Najdi forum

Splash Forum Koronavirus Izguba voha po Covidu

Izguba voha po Covidu

Tako kot vedno, Darwin ni sposoben razumet teme, da človek sprasuje po izkušnjah. Ne po njegovih copy paste iz googla in dodanimi blodnjami.

Je pa čedalje slabše z njim, zdaj že pravi, da je inovator s številnimi inovacijami.

Kake inovacije si ti to patentiral Darwin? Na katerem področju in kaj konkretno? Vsaj dve tri navedi, če praviš da so bile številne.

Odgovor na objavo uporabnika
Darwin ni sposoben, 25.01.2023 ob 03:31

Tako kot vedno, Darwin ni sposoben razumet teme, da človek sprasuje po izkušnjah. Ne po njegovih copy paste iz googla in dodanimi blodnjami.

Je pa čedalje slabše z njim, zdaj že pravi, da je inovator s številnimi inovacijami.

Dej ne preseravite več s tem kdo kaj razume in kdo kaj ne! Budale še vedno mislite da vam bo en navadni kihec in prehlad običnini odvzel trajno vonj, ja vam bo pa očitno vzel pamet. Ne sprejmete še vedno resnice, budale. Vse je razloženo in še bruhate jezo ziher ste še cepljeni po možnosti in zaprite se v klet z masko tam ne bo problema z vonjem.

Bedaki!

Ocitno je z vami čedalje slabše 😝😝 ker se bojite lastne sence

Odgovor na objavo uporabnika
No tako, 25.01.2023 ob 04:09

Ocitno je z vami čedalje slabše 😝😝 ker se bojite lastne sence

 

Za tega paranoika:

 

Kake inovacije si ti to patentiral Darwin? Na katerem področju in kaj konkretno? Vsaj dve tri navedi, če praviš da so bile številne.

Ima Darwin prav. Za mon je darwin zagotovo inovator. Toliko različne blaznosti kot jo on pokaže, imajo možnost videt samo na zaprtem oddelku norišnice. 🤣

Odgovor na objavo uporabnika
No tako, 25.01.2023 ob 04:13

 

Za tega paranoika:

 

Kake inovacije si ti to patentiral Darwin? Na katerem področju in kaj konkretno? Vsaj dve tri navedi, če praviš da so bile številne.

Ponovi vajo branja. Katere inovacije? Povej kako, da bomo vedeli, ker ne vemo za njih.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 5887, 25.01.2023 ob 04:15

Ima Darwin prav. Za mon je darwin zagotovo inovator. Toliko različne blaznosti kot jo on pokaže, imajo možnost videt samo na zaprtem oddelku norišnice. 🤣

Samo vi provokatorji dežurni ne sprejmete resnice kar kaže na vaš intelekt

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 5887, 25.01.2023 ob 04:20

Ponovi vajo branja. Katere inovacije? Povej kako, da bomo vedeli, ker ne vemo za njih.

Koliko dobiš za nočno smetenje?? Jst bi tud rabil keš

Odgovor na objavo uporabnika
Evo jih dežurni, 25.01.2023 ob 04:25

Koliko dobiš za nočno smetenje?? Jst bi tud rabil keš

Delat pojdi pa ga bos zaslužil. Na socialni z “inovacijami” in predtekmovanji na avdiciji ga ne bo.

Odgovor na objavo uporabnika
Ima marsikaj prav, 25.01.2023 ob 04:22

Samo vi provokatorji dežurni ne sprejmete resnice kar kaže na vaš intelekt

podpis

Grenivka nisem bila bolna 20 let, pa sicer sem zdrava, občasni tri dnevni prehladi, ki pa niso vplivali na voh.

Gripa izpred 20 ih let ni pustila izgube vonja, le izguba okusa samo med gripo.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimnež, 25.01.2023 ob 00:30

Mene pa zanima, ali pred covid nategom nikoli niste preboleli nobene gripe, prehlada ali viroze sezonske? Jaz sem pred leti dolgo nazaj imela hud prehlad mislim da celo gripo in bila brez voha na pol skoraj mesec dni. Okus se mi je vračal postopoma tedensko. Tudi nič vonja in okusa. Nič! Tajonje Nikonov vsakem prehladu. Tako da dajte malo razmislit, kaj je in kaj ni.

Sorry, ma ni primerljivo. Sem imela v življenju dve hudi gripi in par hujših prehladov, pa nisem bila nikoli tako brez voha kot pri/po kovidu (ne vohaš ma ama nič!). Kovid povzroča vnetja tudi drugod po telesu, ne samo v dihalnih organih. Ve se za vnetja notranjih sten žil in prav tako živcev. Zato izgubimo voh, ker so prizadeti živci (morda tudi centri za voh v možganih), ne samo celice v nosu. Potrebna je obnova živcev, zato je po moji logiki dobro jemati vitamin B12, ki najbolj pomaga pri obnovi živcev (kar vprašajte nevrologe). Meni je pomagalo.

Značilno za po-kovid je tudi izpadanje las. Očitno gre tudi tu za prizadetost, samo najverjetneje žil oz. kapilar.

meni se je voh povrnil po drugi preboleli koronci. Sedaj je v bistvu že moteče, ker se mi zdi, da voham bolj intenzivno in me nekateri vonji prav motijo (so mi premočni).

Po skoraj enem letu še vedno ni normalnega zaznavanja vonjav. Malo je, kaj je malo drugače. Težko je kuhati, na primer. Pa kakšna stvar tako smrdi, da ti je fajn slabo.
Bolj mi je beden čuden občutek v nosnici, po kateri so mi vedno kopali s palčko za testiranje. Kot da notri nekaj manjka, kot da je večji volumen?

Mož je pred dvema letoma ob prebolevanju covida izgubil voh in okus. Po nekaj mesecih sta se mu počasi začela vračati oba. Najprej je zaznal neprijetne in močne vonje. Pri okusu je najprej zaznal zelo grenko in zelo kislo. Še sedaj ni, kot je bilo pred covidom. Nekaterih stvari ne zavoha ali jih zazna drugače. Še vedno ne okuša vsega. Pomaga si z videzom. Po okusu in vonju pa ne loči npr. jagodne kaše od malinine kaše.

Odgovor na objavo uporabnika
Kr en260, 24.01.2023 ob 22:08

Zanima me če je še kdo kle k je zgubu voh? Čez kolko časa se vam je povrnil? Na 100%? Ali nekatere stvari zdj vohate drugače?

Hvala

Sin je prebolel covid-19, različico delto v decembru 2021 in voh se mu še do danes ni povrnil. Grozno, ampak resnično.. Ne vem, če se mu kdaj sploh bo…upajmo, no

 

Ko sem bila pozitivna, sem za dva dni popolnoma izgubila zmožnost zaznavanja vonja. Potem se je vrnilo. Mogiče še dva dni bolj švoh, pa spet na normalo. Moj mož je izgubil okus.Še sedaj po slabem letu, nima pravega.

 

Za kakšen teden.

Pa vsi ki nabijate o gripah in prehladih očitno ne dojamete da ne gre za isto stvar.

Ja pri gripi in prehladu lahko tudi izgubiš voh, AMPAK TO JE ZARADI ZAMŠENEGA NOSU.

Pri koroni je preprosto zginil brez zamašenih sinusov ali česa podobnega.

Pa nehite že enkrat pisat covid z veliko začetnico, no.

Jonc Hvala js sem si kr šla  kupit B12. Mate so drage. 14 eur. Lekarna Ampak verjamem da bo obnovilo prizadeti živec Al kar pač pusti izguba vonja.

Jest tudi. Ne vonjam več. Pa ne na začetku ampak kasneje.

Moje dve kolegice nimajo okusa in vonja več kot leto in pol po koroni, baje ga ne bo več.

Avtor, meni se še po dobrih dveh letih ni v celoti vrnil vonj. Hvala bogu je okus ostal, da vsaj okušam hrano. Sem pa ugotovila, kako je pomembno oboje skupaj. Recimo pizze sploh nisem mogla jesti, mi je bila ogabna, ker je očitno vonj po pizzi tako pomemben del cele izkušnje. Isto z ribami.

Kava, na primer, ima zame še vedno drugačen vonj. Sem že skoraj pozabila, kakšen je pravi vonj kave … Se mi pa vrača vonj za smrad, ki je bil dve leti odsoten. Škoda 🙂 Na splošno še vedno slabo voham vonj v prostoru, ne vem, ali smrdi ali diši. Oziroma voham nekaj, pa ne vem, kaj. Moji so že kar navajeni, da jih sprašujem: kaj vohamo tukaj, a je kakšna hrana ali kaj?

Po mojem nikoli ne bo več 100 isto. A zanimivo, kako se na vse navadimo, če se moramo.

 

 

 

Živjo, sem prebolela covid, bilo je zelo hudo. Posledično nisem imela vonja in okusa 1 leto, potem sem najprej zavohala svoj parfum. Po zdaj še po 2 letih imam še vedno zelo selektiran vonj. Vonjam bolj močne npr. straniščne, pa segedin pa take močne vonje, nežnih sploh ne, cigar.dim tudi ne…. pa sem pred covidom imela zelo občutljiv nos na vonjave, zdaj pa ne več.

New Report

Close