Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Janšizacija Slovenije

Janšizacija Slovenije

Kdo pa je dober predsednik vlade? Tako vlado, kot jo imamo sedaj, smo in jo še bomo prav gotovo kdaj imeli. Briljira ravno ne, o njeni “dobroti” pa se da tudi razpravjati.

Ocena Gregorja Viranta o Borotu Pahorju kot bodočem predsedniku vlade, ki jo je včeraj podal po TV je realna in se ji pridružujem.

Ocene in izjave na takem nivoju in od človeka, ki je minister, meni povedo vse o tem človeku. Primitivizem. Vsak ima pravico izraziti, kar misli, a da se spusti na tak nivo je pa velika žalost. Žal s tem ni povedal ocene Pahorja, ampak sebe.

Da se razumemo, velja za vse, leve in desne. Sicer pa, še veliko takih izjav in podtikanj, žalitev… in zmagali bodo ravno tisti, katerih se ne mara.

ja lepo te prosim en mal mem, kdo pa je ta Gregorij Virant? Navaden uradniček, ki se je z Janševo vlado zavihtel na ministrski položaj in kao v obdobju vladanja JJ zmanjšal porabo javne uprave. Kje? Na kakšen način? Število zaposlenih se je zvečalo nenormalno, dobesedno poletelo v višave, plače v javnem sektorju so šle gor (vsem razen sodnikom). Državna uprava se že ves mesec ne ukvarja z ničemer drugim, kot z novimi pogodbami in aneksi in delavci si izračunavajo plače tako in tako…. To je Gregor Virant in njegovo delo. In glej ga zlomka, ta pametnjakovič sedaj kar počez ocenjuje kdo je primeren za predsednika vlade.

Gregorij Virant je okusil oblast in sedaj se mu milo toži, ko je ne bo več užival. Ker bo šel tam kamor sodi. V uradniške vrste. To je point vsega.

Rada bi prebrala še mnenje študentov Gregorja Viranta. Dve sem slišala sama.

Ja, v avgustu se po javnih firmah ne dela, ampak ukvarja z aneksi. Pa še cel september se bo. Naslednje mesece se bo ukvarjalo pa s popravki aneksov. In komu so se plače zvišale? v naši firmi le dvema z visoko izobrazbo, ostali bodo kot kaže na “varovani plači”, torej nič več.

Močni argumenti, ni kaj. Ne samo da zavajaš, ampak kar krepko lažeš.

Ta “navadni uradniček”, ki je sicer tudi izredno sposoben profesor, z glavo, ki ni samo zaradi frizure, je bil v času Drnovškove vlade državni sekretar, kar je vseeno mičkeno več kot “navadni uradniček”. Naraščanje števila zaposlenih v javni upravi se v obdobju njegovega ministrovanja v Janševi vladi, kljub sobotnim dežurstvom na nekaterih upravnih enotah, prvič po osamosvojitvi ni skokovito povečevalo in niti predstavljati si ni mogoče, koliko na novo zaposlenih bi bilo več samo zaradi predsedovanja evropski zvezi, če bi bila na oblasti prejšnja opcija. Je prvi minister, ki mu je uspelo uskladiti plače, tako da bodo končno plačane tudi medicinske sestre, ki so do sedaj delale skorajda zastonj. Upam, da ne bo nasedel sodnikom in jim dvignil plač, dokler jih ne bodo zaslužili. In da se plače tistih javnih uslužbencev, ki so bili že zdaj preveč plačani, ne bodo povečevale, če jih že zmanjšati ni mogoče.

Verjamem, da bo Virant ve kot navaden uradniček tudi v naslednji vladi, pa naj zmaga katerakoli opcija. Če le niso vse besede o strokovnosti samo flancanje pred volitvami.

Virant bo zihr delal tudi za naslednjo vlado, če ne kot minister pa iz ozadja!

nisem pa navajena, da se on vtika v druge politike in tala svoja mnenja, je nestrankarski človek, tako tudi zagotavlja, očitno pa se je nekaj naučil od te vlade, škoda pa da se je ravno to, kar se ne bi smel!

do sedaj sem ga spoštovala, ni pa nezamenljiv!

Če mački stopiš na rep, zamijavka.

a to je vse kar imaš za povedat???

Tisti, ki nima kej pametniga za povedet piše na dovgo in na široko!!!

AVSENIKI IN GOVEJA ŽUPCA, TO SMO PRAVI SLOVENCI:-)

Ninej, vem, da je to preveč zate, vendar vedi sledeče.

Pregovori, čeprav so lahko zapisani samo iz par besed, povedo veliko, veliko. Sedaj pa tuhtaj pregovore in se uči.

jah saj razumem, tudi meni včasih zmanjka besed, pa napišem kakšen pregovor!:)

Za prave Slovence je poleg Avsenikov in goveje župce značilno tudi to, da naredijo v povprečju eno pravopisno napako na dve besedi.

Ja in zej s pogrunto, da so pomembnejše pravopisne napake! Sej prav, js priznam da ne obvladam glih slovenščine, sej to ni sramota či smo civo šolanje trejbali partijo in samoupravlanje s temelji marksizma! Je pa sramota da si kot človek”code5″ slep ko kura in trep ko noč:-)

AVSENIKI IN GOVEJA ŽUPCA, TO SMO PRAVI SLOVENCI:-)

Očitno si samoupravljanje s temelji marksizma jemal preresno in ti je scvrlo možgane, tako da še do danes potrebuješ Ljubljenega vodjo, ki ti pove, kako moraš misliti.

Mi smo v ljudski šoli nekaj dali na slovenščino, matematiko in naravoslovne predmete, med STM smo pa v glavnem spali ali igrali tarok.

a veš da je to čisto res, jaz naprimer se niti ne spolnim teh ur, kaj šele kdo ali kaj je predaval.

Jaz osebno sem slišala več mnenj njegovih študentov in tudi prebrala nekaj njegovih odgovorov, ko je sodeloval kot mentor pri DN. In lahko rečem, ta človek je poln samega sebe. In študentje, vsaj večina, nima lepega mnenja in dobrih besed zanj.

No, bom kar tukaj napisala še nekaj o tem, ali bo delal v naslednji vladi. Seveda bo. Če zmaga JJ, bo minister, če zmaga Pahor ali Golobič bo seveda ostal še naprej in bo še naprej uradnikček, s to razliko, da ne bo imel naziva minister.

Se spomnim, da je bil uradnik tudi v prejšnji vladi, ko je jockal in izsiljeval z raznimi…. eh pa saj je to vsem znano.

Ste pa začeli z nizkimi udarci:-)

Vidim da prav ciljam, pol pa boli ko sam hudič in značilnost komunajzarjev je podtalno delovanje. Če bi meli kej jajc vam ne bi bvo treba što gr pisat pa javkat čez gospoda Janeza Janšo! Prej bi se drli čez velikega guruja, pa še vonga lopovčka ko je biv za njemu. Ampak ne! Bili ste tiho ko riti, na vaše mislim, ker si tk še prdnit ne upate pošteno, ker seronji lahk uide v hlače:-)

AVSENIKI IN GOVEJA ŽUPCA, TO SMO PRAVI SLOVENCI:-)

ej frančišek, ja pol maš pa ti res že zelo polne!;)))

Ko se že nekdo razburja zaradi molka…

Molčeči ne dela razprtij. (Slovenska misel)

Lepe besede silijo k smejanju, lepa dejanja k molčanju. (Francoski pregovor)

New Report

Close