Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Je mogoče prijateljstvo po razmerju?

Je mogoče prijateljstvo po razmerju?

Odgovor na objavo uporabnika
Olga943, 03.10.2022 ob 10:56

Odgovor na objavo uporabnika
prijateljstvoo, 03.10.2022 ob 08:10

Kaj mislite, je možno prijateljstvo po seksu, po razmerju?

Recimo, da sta dva najprej prijatelja in, ker sta si simpatična, pride do razmerja, ki se pa ne obnese. Je možno prijateljstvo po razmerju, po seksu?

 

Je možno. V vezi sva bila 7 let, zdaj prava prijatelja. Med nama ni več privlačnosti, si pomagava, ne pa druživa. Veliko skupne družbe naju povezuje, zato ne vidim težav, zakaj bi se ob tem obrnila proč ali se ga izogibala. Sprva je bila njegova žena ljubosumna, veliko prelite krvi, vendar sva ji dokazala da brez potrebe. Zdaj sva zelo dobra prijatelja, funkcionirava bolje kakor prej v vezi, nebi pa nihče prešel meje. Mene so njegove napake toliko prizadele, da vem da me nebi  mogel dobiti več nazaj. Prevarant enkrat, prevarant vedno, nobena skušnjava tega ne bi preprečila. Nova žena ve za to, vendar ji ni mar.

In ti ga po vsem tem imenuješ za prijatelja? Resno? Kaj pa je zate prijetelj?

Jaz mislim da ne in tudi z nobenim bivsim nisem ostala prijatelj ali bila v stikih. Odvisno od posameznika. Kolegica je pa v zelo dobrih odnosih z bivsim (oba imata nove partnerje). Zame to ni. Ko je konec, je konec.

Odgovor na objavo uporabnika
prijateljstvoo, 03.10.2022 ob 09:42

Odgovor na objavo uporabnika
rok-1, 03.10.2022 ob 09:40

Odgovor na objavo uporabnika
Xzav, 03.10.2022 ob 08:46

Da, če se v tem srečata dva zrela človeka. Ki  gresta narazen spoštljivo, si po razmerju data čas, da predelata vsa čustva in nista del vsesplošno negativne slovenske mržnje. S tem najprej mislim na v veliki večini razširjeno mnenje, da je treba bivše skoraj postreliti, hkrati pa tudi to, da se novi partnerji počutijo ogroženi od bivših čeprav za to ni nobenega razloga.

Točno tako.

Samo… če je on “mrknil”, potem ni tak karakter da bi to šlo. Ali pa vsaj “še ni”. Mogoče se naredi, kdo bi vedel…

Saj to, sprašujem se, ali je sploh kaj dobrega v njegovem karakterju, da je tako mrknil. Ali pa mogoče vendarle je ok, ampak preprosto mora to premleti. A vendar, če je to drugo, vsaj povedal bi lahko, da rabi čas.

 

Primer moj bivši ni mrknil, sporazumno sva se razšla, dobro leto nazaj hodil (ne intimno) želel je ostat prijatelj, ni želel, da se razideva v jezi, ker je za razhod krivdo nosil sam. Obema je jasno, da nama v partnerstvu ne bi uspelo, četudi bi poskusila, preveč je tistega nekaj kar naju je razdvojilo. Prijateljstvo bi  uspelo, če ne bi dobil coprnico, ki je iz muhe delala slona in naju na smrt skregala. Danes se ne pozdraviva, kljub temu, da sva si obljubila večno prijateljstvo, ker veza ni bila uspešna, v genih ima uničite vse kar je dobro, moralno, laži in prevarantstvo. Pa druži se s takšnimi. Kako neki ljudje na zunaj kažejo “želijo” pokazati, da so drugačni čeprav to niso.

In drugi primer. kako so ženske tako cenene, spozna partnerja, ki jo že na samem začetku vara ji laže in vsekakor stoji ob njem? tega nikoli nisem razumela. Bolj si predstavljam ljubezen prvih 3 let oh in ah, ne pa že prvo leto varanja, čemu potem s takim ostati? Se bo spremenil? Ali smo tako cenene da ne znamo bit samozadostne, da vzamemo vse kar je pač ostalo, čeprav že na začetku ni bilo dobro-torej nikoli ne bo.

In slednje kako lahko nekdo , ki se krasi z denarjem staršev, pride med nizkointeligentno  neizobraženo družbo (ker ima boljši avto in več denarja) sama predstavlja, da je nekaj več, na koncu pa izbere kmeta, ki ima motnje? Kaj je s takimi ženskami? Zgleda da samo tej družbi lahko pride do izraza saj je drugje “nevidna”…

Nataša, tudi tebi hvala za tvoj zapis. Mi je pa žal, da vama ni uspelo ohraniti dobri odnos. Škoda.

Odgovor na objavo uporabnika
soft, 03.10.2022 ob 08:53

Odgovor na objavo uporabnika
prijateljstvoo, 03.10.2022 ob 08:45

Prosim, če ima kdo kake izkušnje, če malce napiše.

Pri nama je bilo razmerje par mesečno, ampak potem je mrknil. Še pred začetkom razmerja sem povedala, da mi je prijateljstvo veliko, veliko več vredno kot seks. No, njemu očitno ni bilo tako.

Jaz sem bila prepričana, da bova prijatelja še naprej. On očitno ne.

“ampak potem je mrknil” očitno mu sploh ni bilo do tebe, v nobeni obliki. Razen, če je revež umrl od navdušenosti nad vajinim seksom. 

mrknil , ker ni bil navdušen nad sexom…kj pišete eni, a si plesnivo siva….

butalka, eni imjo to v naravi genih “mrkne” soj shit parešuj sama. Tak boljše, da mrkne, ti pa tudi. prideš vobdobje, ko sex ni vse, glupača zhojena.

Odgovor na objavo uporabnika
prijateljstvoo, 03.10.2022 ob 11:28

Nataša, tudi tebi hvala za tvoj zapis. Mi je pa žal, da vama ni uspelo ohraniti dobri odnos. Škoda.

Meni ni škoda..ni zrel za tovrstno dejanja in kot drugo priti pod vpliv ženske, pridejo samo papki, mamini sinčki, pusice, to niso moški v pravem pomenu in teh je vse manj.

Takih moških PIČK ženske ne rabimo.

Odgovor na objavo uporabnika
prijateljstvoo, 03.10.2022 ob 09:15

soft, a to so tvoje izkušnje ali kar nekaj v prazno nakladaš?

 

dobro si ugotovila soft, al KrEna2022 @ podajajo mnenje iz svojih izkušenj, zato so tako NEGATIVNI.

Prijateljstvo je možno, če sta osebi zreli za to in če drug ne pade pod vpliv svojega novega partnerja. Ne poslušat vseh zabitih komentatork.

Nekatere ženske za razliko od njiju se znajo cenit, ne dajo vsakič fukat, da bi bile spet prijateljice z bivšim. To so izjave puhlih kmetic, ki so jih moški dumpnili, ker so tako modre. Raje si jo dam zavarit, koker zapadem v tak tok, da bi dala prevarantu…smo, da bi prijateljevala.

Upam samo, da ne drezaš vanj, mu ne pišeš, ga ne sprašuješ, kje je in zakaj se ne oglasi. Ker takšnim tipom potem vsa ta pozornost ultra nabija ego do višav, kako so pomembni. Sploh, če je še kaj narcizma v njih (kar je danes med ljudmi zelo razširjena zadeva).

Sama imam izkušnje že z več ljudmi, ki so takole mrknili. Sicer nisem z nobenim imela intimnega odnosa, ampak kolegialnega/ prijateljskega, smo se slišali tudi na dnevni ravni oz. si pisali. Potem naenkrat mrk z njihove strani. Samo 1x v življenju (ko se mi je zgodilo prvič) sem se tako ponižala, da sem šla spraševat, kje je in zakaj se ne javi. Zelo sem se slabo počutila, iskala napake, kaj sem naredila narobe, a nič našla, ker je vse do trenutka najina komunikacija potekala povsem normalno. Napisala sem več sporočil. Nikoli nisem dobila odgovora, čeprav sem po drugih kanalih izvedela, da je oseba še vedno živa in zdrava. Od takrat dalje, ko kdo mrkne, ne napišem niti besede več. Ko mrkne, mrknem takoj tudi jaz in konec. Nič ne sprašujem in se tudi sploh ne obremenjujem ter sprašujem, zakaj. V digitalni dobi je t.i. ghosting zelo popularen, lahko si kaj prebereš o tem.

Moraš vedet, da večina ljudi pride v tvoje življenje z nekim namenom in potem odidejo. Samo redki ostanejo zelo dolgo ali za zmeraj. Raje se fokusiraj na te odnose.

Odgovor na objavo uporabnika
to je ghosting, 03.10.2022 ob 12:20

Upam samo, da ne drezaš vanj, mu ne pišeš, ga ne sprašuješ, kje je in zakaj se ne oglasi. Ker takšnim tipom potem vsa ta pozornost ultra nabija ego do višav, kako so pomembni. Sploh, če je še kaj narcizma v njih (kar je danes med ljudmi zelo razširjena zadeva).

Sama imam izkušnje že z več ljudmi, ki so takole mrknili. Sicer nisem z nobenim imela intimnega odnosa, ampak kolegialnega/ prijateljskega, smo se slišali tudi na dnevni ravni oz. si pisali. Potem naenkrat mrk z njihove strani. Samo 1x v življenju (ko se mi je zgodilo prvič) sem se tako ponižala, da sem šla spraševat, kje je in zakaj se ne javi. Zelo sem se slabo počutila, iskala napake, kaj sem naredila narobe, a nič našla, ker je vse do trenutka najina komunikacija potekala povsem normalno. Napisala sem več sporočil. Nikoli nisem dobila odgovora, čeprav sem po drugih kanalih izvedela, da je oseba še vedno živa in zdrava. Od takrat dalje, ko kdo mrkne, ne napišem niti besede več. Ko mrkne, mrknem takoj tudi jaz in konec. Nič ne sprašujem in se tudi sploh ne obremenjujem ter sprašujem, zakaj. V digitalni dobi je t.i. ghosting zelo popularen, lahko si kaj prebereš o tem.

Moraš vedet, da večina ljudi pride v tvoje življenje z nekim namenom in potem odidejo. Samo redki ostanejo zelo dolgo ali za zmeraj. Raje se fokusiraj na te odnose.

Lep zapis… In resničen..

Ni edina prepreka pri prijateljstvu z bivšim, mržnja. Prepreki sta lahko npr. tudi: še vedno živa spolna privlačnost ali, na drugi strani, enostavno nezainteresiranost za vlagati energijo v prijateljstvo z bivšim partnerjem.

Je…

težko ostaneš prijatelj.Jaz sem bil zaljubljen v prijateljico,res sem jo imel rad.Za njo nevem,enkrat je rekla tak,drugič drugače.Imela sva se lepo.Sem mislil,da  bom lahko nanjo gledal še naprej kot na prijateljico,pa ne morem.Čustva so vmes.Pa ko pomislim,da ima nekoga drugega.Upam,da ji je lepo z drugim.

Boljše da ne. Ker moški ne znajo narediti črte, prijateljstvo vedno vidijo, če ne drugega, kot možnost za občasen sex. Ženske smo z moškimi lahko samo prijateljice. To so moje izkušnje in iz kušnje kolegic.

Ženske dajte si razjasnit; če sta “prijatelja”, potem pa vas nategne in mrkne, ni bil vaš prijatelj, ampak vas je samo toleriral in mariniral da je dobil seks.

Odvisno od udeležencev in od razloga razhoda in od prisotne spolne privlačnosti.

Jaz nimam moških prijateljev ravno zato  ker ne zmorejo biti prijatelji, pa kdo bo s privlačno žensko zgolj prijatelj in to iskren ( torej nobenega čakanja da pa mogoče bo kaj) 🤷‍♀️.. spolnost je pač meja ki loči partnerski odnos od ostalih.. iz narobe je da se jo zlorablja v obe smeri- da jo v vezah ni in da se jo zakomuflira v prijateljstva z ugodnostmi. To ni ne veza ne prijateljstvo.

Odgovor na objavo uporabnika
nrtfnrtf, 05.10.2022 ob 18:08

Boljše da ne. Ker moški ne znajo narediti črte, prijateljstvo vedno vidijo, če ne drugega, kot možnost za občasen sex. Ženske smo z moškimi lahko samo prijateljice. To so moje izkušnje in iz kušnje kolegic.

To ni res.V mojem primeru sem želel bit samo njen prijatelj.Lepo sva se imela.Všeč mi je bila,vendar ker se je vedno z nekom dobivala,nisem rinil dalje.Ona je prva začela osvajat,in mi govorit,da me ima rada.Potem, ko sem se pa v njo zaljubil,pa je začela mutit.Se je zbala.Zdaj pa ni med nama več nič.Ni prijateljstva pa ni tudi kaj več.

Odgovor na objavo uporabnika
čustva, 05.10.2022 ob 18:54

To ni res.V mojem primeru sem želel bit samo njen prijatelj.Lepo sva se imela.Všeč mi je bila,vendar ker se je vedno z nekom dobivala,nisem rinil dalje.Ona je prva začela osvajat,in mi govorit,da me ima rada.Potem, ko sem se pa v njo zaljubil,pa je začela mutit.Se je zbala.Zdaj pa ni med nama več nič.Ni prijateljstva pa ni tudi kaj več.

Tipično za ženske.

NE in NE. Ko gresta dva narazen, nimata več kaj prijateljevati.

Če gre narazen par, ki je imel otroke, morata potem oče in mati komunicirati glede otrok, vendar je to iz nujnosti.

New Report

Close