Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Javna tribuna: Več obrazov strahu

Javna tribuna: Več obrazov strahu

Pozdravljeni,

tako med ljudmi “s titulami”, kot med tistimi brez, so posamezniki, ki želijo manipulirati z drugimi (ali z množicami). V kolikor poskrbimo zase, razmišljamo s svojo glavo in smo pozorni na manipulacijo s strani drugih, smo naredili vse, kar je v naši moči, da ne pride do manipulacije (na druge pa tako ne moremo vplivati).

Vse dobro in le pozdrav,


Pozdravljeni,

samopodoba je celotno doživljanje sebe, vse, kar si mislimo o sebi in vse predstave, ki jih imamo o sebi. Samozavest je del samopodobe in predstavlja vero v lastne sposobnosti, se pravi v to, koliko lahko dosežemo.

Lep pozdrav,

Pozdravljena,
v kolikor gre za več različnih strahov, vezanih na dogodke, za katere je malo verjetno, da bi se zgodili in na strah “na obroke” katerega omenjate, obstaja možnost, da gre za anksiozno motnjo, za katero je značilno, da gre za hudo zaskrbljenost, ki traja več kot polovico dni v tednu v obdobju 6 mesecev ter se nanaša na različna področja življenja in zato negativno vpliva na kvaliteto življenja. V kolikor se prepoznate v tem opisu, bi svetovala, da se posvetujete tudi s strokovnjakom (npr. psihoterapevtom), ki bi vam lahko pomagal pri vaših težavah.

Želim vse dobro in vas lepo pozdravljam,

nova
Uredništvo priporoča

a sta strah in samozavest kaj povezana? če si bolj samozavesten te je potem manj strah ali kako?

V lekarni prodajajo neka zdravila – dopolnila za dobro voljo. Ali to pomaga? Je nevarno, da postaneš odvisen?

Pozdravljena,

glede na to, da gre verjetno za precej nerealen strah (predvidevam, da ste zdrava), ki traja dalj časa in pomembno slabša kvaliteto vašega življenja, vam tudi jaz priporočam pogovor s strokovnjakom (psihiater, psihoterapevt…). Če so težave hude, vam psihiater lahko predpiše zdravila, ki vam bodo olajšala situacijo do te mere, da bi lahko (s pomočjo terapevta) predelovala vzroke svojih strahov ter se jih na ta način znebila na dolgi rok. Seveda si lhko poskusite za začetek pomagati tudi sama, dobro je, da vam mož stoji ob strani, predlagam, da preberete tudi literaturo s področja anksioznosti ter paničnih težav. Tisto, kar nam povzroča težave je zelo pomembno najprej dobro spoznati, od tam naprej je pot do reševanja bolj vidna.

Vse dobro in lep pozdrav,

Dobra tema. Včeraj zvečer je bil nenavaden dogodek. Hčerka, 10 let ni uspela zaspati. Kar se ne zgodi. Prišla je do mene, ali lahko spi pri meni. Bila je vroča, premočena in se je dobesedno tresla, jokala, da jo je strah. Sva se ulegli, sem jo stisnila – komaj sem jo umirila. Vzrok je bil, da ji je sošolka povedal o grozljivki, ki jo je gledala. In sicer o lutki, ki je morila ???!!! Ali je možno, da jo je samo to tako zelo vznemirilo?

Hvala.

Kaj je definicija strahu?

Pozdravljeni,

res je, veliko je metod in tehnik, ki so lahko bolj ali manj uspešne pri soočanju s stresom, ni metode ali terapije, ki bi bila najboljša za vsakega, nekateri prisegajo na sprostitvene tehnike (meditacija, avtogeni trening, joga…), drugi na telesno aktivnost, tretji na psihoterapijo… Tudi tapkanje, oziroma EFT je ena izmed njih. Svetujem vam, da premislite, kaj bi vam bolj ustrezalo (ali se počutite bolje, če ste bolj aktivni, bolj pasivni, ko se s kom pogovorite…) in potem tudi preizkusite tehnike, ki so vam bližje.

Vse dobro in lep pozdrav,

Jaz sem pa neprestano slabe volje in zamorjena. Vsi mi grejo na živce 🙁
Sama sebi grem na živce, da sem taka.
In si rečem: ne bom več. Vsakič, ko sem slabe volje, se tega zavem in se skušam razvedriti, priklicati lepe misli. To deluje kak dan, potem je vse po starem.
Kaj naj?

Pozdravljeni,

čisto možno, glede na to, da se ji to drugače ne dogaja in vam je tudi pripovedovala o tej zgodbi, tudi na videz “nedolžne” zgodbe so lahko travmatične, sploh za otroka.
Upam, da je že bolje in lep pozdrav,

Strah me je neuspeha in ta večni strah prenašam na bližnje in predvsem moža. Ker se ne počutim dobro v svoji koži, sem slabe volje in “težim” okolici. Kako si lahko pomagam?

Hvala.

Mene je pa groza in strah, da gre toliko denarja iz našega dela, najprej za šolsko srenjo in šolanje mešalcev megle in zatem še za njihovo življenje, ki mu pravijo delo.

A res komu pomaga tovrstno splošno flancanje brez konkretnih nasvetov, kjer se “strokovnjakinja” niti ne potrudi, da bi pojasnila, da je starh do neke meje nujen del slehrnega zdravega človeka in da je potrebno ločit kdaj gre pri strahu dejansko za težavo? Odgovor soočit se strahom pač ni noben odgovor in ne da le ne pove nič, še manj lahko pomaga komu.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Pozdravljeni,

verjetno gre za napade panike, glede na to, da vas zbudijo sredi noči, vam razbija srce… Priporočam vam, da preberete kaj o tem ter o anksioznosti na splošno. Pogosto je zelo težko odkriti nek jasen vzrok paničnih napadov, v ozadju je navadno dalj časa trajajoča tesnoba, anksioznost, stresno obdobje… Poskusite poskrbeti zase v smislu uravnoteženosti (skrb za prehrano, dovolj spanja, sproščanje, telesno aktivnost ter zadovoljstvo z delom in odnosi).

Vse dobro in lep pozdrav,

Pozdravljeni,

sama sem mnenja, da je čisto vsakega od nas nečesa sem in tja strah. Tistim, ki verjamejo v Boga, oziroma v to, da se vse zgodi z nekim dobrim razlogom, je lahko v težkih trenutkih zaradi tovrstnega prepričanja (odvisno pa, koliko močno zares je), lažje. Menim pa, da se v vsakem kdaj tudi pojavi določen dvom oziroma strah.

Vse dobro in lep pozdrav,


Pozdravljeni,

samopodoba je celotno doživljanje sebe, vse, kar si mislimo o sebi in vse predstave, ki jih imamo o sebi. Samozavest je del samopodobe in predstavlja vero v lastne sposobnosti, se pravi v to, koliko lahko dosežemo.

Lep pozdrav,[/quote]

No, jaz se pa s tem ne morem strinjati. Trdim pa, da je zavest le orodje za prepoznavanje podobe.

V primeru gledanja samopodobe, samozavest lahko uporabimo kot orodje za prepoznavanje česa v svoji samopodobi še ne vidimo, kar pa vidimo, s samozavestjo lahko preizkušamo ali prav vidimo.
Tudi druga trditev ne more držati, kajti če bi temu res tako bilo, potem bi ljudje vse česar se (samo)zavedamo bili zmožni ohraniti, odpustiti ali spremeniti.

Lepo pozdravljeni,

tudi današnja javna tribuna je bila odlična in verjamemo, da za marsikoga zelo uporabna.

MONovci, hvala za vsa vprašanja, Alja Fabjan, hvala za vse odgovore.

Uspešen dan želimo!

Pozdravljeni,

seveda pritrjujem napisanemu, da je strah nujno in zdravo čustvo, ki nas motivira, da se izognemo nevarnostim ali neprijetnim situacijam. Druga stran strahu pa je takšna, da nas blokira, preprečuje, da bi dosegli željene cilje, močno poslabša kvaliteto življenja… Ko gre za strah, ki je še obvladljiv, je včasih čimprejšnje soočanje z njim ravno to, kar prepreči, da se razraste v manj obvladljivega, se pravi takšnega, ki nas blokira. Kako zbrati moč za soočenje in krepiti zaupanje vase, pa je seveda vprašanje, na katerega težko odgovorimo z nekakšnim splošnim nasvetom, potrebno je podrobneje poznati situacijo posameznika.

Vse dobro in lep pozdrav,

Pozdravljena,

vzrok za svoje težave že kar dobro poznate – to, da niste bila dovolj dobra za svoje starše, da vam niso namenili pohvale, kljub temu, da ste se trudila in dosegala lepe uspehe, je pustilo posledice v obliki nezaupanja vase. Ne vem, s kakšnimi ljudmi ste obkrožena sedaj, upam, da je drugače, da vas cenijo ter vam to tudi pokažejo – že to lahko včasih precej olajša situacijo. Dobro je, da se pri sebi zavedate, da ne drži, da niste uspešna, opogumljajte se še naprej, pomaga tudi pogovor z bližnjimi, poskušajte uživati v svojih uspehih, se nagraditi tudi za malenkosti. Če pa imate možnost, priporočam, da si za globjo predelovanje vzorcev, izhajajočih iz otroštva, poiščete psihoterapevtsko pomoč.

Želim vse dobro in vas lepo pozdravljam,

Ej, kaj ste že zaprli? ;(

Pa dajte no, končno ena tema kjer bi se dalo kaj rečt, vi pa zapirate……… :(((((((((

Pozdravljena,

najprej poskusite razmejiti med tem, kaj je realno (kako je dejansko, ste zadovoljna s svojim življenjem, kaj bi želela, da bi bilo drugače…) in kaj je strah (česa se bojite, kaj se realno lahko zgodi, je strah realen ali povsem prevelik). Verjetno gre za prepletenih več vzrokov zakaj se ne počutite dobro, kaj vse vas moti…? Kakšno podporo bi potrebovala od okolice ter koliko jo lahko najdete v sebi?

Vse dobro in lep pozdrav,

Pozdravljeni,

tudi hipnoza (poleg psihoterapije, pa tudi določenih sprostitvenih tehnik kot dopolnjevalnih metod) je lahko pri soočanju s strahovi precej uspešna, pomembno je le, da najdemo izkušenega hipnoterapevta, ki bo pozorno obravnaval tudi morebitne travmatske izkušnje, ki so lahko podlaga za nekatere strahove.

Vse dobro in lep pozdrav,

najbolj splošen in hkrati najbolj znan nasvet, ki ga pa seveda velika večina psiho….. z obeh strani noče upoštevati je: arbeit macht frei.

Kajti če temu ne bi bilo tako, potem bi večina čutečih, razmišlujočih in fizično gibljivih ljudi bilo depresivnih.
Ter tudi npr v vojnah ne bi zapirali intelektualcev, poštenih podjetnikov, za neki narod pomembnih športnikov… Koneckoncev v miru niti ne bi bilo toliko brezposelnih…

Zato menim, da je strah le eden izmed (indirektnih) orodij za izsiljevanje sočutja od drugih ljudi, da bi izsiljevalec na koncu od tega imel korist. Seveda pa se mnogi ne zavedajo svoje podobe, in ti so lahek plen psiho…. s titulami, ki s skrivanjem preproste resnice mastno služijo. Zato se jih jaz tako bojim.

Kajti če temu ne bi bilo tako, potem bi človeška vrsta narave že zdavnaj vsaj tako dobro delovala, kakor narava brez samozavedanja samopodobe.

Pozdravljena,

potrebno bi se bilo posvetiti vzrokom – zakaj ste slabe volje? Ali gre za stvari, za katere se zavedate, da vas motijo ali ne veste, za kaj bi točno šlo, le razpoloženje je slabo? V vsakem primeru, gre lahko le za obdobje, ki bo prešlo, lahko pa gre tudi za blago depresijo. Če bo takšno obdobje še kar trajalo, svetujem, da si poiščete pomoč, morda psihoterapevtsko. Vsekakor pa poskušajte poskrbeti zase, v smislu ravnotežja vseh pomembnih področij življenja (dovolj spanja, ustrezna prehrana, telesna aktivnost, dovolj sproščanja in prostega časa, skrb za odnose…).

Želim vse dobro in vas lepo pozdravljam,

Če te ne bi bilo strah (samo)zavedanja, bi že uvidela (samo)podobo lenobe in dela.
Ups, trpljenja in sočutja.;-)))

New Report

Close