Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Je bil primer patria sproduciran za blatenje janševe vlade

Je bil primer patria sproduciran za blatenje janševe vlade

haha,
pa kdo potem zna strpno kumunicirat..?
..ali ti gori pod nogami?..
. a odgovarjaš samo na tebi všečna vprašanja?

na odgovor, ki je zapisan že zgoraj, očitno pa ti je ušel!!:)

>>>>>na tistega ki ga ne boš našel in mi ga boš zastavil, bom pa poskušala odgovorit.

nisem našel nobenega odgovora…

a znaš sploh iskat?:)

a znaš ti odgovarjat??
če se tebi ne da direktno odgavarjat, kaj misliš da sem nek potrčko, da bom iskal tvoje odgovore v lanskoletnih postih..??

evo saj sem ti:

>>>

če pa ne veš kaj bi me sploh vprašal, potem ti pa ne morem pomagat.:)))))

ninej…prosim definiraj besedo lobiranje….kolikor vem lobisti dobijo mastne denarje, da zlobirajo svojega (rečmo temo sponzorja)……ampak vseeno, zanima me tvoja definicija lobista,podkupovalca in razlika med lobiranjem in podkupovenjem…..sem res radovedna:))))))

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

lobiranje- zastopanje, svetovanje in pogajanje, plačuje jih ena ali druga stran, največkrat obe. Lobisti se pogajajo o sklenitvi posla, dogovora itd. in potegnejo iz pogajan najbolšo možno rešitev za poddjetje, državo odviso koga zastopajo, Lobiranje je legalno in v prid tistega, ki ga bo plačal, če je to Slovenija potem za Slovenijo, če je to Patrija pa za Patrijo.

lobist ne sme podkupovati niti ne sme biti podkupljen, je zadolžen in plačan za sklenitev posla med dvema strankama, čim se prestopi meja in si lobist dovoli podkupiti se in začne delati za drugo stran, ne lobira več ampak je podkupljen in s tem kazensko odgovoren. Za lobista se točno ve koliko bo plačan od sklenitve posla ali dogovora. Za podkupljenega pač ne in se zve naknadvo, ko se izvršuje revizija poslovanja.

žal pa se vse prevečkrat meša posrednik in lobist, kar je pa popolnoma nekaj drugega. Lobista plačuje le stran, ki jo zastopa, posrednika pa največkrat obe strani. Lobist doprinese naročniku bolj ugodno izhodišče, posrenik pa dela najprej zase.

lobista poznata obe strani in je največkrat prisoten tudi ob podpisu pogodbe med strankama, posrednik pa dela sam in podpisuje pogodbe tako z eno kot z drugo stranjo, ne da bi se stranke sploh srečale.

ja se pa strinjam, lobisti hodijo po tankem robu še dovoljenega.(torej sprejemaje informacij, dajanje informacij , ki morajo biti točne)

tako malo po domače in na hitro!:)

evo pa še link o lobiranju v Sloveniji in EU:

http://www.rtvslo.si/odprtikop/polnocni_klub/lobiranje-priloznost-ali-nujno-zlo/

New Report

Close