Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Je normalna poteza nove vlade…

Je normalna poteza nove vlade…

Opravičujem se, ker sem načela tole temo.
Mislila sem, da bodo odgovori bolj v smislu: “glede na zadnje tedne, bi morala biti kriza v državi prva stvar” itd. Ne pa, da se bomo hrustali…

Logično je, da imamo svoje poglede na to, koliko je komu kaj vredno! Tu se nikdar ne bomo zedinili. Ekstra liberalci vs. konzervativci… Enim so nam bližje vrednote in etika, drugim svobodnjaštvo in permisivnost.
In napredna Evropa se je tudi že s pepelom posipala in po glavi tolkla zaradi katere od svojih premisivnih liberalnih (npr. porast trgovine z belim blagom, kot posledica legalizacije prostitucije).
Tudi, če sem sama (odgovarjam farškemu makaronu) bolj konzervativne narave, lahko vseeno toliko ohranite spoštljivost, da mi dopustite, brez sarkazma, da imam mnenje, kot ga imam. Preprosto, ne morete vedeti, ali sem skrajen katolik, zmerna muslimanka, hare krišna, ateist presnojedec s pro-nature pogledi nasvet, ali bušman iz Afrike, ki se debelo čudi temu, kako da ima ena teta lahko otroka brez moškega….

Pač, razmišljam, kakor se mi zdi prav. In prav se mi ne zdi, da se zopet odpirajo v javnost take teme, ki netijo spore, odpirajo ideološke teme in s tem pa odvračajo pozornost državljanov od zakulisnega dogajanja, ki so proteste sploh sprožila. To se mi zdi, je problem. Pesek v oči. Takale tema, namesto, 100.000 služb.

In vložili so jo poslanci, katerih ministri so trenutno v vladi. Zdaj. Ne lani.

Slabega nisem hotela, niti nikogar obsojati. Le, kot rečeno mnenje o tem, kaj ima za našo državo prednost.

Ne se zdaj vleci ven. En od mojih vecjih pomislekov glede zahtev po vecji vkljucenosti ljudi v odlocanje v politiki je tocno to, kar se tule dogaja: ljudje nimajo pojma o stvareh, o katerih govorijo. Ali pa jih namenoma predstavljajo drugace, kot dejansko so, saj ne vem, kaj je slabse. Vlozitev pobude za presojo ustavnosti NI POTEZA VLADE, kot si napisala v naslov svojega posta. Ja, je poteza poslancev iz strank, ki sestavljajo vlado, ja, lahko bi debatirali, ali gre za odvracanje pozornosti ali ne, ceprav ostaja dejstvo, da gre za diskriminatorno obravnavanje adolocenega segmenta ljudi. Ne gre pa za potezo nove vlade.

Ce hocemo – vsi drzavljani – dvigniti nivo politicne kulture v Sloveniji, moramo biti dovolj pouceni o stvareh, da bomo lahko o njih kompetentno pogovarjali in dovolj posteni, da ne bomo dejstev obracali po svoje.

Vleči ven, ne vleči ven… ah ja, tudi tako si lahko interpretirate moje zadnje razmišljanje, veter_02. Vsake oči imajo svojega malarja. Vi ste to prebrali na način, kot da se vlečem ven, jaz pa sem želela povedati to, kar sem. Prepričevala vas v svoj prav ne bom, ker se oba “prava” razlikujeta. Pač, smo si različni.

Vendar niti v EU ni pravica do oplajanja neka univerzalna pravica. Niti smernica, po kateri bi se lahko vsaka država članica posebej ravnala. Ker pač pravica do drugega človeka ne obstaja. Niti pravica do nosečnosti ali zarodkov…
In če bi postala pravica do oplajanja ustavna, bi jo častili državljani, ker so ustavne pravice pač zastonj.

Gre samo za to, kakšen odnos ima posameznik do te teme. Otrok ne zavidam nikomur in se strinjam, da obstajajo zlati starši in pa, žal, tudi taki, o katerih potem še dolgo beremo in pišemo.

Ne glede na to, ali bodo oplajali vse po vrsti ali nikogar, ne glede na to, kaj si mi misimo o tem, kaj si jaz ali vi misliva o tem, in ne glede na to, kdo bo imel po kakšni poti koliko čigavih otrok, povdarjam še enkrat, ne vem, zakaj ima ta tema trenutno prednost, če so rekli drugače. In če so potrebe po pozornosti drugje.

Kaj bomo zdaj, debatirali o tem, ali je dala pobudo za ustavno presojo zakona vlada ali poslanci in o tem, ali je to prioriteta v trenutni situaciji (mimogrede, kakrsnokoli krsenje ustavne pravice bi morali biti VEDNO prioriteta) ali o tem, ali je to potrebno ali ne?

Sicer pa ostajam pri tem, da ne ves prav dobro, o cem govoris, ne samo glede razlike med poslanci in vlado ampak tudi glede tega:

Slovenska ustava v 55. clenu izrecno pravi: “Odločanje o rojstvih svojih otrok je svobodno. Država zagotavlja možnosti za uresničevanje te svoboščine in ustvarja razmere, ki omogočajo staršem, da se odločajo za rojstva svojih otrok.” In umetna oploditev je en od nacinov, na katerega drzava zagotavlja, da ljudje uresnicujejo svojo ustavno svoboscino.

Hvala za opomnik: danes še poslanec, jutri že v vladi… Hiter tempo… bom v prihodnje natančnejša. Hvala!

Ustava je bila pisana v letih, ko se samske ženske še niso borile za umetno oplajanje. Torej je člen zastarel, saj diskriminatorno gleda na otroka, ker mu s tem, ko se člena ni dopolnilo ob pojavu novih teženj, in ob neupoštevanju, da je v prvem planu dobrobit otroka, odvzema pravico do optimalnega razvoja z obema staršema. Enostarševska družina je prej pomankljivost, kot z zakonom določena pravica. Govorimo namreč o samskih ženskah!
Menim, da bi morala biti pravica otroka pred željo odrasle samske ženske.

Sploh pa, če smo pikolovski, samska ženska ni starš, če nima otrok, zato torej ta člen zanjo ne velja!

A ves, da si prav zabavna. Takole narezala se pa ze dolgo nisem 🙂

Živijo,

med prebiranjem komentarjev sem naletela na fraze v stilu:” naj bodo pravice otrok pred pravicami samskih žensk, ki v osnovi niti niso starši…”. Na primeru navidezno perfektnega para (bela ograja, hiša, pes in podobna jajca), ki se odloči, ali pa se jima v trenutku nerazsodnosti zgodi otrok, v njunem dejanskem svetu, torej za zaprtimi vrati pa se že od nekdaj odvija zgodba verbalnega in fizičnega nasilja, alkohola ipd. se sprašujem, zakaj v takem primeru nihče ne izusti:” naj bodo pravice otrok pred pravicami staršev, ki se zanje odločajo”? Četudi samska ženska v slovenskih in RKCjevskih okvirjih ni popolna in sploh ne predstavlja primernega socialnega okolja za vzgojo mladine, sem prepričana, da bi marsikatera s svojo ljubeznijo bila sposobna bolje vzgojiti naše gore list, kot marsikdo izmed nas. In še podatek: v letu 2011 je fizično nasilje partnerja prijavilo 1584 žensk (seveda ne samskih :))……koliko je šele takih, ki so tiho….za voljo otrok….zaradi strahu…..Je to primerno okolje za vzgojo otrok?

Torej, odvrzite privzgojene okove in dajte priložnost samskim ženskam, da z ljubeznijo vzgoji bitje, ki bo razveseljevalo njo, njeno družino in širšo okolico.

New Report

Close