Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Je mogoče prijateljstvo po razmerju?

Je mogoče prijateljstvo po razmerju?

Kaj mislite, je možno prijateljstvo po seksu, po razmerju?

Recimo, da sta dva najprej prijatelja in, ker sta si simpatična, pride do razmerja, ki se pa ne obnese. Je možno prijateljstvo po razmerju, po seksu?

 

Kakor kdaj, odvisno je od več stvari, kako oba to sprejemata in dojemata.

Ne.

Prosim, če ima kdo kake izkušnje, če malce napiše.

Pri nama je bilo razmerje par mesečno, ampak potem je mrknil. Še pred začetkom razmerja sem povedala, da mi je prijateljstvo veliko, veliko več vredno kot seks. No, njemu očitno ni bilo tako.

Jaz sem bila prepričana, da bova prijatelja še naprej. On očitno ne.

Da, če se v tem srečata dva zrela človeka. Ki  gresta narazen spoštljivo, si po razmerju data čas, da predelata vsa čustva in nista del vsesplošno negativne slovenske mržnje. S tem najprej mislim na v veliki večini razširjeno mnenje, da je treba bivše skoraj postreliti, hkrati pa tudi to, da se novi partnerji počutijo ogroženi od bivših čeprav za to ni nobenega razloga.

Ja je. Če ste razčistili med sabo in ste čustveno dovolj zreli. Pa seveda da vmes ni več čustev-ljubezenskih.

Se pa velikokrat zalomi ko drugi ljudje pridejo. Recimo z mojim bivšim možem sva ostala prijatelja po ločitvi. Ko je spoznal novo se je to zaključilo, ker njej to ni ok. Se umakneš. Ker del prijateljstva je tudi to da ne otežuješ življenja prijateljem. Z bivšim fantom sva pa še vedno prijatelja (po ločitvi bila skupaj 3 leta). Prijateljica sem tudi z njegovo bivšo od prej in z njegovo novo in on z mojim novim. Ampak ja ljudem je to čudno 🙂

Odgovor na objavo uporabnika
prijateljstvoo, 03.10.2022 ob 08:45

Prosim, če ima kdo kake izkušnje, če malce napiše.

Pri nama je bilo razmerje par mesečno, ampak potem je mrknil. Še pred začetkom razmerja sem povedala, da mi je prijateljstvo veliko, veliko več vredno kot seks. No, njemu očitno ni bilo tako.

Jaz sem bila prepričana, da bova prijatelja še naprej. On očitno ne.

“ampak potem je mrknil” očitno mu sploh ni bilo do tebe, v nobeni obliki. Razen, če je revež umrl od navdušenosti nad vajinim seksom. 

Zelo redko.

Sicer pa je očitno, da ti je odgovoril že on – v njegovem primeru ne.

Poišči si raje sebi primernega, ne pa ‘fehtat’ bivšega ljubimca za neko prijateljstvo, ko pa iz tvojih besed seva želja po ljubezni, ki jo ti zapakiraš v ‘prijateljstvo’.

Hja, če bi bil on pripravljen povedati kaj se mu je pletlo po glavi, zakaj se tako obnaša kot se…  ja, naivno sem mislila, da je prijatelj pa očitno ni bil.

Si pa očitam, če se ne bi spustila v razmerje, bi mogoče pa vendarle bil prijatelj ali kaj vem kaj naj si mislim.

Odgovor na objavo uporabnika
soft, 03.10.2022 ob 08:53

“ampak potem je mrknil” očitno mu sploh ni bilo do tebe, v nobeni obliki. Razen, če je revež umrl od navdušenosti nad vajinim seksom. 

Bolj ne, ker so še vedno prisotna čustva vsaj iz ene strani.

Zato je najboljše, da prekinete vse stike za nekaj časa, da predelaš razhod.

Mogoče potem.

Odgovor na objavo uporabnika
KrEna2022, 03.10.2022 ob 08:56

Zelo redko.

Sicer pa je očitno, da ti je odgovoril že on – v njegovem primeru ne.

Poišči si raje sebi primernega, ne pa ‘fehtat’ bivšega ljubimca za neko prijateljstvo, ko pa iz tvojih besed seva želja po ljubezni, ki jo ti zapakiraš v ‘prijateljstvo’.

Jaz ne bi želela živeti z njim ali kaj takega, če to misliš. Tudi razdalja med nama je preko 500 km. Bi pa si zelo želela ,da sva prijatelja, ampak njemu očitno to ni to. O resnem razmerju, bivanje skupaj pa to, tudi on ni nikoli sanjal.

Predvsem moraš sama pri sebi ugotoviti kaj sploh hočeš in želiš, ker deluješ izgubljeno v svojem ravnanju. Nekdo, za katerega veš kako sopiha med najbolj intimnim početjem pač ne moreš več gledati z enakimi očmi. To ne more več biti tisto prijateljstvo, nedolžno kot bi bilo brez tega vajinega spodrsljaja. Prijatelji ne seksajo skupaj. Ponavadi moški izkoriščajo ‘prijateljice’ za praznjenje mošnjička, to je pa tudi vse. Sprijazni se s tem, da te je izkoristil in ti bo lažje pozabiti. Niso vsi, ki se predstavljajo za prijatelje, tudi dejansko to. Zato pa je bolj pametno izbirati zaupniCE in ne zaupniKE. Če si želela zvezo in ti je ni uspelo izsiliti s seksom, potem spet isto… Preboli, ker njemu ni do tebe. Žal. Prej kot to sprejmeš, lažje ti bo, njemu je že itak vseeno od začetka.

 

soft, a to so tvoje izkušnje ali kar nekaj v prazno nakladaš?

 

daj daj, nikoli nista bila prijatelja. on je glumil prijateljstvo dokler ni dobil tega, kar je od tebe hotel.

 

Posplošujete…

Odgovor na objavo uporabnika
prijateljstvoo, 03.10.2022 ob 09:15

soft, a to so tvoje izkušnje ali kar nekaj v prazno nakladaš?

 

Soft je izmišljen lik, tako kot vsi ostali. Svojih izkušenj ne bi nikoli pisala na splet, niti anonimno. Za to imam prijateljice in dragega, pa družino.

So pa moje misli vedno plod življenjskih izkušenj. Povzetek tega, kar sem se jaz naučila skozi življenje z opazovanjem drugih.

Zakaj te pa to zanima?

Odgovor na objavo uporabnika
Xzav, 03.10.2022 ob 08:46

Da, če se v tem srečata dva zrela človeka. Ki  gresta narazen spoštljivo, si po razmerju data čas, da predelata vsa čustva in nista del vsesplošno negativne slovenske mržnje. S tem najprej mislim na v veliki večini razširjeno mnenje, da je treba bivše skoraj postreliti, hkrati pa tudi to, da se novi partnerji počutijo ogroženi od bivših čeprav za to ni nobenega razloga.

Točno tako.

Samo… če je on “mrknil”, potem ni tak karakter da bi to šlo. Ali pa vsaj “še ni”. Mogoče se naredi, kdo bi vedel…

Odgovor na objavo uporabnika
rok-1, 03.10.2022 ob 09:40

Točno tako.

Samo… če je on “mrknil”, potem ni tak karakter da bi to šlo. Ali pa vsaj “še ni”. Mogoče se naredi, kdo bi vedel…

Saj to, sprašujem se, ali je sploh kaj dobrega v njegovem karakterju, da je tako mrknil. Ali pa mogoče vendarle je ok, ampak preprosto mora to premleti. A vendar, če je to drugo, vsaj povedal bi lahko, da rabi čas.

 

Jaz mislim, da nekdo ki enkrat pokaže da je tak tip, ki mrkne, je tak v osnovi in ni teorije, da se kdaj spremeni. Ni on mrknil, ker mora karkoli predelati, ampak zato ker je ni več hotel, morda pa je dosegel svoj cilj in je zanj zgodba končana. Moški, ki hoče žensko, jo vidi v svojem življenju, ne mrkne. Zagrize kot zmešan, da mu je ja kdo drug ne spelje. Niso moški taki slabiči, da si ne bi upali, ampak mu le do nje ni, pa ne želi poslušati njenih dram, če bi ji po resnici povedal in zato je raje “mrknil”.

Moj pogled. Lahko da se motim seveda.

Ne.

Odvisno kaj je zate prijateljstvo. Nekdo, ki ti stoji ob strani, pride sredi noči na pomoč, če ga potrebuješ, kateremu zaupaš (in seveda obratno). Tovrsten odnos je težko obdržat. Redko kateri par gre narazen, ker sta oba v enem trenutku spoznala, da nista za skupaj. In si data roko in je to to. V večini primerov je razpad zveze povezan z zelo močnimi čustvi jeze, razočaranja, žalosti /vsaj na eni strani. In dokler so vsa ta čustva nepredelana menim, da prijateljstva ne more biti. Pa še potem je to skoraj misija nemogoče.  Ker v osnovi- zakaj pa sta šla narazen?  A ne bodo razlogi zaradi katerih gresta dva narazen ostali tudi v potencialni prijateljski navezi (ajde v primeru, da je razlog za razpad zveze spolno neujemanje)? Torej kot partnerja nisva znala komunicirati a kot prijatelja pa bosta?  Drugače pa je, če prijateljstvo enačiš s spodobnim odnosom tipa, če se vidiva se pozdraviva in po določenem času popijeva kavo skupaj. TO pa je možno ja.

Lahko da ima Soft prav. Izkristalizirati bi se moralo v par mesecih.

Odgovor na objavo uporabnika
TicaMarica, 03.10.2022 ob 10:16

Odvisno kaj je zate prijateljstvo. Nekdo, ki ti stoji ob strani, pride sredi noči na pomoč, če ga potrebuješ, kateremu zaupaš (in seveda obratno). Tovrsten odnos je težko obdržat. Redko kateri par gre narazen, ker sta oba v enem trenutku spoznala, da nista za skupaj. In si data roko in je to to. V večini primerov je razpad zveze povezan z zelo močnimi čustvi jeze, razočaranja, žalosti /vsaj na eni strani. In dokler so vsa ta čustva nepredelana menim, da prijateljstva ne more biti. Pa še potem je to skoraj misija nemogoče.  Ker v osnovi- zakaj pa sta šla narazen?  A ne bodo razlogi zaradi katerih gresta dva narazen ostali tudi v potencialni prijateljski navezi (ajde v primeru, da je razlog za razpad zveze spolno neujemanje)? Torej kot partnerja nisva znala komunicirati a kot prijatelja pa bosta?  Drugače pa je, če prijateljstvo enačiš s spodobnim odnosom tipa, če se vidiva se pozdraviva in po določenem času popijeva kavo skupaj. TO pa je možno ja.

TicaMarica, saj to me čudi. Gre za moškega, ki mi je stal ob strani, ko mi je bilo težko, težka operacija, poškodba in tako naprej. Takrat, ko so vsi šli stran od mene, je bil on ob meni.

Meni je bil simpatičen že prede poškodbo, očitno tudi jaz njemu. Ob poškodbi, sem bila prepričana, da se bo umaknil, tako kot vsi ostali. Ampak ravno takrat se je izkazal, mi stal ob strani in tako naprej. Ampak problem so bile te iskrice in sva se zapletla v razmerje. Potem sva morala vsak na svoj konec (druga država), obljubil mi je kako se bova slišala, kako se bova srečala, povedal mi je kdaj lahko pridem na obisk k njemu, kdaj bo on prišel… pa ni bilo nič od njegovih obljub. Preprosto ni želel več komunicirat. Ta prvo sem pač mislila, da je tako zaseden (to mi je že prej povedal, da od začetka je polno zaseden, utrujen in tudi povedal, kdaj mu gre potem bolje in ima čas in to sem tudi spoštovala, nisem silila vanj). Ampak tudi, ko je bilo to mimo, ni bilo več komunikacije, ni želel, ni povedal kaj je narobe, ni želel priti na obisk, ni me želel na obisk dobiti… pojma nimam zakaj. Ni povedal. Mogoče druga ženska?

Odgovor na objavo uporabnika
prijateljstvoo, 03.10.2022 ob 08:10

Kaj mislite, je možno prijateljstvo po seksu, po razmerju?

Recimo, da sta dva najprej prijatelja in, ker sta si simpatična, pride do razmerja, ki se pa ne obnese. Je možno prijateljstvo po razmerju, po seksu?

 

Je možno. V vezi sva bila 7 let, zdaj prava prijatelja. Med nama ni več privlačnosti, si pomagava, ne pa druživa. Veliko skupne družbe naju povezuje, zato ne vidim težav, zakaj bi se ob tem obrnila proč ali se ga izogibala. Sprva je bila njegova žena ljubosumna, veliko prelite krvi, vendar sva ji dokazala da brez potrebe. Zdaj sva zelo dobra prijatelja, funkcionirava bolje kakor prej v vezi, nebi pa nihče prešel meje. Mene so njegove napake toliko prizadele, da vem da me nebi  mogel dobiti več nazaj. Prevarant enkrat, prevarant vedno, nobena skušnjava tega ne bi preprečila. Nova žena ve za to, vendar ji ni mar.

Olga, hvala za konkreten odgovor :).

Jaz občasno še upam, da nekoč se bo stvar izkristalizirala in da bova spet v dobrih odnsoih.

Meni osebno ni normalno, da nisi sposoben komunicirat z nekom s katerim si bil nekoč v razmerju. Ali pa ga celo sovražiti. S tem, da pri nama ni šlo za kako sovražnost, varanje ali kaj takega. Niti ne kakih grdih besed. Ne vem kaj mu je.

Kdo bi razumel moške. ALi pa je preprosto tako kot je že nekdo napisal. Igral je prijateljstvo, da je prišel do seksa. Mogoče se je pojavila nova ženska in mu ni treba več igrati prijaznosti do mene.

New Report

Close