Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Je katera brez zaščite?

Je katera brez zaščite?

Me zanima kako ste kaj zaščitene pred zanositvijo.

Jaz sedaj po dveh otrokih premišljujem kaj bi, ker nikoli nisem imela nobene zaščite. Še najbolj blizu so mi kondomi. Kateri?

Midva sva tudi od tega tedna brez zaščite :o)

Sicer pa so tudi meni najbližji kondomi.

Jaz sem imela ped 2 porodoma in vmes tablete. Zaenkrat pa tudi kondomi.

<http://teni.moj-album.com> <http://teni.mojforum.si>

Brez zaščite ali pa kondom (sicer bolj poredko kondom). Uspešno že 15 let.

Sam ne potem jokat, da ste noseče, pa niste želele bit in ho-ruk na splav.

NEODGOVORNO!!!

Brez zascite ze 15 let, oz s kondomi ali brez. Pa enkrat vmes je kondom pocil :)))

Ce zanosim, bomo pa jokali. Saj vsi dojencki jokajo, a ne?

Ni pomembno biti popoln, pomembno je biti popolnoma to kar si.

samo kondomi, kar se mi ne zdi neodgovorno, če je dosledno

BREZ ZAŠČITE-:)

Nekatere boste res sprejele te otroke, nekatere pač ne in se raje še naprej igračkajo.

Kondomi spadajo v kategorijo zaščite, seveda ob dosledni uporabi, kot si napisala.

Lp punce
če s partnerjem ne nameravata imeti več otrok naj gre pa mož na vazaktomijo,to je nekaj čisto ok

lp

mirena

samo kako veš, da ti ne bo nekoč žal? sploh če je par še v mladih letih, kaj hitro se lahko zgodi, da si premisli

Lp

Če gre moški na vazektomijo je lahko zopet plden ker mu lahko tisto zadevo nazaj odvežejo, če pa gre ženska na sterilizacijo pa to seveda ni možno .
tako da midva imava dva otroka in jih ne nameravava več imeti in bo šel mož na ta poseg(stara sva 30 in 38 let ).
Po tem posegu seveda lahko gre mož še isti dan domov pa baje bi lahko že zvečer s…..l ,tako da je to najboljša varijanta vsaj za nekatere seveda in si vsaj čisto brez skrbi

Lp

link, in katero zaščito ti predlagaš, če so razni obročki in podobno lahko zelo nevarni (poznam nekaj takih primerov), če po KT krvaviš tudi po 3 tedne….da ne omenim, da nobena zaščita ni 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} razen vzdržnost ;)))

in kaj to pravzaprav tebe briga, kdo gre delat splav in kdo se odloči za otročka…mislim no.

Po treh otrocih je šel mož na vazektomijo, prej pa naravne metode in kondomi.

L

brez zaščite – če bo nesreča pa bomo otročička obdržali

Predlagam DOSLEDNO uporabo kondomov

Seveda me ne briga, če greš na splav ali ne. Tu se absolutno strinjam s tabo.
Vsak po svoji vesti.
Se mi pač zdi preventiva mnogo boljša od kurative. Zgolj in samo moje OSEBNO mnenje.

Pravim pa še vedno hvala bogu, da imamo pravico do splava.

Ampak dejstvo, da je kar 85{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} Ž, ki gredo na splav BREZ zaščite, mi pomeni totalno neodgovornost do spočetega in nič krivega otroka pa tudi neodgovornost do lastnega telesa!

Midva pa paziva, :)))

acjom, jaz tebe tako rada berem:)))))

acjom pazi da enkrat ne uide

Ali je res potrebno pred tem posegom iti čez neko komisijo?
je ta poseg plačljiv?

nely napisal:

> Če gre moški na vazektomijo je lahko zopet ploden ker mu lahko
> tisto zadevo nazaj odvežejo,

To pa ne drži. Vazektomija pusti večne posledice, ki jih ni mogoče odpraviti.

Kaj je dobro vedeti o vazektomiji?

Kaj je vazektomija?
Vazektomija ali sterilizacija moškega je poseg, s katerim moškim zagotovijo trajno zaščito pred neželeno nosečnostjo. Med posegom prekinejo semenovoda, tako da po posegu v izlivu semenčic več ne najdemo. Poseg je zelo učinkovit, njegovo ustreznost pa lahko kadarkoli preverimo.

Katerim moškim vazektomijo priporočajo?
Vazektomijo priporočajo moškim, ki si otrok več ne želijo. Naša zakonodaja dovoljuje vazektomijo vsem, ki so dopolnili 35 let, mlajšim pa le takrat, kadar druge oblike zaščite pred neželeno nosečnostjo, zaradi ogrožanja zdravja niso sprejemljive.

Kje zaprositi za vazektomijo?
Prošnjo za vazektomijo lahko oddate pri komisiji za umetno prekinitev nosečnosti. Komisija moškim, ki pogoje izpolnjujejo, vazektomijo odobri, zdravnik pa jo lahko opravi najprej šest mesecev po odobritvi. Izjemoma jo komisija, če za to obstajajo utemeljeni zdravstveni razlogi, odobri takoj. Vazektomijo opravi za to usposobljeni zdravnik na podlagi napotnice izbranega zdravnika.

Kakšen poseg je vazektomija?
Vazektomija je ambulantni poseg, ki ga opravimo v lokalni anesteziji. Na spodnji strani mošnje skozi do dva centimetra dolg rez izrežejo do centimeter dolga koščka semenovoda, prosta konca pa zašijejo. Rano zašijejo z dvema šivoma, pacient pa lahko takoj po posegu odide domov. Pred postopkom lahko odda seme v banko za primer, da bi ga še potreboval.

Za prvih nekaj spolnih odnosov po posegu priporočajo še dodatno zaščito (npr. kondom), po približno desetih odnosih pa pregled izliva, da tako ocenijo uspeh postopka.

Kakšni so možni zapleti in stranski učinki vazektomije?
Najpogostejši zaplet vazektomije je krvavitev oziroma hematom. Manjši hematom večjih težav ne povzroča in ne zahteva zdravljenja. Pri večjem (pri manj kot odstotku posegov) svetujejo počitek, sredstva proti bolečini, le izjemoma pa hospitalizacijo. Poznih zapletov vazektomija ne povzroča.

Po vazektomiji ostane hormonsko stanje pacientov nespremenjeno. Spolna sla se ne zmanjša, izliv in občutki ob njem pa se ne spremenijo. Zelo redki so primeri zmanjšane potence, ki pa so kratkotrajni in povsem zaradi psiholoških vzrokov.

Sterilizacija in vazektomija NE varujeta pred prenosom spolno prenosljivih bolezni!

Kopirano iz :

Sama sem spolno aktivna že 11 let. imam pa stalnega partnerja, zato še nikoli nisem uporabila katere od zaščit. Ko sva se odločila za otroka, pač enostavni nisva pazila in je ratalo. Zdaj spet paziva.

New Report

Close