Najdi forum

Splash Forum Koronavirus Izguba okusa/vonja

Izguba okusa/vonja

Ali kdo ve, kdaj se povrneta? Teden dni je že od izgube. Berem, da tudi mesece traja. Do takrat bom znorela. Poskušam na to gledati s pozitivne plati. Ne gre baš.

Pri meni izguba traja že tri tedne, začelo se je pa kasneje, ko sem se že bolje počutila. Zelo rada, in pravijo, da dobro, kuham – ampak brez okusa in vonja sploh več ne vem, kakšna je jed.
Kaj pa vem – vesela sem, da mi ni bilo treba it v bolnico ali še kaj hujšega.

dont worry, be happy, Vsaj ne vohaš ves drek na temu forumu.

Tri tedne. Nič popolnoma nič ne vonjam.

Voh sem izgubil šele po nekje 4 do 5 dneh, tisto kar pa je bilo grozno je bil nek vonj po “plastični” ciklami katerega sem konstantno vohal, tisti smrdljvi vonj po ciklami, to me je spravljalo v obup, res grozna izkušnja.
Hrana mi je smrdela, jutranje kave nisem mogel spiti ker je imela grozen okus in vonj po tisti ciklami…
Shujšal sem za 10 kil, prva stvar katera mi je po nekaj dneh pa zapasala je bilo maslo, domača marmelada in toplo mleko, kako je bilo pa to dobro..

Mene p zanima
Kako je jest brez omusa.
A to se samo zmece vase da nisi lacen.
Kaj pa recimo cips tko zvecer pri tv.
A ste si ga sploh vzel ce ste brez okusa.
En pise da je shujsal. Kaj pa druge?

Kak vonj po ciklami.
Niti ne vem kak ma vonj plasticna ciklama.
Lohk je to kej iz otrostva kar nisi predelu,pa ti je psiha tk reagirala.
Mogoc te je fotr tolku s plasticno ciklamo.

Bila sem ppzitivna na testiranju.
Voham res mocne vonjave, ostalega ne.
Najbolj sem si zapomnila kako ogabna je bila kava oooooo fuuuuuuj kot da bi pil gnila jajca pa sem pravi kofetar drugace.

Jaz sem bila čisto brez vonja in okusa en teden. Po enem tednu se je začelo počasi vračati. Od izgube vonja in okusa je 3 tedne in se zelo zelo počasi vrača. Zdravnica je rekla, da bo trajalo okrog 6 tednov.
Tudi jaz sem shujšala, ker sem jedla le, ko sem bila lačna.

Od izgube vonja in okusa popolnoma 23.10… nekako se je delno povrnil do 5.11. vendar se vedno ni tako intenzivno kot prej.
En cas sem pila skisano mleko, nisem dojela okusa, skoraj zažgala hišo, dokler nisem videla dima ker se ga vonjalo ni…

Plus vidim v tem da sem popolnoma opustila kajenje, mi tist pogled na palcko brez okusa, sam vn gre neki z ust, ne privlaci vec.

Tako da ce je to to, naj kr traja!

Povem svojo zgodbo.
Brez znakov kovida sem bil pozitiven.
Žlahtnek z vsemi znaki kovida bil negativen.
Od znanca prijatej prvi dan pozitiven ,naslednji dan testiran z drugo kartico bil negativen.
Vonj in okus sem zgubil v trenutku ko so mi odvzeli bris.
Hebal sem jim vse po spisku.
Povrnil se mi je nekje v petih dneh.
Nobeden mi žal ne bo zatrjeval da je ta metoda testiranja res 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.
Res pa je ,da virus obstaja in za tistih nekaj {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} si ne smemo beliti glave.
Sočustvujem z tistimi ,ki imajo hude težave in z tistimi ,ki so noč in dan negovalne osebe.

to se sam s seboj meniš?


A ni to namen prehranjevanja, da jemo le takrat, ko smo lačni ?

Nihče ni nikoli trdil, da je 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Uradna cifra je 90 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

ki ste preboleli covid? Zanima me tudi kolko časa traja ta covid? Sem drugi dan od okužbe in mi gre mal na slabše, upam da prebolim čimprej. 🙁

Odgovor na objavo uporabnika
Ste vsi shujšali, 17.10.2021 ob 13:10

ki ste preboleli covid? Zanima me tudi kolko časa traja ta covid? Sem drugi dan od okužbe in mi gre mal na slabše, upam da prebolim čimprej. 🙁

VSi smo preboleli nekje v  2 do 3 tednih, samo kašelj in izguba boha osstanetq dlje časa. Zato bos tudi ti! Ne sekiraj se.

New Report

Close