Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek IZVRŽBA, pomoč prosim

IZVRŽBA, pomoč prosim

Draga Sanela, pojasnimo s primerom. Imam na računu 500EUR. Plačo dobim vsak mesec 700EUR in to petnajstega v mesecu. Nekega dne dobi banka s sodišča izvršbo na moj račun, ker sem dolžan elektru 2000EUR. Pravilno praviš, da mi banka ne sme od naslednje plače vzeti več kot tistih 130EUR, ker mi mora ostati 570 za preživetje. Zato bom dobil 15. na račun teh 570EUR. Ampak, 18. v mesecu mi pridejo na vrsto odtegljaji za kreditno kartico, stanovanjski kredit in tako naprej. In takrat mi bo banka mirne duše trgala vse, kar ji pripada, in če moje stanje tega ne bo dovoljevalo, bo plačilo trajnikov od zunanjih upnikov zavrnila (rtv, voda, smeti, …), za svoje terjatve pa mi dala 3 dni časa, da pokrijem. V nasprotnem primeru mi bo zaprla račun in me tožila za vse, kar sem ji dolžan.[/quote]

Ja, normalno, če si nepoučen in ne poznaš svojih pravic, banke pa to totalno izkoriščajo. Pravočasno stopi na banko in se dogovori – glede kredita seveda! Marikaj se da dogovorit.

Ne razumete me čisto – govorim o kreditih in ne o trajnikih za položnice in kartice! Tisti, ki nima denarja tako nima trajnikov in kartic!

Lepo bodite in še naprej živite v svoji nevednosti![/b][/quote]

To mi je jasno, da če grem na banko in se dogovorim, mi bo olajšala odplačevanje. Ampak ti govoriš, da ti avtomatsko ne more trgati kredita, če imaš izvršbo. Kar ni res. Če se dogovoriš, je pa druga pesem!

Draga Sanela, pojasnimo s primerom. Imam na računu 500EUR. Plačo dobim vsak mesec 700EUR in to petnajstega v mesecu. Nekega dne dobi banka s sodišča izvršbo na moj račun, ker sem dolžan elektru 2000EUR. Pravilno praviš, da mi banka ne sme od naslednje plače vzeti več kot tistih 130EUR, ker mi mora ostati 570 za preživetje. Zato bom dobil 15. na račun teh 570EUR. Ampak, 18. v mesecu mi pridejo na vrsto odtegljaji za kreditno kartico, stanovanjski kredit in tako naprej. In takrat mi bo banka mirne duše trgala vse, kar ji pripada, in če moje stanje tega ne bo dovoljevalo, bo plačilo trajnikov od zunanjih upnikov zavrnila (rtv, voda, smeti, …), za svoje terjatve pa mi dala 3 dni časa, da pokrijem. V nasprotnem primeru mi bo zaprla račun in me tožila za vse, kar sem ji dolžan.[/quote]

Ja, normalno, če si nepoučen in ne poznaš svojih pravic, banke pa to totalno izkoriščajo. Pravočasno stopi na banko in se dogovori – glede kredita seveda! Marikaj se da dogovorit.

Ne razumete me čisto – govorim o kreditih in ne o trajnikih za položnice in kartice! Tisti, ki nima denarja tako nima trajnikov in kartic!

Lepo bodite in še naprej živite v svoji nevednosti![/b][/quote]

Tisti, ki nima denarja, tudi kredita nima.
Kredit je trajnik, redna mesečna obveznost, ki jo banka običajno trga s …. ojoj trajnikom. Kaj je po tvojem kredit? Res me zanima.

Sanela kredit se tretira enako kot položnica, trajnik in ostale bančne obveznosti. Zato lahko kredit tudi plačuješ preko trajnika, lahko plačuje delodajalec, lahko dobiš na dom položnico itn.

Izvršbe pa določa poseben zakon. In šele, ko ostaneš brez vseh prihodkov, z banko ne skleneš dogovora ali na kakšen manj pošten način onemogočiš plačevanje kredita bo banka kredit predala zavarovalnici in ta bo vložila izvršbo. Od tu naprej bo pa tudi za kredit, ki je sedaj postal izvršba veljalo to kar pišeš ti.

Sanela kredit se tretira enako kot položnica, trajnik in ostale bančne obveznosti. Zato lahko kredit tudi plačuješ preko trajnika, lahko plačuje delodajalec, lahko dobiš na dom položnico itn.

Izvršbe pa določa poseben zakon. In šele, ko ostaneš brez vseh prihodkov, z banko ne skleneš dogovora ali na kakšen manj pošten način onemogočiš plačevanje kredita bo banka kredit predala zavarovalnici in ta bo vložila izvršbo. Od tu naprej bo pa tudi za kredit, ki je sedaj postal izvršba veljalo to kar pišeš ti.[/quote]

Pri čemer je treba dodati, da obstaja tudi še kaj drugega kot samo izvršba na prilive oz. bančni račun … Da ne bi kdo prišel na idejo pa si nakopal še eno izvršbo češ, potem mi bo vsaj vseh 580 evrov ostalo.

Samo sem vam želela predočit, da imate možnosti tako pri izvršbi kot pri kreditu in da banke pač delajo tako kot jim paše, dokler jim nekdo ne stopi na prste in dokaže drugače. Verjemite, da se! Ampak danes so stvari take, da se vsak boji postaviti po robu sistemu. A vam povem, da so danes na banka zelo fleksibilni, toda priti morate do pravih ljudi in vztrajati da pridete do njih – vsaj po telefonu, po mailu….

Krediti so daljši od 13 mesecev in danes imaš lahko sredstva in dobiš kredit, jutri si brez službe in v težavah. To je realnost.

Trajnik in kredit sta dve popolnoma različni zadevi. Trajnik izhaja iz internih predpisov in je le sredstvo s katerim ste se strinjali, da plačujete položnice.
Kredit izhaja iz podpisane kreditne pogodbe, ki ima zakonsko podlago in trajnik je le sredstvo za odtegljaj, ki se da drugače dogovoriti.

Ampak vse je v pogovoru in dogovoru in verjemite, da banka ne bi popustila in bi vztrajala pri svojem, če bi bila tako prepričana, da zakon predpisuje drugačne možnosti.

Še enkrat poudarjam – ne želim se kregat, le predočim vam realno stanje in ne tisto od banke , ki vam ga “prodaja”. Imate svoje pravice – izkoristite jih.

Ja, smo že večkrat odgovorili, da nam je jasno, da če greš in se dogovoriš, ti gre banka na roke. Ker je tudi njej v interesu, da odplačuješ vsaj nekaj ali pa da malo počaka, kot pa da se s tabo bode po sodiščih in z izvršbami. Tukaj ni nič novega, od nekdaj je znano, da je najhuje, če ne ukrepaš in bo banka pač naredila po svoje.

Sanela kredit se tretira enako kot položnica, trajnik in ostale bančne obveznosti. Zato lahko kredit tudi plačuješ preko trajnika, lahko plačuje delodajalec, lahko dobiš na dom položnico itn.

Izvršbe pa določa poseben zakon. In šele, ko ostaneš brez vseh prihodkov, z banko ne skleneš dogovora ali na kakšen manj pošten način onemogočiš plačevanje kredita bo banka kredit predala zavarovalnici in ta bo vložila izvršbo. Od tu naprej bo pa tudi za kredit, ki je sedaj postal izvršba veljalo to kar pišeš ti.[/quote]

Pri čemer je treba dodati, da obstaja tudi še kaj drugega kot samo izvršba na prilive oz. bančni račun … Da ne bi kdo prišel na idejo pa si nakopal še eno izvršbo češ, potem mi bo vsaj vseh 580 evrov ostalo.[/quote]

Ja to seveda tudi drži 🙂
Predvsem izvršba ne gre samo na plačo ampak tudi ne premoženje. Če je zavarovanje s hipoteko pa itak vemo kaj sledi.

okej, plača 950 €…od tega poberejo za izvršbe do 570 €, potem pa še obrok kredita v znesku 270€ ki gre že pod minimalno plačo, torej je nakazila na račun cca.300 €….Kredit ni preko trajnika ampak preko upravno izplačilne prepovedi – torej od plače! Torej – sme ali ne sme? Oni trdijo da bi lahko vzeli tudi celo plačo, če bi bil obrok večji….

ko si jemal kredit, si dal dovoljenje banki, da ti trga od plače tudi to, kar je pod minimalnim dohodkom. sem ziher, da ti bo banka pokazala list s tvojim podpisom, da to dovoljuješ, ker drugače ti kredita sploh dala ne bi.

banka ti ne sme odobriti kredita, če po trganju ne ostane znesek minimalne plače.

kaj se pa kasneje zgodi, če ti plačo znižajo, ali če ostaneš brez službe, pa ni več pomembno. kredit moraš odplačevat tudi, če službe sploh nimaš več, če se ne uspeš dogovoriti drugače.

No, upravno admin. prepoved je dejansko nekaj drugega, ampak važno je, kaj imaš ti v pogodbi. Lahko ti namreč piše, da če postaneš kreditno nesposoben, da si dolžan kredit poravnati v celoti in takoj. Kaj boš pa v tem primeru?

Je pa izvrševanje upravno admin. prepovedi stvar delodajalca, ne banke. Torej, še enkrat pogodbo v roke in potem v svoje računovodstvo v službi vprašat.

Dober dan!!!
-Ali je možno banka katerega sem blokirana zaraditi izvržba, lahko trgati denar od druga računa v druga banka, oziroma, ni moja računa ampak od (otroka) student racun???

Prosim da mi nekdo ki se spozna na zakonodajo glede izvršbe na bančnem računu, pomaga z nasvetom.Namreč zanima me koliko mi mora banka pustiti na računu če dobim plačo v višini 850.00 eurov.Sedaj bi naj bila zajamčena minimalna plača 610.00 eurov meni pa banka na računu pusti samo 550.00 eurov ali pa še manj in ravno to me zanima ali ti mora banka pustiti na računu toliko kolikor je zajamčena minimalna plača 610.00 eurov ali ti lahko vzame več kot pa je zajamčen minimalni dohodek?!

Imam eno vprašanje ali dva?več kot tri mesece nisem imel nobenega nakazila,ker sem ostal brez zaposlitve…med tem časom sem se prijavil na zavodu za zaposlovanje… potem so oni nekaj zamujali tako,da bi moral sedaj 15.12.2017 dobil nakazilo denarnega nadomestila za 2 meseca in pol približno 1300 €…261,00€ in 2x po 525,19€.Nakazali so mi vse v enem kosu in ker imam izvržbo so mi na banki odtrgali toliko,da mi je ostalo 446,00 €,predhodno sem na banko klical in se pozanimal in gospa mi je rekla,da mi bodo odtrgali samo toliko kot bi mi vsak mesec….se pravi,od 525,19 € do 400,00…toliko bi mi ostalo…in žal ker sem bil skeptičen pri tem in imajo one druge zakone so mi odtrgali reci piši 800 €.Njih to ne zanima s kom si se preživljav med tem časom ko nisi imel nobenega dohodka…vprašanje bi napisal,če to lahko naredijo…saj kako bi bilo,če bi dobil nakazilo vsak mesec….kaj bi mi potem odtrgali 480 € in nakazilo bi dobil potem 46,00 €???Res hvala za vaše odgovore: lp Boris V.

New Report

Close