Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Jaz sem fenomen

Jaz sem fenomen

Kdo pa pravi, da se ceni skromnost?
Jaz osebno se zmrdujem nad Kikom in Mano. Zakaj? Ker kupovati varčno še ne pomeni kupovati najcenejšo robo. Kupovati je potrebno tisto, kar ima dobro razmerje med kvaliteto in ceno. Kika sicer nič kaj ne poznam. Poznam pa Mano in vem, da je ta sicer res poceni, ampak kvaliteta pa na psu. Torej bolje kupit kvalitetneje, ker se na koncu izkaže, da je to ceneje.

…vidiš, tvoj problem je, da si štartala z napačnega konca. Najprej se v življenju nekaj prihrani, in ima -tudi – zato otroke kasneje. Ne pa da se izgovarjaš na otroke, da si se morala zaradi njih zakreditirati.

…vidiš, tvoj problem je, da si štartala z napačnega konca. Najprej se v življenju nekaj prihrani, in ima -tudi – zato otroke kasneje. Ne pa da se izgovarjaš na otroke, da si se morala zaradi njih zakreditirati.[/quote]

tale avtorica je najprej podedovala, sedaj pa za otroke dobiva socialo, še malice jim ne plača. Očitno je to za slovence največji fenomen.

…vidiš, tvoj problem je, da si štartala z napačnega konca. Najprej se v življenju nekaj prihrani, in ima -tudi – zato otroke kasneje. Ne pa da se izgovarjaš na otroke, da si se morala zaradi njih zakreditirati.[/quote]

kakorkoli obrneš, če ljudje v štartu podedujejo premoženje, s katerim potem izboljšajo svojo eksistenco, pridejo lažje skozi.

in dobesedno glupo in kratkovidno je, da potem taisti očitajo tistim, ki te sreče niso imeli, da jamrajo ali preveč zapravljajo… hkrati pa se hvalijo, kako hodijo na dopuste 3-4krat letno in si privoščijo še kaj drugega

za mene je pač avtorica kratkovidna glupača… sorry.

Itak te bo večina zdej popluvala, pa kaj pol, ne daj se in živi tako naprej.
Tudi, če ti je kdaj bilo kaj podarjenega,…glej HVALA BOGU vsaj nekomu.
Srečno.

Ja sej hvala bogu da ji je bilo podarjeno samo naj se potem nima za fenomena ker enim pač ni podarjeno in potem ne morejo biti fenomen.

Se strinjam. Večina zamolči socialne transferje in ne razume, da nekateri plačujemo vrtec na polno.[/quote]

Jaz pa ne razumem…mi smo štirje, imamo po oD odločbi tudi okoli 36 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, za oba otroka dobim 157 € otroških, jasli plačam pa 150 €. Kakšna socialna pomoč?? Imamo eno plačo nekaj čez 800 neto in malo manj kot 400 € nadomestila od ZPIZa. + 1x letno en regres + NIČ drugega (ni viška bajturine, dva stara avta, nič obresti…) . Torej moji otroški niti najmanj ne dosegajo 250 €, in meni 150 € jasli ne predstavlja “minimalni znesek”. samo toliko.

Lej, vsak ima takšno življenje kot si ga je naredil. Eni so zadovoljni z manj, drugi ne bi bili srečni niti s 100 000eur na mesec, ker vedno ni fora v denarju. Za marsikoga je šok, ko je kriza in varčevalni ukrepi, socialni transferji so se razpolovili itd., kar naenkrat se je ljudem zmanjšal luksuz….

Nisi pa noben fenomen, si pač s tem zadovoljna kar imaš. Na koncu si s socialnimi transferji, brez kreditov, skoraj na istem, kot tisti, ki zaslužijo kar nekaj več kot ti.

Se strinjam. Večina zamolči socialne transferje in ne razume, da nekateri plačujemo vrtec na polno.[/quote]

Jaz pa ne razumem…mi smo štirje, imamo po oD odločbi tudi okoli 36 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, za oba otroka dobim 157 € otroških, jasli plačam pa 150 €. Kakšna socialna pomoč?? Imamo eno plačo nekaj čez 800 neto in malo manj kot 400 € nadomestila od ZPIZa. + 1x letno en regres + NIČ drugega (ni viška bajturine, dva stara avta, nič obresti…) . Torej moji otroški niti najmanj ne dosegajo 250 €, in meni 150 € jasli ne predstavlja “minimalni znesek”. samo toliko.[/quote]

za dva otroka dobiš 157 evrov, če bi imela pa še tretjega bi zanj dobila še 91 evrov, torej skupaj 240 pa še mau, kaj ti potem ni jasno? pa dodatek za veliko družino. polna cena jasli je pa koliko? najbrž okrog 500 evrov.
če bi pa ti imela še eno povprečno plačo, bi pa ostali brez OD, jasli bi plačevala okrog 300 evrov in bi na koncu bila na istem.

Že že, ampak nekomu, ki ima 36{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} PP na člana rečt, da plačuje “nekaj minimalnega” za vrtec…veste, pri takih dohodkih je 150 € veliko

…tvoje sklepanje je pa malo čudno – oprosti. 150 eur plačuješ – polna cena je 500 eur. Torej plačuješ več kot pol manj.

In tebi se ne zdi, da je to veliko manj?

se strinjam in vem, da so slovenski vrtci nenormalno dragi za ljudi, ki vsaj malo zaslužijo.
na živce pa mi gre tale fenomen, ki se na podlagi podedovane bajte in socialnih transferjev, ki dosegajo polovico minimalne plače hvali tle gor. Vsak se naj hvali s svojim perjem.

Po drugi strani pa, če dobi 157 OD in plača 150 vrtca bi lahko rekli tudi, da ne plača nič vrtca sama.

Otroci naj bi bili skrb staršev in njihovih skrbnikov, ne pa da jih družba financira! Zdaj si pa zračunaj kako poceni varstvo je to: cca 160 ur na mesec, po 150 eur, pa še hrana komplet!

Pucat za 20 eurov par ur pa ne bi šla skor nobena!

…vidiš, tvoj problem je, da si štartala z napačnega konca. Najprej se v življenju nekaj prihrani, in ima -tudi – zato otroke kasneje. Ne pa da se izgovarjaš na otroke, da si se morala zaradi njih zakreditirati.[/quote]

Funkcionalna nepismenost serijsko? Kje sem pa jaz napisala to o sebi?
Razumem pa, da ljudje tako delajo, ker pri sedanjih cenah nepremičnin bodo našparali zanjo mogoče v letih, ko bodo zreli za v penzijo.

Ma saj res, kaj se tukaj bodem za ta drobiž, le kaj je 150 €.

Pucat bi pa šla (sicer hodim 8 ur na šiht, + 1 uro zgubim na vožnji+ doma pridelujem, kot avtorica), ampak v našem koncu (zelo revna občina, ni to velecenjena Lj . ali NG ali obala) pa težko dobiš. Pa vsi mi pravijo: delo je, če ga hočeš. Pa vprašam: no, povej mi za “to delo, ki JE”. Pol je pa vsak tiho.

No, pa smo spet pri očitkih, kako mora država financirat tiste, ki so se plodili brezvestno….

…tvoje sklepanje je pa malo čudno – oprosti. 150 eur plačuješ – polna cena je 500 eur. Torej plačuješ več kot pol manj.

In tebi se ne zdi, da je to veliko manj?[/quote]

Verjemi, rajši kot 800 neto plače bi imela 1500 neto in plačala npr. 300 € vrtca. Bi mi več ostalo. Zdej pa spet udrihajte.

Pa vemo, iz vseh preračunov, da ga najbolj najebajo tisti s kančkom nad minimalno in krepko pod povprečno plačo.

…tvoje sklepanje je pa malo čudno – oprosti. 150 eur plačuješ – polna cena je 500 eur. Torej plačuješ več kot pol manj.

In tebi se ne zdi, da je to veliko manj?[/quote]

Verjemi, rajši kot 800 neto plače bi imela 1500 neto in plačala npr. 300 € vrtca. Bi mi več ostalo. Zdej pa spet udrihajte.

Pa vemo, iz vseh preračunov, da ga najbolj najebajo tisti s kančkom nad minimalno in krepko pod povprečno plačo.[/quote]

slaba primerjava.
najslabše jo odnesejo tisti s kančkom nad povprečno plačo…
ker 1.500 je 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} nad povprečno plačo

…vidiš, tvoj problem je, da si štartala z napačnega konca. Najprej se v življenju nekaj prihrani, in ima -tudi – zato otroke kasneje. Ne pa da se izgovarjaš na otroke, da si se morala zaradi njih zakreditirati.[/quote]

Funkcionalna nepismenost serijsko? Kje sem pa jaz napisala to o sebi?
Razumem pa, da ljudje tako delajo, ker pri sedanjih cenah nepremičnin bodo našparali zanjo mogoče v letih, ko bodo zreli za v penzijo.[/quote]

SEm TI odebelila – tvoje besede. Torej imaš z razumevanjem problem ti. Ne, in ne bo držalo – še kako se da kar nekaj denarja privarčevati, če prva leta namesto ostalemu luksuzu namenjaš za nepremičnino – vemo pa kako je večina “narejena” … Seveda ne brez kredita, a dejansko ga je potrebno veliko manj.

Seveda, da ne bo dlakocepstva, je možno ob predpostavki, da si zaposlen že pred 30-im, oz. da ne “vlečeš” statusa, oz. že ga že, da študentski denar varčuješ … itd… no, pa da ne bo komentarjev v stilu “pri takih plačah” … da se tudi s plačo manj od povprečne …
in ne, ne govorim na blef, je realnost kar taka, da je veliko sovrstnikov približno enako “štartalo” … pa je materialno stanje enih in drugih kot noč in dan …

To je odebeljeni del:
Ponavadi pa naprej pridejo otroci in se je treba zakreditirat, da jim omogočiš streho na glavo.

Da ti to prebereš in razumeš, kot da sem jaz naredila tako, je definicija funkcionalne nepismenosti.

Potem bi napisala: Najprej so prišli otroci in smo se morali zakreditirati …

Draga Čudež, tudi rodilnika ne uporabljaš, pa vam nič ne manjka. Nekatere stvari so odvečne in nepomembne. Fenomen si, priznam ti.

Točno tako. Mi imamo ravno toliko dohodkov ali pa osnovnega premoženja, da po novem odpade otroški dodatek, subvencionirana malica… in moramo šparati, čeprav smo brez kreditov, ne more vsak otrok obiskovati glasbene, kosila nosijo s seboj. Medtem ko si tisti, ki dobivajo socialne transferje, lahko privoščijo glasbeno ali kaj drugega, pa seveda obroke v šoli…

Zelo slabo poznaš Mano, tam lahko najdeš prav kvalitetne stvari!

New Report

Close