Najdi forum

Splash Forum Koronavirus Je komu žal da se je cepil

Je komu žal da se je cepil

Ok, če cepivo ni za to, da prepreči okužbo in bolezen, ampak samo “omogoči” lažji potek bolezni, za koji kur@c potem cepilni potni listi?
Si predstavljate avion? Poln cepljenih prenašalcev korone, pa enih par testiranih, ki se niso cepili. Pa saj ti cepljeni so kot tempirana bomba!
Ja, nihče še ne ve, ali s cepljenjem ustaviš prenos korone!
[/quote]

Imas zelo prav! In verjetno cepkjeni se vedno prenasajo okuzbe in si dejansko tempirana bomba.

In res: ze prej je vecina ljudi skorajda bret tezav, kar nekaj ljudi tudi asimptomatsko, prebolela korono in ni zdaj potek bolezni lazji zato, ker so cepljeni. Verjetno bi jo tudi brez cepljenja preboleli skorajda neopazno!

Če ne ščiti, potem NI CEPIVO!
Ampak samo sredstvo za dobiček farmacije.

To, da ščiti pred tržjo obliko bolezni je samo mantra, ko so ugotovili, da “cepivo” ne deluje.
Dajte že mal misliti.
Pa primerjajte s cepljenjem proti, recimo otroškimi boleznimi.
[/quote]
Logika, da te kap, nobeno cepivo ne ščiti pred virusom, ščiti pa pred obolelostjo za tem virusom, otroško cepljenje tudi pod razno ni primerljivo, ker so cepljeni vsi otroci torej je precepljenost skoraj 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od koga naj se naleze, če so vsi cepljeni in bolezni enostavno ni oz ker ni virusa ni bolezni, a sedaj razumeš zakaj naj bi se vsaj 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} državljanov cepilo, še bolje pa če bi se vsi ampak to je stvar vsakega posameznika, ob nizki precepljenosti bodo imeli težave necepljeni, ker se lahko okužijo od vseh tako necepljenih kot cepljenih.
Po moje se moraš ti zamisliti, ker si ogrožen od vseh.


Logika, da te kap, nobeno cepivo ne ščiti pred virusom, ščiti pa pred obolelostjo za tem virusom, otroško cepljenje tudi pod razno ni primerljivo, ker so cepljeni vsi otroci torej je precepljenost skoraj 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od koga naj se naleze, če so vsi cepljeni in bolezni enostavno ni oz ker ni virusa ni bolezni, a sedaj razumeš zakaj naj bi se vsaj 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} državljanov cepilo, še bolje pa če bi se vsi ampak to je stvar vsakega posameznika, ob nizki precepljenosti bodo imeli težave necepljeni, ker se lahko okužijo od vseh tako necepljenih kot cepljenih.
Po moje se moraš ti zamisliti, ker si ogrožen od vseh.
[/quote]

Pozabljaš na zgodbico, ki kroži v ozadju. In sicer ta, da bomo po dveh letih vsi pocepljeni umrli, oziroma v najboljšem primeru bomo na vozičkih. To je glavna bojazen anticepilskih krogov.


Naj se fašisti jebejo s svojim strupom.
Fašističnemu režimu se ne sme popuščati pod nobenim pogojem.
Borba do groba.

Pozabljaš na zgodbico, ki kroži v ozadju. In sicer ta, da bomo po dveh letih vsi pocepljeni umrli, oziroma v najboljšem primeru bomo na vozičkih. To je glavna bojazen anticepilskih krogov.
[/quote]
Vsi bomo enkrat na vozičkih, invalidskih ali pa pogrebnih 😜


Vsi bomo enkrat na vozičkih, invalidskih ali pa pogrebnih 😜
[/quote]

Pa že otroci tudi.

Tudi jaz poznam en kup ljudi, ki so covid preboleli. Pa nimajo kakšne omembe vredne posledice. Enega pogosto boli glava, ampak to mene tudi, pa nisem covida prebolela, pa en ima nekaj težav z okusom, še po 4 mesecih od okužbe.
Cepljenih tudi kar nekaj poznam. Večina jih nima hujših posledic. 2 dni po cepljenju do bili skoraj konec, so mislili, da bodo umrli (kot neka zelo, zelo huda viroza), ampak zdaj je ok. Poznam pa osebo, ki je dobila po cepljenju pljučno embolijo, mlado študentko, ki ji je po cepljenju s Pfizer jem 1 teden razbijalo srce kot noro, mlado žensko, ki ji po cepljenju (traja že več mesecev) sumi v ušesih in gospoda, malo nad 60 let, prej zdravega kot dren, ki po cepljenju trpi za tresavico.
[/quote]

No, zdaj tui pa jaz povem nasprotno zgodbo.
Imam v sorodstvu in med znanci ljudi, ki so preboleli lažjo obliko covida. In imajo VSI posledice. Glava-spomin, bolijo noge, tromboza…
Na drugi strani se nas je šlo v kolektivu 12 oseb cepit z AZ. Prav pisala sem si stranske učinke. Od 12 ljudi 7 oseb s stranskimi učinki en dan po cepljenju : povišana temperatura, vrtoglavica, brez energije, bolečine v sklepih. 3 ljudje, med njimi jaz, skorajda nič, samo malo zmatrani smo bili. Eden pa je bil tretji dan še slab: pomanjkanje energije in vrtoglavica.
Pomeni: 12 oseb cepljenih z AZ – nič posebnega, pretresljivega.
Na drugi strani covid bolniki: vsi z blažjimi oblikami, pa se jim še mesece po prebolelosti kar vleče in dogaja.
Za mene ni nobene dileme. Raje se cepim.
In samo ne mi zdaj s kakimi takimi, ala, boš videla čez 3 – 4 leta, ko boš pristala na invalidskem stolčku ipd. Poznam enega takega, ki je tako razmišljal. 10. dan covida mu je zastalo srce, ko je mislil, da je zdavnaj mimo, da je prebolel ruka – cuka. Trenutno je v umetni komi in vprašanje, kakšen se bo zbudil, Zdrav 40- leten moški, brez kakršnihkoli kroničnih bolezni…
Ljudje ne bit lahkomiselni in podcenjevat covida.


Logika, da te kap, nobeno cepivo ne ščiti pred virusom, ščiti pa pred obolelostjo za tem virusom, otroško cepljenje tudi pod razno ni primerljivo, ker so cepljeni vsi otroci torej je precepljenost skoraj 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od koga naj se naleze, če so vsi cepljeni in bolezni enostavno ni oz ker ni virusa ni bolezni, a sedaj razumeš zakaj naj bi se vsaj 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} državljanov cepilo, še bolje pa če bi se vsi ampak to je stvar vsakega posameznika, ob nizki precepljenosti bodo imeli težave necepljeni, ker se lahko okužijo od vseh tako necepljenih kot cepljenih.
Po moje se moraš ti zamisliti, ker si ogrožen od vseh.
[/quote]
Ja ekstremno smo ogrozeni od tega ubogega prehlada… ta ubogi virusek niti v najbogatejsi domisljiji ni nobena groznja, kot bi mi s civavo nekdo grozil hahaha

No, zdaj tui pa jaz povem nasprotno zgodbo.
Imam v sorodstvu in med znanci ljudi, ki so preboleli lažjo obliko covida. In imajo VSI posledice. Glava-spomin, bolijo noge, tromboza…
Na drugi strani se nas je šlo v kolektivu 12 oseb cepit z AZ. Prav pisala sem si stranske učinke. Od 12 ljudi 7 oseb s stranskimi učinki en dan po cepljenju : povišana temperatura, vrtoglavica, brez energije, bolečine v sklepih. 3 ljudje, med njimi jaz, skorajda nič, samo malo zmatrani smo bili. Eden pa je bil tretji dan še slab: pomanjkanje energije in vrtoglavica.
Pomeni: 12 oseb cepljenih z AZ – nič posebnega, pretresljivega.
Na drugi strani covid bolniki: vsi z blažjimi oblikami, pa se jim še mesece po prebolelosti kar vleče in dogaja.
Za mene ni nobene dileme. Raje se cepim.
In samo ne mi zdaj s kakimi takimi, ala, boš videla čez 3 – 4 leta, ko boš pristala na invalidskem stolčku ipd. Poznam enega takega, ki je tako razmišljal. 10. dan covida mu je zastalo srce, ko je mislil, da je zdavnaj mimo, da je prebolel ruka – cuka. Trenutno je v umetni komi in vprašanje, kakšen se bo zbudil, Zdrav 40- leten moški, brez kakršnihkoli kroničnih bolezni…
Ljudje ne bit lahkomiselni in podcenjevat covida.
[/quote]
O tem za kaj bi naj bi vse kriv covid, je nesmiselno govoriti, ker so vse bolezni in smrti bolj ali manj pripisovali covidu.

No, zdaj tui pa jaz povem nasprotno zgodbo.
Imam v sorodstvu in med znanci ljudi, ki so preboleli lažjo obliko covida. In imajo VSI posledice. Glava-spomin, bolijo noge, tromboza…
Na drugi strani se nas je šlo v kolektivu 12 oseb cepit z AZ. Prav pisala sem si stranske učinke. Od 12 ljudi 7 oseb s stranskimi učinki en dan po cepljenju : povišana temperatura, vrtoglavica, brez energije, bolečine v sklepih. 3 ljudje, med njimi jaz, skorajda nič, samo malo zmatrani smo bili. Eden pa je bil tretji dan še slab: pomanjkanje energije in vrtoglavica.
Pomeni: 12 oseb cepljenih z AZ – nič posebnega, pretresljivega.
Na drugi strani covid bolniki: vsi z blažjimi oblikami, pa se jim še mesece po prebolelosti kar vleče in dogaja.
Za mene ni nobene dileme. Raje se cepim.
In samo ne mi zdaj s kakimi takimi, ala, boš videla čez 3 – 4 leta, ko boš pristala na invalidskem stolčku ipd. Poznam enega takega, ki je tako razmišljal. 10. dan covida mu je zastalo srce, ko je mislil, da je zdavnaj mimo, da je prebolel ruka – cuka. Trenutno je v umetni komi in vprašanje, kakšen se bo zbudil, Zdrav 40- leten moški, brez kakršnihkoli kroničnih bolezni…
Ljudje ne bit lahkomiselni in podcenjevat covida.
[/quote]

Mislim, da je prav, da se lahko vsak sam odloči ali se cepiti ali ne. Prav bi bilo tudi, da se transparentno objavlja vse stranske učinke cepiva in posledic covida. Tako bo odločitev lažja. Ne zdi se mi pa prav, da se stranskim učinkom cepiva zmanjšuje pomen, ker nekateri imajo res hude težave, medtem ko se nevarnost covida od vsega začetka zelo poudarja, se celo pretirava. Nekak začne človek dvomiti. Pa tudi vsak zase ve. Oseba, ki je npr nagnjena h krvnim strdkom, bo 1000x premislila, predno se bo cepila, ali pa tiste z avtoimunskimi obolenji. Če imam recimo jaz blago obliko luskavice, ki ne ovira mojega življenja, virusne okužbe pa navadno za moje telo pomenijo dan ali dva slabega počutja, ko sem se lani prostovoljno cepila proti KME, sem dobila pa hujši zagon luskavice, bom normalno v dvomih ali se cepiti ali ne. Če sem sicer zdrava in relativno mlada… Mislim, da je več možnosti za negativne učinke cepiva kot za težko obliko covida. Vsak se mora sam odločiti, saj bo tudi s svojimi posledicami vsak sam živel.


O tem za kaj bi naj bi vse kriv covid, je nesmiselno govoriti, ker so vse bolezni in smrti bolj ali manj pripisovali covidu.
[/quote]

Robi ve. Itak vse ve. O covidu in vseh posledicah.
Pardon. Posledic ni. Ker tut covid ne obstaja.
Meni osebno je zelo zanimivo, kako so točno tisti ljudje, ki ne priznavajo bolzni, najbolj aktivni točno v temah, ki se tičejo tematike, ki ne obstaja🙂

Mislim, da je prav, da se lahko vsak sam odloči ali se cepiti ali ne. Prav bi bilo tudi, da se transparentno objavlja vse stranske učinke cepiva in posledic covida. Tako bo odločitev lažja. Ne zdi se mi pa prav, da se stranskim učinkom cepiva zmanjšuje pomen, ker nekateri imajo res hude težave, medtem ko se nevarnost covida od vsega začetka zelo poudarja, se celo pretirava. Nekak začne človek dvomiti. Pa tudi vsak zase ve. Oseba, ki je npr nagnjena h krvnim strdkom, bo 1000x premislila, predno se bo cepila, ali pa tiste z avtoimunskimi obolenji. Če imam recimo jaz blago obliko luskavice, ki ne ovira mojega življenja, virusne okužbe pa navadno za moje telo pomenijo dan ali dva slabega počutja, ko sem se lani prostovoljno cepila proti KME, sem dobila pa hujši zagon luskavice, bom normalno v dvomih ali se cepiti ali ne. Če sem sicer zdrava in relativno mlada… Mislim, da je več možnosti za negativne učinke cepiva kot za težko obliko covida. Vsak se mora sam odločiti, saj bo tudi s svojimi posledicami vsak sam živel.
[/quote]

Glej, na podlagi enega primera ne gre posploševati. Se vedno velja, da 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zdravih ljudi covid preboli v blažji obliki. Če se gremo tako, lahko tudi jaz povem nekaj z druge perspektive. Imam kolegico v Franciji. Njenega 24-letnega soštudenta so dan po cepljenju našli mrtvega v sobi. Bil je popolnoma zdrav fant. Drug primer je bila 36-letna mamica. Jo je ubil strdek v možganih. Ni za jemati zlahka.

Cepljenje – 24 letnik in 39 letnica? Če je kristalno jasno, da do tako mlade populacije še sploh niso prišli…
Ne govori neumnosti…

Bil je študent medicine, ženska pa zaposlena v zdravstvu.

Za fanta lepim povezavo na članek. Je v francoščini, si ga lahko daš v Google translate…

https://www.lci.fr/justice-faits-divers/coronavirus-covid-19-vaccin-pandemie-nantes-une-enquete-ouverte-apres-la-mort-d-un-etudiant-vaccine-a-l-astrazeneca-2181482.html

Cepivo ni 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Nobeno. Tako da ne razumem tvojega zapisa. Ja v določenih procentih prepreči razvoj hude oblike. Večina cepiv v več kot 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Ne preprečuje okužbe, ne vem od kje ste to pobrali. In ne ne zagotovi ti 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} da ne boš orng zbolel če se okužiš. Zmanjša pa to možnost za cca 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Jaz resno ne razumem kaj je tako nerazumljivega.
[/quote]

Osnovni namen vsakega cepiva je, da prepreči okužbo. In v primeru mRNA in vektorskih Covid cepiv so le ta tudi reklamirali v tej smeri in obljubljali 60 -90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zaščito. Kasneje se je izkazalo, da so proti okužbi ta cepiva v resnici veliko manj učinkovita, kot pa so jih na začetku reklamirali.
Delujejo pa zelo solidno, kot podpora imunskemu sistemu in s tem zmanjšujejo pojavnost težje oblike bolezni. Na nek način delujejo kot zdravilo (oz. terapija) in ne kot cepivo.

Mislim, da je prav, da se lahko vsak sam odloči ali se cepiti ali ne. Prav bi bilo tudi, da se transparentno objavlja vse stranske učinke cepiva in posledic covida. Tako bo odločitev lažja. Ne zdi se mi pa prav, da se stranskim učinkom cepiva zmanjšuje pomen, ker nekateri imajo res hude težave, medtem ko se nevarnost covida od vsega začetka zelo poudarja, se celo pretirava. Nekak začne človek dvomiti. Pa tudi vsak zase ve. Oseba, ki je npr nagnjena h krvnim strdkom, bo 1000x premislila, predno se bo cepila, ali pa tiste z avtoimunskimi obolenji. Če imam recimo jaz blago obliko luskavice, ki ne ovira mojega življenja, virusne okužbe pa navadno za moje telo pomenijo dan ali dva slabega počutja, ko sem se lani prostovoljno cepila proti KME, sem dobila pa hujši zagon luskavice, bom normalno v dvomih ali se cepiti ali ne. Če sem sicer zdrava in relativno mlada… Mislim, da je več možnosti za negativne učinke cepiva kot za težko obliko covida. Vsak se mora sam odločiti, saj bo tudi s svojimi posledicami vsak sam živel.
[/quote]

podpis


Ja ekstremno smo ogrozeni od tega ubogega prehlada… ta ubogi virusek niti v najbogatejsi domisljiji ni nobena groznja, kot bi mi s civavo nekdo grozil hahaha
[/quote]
Ta ubogi prehlad je mojega 60 letnega sorodnika spravil pod zemljo in to v tednu dni, ta ubogi prehlad je mojega 59-letnega soseda spravil za dva meseca v bolnico od tega tri tedne v komi iz bolnice je bil odpeljan v Sočo kjer se je 2 meseca učil hodit, govorit, motoriko je imel uničeno, danes 5 mesecev od sprejema v bolnico je doma, hodi z berglo ker ga noge ne držijo, niti 50m ne zmore brez, da bi vmes počival, še dobro, da je bil zgolj ubogi prehlad in bo morda čez mesece hodil brez pomoči bergle, vprašanje kako hudo bi bilo, če bi zbolel za Covidom.

Osnovni namen vsakega cepiva je, da prepreči okužbo. In v primeru mRNA in vektorskih Covid cepiv so le ta tudi reklamirali v tej smeri in obljubljali 60 -90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zaščito. Kasneje se je izkazalo, da so proti okužbi ta cepiva v resnici veliko manj učinkovita, kot pa so jih na začetku reklamirali.
Delujejo pa zelo solidno, kot podpora imunskemu sistemu in s tem zmanjšujejo pojavnost težje oblike bolezni. Na nek način delujejo kot zdravilo (oz. terapija) in ne kot cepivo.
[/quote]

Prvič so lagali, ko so trdili, da cepivo preprečuje okužbe. Kje je dokaz, da ne lažejo zdaj, ko trdijo, da imajo ljudje po cepljenju blažjo obliko?

Cepljenje po definiciji ne blaži oblike, ampak prprečuje bolezen. Vse druge trditve so spin, manipulacija potrošnikov, kajti v očeh farmacije nismo nič drugega kot potrošniki.


Ta ubogi prehlad je mojega 60 letnega sorodnika spravil pod zemljo in to v tednu dni, ta ubogi prehlad je mojega 59-letnega soseda spravil za dva meseca v bolnico od tega tri tedne v komi iz bolnice je bil odpeljan v Sočo kjer se je 2 meseca učil hodit, govorit, motoriko je imel uničeno, danes 5 mesecev od sprejema v bolnico je doma, hodi z berglo ker ga noge ne držijo, niti 50m ne zmore brez, da bi vmes počival, še dobro, da je bil zgolj ubogi prehlad in bo morda čez mesece hodil brez pomoči bergle, vprašanje kako hudo bi bilo, če bi zbolel za Covidom.
[/quote]

Kaj bo šele,ko se bo cepil:)

Kaj bo šele,ko se bo cepil:)
[/quote]
Se mu ne bo treba, je preživel Corono, sva pa včeraj govorila in pravi, da se gre raje 5x cepit kot pa, da bi še enkrat dal to čez.


Se mu ne bo treba, je preživel Corono, sva pa včeraj govorila in pravi, da se gre raje 5x cepit kot pa, da bi še enkrat dal to čez.
[/quote]

spet ti trolček SDS-SS pejt no nazaj spat!


Se mu ne bo treba, je preživel Corono, sva pa včeraj govorila in pravi, da se gre raje 5x cepit kot pa, da bi še enkrat dal to čez.
[/quote]

Takih odzivov je v resnici kar veliko. Tudi jaz poznam štiri primere, ki so povedali tako. Pa v nobenem primeru ni bila niti slučajno tako huda oblika kot jo opisuješ.
Očitno bo motalo take zanikovalce in take , ki podcenjujejo in dajejo v raven prehlada konkretno zadeti, da jih bo doletela realnost, ki niti približno ni rožnata. Žal tako je.
Da pa odgovorim na temeljno vprašanje te teme:
Niti slučajno mi ni žal, da sem se cepila.
Z možem sva imela srečo, da je covid obiskal našo hišo, ko so minili dobri trije tedni po prvi dozi AZ. Vsi trije že odrasli otroci ( 21 – 27) plus partner enega od otrok so zboleli. Vsi mladi, brez kroničnih bolezni.
Pri enem od njih hudi, res hudi problemi. Pa fant star 24 let. Urgenca, merjenje kisika, EKG, vnetje prsne mišice.
Midva cepljena – edina negativna, sva jim kuhala in jih pedenala. Vse z veseljem in samo z mislijo, da bi šlo gladko čez…. samo ko pa te hči kliče v zgodnjih jutranjih urah, da mora fant nujno na urgenco, pa vrag vzame šalo.
Zato vam vsem vam, pametnjakovičem rečem, da raje dobro premislite, kaj in kako govorite o covid situaciji. En, dva tri in ste lahko v enaki situaciji ali bognedaj, hujši.

spet ti trolček SDS-SS pejt no nazaj spat!
[/quote]

Odpisujem še tebi.
Napisala sem osebno izkušnjo, ki niti malo ni izmišljena. Kvečjemu posplošena, ker bi me kdo v tem opisu zelo hitro našel…
Nisem trol.
Nisem SDS.
Nič od tega.
Pa tudi to mislim, da covid ne udarja samo po desni ali levi politični usmeritvi.
Politizacija covida je pač hudo butasta.

spet ti trolček SDS-SS pejt no nazaj spat!
[/quote]
Tole si pa krepko brcnil mimo.

Odpisujem še tebi.
Napisala sem osebno izkušnjo, ki niti malo ni izmišljena. Kvečjemu posplošena, ker bi me kdo v tem opisu zelo hitro našel…
Nisem trol.
Nisem SDS.
Nič od tega.
Pa tudi to mislim, da covid ne udarja samo po desni ali levi politični usmeritvi.
Politizacija covida je pač hudo butasta.
[/quote]
Anticepilnim trolom se sistem zanikanja podira, cepljeni četudi se okužijo nimajo nekih hudih posledic ne zaradi okužbe ne zaradi cepiva, ampak saj to vedo samo vseeno poskušajo s potvarjanjem in izmišljenimi primeri prepričati vse kako prav imajo.

New Report

Close