Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Javna tribuna: Več obrazov strahu

Javna tribuna: Več obrazov strahu

Pozdravljeni,

strah je eno izmed osnovnih čustev, nastopi, ko je ogroženo nekaj, kar nam je pomembno, sproži stresno reakcijo, ki mobilizira energijo za umik ali boj. Tako nas lahko “reši” pred nevarnostjo. Po drugi strani pa lahko nastopi tudi takrat, ko ni neposredne grožnje za nas, ko gre lahko le za našo percepcijo (npr. strah pred izpitom, nastopom…), takrat je zelo odvisno, kako intenziven je – lahko nas motivira (se bolje pripravimo) ali pa blokira (se izognemo situaciji, izogibanje situacijam pa na dolgi rok lahko vpliva zelo negativno na kvaliteto življenja).
Lep pozdrav,

Pozdravljena,

v kolikor je strah razpršen (se nanaša na več področij), vztrajen (večino časa v roku pol leta) ter se nanaša na malo verjetne dogodke v prihodnosti in nam s svojo prisotnostjo slabša kvaliteto življenja, gre lahko za anksiozno motnjo. Svetujem vam, da si malo preberete o anksioznosti na splošno, če se prepoznate v njej, ter bodo strah in neprijetne misli ostajale tako močne, da pomembno vplivajo na vaše življenje, pa ne odlašajte z iskanjem pomoči.

Lepo vas pozdravljam


Pozdravljeni,

glede na to, da je depresija v družini, je prav, da ste sam bolj pozoren in pazljiv glede psihičnega počutja (seveda še zdaleč ni nujno, da bi tudi sam kdaj postal depresiven, obstaja pa povečana možnost). Kar lahko naredite sam je, da se o depresiji izobrazite ter da skrbite zase v smislu ravnotežja na vseh pomembnih življensjkih področjih (skrb za dovolj spanja, zdravo prehrano, redno telesno aktivnost, počitek in sprostitev, skrb za dobre medosebne odnose…). Če boste še naprej opažal znake nestabilnosti ali pa bi se ti poslabšali, ne odlašajte s tem, da si poiščete ustrezno strokovno pomoč ter podporo.

Vse dobro in lep pozdrav,

nova
Uredništvo priporoča


Pozdravljeni,

samozavest se nanaša na naše prepričanje o sposobnostih, se pravi o tem, koliko lahko dosežemo in na ta način vpliva na doživljanje strahu. Če bolj zaupamo v to, da bomo npr. dobro izpeljali nek nastop, bo tudi strah pred njim manjši.

Lep pozdrav,


Pozdravljeni,

v lekarni brez recepta lahko dobimo zdravila ali prehranska dopolnila, katera vsebujejo predvsem sestavine naravnega izvora. Izkušnje s takšnimi zdravili se razlikujejo od posameznika do posameznika, zato bi težko podala jasen da ali ne na obe vaši vprašanji. Priporočam vam, da se o vaših dilemah posvetujete z vašo osebno zdravnico ali s farmacevtko.

Želim vam vse dobro in vas lepo pozdravljam,

Zahvaljujem se vsem za sodelovanje v današnji temi, o kateri bi se dalo povedati še marsikaj. Za vsa dodatna vprašanja sem vam na voljo preko spodnjih kontaktov, vabljeni pa tudi vsi tisti, katere bi zanimala vključitev v psihoterapevtski proces.

Želim vam uspešno premagovanje strahov,

Ja pismo rosno no, potem pa kaj spremeniš, a ne?!
Nisi si všeč, jok, jok, šmrk, šmrk…

Pogledaš se v ogledalo (zunanje in notranje), dobro pogledaš kaj si, ločiš na tri skupine:
1. mi je všeč
2. mi ni všeč, a lahko živim s tem
3. mi ni všeč in ne morem živeti s tem, gre mi na bruhanje – TO SPREMENIŠ!

Zakaj si komplicirate življenja?

New Report

Close