Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Jaz sem delavec, ne suženj, zato se ne bom pustil izkoriščati

Jaz sem delavec, ne suženj, zato se ne bom pustil izkoriščati

Tole me je spomnilo na mojo prejšnjo službo. Sicer je bila bistveno višja plača kot minimalc, delo pa bedno, odnosi pa obup. Samo tuljenje, zmerjanje in vedno isto: če ti kaj ne paše bomo pa drugega dobili, jih na kupe čaka v vrsti. Poniževanj je bilo polno.
Dolgo sem to prenašala. Zdravje vse slabše. Potem pa sem zbrala pogum, začela resno iskati novo službo (skenslala ogromno pokvarjenih delodajalcev, ki so ponujali mizerne plače, zahtevali pa ogromno) in tudi našla novo službo. Ko sem dala v službi odpoved pa ugani kako je bilo :)? Nič več tistega saj itak nimaš kam it, delaj pa tiho bodi in podobno, ampak grožnje, da ne smem it. No ostalo je pri grožnjah na katere se nisem ozirala in odšla: Verjameš ali ne, zdravje se je začelo takoj popravljat.
Tako, da avtor, imaš več kot prav.
[/quote]

Vzemi si v čast, da ti niso grozili, da te bodo tako pojahali, da nikoli več ne boš nikjer službe dobila.

Vzemi si v čast, da ti niso grozili, da te bodo tako pojahali, da nikoli več ne boš nikjer službe dobila.
[/quote]

Ja in kako bi me lahko tako pojahali, da ne bi nikjer več službe dobila?

Ja in kako bi me lahko tako pojahali, da ne bi nikjer več službe dobila?
[/quote]

Oh, bi morala vprašat svojo bivšo delodajalko kako si je to predstavljala 😉

Oh, bi morala vprašat svojo bivšo delodajalko kako si je to predstavljala 😉
[/quote]

To je na tvojem zeljniku zraslo, ne na njenem. Zato pa tebe sprašujem, ker mi preprosto ni logično.

Preveč se bojite nadrejenih. Ko mlajši pridejo na vrsto se bodo zjokali hehe :)) konec komande

Jaz se tudi sprašujem, ko bodo ta mladi prišli v službe. Vajeni od malega, da so center sveta, da jim vsi strežjo, potem pa bi delodajalec hodil po njih. Mislim, da se bo delodajalcem še hudo kolcalo,ker mladih ne bodo mogli tako zatirat.

Avtor, pravilno razmišljanje. Nič nisi napisal o izobrazbi, sposobnostih in podobno, ampak želim ti, da najdeš pošteno plačano delo.

No, jaz pa pravim, da bi država lahko za drobec pomagala.
Imamo kar precej zakonov, ki se jih mora upoštevati, ko se delajo zaključni obračuni.

Državi moraš dati davek iz dobička.
Lastniki si lahko izplačajo XXXX, kar ne oporekam.
Dobri lastniki konec leta izplačajo delavcem 13.plačo.

Obstajajo firme, ki imajo take dobičke, da te glava boli. Klobuk dol !
AMPAK..del tega dobička so tudi plače večine delavcev, ki so na minimalcu.

Če že država ukazuje, kam vse se morajo na koncu razporejati določeni procenti, naj ukažejo še to. Delavcu pred državo.

Na tem svetu imaš samo 2 možnosti:
– ali si izkoriščan
– ali izkoriščaš
To pomeni…

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Kaj pa je zate ustrezno plačilo, nič ne vemo kaj delaš in za koliko, morda ti veš koliko bruto moraš narediti da plačo sploh zaslužiš ?


Vceraj sem enega takega nagnal iz sluzbe,pameten ko sto mater,delal ne bi,zamuja v sluzbo…mrs lenuhi
[/quote]

Daj, ampak res, PO PRAVICI, napiši kaj sta imela in kako je imel oni pogodbo ipd?
Tudi jaz se ne pustim izkoriščati. A veš, kaj meni v pogodbi piše? Upravljalec strojev … da skrbim za stroj, ga popravljam itd … Nikjer pa ne piše, da morem pucat wcje in podobno sranje … zato si naj nabavijo čistilko! To sem rekel prvo šefu …ta je itak cel šokiran šel tožit direktorju, nato pa sta oba prišla nadme, češ kaj se grem, da tisto kar se mi reče, morem narediti itd … Moje delo je za strojem, včasih, ko mi je dolgčas, še komu kaj pomagam, ne bom pa nikoli delal nekaj, česar ni v pogodbi. Čitilke dobijo plačano za pucanje sekretov in ostalega … torej mi naj plača. In ko sem mu to rekel, sta oba ostala odprtih ust… direktor je nekaj odkimal in sta odšla oba nazaj v svojo pisarno.

A sem kaj narobe rekel, šefe?

Še en neprilagojen drejar kateri očitno pozna svoj posel, zato ga niso našutirali, ko bo kriza gre prvi…

New Report

Close