Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Javljam se na dužnost in ….

Javljam se na dužnost in ….

Nikitka, nič ni narobe, če jih daš mojo številko, saj bi jo tudi
jaz rada malce slišala, verjemi.

Glede konjev in jahanja, no, glede vsega tega nimam jaz prav
kaj dodati, ker …… konji so zame sveta žival, jih obožujem,
občudujem njihovo moč, ki jo izžareva vsaka mišica posebej (mater,
se zdejle počutim kot Marjana v Teatru paradiž, ko so ji blodile
samo mišičnjave stvari po glavi ..), no, njihova valujoča griva v
vetru me spominja na odhajajoče sanje, njihova elegantna drža
telesa je znak mogočnosti, ki se je konj najbrž tudi sam zaveda …
oh, koliko lepega in kako veliko lahko nudi človeku sožitje s konjem,
govorim o konju kot živali in se ne šalim, ko pripovedujem reči, ki jih
občutim, ko se znajdem v njihovi bližini. Kajti bližina konja ne le da v meni vzbudi neko določeno strahospoštovanje in nekakšno tremo v meni, bližin akonja vzbuja v meni toliko tihih in iskrenih čustev, da mi je zato konj ena najljubših, če ne celo najljubša žival.

In zdaj besedico ali dve o tvoji nesrečni Evi. Eva je sedaj res zelo zelo nerečna. Nobena beseda ne bo našla pravega položaja, pravega mesta, nobena ne bo sedla tja, kamor bi mi želeli. Dekle si mora dati malo časa. Bolečina je prehuda in premočna in ne bo poslušala nobene utehe, nobenih nasvetov, nobenih dobrih želja, ker v trenutnem stanju ne ve, da je to zanjo dobro: ostaja samo žalostna in zapuščena od osebe, ki ji je bila draga. In rabi svoj čas. In ker ne posluša, draga Nikita in ker tudi še nekaj časa ne bo poslušala, stanje pa je napeto in težko, ker z njo trpite tuid vi, ki jo imate radi in bi ji več kot radi olajšali te težave, in ker ti, ljuba naša Nikita znaš tako lepo pisati, misliš da ne bi bilo dobro, če bi ji pa napisala vse, kar čutiš, kar misliš, da bi bilo dobro, če bi Eva vedela, da bi ji napisala, kako z njo sočustvujete in ji želite dobro, da je pač fant, ki je z njo tako naredil, žal ne zasluži, da je njena bolečina tudi vaša bolečina in ji izpovedali, kako jo imate radi in ji v njeni stiski stojite ob strani.

Ko bo sama, zaprta v svoj svet žalosti in jeze in ogorčenja in besa, bo morda to pisanje imelo smisel, ker se mu bo drugače posvetila in vašo tolažbo in vaše izpovedi sprejela na drugačen način, ker ne bo v stanju, da bi vas avtomatično zavračala in vas “namerno zavračala” v vaši skrbi. Tako bi ji vi povedali svoje, ona bi od vas dobila prejela tisto, kar ji želite dati, v miru in nekaki tihi slogi in tihem spremljanju drug drugega pa bi sčasoma nekako prebrodili te najtejže dni? Morda pravim, le morda bi to bil eden od možnih načinov izkazovanja podpore in tolažbe?

Še vedno ne vem, ali te bo pregledoval zdravnik ??? ali zdravnica?

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Tako je… in nej se vidijo…. prsa :)))))) hahahahaha

hahahaha…..

Nikitka, semafor bomo dodali na spisek. Vsekakor se mesto razvija. Ko sem jaz tam stanovala, niso imeli nobenega :-))

New Report

Close