Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek izkoriščanje države, saj ni čudno kam gremo

izkoriščanje države, saj ni čudno kam gremo

Aha, ker je denar pri hiši, kradejo in plačujejo minimalno vrtrca? Pa kako to veste????
In kako veste, da ni vse, kar imajo, na puf???

Otroka imam in otroka sem imela in otroka bom imela in ves čas sem vedela, da bo otroka enkrat potrebno dat tudi v vrtec in plačevati 300€ na mesec. Kaj čem sedaj. NI nam slabo, proračun družine je visok, otrok en.

Je pa nekaj res – moj otrok je v vrtcu deležen enake usluge za 300€ plačevanja, kot otrok para, kateri plačuje 50€ na mesec. Vsi vemo zakaj je sistem takšen. Mi gre pa v nos to, da meni država pri otroku – otrok je otrok, ne pomaga nič. Niti pri plačilu vrtca, niti pri otroškem dodatku, pri nobeni stvari. Zakaj imajo nekateri večje pravice od mojega otroka in jim država pomaga. Ja mi je vse jasno, samo razmišljam na glas. Zakaj meni država nikoli ne pomaga???? Ker imam službo, ki sem si jo sama našla, ker imam moža, ki ima dobro službo, ki sem si ga sama našla, ker imam stanovanje, ki sem si ga kupila, ker nismo zapravljivi in ne hodimo ven jest, pit in petkrat na leto na počitnice, ker sem se malo bolj znajdla v življenju in v svoji mladosti namesto žurirala delala tudi po 13 ur dnevno in šparala denar. Zakaj nisem jaz tip človeka – žurirala in študirala do 36 leta starosti, prosila in melodovala za službo do 40, živela v podnajemi na 30 kvadratov in dobila za dedca pijanduro, ki me tepe vsak dan. Na ta račun, ker država nisem dala nič, ker ne plačujem davkov in ne filam blagajne, bi dobila otroški dodatek – ker pazi seksat je pa treba tud z pijanduro, če drugega ni, 1. razred vrtca, socialno, na dopust bi poslala otroke preko društev, ker bi bil upravičen – jaz in moja pijandura bi pa imela časa na pretek, da bi se v tem tednu spočila, naseksala in nažurirala… Skratka bruha se mi nad to državo in bruha se mi nad vsem tem življenjem, ki tepe ljudi, ki garajo, ki tepe ljudi, ki se odrekajo zato da si nekaj ustvarijo in ki podpira lenuhe in malopridneže, da ostajajo to kar so.

Pa lep pozdrav

Kam pa skačeš no? Dqa ne boš z glavo v strop …
Zakaj je prikrivanja dejanskega zaslužka tako ogromno? Enostavno: večina izmed beročih obsoja goljufanje, a v isti sapi koristi storitve “brez računa”, kot so gradbena dela itd …
dvojna morala, več kot očitno.

In ja, bistveno več je privatnikov, ki služijo na črno, se pravi zaslužijo ogromno, prijavijo pa seveda minimalno, kot pa tistih privatnikov, ki dejansko komaj živijo.

verjemite, da država ne propada in ne gre v rit zaradi spejevcev, ki opravijo kdaj kakšno storitev na črno… verjetno bolje, da mi sploh ne vemo kakšne številke se realno obračajo v aferah baučar šrot ipd. ma ne ga srat no:-))))))))))))))))))))))))))) imam kolega, ki dela v ministerski službi. je govoril kakšna korupcija to vsepoteka tam…bolje dačlovek ne bi vedel…

mon ima od danes nickname forum foušljivih baba:-)))) pa vse tako zvesto vedno zatrjevale, da so otroci največje bogastvo, kok ste ve srečne, tisti,ki imajo denar so pa nesrečni:-))))) joj joj joj:-)))))))

Poznam samo eno družino, ki ima več otrok (9) in te niti slučajno niso s.p. res pa je, da od države koristijo vse kje se kaj da. Zanimivo, da vse privatnike, ki jih poznam imajo po 2 otroka. (Kar se mi pa ne zdi veliko.)

Sama ti nisem kriva, če si ne moreš privoščit dražjega avta. Tudi sami imamo doma reno 5, pa vseeno privoščim sosedom, ko si kupijo novejšega (ne novega). Pač kolikor lahko pogoltneš toliko zagrizni.

Tudi sama ne smučam, ker nimam denarja pa privoščim sosedom ČE grejo smučat (imajo pozimi in spomladi največ dela). Sem tudi že vidla, da so šli na morje, pa je naslednji dan mož prišel domov, ker je imel delo, ki se ga ne da odmakniti. Je naredil kar je imel in šel nazaj na morje.

Meni tudi država nič ne da, si bom mogla sama ustvarit. Pa tudi otrok recimo nimam, ker vem da jim nimam kaj ponudit. Pač vsak si mora sam ustvarit življenje, če pa čakaš na državo, da ti kaj da, potem pa kar….

Tale “espe” je še ena potrditev, da bi morali sedanji sistem plač ukinit in spremenit tako, da morajo imet vsi odrasli (od zaključka šolanja pa do penzije) svoj s.p. Vse dosedanje zaposlitve so tako pogodbe med podjetjem, kjer si zapolsen in s.p.-jem. Potem pa naj vsak posameznik skrbi za plačevanje prispevkov, stroške svojega podjetja in davke.

Na ta način bi se rešilo več zadev.
Prvič: ljudje bi se bolj zavedali stroška, ki mu rečemo “socialna država” (poudarek na obeh pojmih) in temu, kar dobimo nazaj od plačevanja. Se pravi več kritične distance do tega, kar počno politiki in državni aparat.
Drugo: vsi odrasli bi se tako nekako “prisilili”, da se bolj izobrazijo v ekonomski razgledanosti, kar bi posledično privedlo do boljšega gospodarjenja z osebnimi financami.
Tretje: trg dela bi bil tako zelo fleksibilen, ker bi bilo na ta način zelo enostavno sklepanje pogodb za razne diodatne zaposlitve (honorarci, študent, avtorske, …) pa še vsi ekterji bi bili izenačeni v izhodišču (ni različnih obremenitev kot sedaj (redna zaposlitev ali delo prek “študenta”). Posledica: manj socialnih stisk.

Poznam samo eno družino, ki ima več otrok (9) in te niti slučajno niso s.p. res pa je, da od države koristijo vse kje se kaj da. Zanimivo, da vse privatnike, ki jih poznam imajo po 2 otroka. (Kar se mi pa ne zdi veliko.)

Sama ti nisem kriva, če si ne moreš privoščit dražjega avta. Tudi sami imamo doma reno 5, pa vseeno privoščim sosedom, ko si kupijo novejšega (ne novega). Pač kolikor lahko pogoltneš toliko zagrizni.

Tudi sama ne smučam, ker nimam denarja pa privoščim sosedom ČE grejo smučat (imajo pozimi in spomladi največ dela). Sem tudi že vidla, da so šli na morje, pa je naslednji dan mož prišel domov, ker je imel delo, ki se ga ne da odmakniti. Je naredil kar je imel in šel nazaj na morje.

Meni tudi država nič ne da, si bom mogla sama ustvarit. Pa tudi otrok recimo nimam, ker vem da jim nimam kaj ponudit. Pač vsak si mora sam ustvarit življenje, če pa čakaš na državo, da ti kaj da, potem pa kar….[/quote]

zadnji odstavek – aplavz zanj.

Mene pa zanima kaj mislite s tem, da si nekdo prikaže minimalen dohodek ? Imamo proizvodno dejavnost. Vsak izdelek (0,0015 €/ kos) prodamo z računom, saj smo kooperanti večjim firmam. Tako ne moremo “ukrasti” niri enaga samega centa. Od dobička se nam obračuna davek, ki ga moramo plačati še isti mesec kot je obračunan. Če ga ne plačamo, sledi izvršba. Na podlagi dobička se tudi obračuna stopnja prispevkov za s.p. Tu ni kaj manipulirati. Nas je kriza kar močno zadela. Tako smo kakšen mesec plače (2 delavca) izplačevali v več obrokih, s prispevki zamudili do dveh tednov. Zaradi zamude s prispevki smo imeli večkrat blokiran račun, saj davčna ne čaka. Blokada zaradi prispevkov dveh delavcev in moža s.p. po parih dneh zamude ?! Ne vem zakaj ne blokirajo velikih firm, ki tudi po leto in več ne plačujejo prispevkov za delavce. Tam je problem, veliko večji kot pri s.p.jeih, kateri lahko delajo na črno. Če ne poznate sistema obračunavanja itd. ne flancajte tja v en dan.

Živi in pusti živeti

Se strinjam z Gretko. Sem prevajalka in 95 odstotkov mojega dela je povezano z agencijami, takšnimi in drugačnimi, ki jim izstavim račun. Na osnovi računov so obračunani vsi prispevki in druge dajatve ter posledično tudi plačilo vrtca in otroški dodatki. Velika večina s.p.-jev dela na tak način, niso vsi samo malarji in zidarji, ki na črno gradijo, ogromnoi nas je v storitvenih dejavnostih, ko nimamo kaj mutit. Espe, te pa res vabim v naše vrste, zaradi vseh ‘prednosti’, ki jih naš status ponuja….

In zakaj se ne bi prištevala še pokojninska osnova?
Zaposlenim se upošteva bruto plača in na tak način se je začela upoštevati še njim!! Prej se jim je neto plača!

Ja, v sanjah mogoče!

Meni pri otroškem dodatku najprej upoštevajo bruto, potem pa mi še enkrat prištejejo prispevke, ki jih plačam državi. Sem skušala dotupit socialni delavki, pa se ni premaknila za mm. Veste, gospa, meni se tudi upošteva bruto.

Ja, ampak meni se dvakrat!!!

In zakaj se ne bi prištevala še pokojninska osnova?
Zaposlenim se upošteva bruto plača in na tak način se je začela upoštevati še njim!! Prej se jim je neto plača![/quote]

Zakaj bi se jim?

Glej, upošteva se dobiček plus prispevki = bruto, plus pokojninska osnova. Najnižja je okoli 780 evrov na mesec. Torej se je gladko prištelo k dobičku plus prispevkom še okoli deset jurjev, ki jih s.p. nikoli ni niti od daleč imel na svojem računu. To ni njegov priliv, prihodek, dobiček ali bruto, to je samo osnova, ki jo izračuna država na podlagi vseh plač v državi, od katere s.p. potem plačuje prispevke.

Kot če bi tebi poleg bruto prihodka prišteli še osnovo, od katere tvoja firma odvaja prispevke. Ne vem, če štekaš. Torej imaš 1500 bruto, osnova za prispevke je recimo tisoč, in bi tebi na leto poleg teh 18.000 upoštevali še 12.000 te osnove. Si še vedno za?

Mi je pa počasi jasno, zakaj toliko nerazumevanja in gneva nad s.p., ker očitno nimate osnov razčiščenih.

Je to Vič Rudnik mogoče? Ker tam tega ne razumejo.

In to e upošteva pri izralunu za vrtec in otropke dodatke. Tako da je že skoraj znanstvena fantastika, da bi bil otrok s.p.-ja v 1. plačiknem razredu. Ne vem od kod vam ti podatki?

In to e upošteva pri izralunu za vrtec in otropke dodatke. Tako da je že skoraj znanstvena fantastika, da bi bil otrok s.p.-ja v 1. plačiknem razredu. Ne vem od kod vam ti podatki?[/quote]

Ups 😉 En kup napak, ker tipkam v temi, s spečim otrokom v naročju.

brezveze razlagat, ker monovke tega itak ne razumejo…

Še ena cvetka. Nam so pred nekaj leti pri izračunu za vrtec med premoženje šteli tudi vrednost poslovnega prostora in strojev, nekaj let pa “samo” vrednost poslovnega prostora. Utemeljitev: ja sej je vaše, torej je to vaše premoženje. Ja, seveda! Premoženje, kupljeno na leasing, kredit ali pa z dobičkom, ki se ti že itak šteje v izračun. Torej spet dohodek, štet 2x. Po tej logiki bi se moralo med premoženje šteti vse, kar si katerikoli delavec ali delavka kupi za svojo plačo. Ampak seveda tisti, ki niso s.p., tega ne razumejo…

A to še vedno velja?

A to še vedno velja?[/quote]

Ne, so se zbrihtali ena tri leta nazaj. Tako da nam pri izračunu za najmlajšega, ki je v vrtcu, milostno niso več šteli prostora in strojev. 😛

Zakaj se spjevci izogibajo davkom? Ker je Slovenija najbolj obdavčena država na svetu! Vidve avši iz javne uprave “espejevci” in espe” itak ne kapirata, da živita praktično na žuljih samostojnih podjetnikov, ki nekaj ustvarjajo in pripomorejo k bruto domačemu proizvodu, zato, da lahko vidve udobno sedita na svojih zazihranih stolčkih v javni upravi! Take smrdljivce kot sta vidve bi jaz nekam prijavila, ali pa vaju vrgla na cesto, da bosta primorani odpreti s.p. in s svojimi rokami služiti evre! Bosta videli, kako se bosta smejali, ko bosta dajali tri četrtine svojega dobička državi in lenuhom, kot sta vidve. Ampak v ju se obetajo reforme in zmanjšanje kadra. Privoščim vama da letita med prvimi na cesto, tja kamor spadata!

No, no, ne posplošuj. In kar na pamet o preobdavčitvi nalagat – zakaj so taki davki? Med drugim tudi zaradi sive ekonomije, dela na črno – ko pa posamezniku ponudijo storitev “brez računa” , jo pa (skoraj) vsak izbere. Malo se okoli ozrite, pa samokritika tudi ne bi škodila: gradbene storitve, frizeraj, ….

ps: pa še to: ko je pa govora o storitvah vrtca, brezplačne šole, zdravstva … jih pa seveda prav tako privatniki koristijo, in zraven še bentijo, če morajo kakšen evro plačati.
Premisli malo, preden samo “tolčeš”.

Ravno zaradi tega bi morale biti cene za vrtce (in še kje) enotne. Nikakršnih razredov, subvencij in podobnih navlak.

Cena za varstvo na otroka je toliko in toliko in pika. Vsi tisti, ki pa zaradi nizkih prihodkov in/ali visokih življenskih stroškov to ne zmorejo pa na edini za to pristojen naslov: center za socialno delo, ki potem dodeli denarno pomoč za subvencioniranje vrtcev, prehran v šolah, ….
Na ta način bi se najprej preprečilo večkratno subvencioniranje, po drugi strani pa preprečile anomalije kot je zgornja.
Kajti vrtec ni socialna služba, da odloča, kdo zmore in kdo ne plačati polno ceno.

No, no, ne posplošuj. In kar na pamet o preobdavčitvi nalagat – zakaj so taki davki? Med drugim tudi zaradi sive ekonomije, dela na črno – ko pa posamezniku ponudijo storitev “brez računa” , jo pa (skoraj) vsak izbere. Malo se okoli ozrite, pa samokritika tudi ne bi škodila: gradbene storitve, frizeraj, ….

ps: pa še to: ko je pa govora o storitvah vrtca, brezplačne šole, zdravstva … jih pa seveda prav tako privatniki koristijo, in zraven še bentijo, če morajo kakšen evro plačati.
Premisli malo, preden samo “tolčeš”.[/quote]

Veš kako preprosto je to. Če bi se zmanjšali davki, če država ne bi bila tako požrešna, tudi sive ekonomije ne bi bilo več, oz. bi se zmanjšala na minimum, ker čist preprečit se je baje ne da. Ljudje smo v slo tako obdavčeni kot najbolj bogate države na svetu!
Tako da ja, pravilno je ,da se še bolj benti, da se gre na cesto in zahteva boljše pogoje za podjetništvo, da se vrže polovica nesposobnežev iz javne uprave na cesto, pa bo računica prava.

No, no, ne posplošuj. In kar na pamet o preobdavčitvi nalagat – zakaj so taki davki? Med drugim tudi zaradi sive ekonomije, dela na črno – ko pa posamezniku ponudijo storitev “brez računa” , jo pa (skoraj) vsak izbere. Malo se okoli ozrite, pa samokritika tudi ne bi škodila: gradbene storitve, frizeraj, ….

ps: pa še to: ko je pa govora o storitvah vrtca, brezplačne šole, zdravstva … jih pa seveda prav tako privatniki koristijo, in zraven še bentijo, če morajo kakšen evro plačati.
Premisli malo, preden samo “tolčeš”.[/quote]

Veš kako preprosto je to. Če bi se zmanjšali davki, če država ne bi bila tako požrešna, tudi sive ekonomije ne bi bilo več, oz. bi se zmanjšala na minimum, ker čist preprečit se je baje ne da. Ljudje smo v slo tako obdavčeni kot najbolj bogate države na svetu!
Tako da ja, pravilno je ,da se še bolj benti, da se gre na cesto in zahteva boljše pogoje za podjetništvo, da se vrže polovica nesposobnežev iz javne uprave na cesto, pa bo računica prava.[/quote]

Sama sebi nasprotuješ: ja, pa se dajmo potem vsi izogniti plačevanju davkov, no – tako “pametno” razmišljaš, da je le kaj – če se tebi zdi pot “zmanjšanja davkov pravilna na način, da se bodo tisti, ki se lahko, še naprej izogibali plačevanju davkov, čemur ti aplavdiraš, ne boš s tem nič uredila. Pravilna pot je, dosledno prijavljanje dela na črno. Ampak, saj vemo, lahko je lajati pa se zgovarjati, kako požrešna je država, sami pa koristiti usluge “brez računa” ….
p.s: le poglej, koliko ti odtegne delodajalec za davke – mislim, tudi meni bi bilo fino “na črno” delat, verjetno kar vsakemu med nami – čemur ti ne nasprotuješ …

Veš kako preprosto je to. Če bi se zmanjšali davki, če država ne bi bila tako požrešna, tudi sive ekonomije ne bi bilo več, oz. bi se zmanjšala na minimum, ker čist preprečit se je baje ne da. Ljudje smo v slo tako obdavčeni kot najbolj bogate države na svetu!
Tako da ja, pravilno je ,da se še bolj benti, da se gre na cesto in zahteva boljše pogoje za podjetništvo, da se vrže polovica nesposobnežev iz javne uprave na cesto, pa bo računica prava.[/quote]

Sama sebi nasprotuješ: ja, pa se dajmo potem vsi izogniti plačevanju davkov, no – tako “pametno” razmišljaš, da je le kaj – če se tebi zdi pot “zmanjšanja davkov pravilna na način, da se bodo tisti, ki se lahko, še naprej izogibali plačevanju davkov, čemur ti aplavdiraš, ne boš s tem nič uredila. Pravilna pot je, dosledno prijavljanje dela na črno. Ampak, saj vemo, lahko je lajati pa se zgovarjati, kako požrešna je država, sami pa koristiti usluge “brez računa” ….
p.s: le poglej, koliko ti odtegne delodajalec za davke – mislim, tudi meni bi bilo fino “na črno” delat, verjetno kar vsakemu med nami – čemur ti ne nasprotuješ …[/quote]

Nič ne nasprotujem sama sebi in za razliko od tebe sem zelo dobro osveščena kar se tiče davkov tako pri nas kot v tujini. Vem kakšne pogoje imajo na primer v avstriji, kjer redko vidiš kakšno opravljanje dela na črno. V javni upravi je zaposlenih toliko ljudi, kot se potrebuje, nič več in nič manj. In za razliko od slovenije, tam morajo nekaj znat!
Nič ne aplavdiram, je pa res da je včasih edini izhod da spjevece preživi, da opravi kakšen posel brez računa. Če mu država ne bi toliko pobrala, mu tega ne bi bilo treba.
Zdaj pa k davkom. Ti mešaš tukaj prispevke za socialno varstvo z davkom na dobiček samostojnih podjetnikov. To sta dva zelo različna pojma, najbrž delaš v javni upravi, da si tako zelo pametna in poučena, a? Sicer so tudi prispevki za socialno varnost nesorazmerno visoki, a to je že druga tema. V glavnem je bistvo v tem, da samostojnim podjetnikom v sloveniji niti malo ni lahko, za male pare se plačuje visok davek, tega nikjer na svetu ni!! In potem se najdete obične kure, nimam drugega izraza žal, in napadate ljudi, ki držijo slovensko gospodarstvo nad vodo in s svojo nevednostjo žalite tistega, ki vam daje kruh. Naj nehajo delat in naj zaprejo svoje dejavnosti, boste videle od česa boste dobivale svoje plačice in kje boste dribale svoje javnoupravne stolčke! Butare!

New Report

Close