Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Javna tribuna: Učinkovito in varno nad akutni kašelj

Javna tribuna: Učinkovito in varno nad akutni kašelj

Odgovor na objavo uporabnika
MancaC264, 25.01.2022 ob 10:44

Pozdravljeni, jaz imam problem, ker sem že kakšen mesec nazaj prebolela prehlad (ne covid) pa še vedno pokašljujem. Najbolj intenzivno zjutraj in zvečer, čez dan je umirjeno. Kašelj je sicer suh ampak sem opazila, da imam med kašljanjem vedno tak stiskajoč občutek v prsih, kot bi me bolela pljuča. Ne vem, če se to smiselno sliši. Bi me to moralo skrbeti ali so pač samo posledice prehlada? Malo dolgo traja … Drugače se fizično čisto v redu počutim. Hvala in vse dobro

Pozdravljeni,

akutna faza kašlja lahko traja tudi do 8 tednov, če dlje, kašelj smatramo za kroničen. Skratka, če bo vztrajal, opravite pregled, da ugotovite vzrok. Prehlad je splošen pojem in kakšno okužbo ste res, je pomembno vprašanje od tega pa je odvisno koliko časa lahko še traja kašelj. Pogosto gre npr. za pljučnice, ki niso ugotovljene in je kašelj lahko še dlje časa prisoten. Značilna bi bila sicer v tem primeru tudi utrujenost, česar pa v vašem zapisu nisem razbral. Skratka – če bo vztrajal, opravite pregled.

lep pozdrav,

Robert Terčelj

Robert Terčelj Naročite se na brezplačne Voglove nasvete za zdravo življenje na http://www.avogel.si

Tema je zaprta za komentiranje.

New Report

Close