Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Izsiljevanje 17- letnika

Izsiljevanje 17- letnika

17 letni sin naju z možem dobesedno izsiljuje, saj bi rad, da gre z nami v Grčijo tudi njegova punca, s katero sta skupaj približno pol leta. Seveda bi bilo to na naš račun. Ker hodimo za 14 dni je znesek kar konkreten. Njeni starši baje noče niti slišati o tem, da bi prispevali za njeno bivanje, vse ostalo bi bilo pa itak na nas. Se pravi avto, hrana, pijača, vstopnine,… Če ne gre ona z nami, tudi on ne gre. Mladoletnika samega doma za 14 dni ne bi puščala. Z možem sva v resni dilemi! Naj vse skupaj odpoveva in gremo za en teden v apartma nekje v bližini, da gre lahko sinova punca zraven?

Postavi mu tudi ti ultimat, gre v Grcijo za 14 dni z vami ali ostane sam doma in letos pac ne gre na morje.

Star je 17, ne 7!

Komot je lahko 2 tedna sam doma, razen ce si vzgojila nesposobneza!

 

Jebela cesta, moji so pri 16ih potovali sami po Evropi!

Pa Madonna no, a je star pet let, da ubogo dete ne bo moglo biti samo doma 14 dni, če od frajle tastari ne mislijo nič prispevati?

Vidva peta v Grčijo, onadva naj pa bone koristiti na sosedovem bazeni.

Želite samostojne otroke, obravnavati jih pa ko male otroke. 🙄

nova
Uredništvo priporoča

Hahaha 🤦‍♀️🤦‍♀️!

Eni ne vedo, kaj otroku v usta dat, vi pa ste blagoslovljeni s tem, da lahko svoj organizem bremenite s stresom, kar vam omogoča možnost izkoristka umetne dobrine…. Pa bi vas to ja moglo razbremeniti?

Zaupajte vzgoji lastnega otroka in se umirite!

….možno je tudi, da ne bo zbezljal in požgal doma.

Odgovor na objavo uporabnika
milo za zajfo, 30.06.2021 ob 19:05

Postavi mu tudi ti ultimat, gre v Grcijo za 14 dni z vami ali ostane sam doma in letos pac ne gre na morje.

Star je 17, ne 7!

Komot je lahko 2 tedna sam doma, razen ce si vzgojila nesposobneza!

 

Jebela cesta, moji so pri 16ih potovali sami po Evropi!

 

Sinu se za samo morje precej fučka. Naš dogovor pa je, da bo z nama hodil po svetu do polnoletnosti. Tukaj gre za naše druženje, čez leto nimamo veliko kvalitetnega časa za naša druženja, sin si s potovanji širi obzorja, včasih je potrebno iti tudi preko sebe, posebej če je tako dogovor,.. Nimam proti, da gre punca zraven, plačevala ji ne bom, ker res nista dolgo skupaj.

 

Kaj komplicirate, saj bo koristil vašo posteljo v času vaše odsotnosti, na nek način bote vseeno povezani😁😁😁ko pridete domov pa ne pozabit prestlati!

Odgovor na objavo uporabnika
Mama239, 30.06.2021 ob 19:13

 

Sinu se za samo morje precej fučka. Naš dogovor pa je, da bo z nama hodil po svetu do polnoletnosti. Tukaj gre za naše druženje, čez leto nimamo veliko kvalitetnega časa za naša druženja, sin si s potovanji širi obzorja, včasih je potrebno iti tudi preko sebe, posebej če je tako dogovor,.. Nimam proti, da gre punca zraven, plačevala ji ne bom, ker res nista dolgo skupaj.

 

Fantu povej, da gre punca komot zraven, vendar naj se zmenita z njenimi starši, da bodo financirali. In okvirno povej, koliko bi bil njen delež. Če se s starši poznate, jih lahko ti pokličeš, morda jim bo nerodno reči ne. V nasprotnem primeru pojdita sama za en teden v Grčijo, za en teden pa najdite en apartma bogu za hrbtom. Itak bosta ves čas tičala skupaj in ju bo prav malo brigalo za dogajanje.

Slabi dogovori tole, razen ce je za vas izsiljevanje dogovor?

Jest bi ga poslala delat v fabrko, ce mu ni do dopusta, ta cas, ko bosta vidva na morju.

Odgovor na objavo uporabnika
Replika541, 30.06.2021 ob 20:26

Slabi dogovori tole, razen ce je za vas izsiljevanje dogovor?

Jest bi ga poslala delat v fabrko, ce mu ni do dopusta, ta cas, ko bosta vidva na morju.

Dober nasvet, samo kaj ko je danes tudi preko študentskega servisa težko delo dobiti. Vidim pri vnuku.

 

Ima sine denar, da se bo živel, med tem ko bo sam doma? ker jaz mu nobenega denarja ne bi postila, potem naj se pa kar znajde kot ve in zna.

Edinkoti iz premožnih družin se lahko tako zmišlujejo. Moji, doma smo na kmetih, se ne zmišljujejo, ker so resnično veseli, če gremo sploh na morje. Da bi se tako zmišlevali in še izsiljevali zraven nikoli. Znajo cceniti stvari in ni jim samoumevno, da gremo na dopust. Dvoje se mora poklopit in to sta denar in čas.

Vaš dogovor? Si prepričana, da ni samo vajin? In pri 14, 15 je bil vajin sin nekdo čisto drug kot danes pri 17. VAŠ kvaliteten čas skupaj? Njemu se fučka za vaš kvaliteten čas skupaj, mami. Ne sili ga v kvaliteten čas z vama, če si tega ne želi, in zelo odkrito je povedal, da si ga ne.

1. 17-letnik je brez težav lahko sam doma.

2. Punce ni nujno jemati zraven, zakaj pa?

3. Če hoče iti zraven, je normalno, da si plača sama oz. njeni starši. Že to je dovolj, da moraš na družinskih počitnicah nekoga zraven “prenašat”.

4. Če njeni starši ne bodo za plačilo, se naj pa vaš sin naseli pri njih za 2 tedna in seveda oni častijo 🙂

Posedi oba zaljubljenca za mizo in se pogovorite.

Če finance niso problem, vzemite še punco ne glede na to, ali bo kaj doplačala, ali ne. Če so problem, zamenjajte aranžma za bližjo in bolj kratkotrajno destinacijo.

Pri 17ih letih je polletna zveza dolgotrajna in 14dnevna odsotnost res predolga. Ali bi rajši vzela sina sabo in bi bil 14 dni nesrečen?

Ali bi starši dekletu sploh dovolili, da gre za tako dolgo z vami? Moji meni niso. Pa je šlo za en teden smučanja v Avstriji, kjer bi imela vse plačano. No, ob vsej ‘veliki’ nerazdružljivi ljubezni me je fant uspel v tem tednu prevarati, tako da mi je bilo potem veliko več stvari bolj jasnih.

A sin pa nima nobenih prihrankov? Naj za dekle plača on. Če nima, mu posodite, pa naj potem celo leto vrača denar. Mogoče bo moral kaksno svojo stvar prodati. Kar striktno ga naučite odgovornosti.

Zakaj ga niste vpisali k skavtom?

Ce prosi, v redu. In če imate denar, v redu, plačajte in se boste imeli vsi skupaj super. Moja prijateljica je bila od 17 do 20 leta s fantom, obe družini sta ju jemali s seboj na dopuste. Še vedno ko se srečajo med sabo z nesojeninimi taščami in tasti, je kot bi srečali družino. To jemlji kot, da bi vzel rad s seboj prijatelja. Tudi v tem primeru, če lahko, plačaš in ga vzameš s seboj, če ne moreš, pač ne. Jaz sem hodila s staršiod prijateljic na morje, vse so plačali oni. Enkrat je šla pa z nami celo prijateljica in celo še njena sestra in smo vse plačali mi. Ja, ni bila Grčija in ni bil hotel.

Če zahteva, ni v redu. In če ne moreš plačati, mu to povej in bi to moral razumeti. Saj veš, ksj ti bo steča, če je nimaš s kom deliti. In kaj bo zaljubljenemu najstniku Grčija, če bo brez svojega dekleta. Bodi vesela, da ima punco. Je pa še tretja varianta. Obema plačaš organiziran tabor, vidva z možem pa sama v Grčijo. Je še kakšna varianta, malo razmisli..

Neverjetno, kakšne nesposobneže proizvajate na ta svet. Meni pri sedemnajstih ni na kraj pameti padlo, da bi šla s starši na počitnice. On bi pa še punco vlačil zraven, hahahaha. Kaj pa tak nesposoben nedonošen otrok sploh rabi punco?

Meni se zdi neumno, da bi plačevala za neko mularijo, ki bo lahko skupaj po par mesecev in se nato razšla.

Če bo najstnik sam doma, bo za njega to le dobra lekcija v življenju, ker se bo lahko naučil sam skrbeti zase.

Povej mu, da gre komot zraven, a ti ne boš plačala. Točno povej koliko vse skupaj stane zanjo (jaz bi del stroškov vseeno prevzela, za dobro voljo) in naj se znajdeta. Gresta delat, zbereta iz žepnine, nažicata od njenih staršev… to je dobra šola za odraslost.

Odgovor na objavo uporabnika
Desperadodajka, 01.07.2021 ob 08:08

Neverjetno, kakšne nesposobneže proizvajate na ta svet. Meni pri sedemnajstih ni na kraj pameti padlo, da bi šla s starši na počitnice. On bi pa še punco vlačil zraven, hahahaha. Kaj pa tak nesposoben nedonošen otrok sploh rabi punco?

Kaj ima pa sposobnost veze z dopustom s starši? Jaz sem 30+, imam svojo družino, pa gremo še vedno kdaj kam vsi skupaj. Se pač radi družimo. A zato smo nesposobni?

Njeni starši nočejo slišat nič o sofinanciranju.

Pač vi isto naredite.

Pustite mulca doma.

Imam 25+ hčerki.

Obe sta v srednji si zaželeli ostat sami doma.

Super – pujsa psa mačko in kokoši opravita 2x na dan.

Vrt je za zalit.

Vrt je za oplet.

Pridelki so za pobirat in vlagat.

Kuhale in jedle bosta kar bosta.

Povabile sta si prijatelje – so prespali – pomagali ali pa tudi ne – prinesli hrano s sabo – ali pa tudi ne.

Pri 20 sta začele spet hodit z nama na dopust 😀

“Kaj ima pa sposobnost veze z dopustom s starši? Jaz sem 30+, imam svojo družino, pa gremo še vedno kdaj kam vsi skupaj. Se pač radi družimo. A zato smo nesposobni?”

 

Ne, vrhunsko sposobni ste. Nikoli prerezana popkovina.

Smo hodili skupaj na dopuste tja do srednje šole.

3./4. letnik so začeli hodit sami.

Konec faksa so se nama že znali spet pridružit.

Sedaj imajo svoje družine in del dopusta preživimo skupaj vsak v svojem app v isti hiši.

Recimo peljeva mi2 otroke 2 tedna, sva 10 dni sama z njimi, zadnje 4 dni prideta hči in zet in potem še oni ostanjo 10 dni.

Si kar mislim, kako dolgočasne pogovore imate.

New Report

Close