Učitelji 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} nosijo hrano kosila domov in to zastonj ne samo zase ampak tudi za sosede,prijatelje,starše.

Polovico vas bi dala na socialca. Tema se vleče iz včeraj popoldne. Danes pa je ogledov podvojeno – da ne govorim o komentarjih. Torej pišete iz služb. Jaz v službi ne morem pisati – zdaj pijem kavo doma ker delam popoldne. Na socialca z vami banda pisarniška. Ker 300 folka kot se je povečalo stanje pa ne more biti doma. Torej pametujete udobno iz pisarniških stolov iz službe v kateri jamrate kako je mala plača. Na socialca, še preveč imate. Če bi človek delal statistiko bi ugotovil prav točno kdaj je tle folk gor. Zjutraj, do 16 ure, zatišje, mal dviga zvečer. Kako vem ?! Ker opažam. In preden se začnete dret : ti si ista ! Ne, nisem. Prvič sem sama tako da otroc ob tem niso prikrajšani, drugič delam izmensko – torej lahko opažam, in tretjič delam pri privatniku ki bi najbrž čudno gledal delavko v pisarni – ki piše na starševski čvek. Kar si vi banda pisarniška tle lahko dovolte. Matr vas bi človk. Tista baba od zgor je pa itak najbrž snažilka na šoli, ker s takim razm,išljanjem – ja ji več kot metle ne dam v roke.

Pa kaj ste vse snažilke na šoli. Al kaj. Nobena učiteljica, nobena kuharice, a ste same pisarniške riti al kaj. Kaj lahko še delaš na šoli : učiš, kuhaš, čistiš, vrtnariš, telovadiš – to pa itak ni za vas. Nobena ne reče : sem…… na šoli. Ja, tudi jaz sem hodila na fakulteto – na avtomat po kofe ! Torej sem obiskovala fakulteto – enake ste !

Imam prvosolko, v bloku pa kar nekaj starejsih otrok na isti soli.Zaradi racionalizacije in samo dveh oddelekov vsako leto v soli ni kuhinje je samo razdeljevalnica hrane.

Jedilnik je dalec od zdravega. Ne vem, kaj dela vodja prehrane na soli. Bom pa zelo kmalu ugotovila. Ampak vam povem, da so s hrano skrti. Ne bom o tem, da je cena kosila za prvosolca enaka tisti za devetosolca, ki poje kot odrasla oseba. Se strinjam, da se vsaj na zacetku da na kroznik malo, pa potem po repete. Da pa se spara pri starejsih je pa zame nesprejemljivo.

Vsi ste pametni, da naj otroka odjavim od kosila. Kdo ga bo pa potem imel v popoldanskem varsvu? Pri nas so zdaj še mali prestavili po prvi šolski uri in tako sta tako dopoldanska malica in kosilo obvezna, ce je otrok v soli dlje kod do enih. In ja, odjavila sem jo od popoldanske malice. KEr so v enem tednu dobili same sladke zadeve, ki jih otrok ne je. Po prihodu domov ob 15:45 bi pa pojedla moje celotno kosilo.

delam v gospodarstvu,d a ne boste skakali odkod moja plčača in ja je takšna, da še živi dan nisem videla nobenega socialnega transferja..ampak moji otroci nimajo najnovejših modičev, nimajo motrojev, imamo avto nižjega srednjega razreda, sami plačujejo profitno najemnino, ne furamo luksuza…tko da…ljudje o katerih piše avtorica niso socialni primeri in vsekakor niso upravičeni do subvencij! Pika. Ker vse tole vključno z nesposobnicami na CSDjih, učiteljicam, kuharicami in snažlkami ter butastimi uslužbenici po ministrstvih pač financiramo iz realnega sektorja. Dost mam nenormalni slovenskih davkov!!!!! Ki grejo v trebuhe voluharjev, kis e lahko preseravajo!

Moja, ki ni socialno šibka, si ne more privoščit vsak dan kosila v šoli. Tako da poje kaj iz trgovine ali pekarne.

Avtorica pejt delat! Če bi vedela, kak je centus za subvencionirano kosiko, ne bi pisala teh bedarij, ker ima na eni šoli tako zastonj kosilo morda največ do 5 učencev, na naši samo 3. Vsi ostali, ki si ga ne morejo plačati, pa nosijo kosilo s seboj/pač ne kosijo.

New Report

Close