Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Je delodaljalcem sploh v interesu zaposliti mamo malih otrok za skrajšan delovni čas?

Je delodaljalcem sploh v interesu zaposliti mamo malih otrok za skrajšan delovni čas?


Niso grozni, jih popolnoma razumem.
Preden se odločiš za otroka, moraš upoštevati vse posledice te odločitve.
[/quote]
Kaksne posledice? Da ne bos mogel na dopust v casu pocitnic? Hecno. Ce obrnem tvojo logiko – ce se odlocis za ne imeti otroka moras upostevati vse posledice – tudi to, da pri dopustu ne bos imel prednosti v casu pocitnic. Vsaj zakon pravi tako.


Posledice odlocitve?! Bolano. Ce ne bo otrok in kasnejse delovnoaktivne populacije tud vasih penzij ne bo. Imeti otroke je najbolj naravno. Socustvujem s tistimi,ki jim ni dano vendar jih lastna grenkoba ne bi smela voditi v zlehtnobo. Otroku ne omogociti, da prezivi pocitnice skupaj s starsi je zlonamerno in se vrne posamezniku kot bumerang. Jaz bi jim dala lepo lekcijo z bolnisko. Drugic bi me lepo prosili, ce raje vzamem dopust ker po poletni bolniski bi imela se cel dopust frej.
[/quote]

Ob branju takšnih zapisov mi postane zelo jasno, zakaj se delodajalci branijo zaposliti mlade mamice. :/

Ja, mi je kot mami zelo jasno, da gremo praviloma mame na bolniško zaradi otrok, ker je praviloma tako, da nas takrat otroci bolj želijo kot očete.
Mi je jasno, da se z zdravjem otrok ni dobro igrati in da nekateri zelo hitro in pogosto zbolevajo.

A razmišljanje v stilu, da bi sodelavce in delodajalca izsiljevala z bolniško zaradi otroka, pa mi je zelo zgrešeno in neprimerno.
Zaradi tega se sicer verjetno tista mama, ki je zaposlena za nedoločen čas in si to lahko privošči, resda počuti kot zmagovalka, ne zaveda pa se, da lahko zaradi njenega početja nastradale vse potencialne bodoče mlajše sodelavke, (še ne) mamice, saj bodo še težje zaposljive.

In prav tako se, če nekateri pediatri in osebni zdravniki res tako precej neupravičeno odpirajo bolniške staleže, s tem precej slaba luč meče tudi nanje.


Grozne sodelavce imas. Jim zelim, da izkusijo take sodelavce na lastni kozi ko bodo sami starsi. Drugace ne bodo nikoli razumeli. Vsak normalen stars zeli otroka peljati na pocitnice (a njih niso???) in med solo ga pa res ne more.
[/quote]

otroci imajo med šolskim letom več kot 3 mesece šolskih počitnic. mislim, da julij in avgust sploh nista problematična, problem je, ker bi si eni želeli rezervirat še vse prvomajske/božične/jesenske počitnice, zato, ker imajo takrat tudi šolarji prosto. tu pa verjamem, da skoči marsikdo v luft, če mu nikoli ni omogočeno koristit recimo božičnih počitnic, ker mislijo starši z otroki, da imajo prednost.

otroci imajo med šolskim letom več kot 3 mesece šolskih počitnic. mislim, da julij in avgust sploh nista problematična, problem je, ker bi si eni želeli rezervirat še vse prvomajske/božične/jesenske počitnice, zato, ker imajo takrat tudi šolarji prosto. tu pa verjamem, da skoči marsikdo v luft, če mu nikoli ni omogočeno koristit recimo božičnih počitnic, ker mislijo starši z otroki, da imajo prednost.
[/quote]
Toliko dopusta pa sploh noben zaposleni nima. Pocitniska varstva so draga, posebi ce imas vec kot enega otroka, place nizke in za premnoge je ceneje ce z otrokom v casu pocitnic (za varstvo) cepijo doma.

oh, kaj si prvič na forumu?
koliko kreganj je že bilo na to temo, ko kdo prijavi, da hoče imeti sodelavka z otroki vsakič dopust za prvomajske praznike ali za božične praznike in da se morajo vsi ostali temu prilagajat.

Mene pa zanima ce kdo ve o tem skrajsanemcdelovnem casu. A lako najprej delas recimo 6h pa si potem premislis pa prosis za 4h? Ali pa obratno. Naprec rada bi delala cimvec, ne vem pa ce mi bo zneslo in mi bo zal da nisem takoj izkoristila 4h.

Pa vi res niste normalni. Gospa vpraša za nasvet, vi se pa začnete nekaj čisto tretjega pregovarjat in izražat svoja mnenja.

Avtorica: moje sožalje, upa, da se čimprej postavite na noge in da vas kdo zaposli. Mogoče omenite, kakšno situacijo imate, povejte, da vseh bolniških ne bi sama koristila, da imate možnost pomoči, pa sem prepričana, da vam bo nekdo dal možnost.

Res je, žensk, ki bolniške izkoriščajo, nihče ne mara. Saj morajo potem dvojno delati drugi sodelavci, kar pa ni pošteno do njih. Ali pa delodajalci najemati študente, kar je zanje dvojni strošek.

Kar se pa tiče 4 urnega delavnika in otrok, ki so v vrtcu polni čas: v tem konkretnem primeru je mamica samohranilka. Kar pomeni, da si ne more popoldne privoščit, da bi šla v trgovino, po opravkih, tudi h frizerju. Zato, je super, da ima kakšno urico prosto. Pa da kaj skuha, pospravi, ker z majhnimi otroci je pač težko vse to naredit.

Ampak imam občutek, da kritikov na tem forumu to ne briga. Oni so se pač odločili, da smo vse mamice izkoriščevalke, ki zabušavamo in izkoriščamo bolniške ipd. In da so tisti, ki nimajo otrok superiorni nad nami, več vredni, boljši.

Smem vprasati kaj je bilo z očetkm otrok? Sklepam da je bil še zelo mlad, zato sprašujem 😔

Zakaj bi delodajalec raje imel zaposleno osebo za polni delovni čas kot pa osebo za polovični delovni čas?

Saj ni treba, da zaposli dve osebi za polovični delovni čas.

Poznam primer, ko je ena oseba zaposlena za polovični delovni čas, zaradi nje pa ni potrebe po še enem zaposlenem za polovični delovni čas.

In stroški delodajalca so nižji, če zaposli eno osebo za polovični delovni čas kot za polni delovni čas. S tem, da ti pripada polni dopust. Regres pa polovični, plača nižja. Ampak, polovični delovni čas vse odtehta.

Zdaj, ali si samski ali z otroki, ne vem, kako delodajalci gledajo na to.

Če si mlada mamica, imaš nekaj, da ti država doplača za preostalih 20 ur / teden do določene starosti otrok, kot je zgoraj ena zapisala. In veliko jih tako koristi. Pač imaš nek aneks.

Če si pa samska, pa ti pač razporedijo tedenski delovni čas po svoje. Ampak vse odtehta, ker si 20 ur prosta.

Odgovor na objavo uporabnika
japaglih ja, 28.03.2018 ob 12:50

glih z otroki se bolj ukvarjajo, ja

naš vrtec je podaljšal delovni čas s 16:00 na 16:30
kdo zadnji pride po otroke? une romkinje in albanke, ki so itak doma. one se prišetajo po četrti uri v vrtec po otroke, tiste, ki delamo osem ur, jih poberemo prej.

Amen!

Odgovor na objavo uporabnika
mareliica, 28.03.2018 ob 11:51

Hva,
delam v vrtcu in imamo take mamce, katere koristijo to ugodnost, da so zavarovane za 8ur, delajo pa 4 ure. Ampak zakaj ze, ce so otroci v vrtcu 9 ur?
Pa se subvencijo vrtca dobivajo. Ja tale nasa država….

Zakaj pa ne? Tudi moja dva sta bila. Sicer ne 9h, ampak normalno od 8-15.

Ker? Ker sta se v vrtcu super pocutila, pojedla, pospala, poigrala.

Poglejte ce kje v vrtcu ali os iscejo spremljevalko otroka. Izobrazbe ne rabis vec kot srednjesolske pa lepo dopoldanski, javna uprava. 

Pozdravljena.

 

Tudi sama sem ostala sama z dvema otrokoma. Ne skrbi pravi človek te bo prepoznal.

Tudi mene je.

 

Srečo ti želim. In vedi da si vredna.

 

 

New Report

Close