Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Izobraževanja 55+ ni več prostih mest

Izobraževanja 55+ ni več prostih mest

Kaj lahko kot državljani naredimo, ker so nas tako nategnili,

Inšpekcija?

Skupinska tožba proti državi?

Kakšne so opcije?

Zahteva po ukinitvi pogoja izobraževanja, kako?

to je diskriminacija… tist varuh za enajw moznosti al kaj je tistemu podajte prijavo

aja pa dejmo bit natančni… kdo vas je tako nategnil:  JANSA IN MINISTER ANDRIJANIC, CELOTNA REJSNJA VLADA TOREJ…

Zupam, da si boste to zapomnili naslednjic ko boste kaj obkrozevali na volitvah in ko vam bo ta tip jansa se kdaj lapal v prazno kako mu je mar za upokojence…

sicer pa he vse skupaj tako noro in neumno in skregano z vsako osnovno logiko…

prijave namrec potekajo preko maulov in nekih spletnih platform, ki jih imsjo izvajalci…

torej upokojenec, ki se maila nima in ga ne zna uporabljati ter se za ta nanen prijavlja na izobrazevanje, da ga bodo to sele naučili, se mora zdaj prijaviti preko maila ali se huje spletnih platform… kdo je tu nor prejsnja vlada in izvajalci, ki se to greste????!!!!

nova
Uredništvo priporoča

Odgovor na objavo uporabnika
Upokojenci, 08.08.2022 ob 12:30

Kaj lahko kot državljani naredimo, ker so nas tako nategnili,

Inšpekcija?

Skupinska tožba proti državi?

Kakšne so opcije?

Zahteva po ukinitvi pogoja izobraževanja, kako?

Pa saj ti je ja jasno,d a so bili to JJ zadnji bombon zvdihljaji in nagajanje novi vladi – on je dele, da mu ne bo uspelo, pa je tako še z zanjimi mčmi želel na “mamac” pridobiti vas, upokojence…. to je bila samo JJ taktika, za volilne glasove. Nova vlada pa nima nič s tem – to so bila grda polena novi vladi, vi ste bili pa keglji, nič drugega.

Odgovor na objavo uporabnika
dk899, 08.08.2022 ob 13:34

to je diskriminacija… tist varuh za enajw moznosti al kaj je tistemu podajte prijavo

Ja, samo če bodo uspešni s skupno tožbo proti JJju, ker je manipulativno tako hotel izkoristit (potencialne) volilce.

Jasno piše, na voljo je samo 5000 mest. S tem, da najbrž vsak tečaj stane vsaj 300 evrov. Razlika gre nekomu v žep, namen je dosežen.

Med izvajalci je tudi CENE ŠTUPAR… Kdo je njim dal koncesijo mi nikoli ne bo jasno!

Kako fajn po regijah je bilo prikazano. En ata iz Zasavja bi moral direkt v LJ, ja no, saj ima lahko zastonj karto za vlak in avtobus, sam hudiča za digitalno nepismenega si ne bo z nič znanja o tej temi pomagati nič. Hvala jane, poteza ni uspela ne tako, ne drugače.

Odgovor na objavo uporabnika
Infektionsschutzgesetz, 08.08.2022 ob 14:06

Jasno piše, na voljo je samo 5000 mest. S tem, da najbrž vsak tečaj stane vsaj 300 evrov. Razlika gre nekomu v žep, namen je dosežen.

 

Objavljeno je bilo, da vsak tečaj stane 150€. Bi bilo pa res smiselno, da se prijavijo tisti, ki nimajo dovolj digitalnega znanja, drugi 55+ pa bi vseeno prejeli bon. Veliko nas je, ki bi lahko druge poučevali, saj že leta delam na računalnik. Na tečaj grem zaradi pridobitve bona. Prijavljena sem že.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Cena, 08.08.2022 ob 15:28

 

Objavljeno je bilo, da vsak tečaj stane 150€. Bi bilo pa res smiselno, da se prijavijo tisti, ki nimajo dovolj digitalnega znanja, drugi 55+ pa bi vseeno prejeli bon. Veliko nas je, ki bi lahko druge poučevali, saj že leta delam na računalnik. Na tečaj grem zaradi pridobitve bona. Prijavljena sem že.

 

No, super. Se pravi, da boš odškrtnila mesto nekomu, ki pa res ne zna delat z računalnikom. To kaže na vso bedo tega zakona. Nekateri greste prek trupel za teh 150 evrov. 60 milijonov je prejšnja vlada s tem zakonom vrgla skozi okno. 60 MILIJONOV!!!!

 

Verjamem, da bo naslednji ukrep bolj premišljen – ministrica ga je že napovedala. Seveda brez bonov, ker ko ljudem pomahaš z denarjem pred nosom, se jim utrga. Oziroma bodo ti na voljo tistim z nizkimi pokojninami, ne kar vsem. Poznam tipa, ki ima 1700 penzije in se je zagrebel za tečaj!! Pa popolnoma digitalno kompetenten. Upam, da bodo take pometali s tečajev.

Odgovor na objavo uporabnika
hčlgc, 08.08.2022 ob 17:35

No, super. Se pravi, da boš odškrtnila mesto nekomu, ki pa res ne zna delat z računalnikom. To kaže na vso bedo tega zakona. Nekateri greste prek trupel za teh 150 evrov. 60 milijonov je prejšnja vlada s tem zakonom vrgla skozi okno. 60 MILIJONOV!!!!

 

Verjamem, da bo naslednji ukrep bolj premišljen – ministrica ga je že napovedala. Seveda brez bonov, ker ko ljudem pomahaš z denarjem pred nosom, se jim utrga. Oziroma bodo ti na voljo tistim z nizkimi pokojninami, ne kar vsem. Poznam tipa, ki ima 1700 penzije in se je zagrebel za tečaj!! Pa popolnoma digitalno kompetenten. Upam, da bodo take pometali s tečajev.

Sori, zakaj bi sploh koga pometali s tečajev?

Pravno gledano sem do bona upravičena, država pa je zamočila.

Sredstva za izvajanje predlaganega zakona se zagotavljajo v finančnem načrtu Službe Vlade  Republike Slovenije, pristojne za digitalno preobrazbo. Pravice porabe so v Spremembi proračuna RS za leto 2022 in v Sprejetem proračunu RS za leto 2023 in so načrtovane v
finančnem načrtu Službe Vlade Republike Slovenije, pristojne za digitalno preobrazbo, in sicer 31.500.000,00 EUR za leto 2022 in 28.050.000,00 EUR za leto 2023 na proračunskih postavkah 221015 – Digitalna povezljivost in 221016 – E-vključenost.

https://www.gov.si/assets/vladne-sluzbe/SDP/Dokumenti/ZSDVklj_objava_splet.pdf

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
Zakaj980, 08.08.2022 ob 17:47

Sori, zakaj bi sploh koga pometali s tečajev?

Pravno gledano sem do bona upravičena, država pa je zamočila.

Sredstva za izvajanje predlaganega zakona se zagotavljajo v finančnem načrtu Službe Vlade  Republike Slovenije, pristojne za digitalno preobrazbo. Pravice porabe so v Spremembi proračuna RS za leto 2022 in v Sprejetem proračunu RS za leto 2023 in so načrtovane v
finančnem načrtu Službe Vlade Republike Slovenije, pristojne za digitalno preobrazbo, in sicer 31.500.000,00 EUR za leto 2022 in 28.050.000,00 EUR za leto 2023 na proračunskih postavkah 221015 – Digitalna povezljivost in 221016 – E-vključenost.

https://www.gov.si/assets/vladne-sluzbe/SDP/Dokumenti/ZSDVklj_objava_splet.pdf

 

 

Kot sem rekla, ko ljudem pomahaš š denarjem pred nosom, se jim utrga in gredo prek trupel. Ta sredstva niso bila namenjena tebi, ampak ti si jih boš vzela – ker pač. Ker si požrešna.

Ni pričakovati, da bo kdo pomisil na moralno upravičenost, ker pohlep je neskončen.

Že več desetletij je moje delo za računalnikom in mi na kraj pameti ne pride, da bi se prijavljal ne neke tečaje. Tisti, ki kot jaz tega ne potrebujete, je res brezveze, da se prijavljate.

Odgovor na objavo uporabnika
hčlgc, 08.08.2022 ob 21:37

Kot sem rekla, ko ljudem pomahaš š denarjem pred nosom, se jim utrga in gredo prek trupel. Ta sredstva niso bila namenjena tebi, ampak ti si jih boš vzela – ker pač. Ker si požrešna.

Požrešna?

A dej no?

Zato ker pričakujem, kar mi pripada, po zakonu, ki je sprejet in veljaven??

 

Odgovor na objavo uporabnika
wef2, 08.08.2022 ob 21:57

Že več desetletij je moje delo za računalnikom in mi na kraj pameti ne pride, da bi se prijavljal ne neke tečaje. Tisti, ki kot jaz tega ne potrebujete, je res brezveze, da se prijavljate.

napadaš ljudi, ki bodo sledili pravilom – ne pa glupe vlade, ki je postavila glupa in nepoštena pravila… tudi mladcev ne, ki so si slušalke kupovali ane…

a na to se ne boš vžgala zakaj mož in žena upokojenca ne smeta združiti bona, da bi si lahko kupila en osnoven laptop in bila skupaj doma digitalno pismena…

brat in sestra pa ga lahko združita, pa je tam veliko manj smiselnosti saj bosta recimo šla vsak na svoj konec študirat recimo kot primer in bosta rabila vsak svojo računalniško opremo za delo, medtem ko mož in žena upokojenca, ki bi za dig. pismenost in z nižjimi prihodki imela dovolj  en comp za svoje gospodinjstvo svojih bonov ne smeta združiti…

taki nesmisli te ne zmotijo, ne ti nič krive koristnike napadaš – zakaj pa gospa si ne bi vzela to kar ji pripada… vžgi se raje na neumno vlado, ki je to tako neumno domislila in za take neumnosti so ljudje vlekli ministrske plače – pa te ta sredstva porabljena za te plače prav nič ne morijo – moti te če bo en človek vzel 150 e… sram te je lahko

in zakaj domačih ne smejo izobraževati svojci zastonj, kjer je možnost in bi vseeno bili upravičeni do bona, mesto pa bi ostalo samo za tiste, ki to res potrebujejo

in kako to,da se ne vžgeš na neumnost – da so prijave povezane s pogojevanjem konkretnega računalniškega znanja (če gledamo te upokojence, ki ne znajo nič) – čudno da se ne vžgeš na vse to…

kako se bo prijavil nekdo, ki ne zna nič – za prijavo pa zahtevajo poslati mail, ali celo prijavo preko platforme…  kakšen nesmisel je to,da se prijavljaš na tečaj, kjer te bodo naučili delati z el. pošto – a prijaviti se moraš preko maila… jaz sem svojim pomagala se prijaviti celo preko sp. platforme, povezava do nje je bila poslana preko maila…  to so taki absurdi da glava boli ampak to tebe pametnjakovička ne moti… in ne moti te da je nek neumen minister, ki je take neumnosti dorekel za to delo dobil konkretne plače našega denarja… vžigaš se pa nad eno 55+ državljanko, ker bo vzela 150 e , ki ji pripada…

nič se ne vžigaj, mogoče bo pa s svojim znanjem tam lahko e kakšnemu upokojencu bolj učinkovito pomagala do znanja

 

Najbolje bo da zavrtite čas nazaj, upokojenci. Napačno ste se odločili na volitvah. Boste imeli novo možnost, kdor bo preživel. Žal je to kruta resnica. Nimate več veliko možnosti in časa se zajebavat. Tolk stari pa tako nori. Ena velika žalost.

Sicer vam bo Golob itak dvignil penzije in si boste lahko to vseeno privoščili, tečaj pa nakup za 150€ in še za vnuke bo ostalo.

Odgovor na objavo uporabnika
Zgodovinar, 09.08.2022 ob 00:21

Najbolje bo da zavrtite čas nazaj, upokojenci. Napačno ste se odločili na volitvah. Boste imeli novo možnost, kdor bo preživel. Žal je to kruta resnica. Nimate več veliko možnosti in časa se zajebavat. Tolk stari pa tako nori. Ena velika žalost.

Sicer vam bo Golob itak dvignil penzije in si boste lahko to vseeno privoščili, tečaj pa nakup za 150€ in še za vnuke bo ostalo.

ti si pa res en trol… tale sramota od zakona je delo vlade Janše… nima to nobene veze z volitvami…

tako nesposobni so bili v prejšnji vladi

Bi bilo smešno, če ne bi bilo nagravžno butasto. Itak se je že v začetku vedelo, da gre za nateg. Nekateri so si morali napolniti žepe.

Za ušivih 150 čukov me ne bodo nategnili. Naj si jih vtaknejo v smrdljive požrešne riti. V bistvu ničesar ne rabim. Prenosnik imam služben, računalnik sproti nadgrajujem – sama, printer nov, dve tablici se mi nekje valjata, slušalke pa so za moje potrebe tudi čisto ok. Zaposlila sem se v drugi polovici 80. let in praktično od začetka uporabljam računalnik, pa ne le osnovne programe. In zdaj naj grem na 12 urni tečaj, da mi bo nekdo razložil osnove.

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
Upokojenci, 08.08.2022 ob 22:01

Požrešna?

A dej no?

Zato ker pričakujem, kar mi pripada, po zakonu, ki je sprejet in veljaven??

 

Ne, ne pripada ti, ker gre za sredstva za DIGITALNO PISMENOST. Če klofaš po kompu, si digitalno pismena, torej ne gre za ukrep, namenjen tebi. Obvladaš računalnik, ampak boš vseeno 9 ur poslušala, kako se odpre profil na Facebooku in spletno banko. Za ušivih 150 evrov. Ker tvoj čas ni nič vreden. Ali pa boš prišla na tečaj in kar direkt rekla – dajte mi podpis, da dobim 150 evrov.  Ja, take poslušamo.

To je bil ukrep za še večjo digitalno nepismenost. Prijavo so omogočili tistim, ki so digitalno pismeni, nepismeni pa so izviseli. Butale. Da sem muha na steni na katerem od teh tečajev.

A si vzela turistične bone? Pa tiste v naslednjem letu? Če si, zakaj? Zaradi požrešnosti?

Odgovor na objavo uporabnika
2080, 09.08.2022 ob 08:27

A si vzela turistične bone? Pa tiste v naslednjem letu? Če si, zakaj? Zaradi požrešnosti?

S turističnimi boni se je reševalo turistični sektor. Koga se rešuje z digitalnimi?

No, saj sploh ne dvomim, da je imela bivša vlada tudi izvajalce že določene.

Odgovor na objavo uporabnika
hčlgc, 09.08.2022 ob 07:51

Ne, ne pripada ti, ker gre za sredstva za DIGITALNO PISMENOST. Če klofaš po kompu, si digitalno pismena, torej ne gre za ukrep, namenjen tebi. Obvladaš računalnik, ampak boš vseeno 9 ur poslušala, kako se odpre profil na Facebooku in spletno banko. Za ušivih 150 evrov. Ker tvoj čas ni nič vreden. Ali pa boš prišla na tečaj in kar direkt rekla – dajte mi podpis, da dobim 150 evrov.  Ja, take poslušamo.

To je bil ukrep za še večjo digitalno nepismenost. Prijavo so omogočili tistim, ki so digitalno pismeni, nepismeni pa so izviseli. Butale. Da sem muha na steni na katerem od teh tečajev.

ce bi slo zares za digitalno pismenost bi pustili ljudem da starostnike naucijo svojci. tecaj pa namenili tistim, ki nimajo nikogar in bone dali vsem…

ker resnici na ljubo, tisti, ki ne znajo ne bodo v 12 urah osvojili samo stojnega dela vsega tega… je treba ponavljati veckrat… in s svojci ali posamezniki v majhnih skupinaj bi to lazje…

sploh pa ko gre za spletno banko ali z vem je prav da se to dela v zaupnem okolju s tistim, ki mu starostnik dovoli to, da lahko z njim ponavlja in ponavlja, da to osvoji… ne pa z nekimi tujci.

12 ur je določila bivša vlada. Ur bi moralo biti toliko, kot jih ljudje potrebujejo.

Kdo pa brani svojcem, da učijo starostnike? Za to pa res ni potreben zakon. In roko na srce, tisti z dobrimi penzijami bonov ne rabijo.

Ti tečaji so v resnici že bili prek Ljudskih univerz – uničil jih je lockdown. Jaz sem imela mamo že naročeno, pa je potem vse odpadlo. Dovolj bi bilo, če bi dali dodatna sredstva obstoječim oblikam učenja. Ampak so si hoteli napolnit žepe, zato pa ta cirkus. Boni so pa itak adijo, pamet. 150 evrov ni nič za računalnik.

 

Odgovor na objavo uporabnika
kvčbx, 09.08.2022 ob 09:30

12 ur je določila bivša vlada. Ur bi moralo biti toliko, kot jih ljudje potrebujejo.

Kdo pa brani svojcem, da učijo starostnike? Za to pa res ni potreben zakon. In roko na srce, tisti z dobrimi penzijami bonov ne rabijo.

Ti tečaji so v resnici že bili prek Ljudskih univerz – uničil jih je lockdown. Jaz sem imela mamo že naročeno, pa je potem vse odpadlo. Dovolj bi bilo, če bi dali dodatna sredstva obstoječim oblikam učenja. Ampak so si hoteli napolnit žepe, zato pa ta cirkus. Boni so pa itak adijo, pamet. 150 evrov ni nič za računalnik.

 

a ti je treba narisat, da ce se nekdo uci doma, bona ne bo dobil…

zakon je glup v celoti, seveda en z penzijo bajno bona ne rab,  so pa tudi taki, ki jih domaci ucijo, imajo pa nizke penzije in jim bon prav pride…

zakon je totaln podn in v celoti nelogicen, nesmiseln

New Report

Close