Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Javna tribuna: Najboljša izbira za zdravje vaših zob

Javna tribuna: Najboljša izbira za zdravje vaših zob

Zdravje zob in ustne votline izjemno vpliva na splošno zdravje in počutje, zato je pomembno, da preventivno obiskujete zobozdravnika in morebitne težave z zobmi čim prej odpravite.

Veliko ljudi pa z obiskom zobozdravnika odlaša, tudi zaradi skrbi pred nepredvidljivimi stroški, ki jih lahko povzroči tak obisk. Po pravilih obveznega zdravstvenega zavarovanja imate namreč pravico samo do standardnih zobozdravstvenih storitev in materialov, za nadstandardne storitve pa je potrebno doplačevati, kar včasih privede do visokega zneska na računu.

Kaj pa, če vam račun pokrije zavarovalnica?

Z zavarovanjem Zobje in Zobje+ se boste do svojega zobozdravnika odpravili brez strahu pred visokimi stroški zdravljenja, saj obe zavarovanji krijeta nadstandardne zobozdravstvene storitve, ki bi jih sicer morali plačati iz lastnega žepa.

Špeli so v zobozdravstveni ordinaciji s koncesijo naredili novo kompozitno zalivko (belo plombo) na treh ploskvah in novo kompozitno zalivko na dveh ploskvah, obe v stranskem področju. Račun za zobozdravstvene storitve je znašal 158,98 evra, pri čemer je obvezno in dopolnilno zdravstveno zavarovanje krilo 43,98 evra, preostalo je morala doplačati. Ker je pred več kot tremi meseci sklenila zavarovanje Zobje, je plačani račun preprosto fotografirala z mobilnim telefonom in prek mobilne aplikacije Triglav zdravje oddala zahtevek za povračilo. Triglav, Zdravstvena zavarovalnica je tako na Špelin transakcijski račun povrnila stroške za nadstandardne materiale v višini 115 evrov.

Se vam ob prebranem poraja kakšno vprašanje ali morda niste prepričani, katero od zavarovanj izbrati?

Potem vas vabimo, da se nam pridružite v javni tribuni na temo dodatnega zdravstvenega zavarovanja, ki bo potekala v torek, 15. 6. 2021, ob 10. uri na forumu Starševski čvek.  Na vaša vprašanja bodo odgovarjali strokovnjaki s področja dodatnih zdravstvenih zavarovanj iz Triglav, Zdravstvene zavarovalnice.

Vprašanja lahko zastavite že danes.

Uredništvo Med.Over.Net

Jaz imam poškodovan lev sekalec. zaenkrat, ker je zastonj, imam čez belo plombo. Ali krije katero od zavarovanj tudi zobne krone, glede na to da so precej drage?

Ali mora za povračilo stroškov biti nek poseben zobrozdravnik, ki ima pogodbo z Zavarovalnico, ali lahko še naprej hodiš k svojemu. Npr. hodim že dolgo samoplačniško in me zanima. Hvala.

V prometni nesreči sem izgubila zobe, zgoraj levo in desno od trojke naprej pa do konca. Modrostne zobe so mi izpulili malo pred prometno nesrečo. Če prav razumem mojega zobozdravnika, na zdravstveno zavarovanje pride v poštev samo delna proteza. Sama bi si želela npr. implantat in mostiček do mojih zob. Ker je tak poseg kar velik finančni zalogaj, me zanima, če katero od vaših omenjenih zavarovanj krije poseg, ki sem ga opisala. Če, se še isti moment dodatno zobozdravstveno zavarujem.

 

Mene pa zanima, če recimo se odločim menjati plombe zaradi estetskega razloga (bele plombe so že malo obarvane, imam tudi nekaj črnih plomb) ali to vaše zavarovanje prav tako pokrije stroške menjave? Prav tako me zanima za recimo odstranjevanje zobnega kamna itd. Je dovolj, da zgolj pošljem račun pa dobim povrnjeno? Hvala

Od kdaj mi velja zavarovanje oziroma velja le za novo nastala stanja? Kako je z impantanti, jih krijete ali vsaj delno krijete? Cene so namreč ponekod kar v nebo, ne bi pa šel po storitev v tujino, kjer si brez zavarovanja in garancije.

pozdravljeni, mene pa zanima, ali to zavarovanje krije tudi bele plombe? začela sem s samo z belimi in nekako sprejela, da pač vsakič plačam 30-40e za belo plombo. so te tudi všetete v zavarovanje?

Kako je s tem, če vzamem to zavarovanje in grem potem v tujino in vzamem tudi zavarovanje za tujino? se mi potem tudi stroški, ki nastanejo v tujini in so del Zobje ali Zobje+ tudi povrnejo?

kaj je razlika med Zobje in Zobje+?

Kaj pa ortodontske storitve? So vključene v katero od zavarovanj?

Rada bi si do konca uredila zobe s prozornim fiksnim zobnim aparatom, pa me zanima, ali bi mi tudi to krilo omenjeno zavarovanje.

Pozdravljeni,

ali je to zavarovanje primerno tudi za otroke? Hčerka je stara 12 let in ima nekaj težav, bolj ortodontskih. Si pa želi ta prozoren aparat. Ostalo vem, da je do določenega leta brezplačno.

Hodim k zasebniku, k sreči bolj poredko, sem pa imela pred kratkim neko endodontsko zdravljenje zoba, ki mi je precej stanjšalo denarnico. Ali bi v tem primeru kaj bolje odnesla, če bi imela to zavaraovanje in katero? kakšen je mesečni strošek?

 

Hvala

Živjo,

Mene pa zanima koliko bi prišel tisti fiksen aparat v primerjavi z nevidnim, ki ga lahko snameš?

Kaj pa če padem in si zbijem zobe? Koliko škode krije zavarovalnica? Jih bom morala še vedno sama plačati ali je potem takšna stvar sofinancirana?

Ali bi moral menjati svojega zobozdravnika, če bi sklenil zavarovanje?

Odgovor na objavo uporabnika
Cvetka398, 14.06.2021 ob 15:22

Jaz imam poškodovan lev sekalec. zaenkrat, ker je zastonj, imam čez belo plombo. Ali krije katero od zavarovanj tudi zobne krone, glede na to da so precej drage?

Pozdravljeni

Da, v kolikor v zavarovanje vstopite s saniranim zobom (npr: z zalivko na navedenem zobu). Zavarovanje Zobje krije doplačilo za krono iz nadstandardnega materiala, zavarovanje Zobje+ pa samoplačniško krono v celoti.
Lep pozdrav,

Snežana Radinovič

Matjaž Novak

Triglav, Zdravstvena zavarovalnica, d.d.

Odgovor na objavo uporabnika
mišel186, 14.06.2021 ob 16:03

Ali mora za povračilo stroškov biti nek poseben zobrozdravnik, ki ima pogodbo z Zavarovalnico, ali lahko še naprej hodiš k svojemu. Npr. hodim že dolgo samoplačniško in me zanima. Hvala.

Pozdravljeni

Ni potrebno zamenjati zobozdravnika, še naprej lahko obiskujete svojega zobozdravnika in zavarovalnica vam povrne stroške.
Lep pozdrav,
Snežana Radinovič
Matjaž Novak
Triglav, Zdravstvena zavarovalnica, d.d.

Dragi uporabniki,

začenjamo z današnjo javno tribuno, pozdravljamo strokovnjake iz Triglav, zdravstvene zavarovalnice.

Odgovor na objavo uporabnika
Mici151, 14.06.2021 ob 16:17

V prometni nesreči sem izgubila zobe, zgoraj levo in desno od trojke naprej pa do konca. Modrostne zobe so mi izpulili malo pred prometno nesrečo. Če prav razumem mojega zobozdravnika, na zdravstveno zavarovanje pride v poštev samo delna proteza. Sama bi si želela npr. implantat in mostiček do mojih zob. Ker je tak poseg kar velik finančni zalogaj, me zanima, če katero od vaših omenjenih zavarovanj krije poseg, ki sem ga opisala. Če, se še isti moment dodatno zobozdravstveno zavarujem.

 

Pozdravljeni

Glede na to, da bi v zavarovanje vstopili že z manjkajočimi zobmi, do povračila stroškov za ndaomeščanje le teh ne bi bili upravičeni. Zavarovanje krije novo nastala stanja, poškodbe in bolezni.

Lep pozdrav,

Snežana Radinovič

Matjaž Novak

 

Triglav, Zdravstvena zavarovalnica, d.d.

Odgovor na objavo uporabnika
vprašanje123, 14.06.2021 ob 16:31

Mene pa zanima, če recimo se odločim menjati plombe zaradi estetskega razloga (bele plombe so že malo obarvane, imam tudi nekaj črnih plomb) ali to vaše zavarovanje prav tako pokrije stroške menjave? Prav tako me zanima za recimo odstranjevanje zobnega kamna itd. Je dovolj, da zgolj pošljem račun pa dobim povrnjeno? Hvala

Pozdravljeni,

zavarovanje ne krije menjave plombe iz estetskega razloga.

Je pa krito čiščenje zobnega kamna enkrat letno pri zavarovanju Zobje+.

Stroški se povrnejo na podlagi računa.

 

Lep pozdrav,

Snežana Radinovič

Matjaž Novak

 

Triglav, Zdravstvena zavarovalnica, d.d.

Odgovor na objavo uporabnika
aircon, 14.06.2021 ob 17:07

Od kdaj mi velja zavarovanje oziroma velja le za novo nastala stanja? Kako je z impantanti, jih krijete ali vsaj delno krijete? Cene so namreč ponekod kar v nebo, ne bi pa šel po storitev v tujino, kjer si brez zavarovanja in garancije.

Pozdravljeni

Zavarovanje velja za novonastala stanja. Implantati so kriti pri zavarovanju Zobje+, karenca znaša 24 mesecev.

 

Lep pozdrav,

Snežana Radinovič

Matjaž Novak

 

Triglav, Zdravstvena zavarovalnica, d.d.

Ali imate svoje zobarje, ki jih lahko priporočate?

Lp,

Miran

 

Odgovor na objavo uporabnika
vprašanjee, 14.06.2021 ob 19:35

pozdravljeni, mene pa zanima, ali to zavarovanje krije tudi bele plombe? začela sem s samo z belimi in nekako sprejela, da pač vsakič plačam 30-40e za belo plombo. so te tudi všetete v zavarovanje?

Pozdravljene,

bele plombe so krite tako pri zavarovanju Zobje, kot Zobje+.

 

Lep pozdrav,

Snežana Radinovič

Matjaž Novak

 

Triglav, Zdravstvena zavarovalnica, d.d.

Ali to zavarovanje krije tudi zobni rentgen?

Tema je zaprta za komentiranje.

New Report

Close