Najdi forum

Splash Forum Koronavirus Izguba voha po Covidu

Izguba voha po Covidu

Zanima me če je še kdo kle k je zgubu voh? Čez kolko časa se vam je povrnil? Na 100%? Ali nekatere stvari zdj vohate drugače?

Hvala

Ok recimo da jaz, pravkar prebolela kar hud prehlad, ampak se nisem testirala ker se mi je zdelo brezveze (take prehlade sem imela tudi že kdaj pred identifikacijo covida), tako za ziher ne vem, kaj je bilo, je bilo pač treba prebolet.

Povsem zablokiran nos par dni, dihanje oteženo. Brez vonja in okusa natančno 1 teden oz do včeraj. Danes zjutraj sicer še smrkam, a se je vonj in okus postavil nazaj (res fajn občutek, kot da zlezeš iz vakuuma). Zaenkrat se zdi vse normalno, le nekoliko bolj intenzivno, ker si pač nekaj časa brez in se te potem sprva vse poudari.

Ti samo še malo počakaj, saj bo nazaj. Jaz sem ravno včeraj začela razmišljati, kaj če bo res trajalo po par mesecev, da se nazaj postavijo senzorji, brrrr. No in danes stvar rešena.

Sem brez že dobro leto…😭

Tudi jaz okoli deset mesecev, da se je pričel vračati vonj. Pa še ni ok.

Pravijo, da vadis na dišavnicah in začimbah.

Za ta “trening” voha sem slišal. Tudi sam ga izvajam 10 dni. Če ne bo bolje čez nekaj tednov obisk pri zdravniku/otorinolaringologu?

Odgovor na objavo uporabnika
Kr en260, 24.01.2023 ob 22:08

Zanima me če je še kdo kle k je zgubu voh? Čez kolko časa se vam je povrnil? Na 100%? Ali nekatere stvari zdj vohate drugače?

Hvala

Okus+  vonj…6mesecev. S tem,da imam tezave,da imam obcutek,da je prekislo ali preslano…tako,da se okus ni ok

Meni je pa to cudno, ker nekatari rakavi bolniki tudi zgubijo okus in potem sploh ne jedo, vi pa vseeno jeste, torej nekaj morate cutiti.  Ali pa kadilci, ki ne vohajo. Enkrat je bil v avtu vonj po ozgani kovini, a je mehanik rekel, da nic ne voha, ker je kadilec. Je potem drug mehanik uredil zadevo.

Ce zaprete oci in vam nekdo pod nos podrzi skodelico ravnokar skuhane kave ali kroznik juhe, tudi nic ne vohate in ne veste, kaj vam drzijo pod nosom? Ali ce vam dajo jesti juho ali kaj drugega ali prazen krompir ali meso, tudi ne veste, kaj jeste?

Ja, saj to je najhuje ker imaš v predelu sinusov in čela meglo, ki se meša z občutki vonja in okusa. Ne vonjas, nekaj okusas kot stiropor. A vendarle ješ ker si lačen. Po kakšnih petih mesecih se je meni pojavil vonj po kanalizaciji, kjerkoli sem bila sem vonjala kanalizacijo. Grozno moteče. Situacija te dela nervozno in agresivno.

Dejstvo je, da nekega vraga so nam nasuli, ker je bila populacija preveč zdrava.

Okus se mi ni spremenil, voh sem pa izgubila za 3 mesece. Sem hodila vohat dišeče sveče, mila, parfume… niente, nada, nula. No, pol po 3 mesecih pa se je počasi začel vračat, zdaj voham enako kot pred kovidom, na srečo, ker sem ful odvisna od voha (npr. vso hrano kontroliram z vohom).

Že 1,5 leto imam spremenjen vonj, nekatere stvari pa sploh ne voham, npr. Pline. Ne vem a je bila korona ali kakšen drug prehlad, nikoli se nisem testirala.

Ne morem več jest paprik, imajo ogaben okus, po polžih.

Vam podam besede deljene z harvardske univerze.

Čeprav bi še kaj dodal ali raje izbrisal, ker mislim, da je veliko zavajanja ali neznanja (ane kok sm ego ali nadbrihten) ne bom in vam delim, tako, kot so zapisali.

——————————

Ali je izguba voha simptom COVID-19? Kaj naj storim, če izgubim voh?

Izguba voha, v medicini znana kot anosmija, je pogost simptom COVID-19. To ni presenetljivo, saj so virusne okužbe glavni vzrok za izgubo voha, COVID-19 pa povzroča virus. Kljub temu se zdi, da se izguba vonja pri COVID-19 pojavlja veliko pogosteje v primerjavi z drugimi virusnimi okužbami. Tako lahko ta simptom zdravnikom pomaga prepoznati ljudi, ki nimajo drugih simptomov, vendar so morda okuženi z virusom COVID-19 – in morda nevede okužijo druge.

 

Poleg COVID-19 je lahko izguba voha tudi posledica alergij in drugih virusov, vključno z rinovirusi, ki povzročajo prehlad. Torej samo anosmija ne pomeni, da imate COVID-19.

 

Takoj obvestite svojega zdravnika, če ugotovite, da ne morete vonjati. Morda vas bo pozval k testiranju in samoizolaciji.

 

Poročilo iz novembra 2021, objavljeno v  JAMA Otolaryngology – Head and Neck Surgery  , je pokazalo, da je med 700.000 in 1,6 milijona ljudi v ZDA doživelo s COVID povezano izgubo ali oslabljen občutek za vonj, ki je trajal več kot šest mesecev.

 

V skoraj vseh primerih pa se voh povrne v enem letu. Študija na skoraj 100 bolnikih s COVID-om, ki so izgubili voh, je pokazala, da se jih je 86 % obnovilo voh šest mesecev po okužbi, 96 % pa v 12 mesecih po okužbi.

Mene pa zanima, ali pred covid nategom nikoli niste preboleli nobene gripe, prehlada ali viroze sezonske? Jaz sem pred leti dolgo nazaj imela hud prehlad mislim da celo gripo in bila brez voha na pol skoraj mesec dni. Okus se mi je vračal postopoma tedensko. Tudi nič vonja in okusa. Nič! Tajonje Nikonov vsakem prehladu. Tako da dajte malo razmislit, kaj je in kaj ni.

Popravek: Tajonje Nikonov vsakem prehladu.

 

Tako je bilo ob vsakem prehladu.

Mayo Clinic

 

Symptom check: Is it COVID-19 or a cold?

Symptom
COVID-19
Cold

Headache
Usually
Rare

Cough
Usually (dry)
Usually

Muscle aches
Usually
Sometimes

Tiredness
Usually
Sometimes

Sneezing
Rarely
Usually

Sore throat
Usually
Usually

Runny or stuffy nose
Usually
Usually

Fever
Usually
Sometimes

Diarrhea
Sometimes
Never

Nausea or vomiting
Sometimes
Never

New loss of taste or smell
Usually (early — often without a runny or stuffy nose)
Sometimes (especially with a stuffy nose)

 

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimnež, 25.01.2023 ob 00:30

Mene pa zanima, ali pred covid nategom nikoli niste preboleli nobene gripe, prehlada ali viroze sezonske? Jaz sem pred leti dolgo nazaj imela hud prehlad mislim da celo gripo in bila brez voha na pol skoraj mesec dni. Okus se mi je vračal postopoma tedensko. Tudi nič vonja in okusa. Nič! Tajonje Nikonov vsakem prehladu. Tako da dajte malo razmislit, kaj je in kaj ni.

Ti ločiš med desetimi meseci, enim letom in enim mesecem? Izgleda da ne ali pa si bralno popolnoma nesposobno.

Symptom check: Is it COVID-19 or the flu?

Symptom
COVID-19
Flu

Headache
Usually
Usually

Cough
Usually (dry)
Usually

Muscle aches
Usually
Usually

Tiredness
Usually
Usually

Sore throat
Usually
Usually

Runny or stuffy nose
Usually
Usually

Fever
Usually
Usually

Nausea or vomiting
Sometimes
Sometimes (more common in children)

Diarrhea
Sometimes
Sometimes (more common in children)

Shortness of breath or difficulty breathing
Usually
Usually

New loss of taste or smell
Usually (early — often without a runny or stuffy nose)
Rarely

Receprotji za zaznavo vonja.

Celice se obnavljajo zato ni pretirane potrebe za skrb. Nekaterim se vonj vrne prej drugim kasneje.

Drugo pa je, če bi bili poškodovani glavni živci.

Odgovor na objavo uporabnika
Prof. D., 25.01.2023 ob 01:30

Receprotji za zaznavo vonja.

Celice se obnavljajo zato ni pretirane potrebe za skrb. Nekaterim se vonj vrne prej drugim kasneje.

Drugo pa je, če bi bili poškodovani glavni živci.

popravek: receptorji

 

Odgovor na objavo uporabnika
Prof. D., 25.01.2023 ob 01:32

popravek: receptorji

 

SHIT ŠE EN POPRAVEK 😀

RECEPTORJI ——-VOHA——- NE VONJA HEHEHE

Odgovor na objavo uporabnika
Prof. D., 25.01.2023 ob 01:34

SHIT ŠE EN POPRAVEK 😀

RECEPTORJI ——-VOHA——- NE VONJA HEHEHE

HAHAHAHA ŠE EN, ZMATRAN SM ŽE.

POPRAVEK PA , JA GA NI SJ SM PROV NAPISAL, SAM UTRUJENOST NOČNA PA VRŽE KONCENTRACIJO DOL 😉

Za zaznavo vonja je čist prov. Gre se pa za voh ahahah

Daj psiho nehaj s copy paste, če si popolnoma neizobražen runkelj. Saj si zma vsak sam pogooglat kaj ga zanima. Ne rabi tebe.

Odgovor na objavo uporabnika
Ti ločiš?, 25.01.2023 ob 01:51

Daj psiho nehaj s copy paste, če si popolnoma neizobražen runkelj. Saj si zma vsak sam pogooglat kaj ga zanima. Ne rabi tebe.

Zna al ne zna, tud če ti znaš si KURBA PRELEN GOVEDAR da bi to naredu.

Najlažje ti je gobec vrtet tam za ekranom po tipkovnici.

Neizobraženost ima pa več pomenov, kot jih ti NEIZOBRAŽEN IZOBRAŽEN smrduhar trolski poznaš.

Vsi znate vse, sam nardi pa malo kdo kej.

Najlažje je gobec vrtet ko drug že kaj naredi kaj bi ti vse lahko sera seronska.

Taki, kot si ti so bli zmer glasni po inovacijah, ki sem jih naredu. “JST BI TUD TO LOHK”.

JA KVA PA NIS SERONJA POJ PREJ TEGA NAREDU?

Najlažje je po drugih srat sebe pa ne vidt kak drekač si.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Prof. D., 25.01.2023 ob 02:31

Vsi znate vse, sam nardi pa malo kdo kej.

Najlažje je gobec vrtet ko drug že kaj naredi kaj bi ti vse lahko sera seronska.

Taki, kot si ti so bli zmer glasni po inovacijah, ki sem jih naredu. “JST BI TUD TO LOHK”.

JA KVA PA NIS SERONJA POJ PREJ TEGA NAREDU?

Najlažje je po drugih srat sebe pa ne vidt kak drekač si.

 

Vsi imamo google zabiti psiho darwin. Za razliko od tebe tudi nismo usekani, znamo brat in smo izobraženi. Ti izobraženosti praviš indoktrinacija, ker si zabit in nor. Ne blodimo skozi psihoze kot ti to pocneš.

Jst sm ti povedal. Če ne znaš brat ali imaš sam probleme s psihozo, ki jo drugmu omenjaš ti jst ne morem pomagat. Kvečjemu te lahko še bolj napsihiram.

In google nima nič pri tem.

Tako, da k seb se spravi in mal glej kaj sam narediš in ne samo udrihat čez druge kaj oni naredijo in kaj oni vedo ali ne vedo.

Kot vidimo ti nisi delilo totalno nič razen svoje sere. Pa tok znaš brskat google.

Vsakemu se pač ne da ali ne zna. Tudi tebi se ni dalo, da pa se ti srat.

Tako da by by BLUZER

New Report

Close