Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Javna objava plačanih stroškov v blokih?

Javna objava plačanih stroškov v blokih?

Jao, brihta … sej vidim, ene enostavne situacije nisi sposobna razumet :)))) in glej glej, kar naenkrat ima brihta na lagerju cel kup svojih zgodbic. Jasno da veliko bolj verjetnih kot enako fiktivnih, ki se jih je kdo drug spomnil.

Strašno pametna, ja :))))

Pametna, ja. Paranoična, ne. Vsekakor pa nikomur ne skrivam, koliko cimrov imam v stanovanju. In glede na to, da živim v svetu z neštetimi bazami podatkov in informacijsko tehnologijo, sem se pač sprijaznila s tem, da je zasebnost izredno omejen in praktično v celoti preživet pojem.
Daj se še ti. Če ti ne bo uspelo, se pa prični sekirat zaradi kakšne bolj bistvene zadeve kot je en list papirja.

Dejstva:

A ta zadnja varianta s seznamom v kuverti in kaseljcu je pa … kaj? Strašno velik problem narest???

Ko ko ko 😉

Ti pa si ena butara. A res misliš, da je seznam na oglasni deski tisti, ki bo pritegnil vlomilce? Ker kao brez tega ne znajo nič pogruntat? Daj ne seri. FB je bil že omenjen, imaš pa še precej takšnih izdajateljev podatkov. Lih ljubilo se bo vlomilcem študirat neke šifirane sezname števila bivajočih v posameznem stanovanju.
Če gre za impulzivne vlome narkomanov, se res ne bodo s tem ubadali, šli bodo skozi prva malo bolj šibko izgledajoča vrata. Bolj profesionalni vlomilci pa vse drugo prej naštudirajo, za začetek, če imaš sploh dovolj vrednih predmetov, da bi se jim splačalo vrata lomit.[/quote]

Glej ti, brihta.

Na milijone razlogov lahko napišem še, zakaj to ni ok, ampak ker ti ni potegnilo zakaj poskus najti še vsaj dva drugačna primera od samske polpokretne vdove, se mi res ne da … in mi ni treba, ker: JAVNE OBJAVE PODATKOV NISO DOVOLJENE!

Ali pa, ko te že tako motijo vlomilci, enega, ki ga bo ženska tvojega kova morda celo razumela: Mogoče imam pa doma moža in nategujem ljubimca, da sem v resnici še samska! A misliš, da mi bo pasalo, da na seznamu vidi, da v stanovanju ni eden, ampak sta dva.

Za tiste k*** stroške se da vse uredit – med normalnimi ljudmi – normalno![/quote]

Hočeš reči, da je verjetno, da bi šel ljubimec gledat seznam in študirat šifre? Hahahaha
In kakšen je primer samske polpokretne vdove; kaj ima to veze s plačevanjem stroškom in objavo šifriranih seznamov na oglasni deski (oziroma pri nas je v eni škatli … se pravi ga moraš prej iz tiste škatle vzet in ga šele potem lahko študiraš)?

Glej ti, brihta.

Na milijone razlogov lahko napišem še, zakaj to ni ok, ampak ker ti ni potegnilo zakaj poskus najti še vsaj dva drugačna primera od samske polpokretne vdove, se mi res ne da … in mi ni treba, ker: JAVNE OBJAVE PODATKOV NISO DOVOLJENE!

Ali pa, ko te že tako motijo vlomilci, enega, ki ga bo ženska tvojega kova morda celo razumela: Mogoče imam pa doma moža in nategujem ljubimca, da sem v resnici še samska! A misliš, da mi bo pasalo, da na seznamu vidi, da v stanovanju ni eden, ampak sta dva.

Za tiste k*** stroške se da vse uredit – med normalnimi ljudmi – normalno![/quote]

Hočeš reči, da je verjetno, da bi šel ljubimec gledat seznam in študirat šifre? Hahahaha
In kakšen je primer samske polpokretne vdove; kaj ima to veze s plačevanjem stroškom in objavo šifriranih seznamov na oglasni deski (oziroma pri nas je v eni škatli … se pravi ga moraš prej iz tiste škatle vzet in ga šele potem lahko študiraš)?[/quote]

Še ena brihta :)))

Ko ko ko ;)[/quote]

Vedno me zabava, kako ljudje čisto podzavestno pričnejo materni jezik uporabljat, ko jih dovolj sprovociraš.

Ko ko ko ;)[/quote]

Vedno me zabava, kako ljudje čisto podzavestno pričnejo materni jezik uporabljat, ko jih dovolj sprovociraš.[/quote]

Sej ti veš … in sori, res si kokoš :))))

Ne štekaš, v čem je poanta … ne slediš premisi teme … ne razumeš, da se samo trudim bukvam in brihtam, kot si ti, razložit in predlagat nekaj, kar ne bo nikomur nič odvzelo (dosegli bi isto ali še več na ta način), hkrati pa nikomur škodilo (ali ga vsaj motilo).

Ampak saj … še dobro, da vas nimam za sosede :)))

Menim, da smetita zelo problematično temo, ki pesti veliko število ljudi.

Bodimo konstruktivni in se, prosim, držite prvotne teme v naslovu, saj si lahko na ta način tudi pomagamo.
Hvala.

Citiram zgoraj Natašo Pirc Musar, uraden izsek, ki mislim, da razloži vse!

To, da je po temi še malo perja letelo pa … sori. Mi gre pač na k***, da se človek trudi nekaj dopovedat, eni pa bi se pa samo malo poafnali na ta račun, pri čemer kaj zares pametnega k temi ne bi dodali. Klinc gleda take.

https://www.ip-rs.si/varstvo-osebnih-podatkov/iskalnik-po-odlocbah-in-mnenjih/odlocbe-in-mnenja-varstvo-osebnih-podatkov/?tx_jzvopdecisions_pi1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}5BshowUid{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}5D=547&cHash=fe50c478017cf487e63ce6f92b5ba596

preden kontaktirate musarco vam priporocam da odprete pravilnik o upravljanju vecstanovanjsik stavb in si preberete 29. clen 🙂

pise:
upravnik na podlagi prejetih sporocil o uporabnikih posameznih enot sestavi seznam posamenih enot s stevilom uporabnikov,brez navedbe osebnih podatkovin ga obesi na oglasno desko.
stevilka stanovanja ni osebni podatek.
pa tudi sifrant delitve stroskov je tam dolocen. kaj se deli po osebah, kaj po enotah in kaj po kvadraturi.

in tudi musarca sama pise da tak nacin ni krsitev zakona le njej osebno ni vsec zato tudi sankcij ne more predlagat.

Saj točno to piše v obrazložitvi zgoraj, torej v citatu, ki ga je prav musarca tudi podpisala.

Se mi pa zdi veliko bolj praktična, uporabna in uspešna rešitev, ki je priporočena: s seznami v kuverti in v kaselce. Volk sit in koza cela.

Pa poglej še link nad tvojo repliko … v primeru seznamov neplačnikov se mi zdi pa da je že malo bolj na ostro s podatki in javnimi seznami.

Ampak kakorkoli že, poanta ni v tem, da se ščiti nekoga, ki goljufa, poanta je v tem, da se da stvari opraviti bolj učinkovito in v krogu tistih, ki se jih to sploh tiče.

Drugače pa: prijavite kršitelje! Ne vem, v čem je problem? Samo objava na oglasni deski sama po sebi ne more rešit prav nič.

Kamorkoli ga boste obesili, boste manj učinkoviti, kot če se vsake toliko (vsaj enkrat na leto) skliče setanek in se v živo podebatira o vsem skupaj. Pa če so vsi na kupu ali ne. Takrat se jasno pogleda, kaj in kje in kako. In če obstaja sum, da vas prinaša kdo okoli, se pa malo opazuje in ljudem vrže v kaselc kakšno obvestilo o tem in tem.

Prav nič učinkovit pa ni šifriran seznam. Sebe najdeš, ostalih pa ne moreš ‘preverjat’, ker, če je šifrirano, ne veš, kje kdo je.[/quote]

Meni so naše šifre čist jasne, zunanji obiskovalec pa seveda ne bi imel pojma, kdo je kdo.
Če pa je že tako tajno, koliko ljudje goljufajo pri plačevanju stroškov, naj bi se pa uvedel z zakonom en preprost kriterij: vsi stroški po kvadraturi. Nobenih problemov več, jasen kriterij in delitev stroškov.[/quote]

to pa sploh ni posteno! pet ljudi v enosobnem stanovanju porabi veliko vec vode, vec smeti imajo, kot dve osebiv vecjem. dve osebi v 50m2 ni enako 5 oseb v 50m2.

sorry linka ne morem odpret.
jasno je da se seznama neplacnikov ne sme objavljat.
upravnik pa mora ravnat po pravilniku in ne po navodilih musarjeve.

je pa cela zadeva taka da mora upravnik po prijavi kontaktirat stanovalca da se zjasni glede stevila prijavljenih. in ce ta ponovno navede lazen podatek upravnik ne more naredit nicesar. brez naloga sodisca pa nihce nima vstopa v njegovo stanovanje.
mi smo ravnokar seznanili upravnika s krsitvami. me prav zanima kaj bo iz tega.

Meni odpre normalno link …

Upam, da dobro rešite problem … čeprav … čak, nekje sem danes tudi o tem brala.

P.S.

Izsek z linka:

saj z linkom ni nic narobe samo meni moja masinca ne omogoca dpiranja vec oken hkrati. sem na eni bolj cudni napravi.
hvala za citirano. s tem se pa absolutno strinjam.

Kar se tiče vaše situacije, je pa res tako kot pišeš … in žal na netu ni najti čisto nič oprijemljivega od tam dalje, kar ste že storili.

Prijavi se upravniku, da je v stanovanju več oseb, kot jih je uradno prijavljenih, ta pa dejansko lahko samo pozove stanovalce k razjasnitvi števila in potem … se vsi članki na to temo končajo :S

javno?
09.11.11 20:53

Tvoj predlog, da “rešite to na kakšne sestanku stanovalcev …., pa v živo soočite lažnivce z dejstvi” je ničen iz preprostega razloga, ker
kršitelji oziroma neplačniki nikoli niso prisotni na sestankih hišnega sveta.

maric-a
09.11.11 21:19

“… naj bi se pa uvedel z zakonom en preprost kriterij: vsi stroški po kvadraturi.”

Se pravi, da nekdo, ki živi sam v 70m2 naj plača skupno razsvetljavo (samo primer) 0,7€ in H2O 7€.
Petčlanska družina na 50m2 pa bo, po tvoji logiki, plačala skupno razsvetljavo 0,5€ in za H20 samo 5€?
Bojim se, da to ni pravično.

javno?
09.11.11 22:13

“nataša pir musar
Na podlagi prejetih prijav upravnik vodi seznam števila oseb, …Na podlagi prejetih sporočil upravnik večstanovanjske stavbe sestavi seznam posameznih enot s številom uporabnikom, brez navedbe osebnih podatkov, in ga obesi na oglasni deski.
Po mnenju Pooblaščenca objava takšnega seznama sicer ne pomeni kršitev določb ZVOP-1 vseeno pa Pooblaščenec priporoča, da se podatki lastnikom posredujejo na način, ki onemogoča, da bi se s takšnim seznamom seznanile tudi tretje osebe, ki ne živijo v večstanovanjski stavbi. Menimo, da se namen obveščanja zagotovi tudi z vstavljanjem takšnega seznama v zaprtih pisemskih ovojnicah v poštne predalčnike lastnikov stanovanj.

No, ta objava, po mojem mnenju, je rešitev problema.
Moje vprašanje:
Kako prepričati oziroma zahtevati od upravnika bloka/stolpnice, da nam mesečno, poleg
položnic, pošlje še razdeljen obračun:
– koliko ljudi živi v določenem stabnovanju
– obratovalni stroški za posamično stanovanje
– prijavljene živali v tem stanovanju
– dolgovi oziroma neplačane položnice

Moje osebne izkušnje z določenim upravnikom iz LJ so brez sadov, zbor stanovalcev je vedno minimalen in pišmeuhovski (stolpnica).
Menim, da bi se taka malenkost, kot je seznanjenje skupnih stroškov, moral določiti in uzakoniti že v Zakonu o stanovanjskih razmerjih.

Lahko skupaj naredimo kaj v tej smeri?

Zakonodaja – Pravilnik o upravljanju včstanovanjskih stavb!

Glej 18. člen – vpogled v listine, iz poglavja Pooblastila in naloge upravnika:

http://www.slonep.net/predpisi/zakonodaja/pravilnik-o-upravljanju-vecstanovanjskih-stavb

… mogoče bi morala svoje vprašanje zastavit še kakšnemu strokovnjaku.

… skratka, pravico imate vedeti in pravico imate zahtevati vpogled.

Možna rešitev pri trmastemu upravniku: Če se mu bo zdelo mesečno obveščanje preveč ‘zamudno’, se mu vsak mesec (vsakič po eden, da ne teži vedno isti, lahko je pa tudi en sam dovolj siten) namalajte na uradno uro in izpišite, preglejte vse, ker pravico do vpogleda v listine, ki se vas tičejo, imate. Morda bo sčasoma razumel, da ima manj dela s tem, da vas enostavno obvesti tako kot želite. Je pa res, da – kot je razvidno iz linka – ima pravico zahtevat povračilo za kopije. Nekaj deset centov torej. Bi to šlo skozi?

jaz razmišljam v tej smeri, da upravnik kaj dosti tukaj itak ne more naredit. po drugi strani pa je protizakonito, da živiš nekje in tam nisi prijavljen. kazen je lahko do dvesto evrov za tak prekršek. in če se naslednji mesec ne prijavijo, je to spet 200 EUR. jaz razmišljam o tem, da je treba tem ljudem zagroziti, ali se prijavijo upravniku, ali pa se naredi prijava na policijo, da nekdo stanuje v stanovanju in tam ni prijavljen.

Mi smo v manjšem 6 stanovanjskem bloku ( imamo upravnika) rešili problem na ta način, da smo pisno obvestili vse sosede,da se bo najprej odjavil eden od nas, potem še drugi itd in bo ostal odjavljen vse do takrat, ko se tisti, ki že 6 ali več mesecev niso prijavljeni (možnost odjave za en mesec namreč obstoja in so se enkrat odjavili, pa ne ponovno prijavili), ne bodo nazaj prijavili. Revolt sosedov je bil neskončen, ampak čez nekaj dni so ugotovili,da lopovi nismo mi, ampak tisti ta neprijavljeni. In tako smo prisilili upravnika in sosede, da uredijo zadeve. Ampak….potrebno bo uredit na sistemski ravni. In vse tiste, ki trdite,da bodo zaradi javne objave podatkov lopovi ropali samske stare gospe… začnite zaklepati vhodna vrata, saj nihče nepovabljen ne more v vaš blok. Pa še nekaj bo treba urediti- število študentov/najemnikov, ki so jih lastniki stanovanj naselili v svoja stanovanja. Le-te namreč blok nič ne briga, lastnike zanima le pobran denar od najemnine. Tekoče stroške pa plačuje najemnik sam in zato lastnika prijava in odjava ter stroški nič ne bolijo. Če to ne bo zakonsko sankcionirano, lahko le sanjamo o ureditvi stanja. In v tej državi se vsako sr. nje skriva za varstvom osebnih podatkov. To je le krinka za lažnivce in goljufe, kadar gre za take stvari, kot so seznami prebivalcev v hiši. Če bi bila kazen za neprijavo 1000 evrov, bi lastniki krepko premislili, ali se jim splača prijavit najemnike ali ne! Sami se gotovo ne bodo!

New Report

Close