Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Jaz bi pa rad javno podprl Marko Potrča

Jaz bi pa rad javno podprl Marko Potrča

Tako je.[/quote]

še enkrat, zato 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} moramo potem vseeno lepo govoriti o njih? Mi govorimo o tem, da smo mi kreteni, ker nismo naredili nobene segmentacije, nobenega pregleda, ampak smo vse lepo po vrsti, sprejeli, brez kakrššnega koli načrta, kako in kaj bodo teji ljudje tukaj počeli, kako bodo živeli.

Daj narodu ali tem 1.000.000 ljudem nič za delati eno leto, pa boste videli, kakšne procent bo postal kriminalcev.

To je zgodovina, to je statistika, enako je z katerimkoli narodom. Dajte še 200.000 Slovencev na cesto in boste videli, koliko bo kriminalitete.

ve kar delamo, je popolnoma brez nadzora in drvimo v večji in večji procent. A mislite da se 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} takoimenovanih nekriminalcev, kaj sekira, kar je naredil 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} njihovih kolegov. verjetno slavijo še kakšno zmago.

Res mi smo bolniki, oni so takšni kot so, takšni so bili, takšni bodo ostali, oni govorijo da so spolni napadi del njihove kulture.

Res je, zakaj ne gredo v savdsko arabijo. Tam nekaj takšnega narediš, ode curk ali pa kaj ukradeš, gre roka, če pa si še komu kaj grdega rekel, te pa usmrtijo. Le kdo bi šel tja, če veš, da če narediš kaj slabega, da si lahko mrtev.

Vidite razliko?????

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Zasledimo tudi negativna mnenja, so pa vedno označena za izmišljena.

Članke ti lahko nalepim, ampak bodo označeni za desno propagado, ki je 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} izmišljena, ker ti ne bo všeč vir.[/quote]

Ja vojska naša, to bi morali vsi probati.

In veš zakaj je bilo vse v redu, ker smo bili samo številke. In bila je prisotna tudi kazen, ki jo tukaj ni.

preberi kaj naredijo s tabo v Savdski arabiji in zakaj tam ni nobenega migranta. ?? krer si ob glavo, če kaj takšnega narediš.

Če ni kazni, je razvrat, teh 1 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} je delalo ta kriminal, drugih 9 procentov, drugega, naslednjih 10 tretjega, samo o tem se ne piše.

Si prebral, kaj so vpili, ko so prišli policaji. Ravnajte z menoj spoštljivo, mene je povabila Merkelj. Daj pojdi v Dubaj z flašo vina v roki , kar nam ne zdi popolnoma nič nenormalnega, pa boš videl, zakaj nihče tega ne počne.

V tem je razlika, naše demokratične dužbe z njihovo. Ravnokar so usmrtili 47 ljudi, pa predsedujejo organizaciji za človekove pravice.
primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Vidiš, tule bi pa zelo prav prišlo, da bi tvoj komentar lahko samo “všečkala”, ker tako nerada pišem komentarje! Večkrat bi samo všečkala 😉 Prav škoda je, da takšne možnosti nimate!

Jaz se popolnoma strinjam z vsem kar piše Primož. Vsaj nekdo je pogumen, da pove, napiše, da kar se dogaja ni prav.

Bravo. Potrebujemo v teh časih ljudi kot je Primož.

Primož: tole je grdo, sovražno tipkanje … zrelo, da si blokiraš IP in nick na MON_u ☺♥

“še enkrat, zato 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} moramo potem vseeno lepo govoriti o njih?”
Oprosti, ampak ali si tudi ti sličajmo funkcionalno nepismen? Ali sem kjerkoli omejal da je potrebno o komerkoli “lepo govoriti”.
Ti preprosto (na nekih gokaj trhlih predpostavkah) kriminaliziraš neko veliko skupino ljudi, jaz pa ne govorim lepo o njej, ampak je le ne želim apriori kriminalizirati.
Se pa po drugi strani strinjam, da bi bil nek pregled nad tem kdo prihaja nujen in da tudi jaz ne razumem, kako se je lahko kar tako ukinil. Še en dan vstop brez urejenih dokumentov ni bil možen (je bil kriminaliziran), ko pa pride 10000 ljudi pred mejo (no, tudi to je vprašanje, kako so prišli do naše meje), pa se “pravila” v trenutku spremenijo in jih začne država prevažati na naslednjo mejo. Dokaz totalne nesposobnosti. Pravila, ki veljajo vse do trenutka, ko bi bilo potrebno da bi veljala.

Če se ne strinjaš pišeš kozlarije ok. Pogovarjajte se sami s seboj. Forum naj bi bil dialog ampak če nekdo želi monolog ga seveda dobi.

In v čem je njegov pogum? Kakšne sankcije mu grozijo? Jasno je, da se večina z njegovim mnenjem strinja (ja, to tudi jaz vem), kje je tu torej kakšen “pogum”? Pogum je v Saudski arabiji reči kaj proti kraljevini (pa tud npr. zagroziti predsedniku ZDA 🙂 ), za kriminaliziranje beguncev (upravičeno ali neupravičeno) pa prav zares ni potreben.

Bravo Primož in bravo Potrč!

In v čem je njegov pogum? Kakšne sankcije mu grozijo? Jasno je, da se večina z njegovim mnenjem strinja (ja, to tudi jaz vem), kje je tu torej kakšen “pogum”? Pogum je v Saudski arabiji reči kaj proti kraljevini (pa tud npr. zagroziti predsedniku ZDA 🙂 ), za kriminaliziranje beguncev (upravičeno ali neupravičeno) pa prav zares ni potreben.[/quote]

No, če že ni pogum, je pa zdrava pamet, ki jo v Sloveniji potrebujemo.In zdrava pamet bi moral bit tako glasna da preglasi neumnost in zblojenost, ne pa da je obratno, čemur smo priča dv dnašnjem času in se zdrava miselnost označuje s sovražno, ter se nad njo vrši represija.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................


Bravo, podpis!

Ampak je dejstvo, da ga popolnoma podpiram, ampak se čisto javno tudi jaz enostavno ne upam izpostavljati. V pogovorih jasno povem svoje mnenje, a tega ne napišem recimo na FB.
Dejstvo je, da se nam ne obeta nič dobrega.
V začetku pojavljanja množic migrantov in zaradi mojega nestrinjanja z velikodušnim sprejemanjem le tih v EU, sem se grdo sporekla s sorodnico v tujini.
Povedala sem, da me je strah, zelo strah, da ne bomo pred njimi bežali, se skrivali mi in predvsem naši otroci. Da me je strah, da se moja hči ne bo mogla svobodno in sproščeno sprehajati po mestih Evrope zardi migrantov. Mislim, da se vse bolj kaže, da sem imela prav. Kaj pa bo čez 10, 20 let, pa niti raje ne razmišljam.

Strinjam se s Primožem. Prosila bi za link od Marka Potrča, kjer je obsodil napade.

tudi meni bravo, ki imam mnenje, da je posiljevalcem treba poslat samo šus v glavo?

Jaz pa ne bi tako grdo rekel, ampak bi morali posiljevalca, doživljensko onemogočiti, da se giba v družbi in da sploh ima sposobnost, ponoviti kakršnokoli podobno sprevrženo dejanje.

Dogovor s Savdsko arabijo, da jih deportiramo v njihov zapor.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

To je bilo na Twiterju, piše pa se o tem tudi na njegovem profilu na FB

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]


“V šeriatu posilstvo kaznujejo s kaznijo tazir, kar pomeni, da kazen ni zapisana v Koranu ali suni, ampak je kaznovanje prepuščeno sodniku ali vladarju, v primeru storilčevega priznanja pa ta dobi smrtno kazen s kamenjanjem” vir https://dk.um.si/IzpisGradiva.php?id=55338

Ali si jim morda bolj podobna, kot si misliš?

Končno ! Ko smo jeseni nekateri pisali o plemenskih skupnostih, kjer nič ni sveto, ne premoženje drugega plemena, ne ženske, ne otroci, ste tukaj nekateri planili po nas, da smo homofobni, da ne maramo tujcev, da ne razumemo multukulturnosti.
Tisti, ki smo kdaj v teh državah bivali dalj časa in ne samo kot turisti, smo že tedaj vedeli, da med prišleki skoraj ni intelektualcev, ker so ti (vsaj Sirski in Iraški) pobegnili v tujino že leta 2011 ali še prej in s seboj odnesli tudi svoje premoženje. Tile, ki prihajajo iz revnega dela sveta ( Afganistan, Irak, Somalija, Eritreja, Jemen…) so navajeni, da so njihove matere/kupljene žene doma, jih pedenajo od spredaj in zadaj, oni pa sedijo v čajnicah, trgovinicah ( to je tisti farmacevt iz TV, ki sicer v resnici prodajo čisto navadno žajfo, pastile za lizanje in ….), kjer vrtijo svoje molke, čakajo na opoldansko molitev in pijejo čaj. Vmes pa malo trgujejo. Tisti ta zaresni intelektualci iz njihovih držav so bili že zdavnaj pobiti ali zaprti, le če so imeli neizmerno srečo so ušli in se sedaj skrivajo, kajti dolga je roka njihovega boga.
Že v mirnih časih ni bilo priporočljivo hoditi mimo množice mulcev, ki je postopala brezdelno na cestah okoli bazarjev, vpila na tujce, se vtikala vanje, včasih pa tudi stegnila svojo roko po kakšni tujki. Ampak v domačem okolju, kjer prevladuje muslimanska gostoljubnost, do večjih otipavanj ali celo spolnega nasilja ni prihajalo. Ker je bilo to v nasprotju z njihovimi zakoni gostoljubja.
Sedaj v Evropi, kjer tega ni, kjer so ženske seveda na razpolago in na pol gole, kjer ni matere, očeta, stricev in te t, kjer so vse norme popustile, kjer ni več nobenega nadzora nad podivjanimi hormoni mulcev med 15 in 35 letom, kjer domačih žensk ne morejo otipavati, ker jih skoraj ni, ali pa imajo s seboj brate/očete, (torej te iste mulce), je seveda jasno, kam to pelje. Do tujcev, ki so zanje sovražniki, saj niso ne prijazni ne gostoljubni, ne … ampak hladni in jih ne marajo.
Spomnite se slovenskih vilkomen mišk na prešernovem trgu sredi jeseni! Pa ste se takrat v večini vsi zgražali, glejte uboge otroke in matere begunce, glejte njihove rjave žalostne očke, glejte.. vključno z tisto z ruto iz jesenic, ki je skoraj postala slovenka leta?? Te versko blazne matere so jih tako vzgojile, one so jim vcepile večvrednost moških, one ne poskrbijo, da bi se kultura razvijala, one so krive, da se same pustijo že 1000 let zatirat, da se pustijo oblačit v črne cunje in pridigat okrog, kako so se same odločile za 12,15, 17 otrok, pa za to,da ne bodo šle v javnost. Tudi v Evropi so si morale ženske izboriti 8. marec, dan žena. Ni prišel sam! In tudi dostop do šol, pa fakultet, pa enake plače, pa …. Torej muslimanske ženske s tisto z Jesenic, kaj ste storile za svoje sorojakinje po veri? NIČ! Še manj pa boste storile kaj za svoje sodržavljanke!

Naj nikar nihče ne misli, da so zagovorniki migrantov in početja dobronamerni ljudje! Sovražniki ljudstva in ljudstev katerega del so. Izdajalci in kvizlingi, ki kuhajo zamere.

Spodaj je prilepljeno, kar je napisal Marko Potrč na Fb.

Se strinjam s Primožem. Hkrati pa ugotavljam, da kdor je na strani teh migrantov, vedno znova najde nek izgovor, da jih podpira. Tudi na Fb imam dva taka, ki podpirata, in ne morem verjet, kako sta lahko tako zaslepljena, najbrž pod pretvezo, kako sta moderna, demokratična, kako sprejemata drugačnost…. Tudi sama nimam nič proti drugačnim od sebe, če to ne pomeni, da je tak človek naiven in zato potegne kratko. Potem pa se to sprejemanje drugačnosti zame konča.

Zelo mi je žal, ampak tale načrt o brezpogojnem združevanje različnih kultur je neizvedljiv. Pa zmerite, če želite. Eno sito bi moglo obstajat. Takšno, ki loči zrno od plevela. Od agresivnega, zlobnega plevela. To res več ni hec. Ne samo v Kölnu, tudi v Hamburgu se je enako zgodilo, kot zdaj slišim na nemškem radiu. V Kölnu se je zbralo okoli 1.000 moških, ki so obkolili ženske in jih spolno nadlegovali. Nekaterim (recimo tudi eni 20 letnici) so celo strgali hlače in spodnje hlače s telesa. Dajmo še enkrat izpostavit: to se je zgodilo sredi Evrope! A si gremo še naprej zatiskat oči? Nemčija je danes na nogah. In prosim, sploh ne zdaj hodit ven in sanjat z nestrpnostjo. Obstaja jasna meja med nestrpnostjo in zdravo človeško pametjo, ki bi naj tudi narekovala, da bobu rečemo bob. Če že ne prej, potem vsaj zdaj, ko gredo stvari res v nesluteno grozljive napade. Vsi so storilce namreč opisali kot moške arabskega in severno afriškega porekla. Tudi napadene ženske. Za kaj takšnega se tako veliko število moških v Evropi sicer nikoli ne bi moglo niti dogovorit, ker tukaj veljajo ene vrednote. Mi jih nosimo v sebi. Ti ljudje ne. To je, kot bi se horda živali dogovorila, da pride v Evropo plenit in posiljevat, ker jih tukaj ščiti beseda “nestrpnost”. To so namreč moški, ki so privandrali v Nemčijo. In če je to več kot jasno oziroma dejstvo, se je treba vprašat, kje smo ga biksnili, da so te živali sploh lahko prišle sem.
Ne želim širit napetosti, ampak skrajni čas je, da odpremo oči in realno pogledamo na situacijo okoli nas. Mi pa živimo naprej, kot da se nič ne dogaja. Ali pa celo slišimo, da moramo razumeti vse in vsakega, ki potrka na naša vrata. Pa tudi, če za hrbtom skriva slabe namene. NE! To je naš dom. Naše vrednote. Naše življenje. In tega ne bi smeli kar tako dati samo zato, ker imajo nekateri na nosu roza očala in želijo skozi njih gledat do konca. Pomoč drugim je vsekakor nekaj plemenitega. Še vedno sem tega mnenja. Ampak a se lahko končno strinjamo, da je potrebno nujno ločit tiste, ki potrebujejo pomoč in tiste, ki so na plenilskem pohodu? Hvala za razumevanje in lep dan.

Malo samokritike res nekaterim ne bi škodilo. Vse do sedaj ste pisali kako je treba kriminalna dejanja obravnavat enako, ne glede na storilca. Z začetkom begunske krize pa to na enkrat ne velja. Niso krivi storilci, temveč kar cela nacija. Po prispevkih sodeč so tudi ves čas samostojnosti predstavljali priseljenci z Balkana “velik problem”, zdaj so to na enkrat prilagojeni, kulturni in civilizirani ljudje.

Iz policijskih poročil in nekaterih izjav za medije je razvidno, da se ti napadi niso zgodili spontano, temveč so bili organizirani in/ali podpihovani. Kdo za njimi stoji pa je spet drugo vprašanje in obsodit ter kaznovat je treba tudi te. Do zdaj smo bili navajeni, da pripadniki IS organizirajo teroristične napade s streljanjem, bombami ipd. , ne pa tudi spolnih. Zato niti ni nujno, da imajo ti isto ozadje. Obstajajo tudi druge skupine, ki ne izbirajo sredstev, da bi dokazale svoj prav. Konec koncev smo tudi iz politike recimo navajeni, da posamezne obveščevalne službe na terenu delujejo popolnoma nasprotno kot je uradna politika njihovih matičnih držav.

Jaz pa ne bi tako grdo rekel, ampak bi morali posiljevalca, doživljensko onemogočiti, da se giba v družbi in da sploh ima sposobnost, ponoviti kakršnokoli podobno sprevrženo dejanje.

Dogovor s Savdsko arabijo, da jih deportiramo v njihov zapor.

primož[/quote]

Ni problema. Imamo parlamentarno skupino prijateljstva s Saudsko Arabijo, ki jo vodi predstavnik stranke, ki je največja nasprotnica burk in islamizacije Evrope: http://www.rtvslo.si/slovenija/za-povezovanje-in-posel-gre-prijateljevanje-slovenskih-poslancev-s-savdskimi-arabci-in-iranci/382746

Lahko se nanje obrneš.

Zanimivo razmišljanje. V času poostrenih protiterorističnih aktivnosti se uspe organirat 1000 ljudi!!!! brez da bi varnostne službe to opazile. Za uspešen terorističen napad zadostuje že 5-10 skrajnežev. Ali iz tega lahko torej sklepamo, da takšno (manjšo) skupino lahko odkrijejo zgolj po srečnem naklučju?
Iz dejstev se mi ponujata le dva možna sklepa :
– ali dogodki niso bili načrtovani
– ali pa so varnostne službe povsem nekompetentne

Menim, da dogodki s takšnim številom udeležencev nikoli niso spontani. Narod se nikoli ne “zgodi” kar sam od sebe. Če bi se, bi bila Slovenija že zdavnaj popucana vseh, ki so nas okradli “pošteno”.


Nekateri smo že od vsega začetka pisali, da to ni prav kar se dogaja in da to pelje v nasilje in širjenje sovraštva ter vojne.
Pa ne glede na to, da ni bilo nobenih negativnih novic in so bili mediji polni posnetkov in slik ubogih “beguncev”, lačnih in bosih otrok in nosečih žensk….Samozvani humanisti in sovražniki homofobov ter borci za človekove pravice ter kvazi strpneži so nas s polno močjo in užitkom obsojali in obtoževali sovraštva do človeštva in nečloveškega egoizma….Sem sledil sebi in svoji intuiciji.
In vedno bom. 🙂
Zato smo nekateri pripravljeni. Ostali bodo obupavali.

Primož… Tole sedaj pa je bilo nekoliko nespametno. Tako zaradi slovnice in slovenščine na sploh, kot tudi zaradi dobršenje mere nestrpnosti. Vsak ima svoje notranje razloge za strpnost ali nestrpnost, vsekakor pa je to vprašanje za psihologe, sociologe. Vem namreč to, da je potrebno za dobre rezultate asimilacije tujcev v okolje zadostiti mekatere kriterije in da se je tega treba lotiti preudarno. Naprimer določeno število tujcev pomesati z določenim številom domačinov. V nadprotnem primeru… Zato mislim, da si se lotil kompleksnega problema na popolnoma napačen način. Vsekakor so napake že storjene, po moje je masa prevelika, da bi jo katerakoli država bila sposobna prenesti brez posledic. To ni samo problem Evrope, temveč sveta. To pa ne pomeni, da bi morali zapreti meje in podobno. Če sedaj pomislim, da si nekaj let nazaj zbiral podpise podpore za kandidaturo za predsednika slo, si mislim samo – ma se dobro, da ti ni uspelo, prvič zaradi slovenščine in drugič zaradi preozkega razmišljanja, oziroma neznanja. Bi pa pohvalila tvojo srčnost, ker sem večkrat zasledila, da si pomagal zbirat sredstva za ljudi v stiski. Tko, da super človek si. Vendar nekatere stvari je potrebno gledati širše. V bistvu smo tukaj vsi nepoznavalci. Kaj misliš, da merklova ni imela ob sebi psihologov in sociologov? Merklova je vse predvidela. Očitno so se malce precenili, zoda določeni izpadi na začetku so bili sigurno predvideni. Toda kaj bi bilo, če bi to javno priznali in prestrašili populacijo?

New Report

Close