Najdi forum

Splash Forum Potovanja.Over.Net Kam in kako na počitnice je na dugem otoku sploh kak kamp?

je na dugem otoku sploh kak kamp?

Živjo,

preden kličem v Sali ali Božavo na kako lokalno turistično skupnost, bi povprašala še tule: ali je kdo od vas že kampiral na Dugem otoku in kje? Ali bo prejkone res držalo, kot mi nenehno zagotavlja splet, da tam ni drugega kot apartmaji, sobe in hoteli? Kaka stotnija znancev, prijateljev in sorodnikov tudi nič ne ve … O kampu ne duha ne sluha :-)))))

Sodeč po fotkah je Dugi en sijajen otok, tako da bova s fantom kar malo žalostna, če ni kakega prostorčka za šotore :-((, ker sva bolj za pod zvezde kot za pod strop 🙂

Zato bi nama vsaka informacija prišla zelo prav.

vsem skupaj LP in fajn potovanja/počitnice/dopuste 🙂

Kolikor sem brala tu in še kje drugje, ga res ni. Če pa zveš drugače, pa …povej, prosim 😉

aja, menda bo res držalo … 🙁
hja, zdaj smo pa pred dilemo :-))) no, hec, hudega nam tudi brez kampa prav gotovo ne bo 🙂

vsem LP

Uradnega kampa na Dugem otoku ni. Lahko se dogovoris z domacini, da kampiras na njihovem dvoriscu.
V sezoni tedensko pride inspekcija, ki pregleda mesta, kjer se ponavadi kampira na crno. Ob prvem obisku opozorijo, ob naslednjem pa, ce nimas srece, placas kazen.
Torej, ce gres za 14 dni, bos morda enkrat srecal inspekcijo z opozorilom.
Se to. Na Dugem otoku ni instant turizma. Ce si zelis taksnega dopusta, potem prides v raj.

lp

Miha, ali lahko napišeš prosim kje so kakšne lepe plaže, skriti kotički, kaj si je vredno ogledat.
Prosim,
Kejka

V Lonely planetu sem prebrala, da kampa na Dugem otoku ni, ker je preveč podgan :)))

A mogoče kdo pozna plažo Saharun na Dugem otoku? Je res tako lepa kot na slikah v katalogih? Se da do tja priti tudi z avtom??
Lp.

Živjo vsem 🙂

in hvala za izčrpne informacije, zgleda, da bo treba res kar v sobe :-((

Ja, prav imaš, Miha, nismo glih za instant turizem, in če ti praviš, da je raj, greeemo, jupi!
To že odtehta vse kampe :-)))))

No, mogoče se s kom celo srečamo 🙂 Vsem lepe počitnice!

Na dugem otoku ni avtokampov, sicer se da kampirati na crno toda brez vode bo tezko.
Kar se tice sakaruna je res tako fantasticen kot na slikah. Mivka je od obale pa po celem zalivu. Super na hrvaskem se nisem videl tako lepega zaliva kot je sakarun. Bil pa sem kar precej po hrvaski. Tocno prejsnji teden smo bili z jadrnico po dugem otoku in tudi v sakarunu in ga toplo priporocam vsem, ki boste zasli na dugi otok.

Refošk, se da priti tja tudi po kopnem z avtom ali peš???

Na Dugem otoku lahko prideš z avtom do vseh lepih stvari. Bivša Jugo vojska je poskrbela za ceste. Tako lahko tudi do Saharuna prideš z avtom. Glede Saharuna še to: Odprt je proti odprtemu morju in zato večkrat dobi “pošiljko” svinjarije. Zato je večkrat veliko odmrle morske trave, ki je nihče razen kakšnih turistov ne čisti. Glede podgan: v vseh 15 letih kolikor hodimo tja, smo jih videli v Istri bistveno več kot tu. (Nazadnje smo jo videli pred 4. leti). Pa tudi strupenih kač ni. So pa nestrupene.

A ve kdo za kakane komfortne novo urejene apartmaje ob morju in ali se sploh kaj dogaja na Dugem otoku – kje?
Vsem, ki odhajate na dopust imejte se kar se da lepo

Kdo ve kaj je zdaj na Dugem otoku v kampu MIR v Telaščici?Tam je imela včasih Iskra svoj kamp.Zgleda da me nostalgija daje, ker smo do vojne kar 12 let hodili tja.5 min peš do slanega jezera, pa minuto do pečin.

Tam je Iskrin kamp v propadanju. Ker je zdaj tam “park prirode” kampiranje ni dovoljeno…

je morda že kakšen kamp na dugem otoku? Kako je kaj na tem otoku sedaj julija-avgusta, verjetno veliko več obiskovalcev,kot 6 let nazaj 🙂
Ve morda kdo kakšen dober platz za spanje v kombiju?
Hvala.
LP

evo letos bo odprt nov kamp na Dugem otoku, pri svetilniku Veli rat:
http://www.avtokampi.si/kamp/2/460/Kargita–Veli-Rat/[/url]

Mi lahko kdo iz prve roke pove,kako je v tanovem kampu Kargita (preden rezerviramo)???

hvalaaaa…..

Na tem forumu imaš zadnje fotke iz kampa Kargita in tudi nekaj komentarjev ljudi, ki so že bi li v kampu:
http://www.avtokampi.si/forum/forum_posts.asp?TID=637&PN=3

New Report

Close