Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Je res treba na vsak način rinit na morje (zbiralne akcije za revne otroke)?

Je res treba na vsak način rinit na morje (zbiralne akcije za revne otroke)?

Čez vse to sem šel tudi jaz. Smučal sem samo 5 dni v šoli v naravi, nato pa da 33 leta 0 (niti dneva). Ampak sem si zapomnil. Ja, pohod je pa pel, vedno.
Glede norčevanja ipd.: “Odpusti jim, saj ne vedo, kaj delajo.” Če nosiš zamero iz generacije v generacijo, si kot slovenski beli in rdeči. Nikar! Jaz sem se iz zosa skopal, ne rabim še gneva, da me spremlja skozi življenje.
Mimogrede, tvoji starši bi se lahko pozanimali za možnost brezplačnih letovanj…. Škoda, ker se niso.

Čez vse to sem šel tudi jaz. Smučal sem samo 5 dni v šoli v naravi, nato pa da 33 leta 0 (niti dneva). Ampak sem si zapomnil. Ja, pohod je pa pel, vedno.
Glede norčevanja ipd.: “Odpusti jim, saj ne vedo, kaj delajo.” Če nosiš zamero iz generacije v generacijo, si kot slovenski beli in rdeči. Nikar! Jaz sem se iz zosa skopal, ne rabim še gneva, da me spremlja skozi življenje.
Mimogrede, tvoji starši bi se lahko pozanimali za možnost brezplačnih letovanj…. Škoda, ker se niso.[/quote]

Glej, moja mama je samohranilka, ni pa želela okrog prosjačit. Tudi meni ne bi bilo prijetno. V šoli so se recimo norčevali tudi iz tistih, ki so imeli subvencionirano malico. Zato potem v SŠ nisem hotela niti subvencionirane malice, da se mi ne bi več posmehovali.
Če je pa kdo šel na kako zastonj letaovanje pa ne bi vedela. Nisem nikogar slišala, da bi hodil na kaj takega. Vedno je bilo tako, če imaš, greš, če nimaš si doma. Če imaš za šolo v naravi, greš, drugače ostaneš pri pouku.
Tako, da me čudi to o nekih letovanjih, kolonijah. Pa sem stara 30.

Ne razumem. Kako lahko kdo primerja obisk Velike planine, ali sprehoda v gozdu z obiskom morja? Oboje je lahko posebno, ja, gotovo, ampak morje je morje, pa če obrnete tako ali drugače. Vsi otroci si želijo na morje. Pa ne samo zato, ker gredo “vsi”, ampak tudi zaradi tega, ker je morje pač posebno, za nas celince čarobno, vsa tista voda, slana, skakanje, školjke, plaže, sladoled, spanje drugje, poseben vonj, borovci, ribe… jaz sem kot otrok komaj čakala vsako leto, ko smo šli. pa ne zato, ker smo šli skupaj s družino, ampak ker sem videla, okusila in občutila morje. je pa gotovo tudi fajn, ko lahko poveš, da si bil na počitnicah na morju, kako da ne. Še meni kot odrasli se fajn zdi, če bi to lahko povedala. Pa trenutno ne morem, ker imam pač tako situacijo. In se počutim malo luzersko… “ne, ne grem na morje, samo za kak dan bomo šli na izlet”… bedno. Ampak jaz kot odrasel znam to osmisliti, razumeti in upati na boljše čase prihodnje leto, otrok težje, pa če je še tako naučen, da vsega pač ne more imeti.

In ja, je posebno, da otrok gre. Zelo je posebno.

Da pa nekdo reče, ker so se meni posmehovali, pa zdaj tistim staršem oz. njihovim otrokmo ne bom doniral, kar naj še sami to občutijo… brezčutno do konca. Da se maščujemo staršem, kaznjujemo otroke… bravo, res bravo. Tako bomo res daleč prišli.

Nimaš ravno vsega razščienega v glavi, kajne?
Glej, če bi se jaz maščevala, bi se maščevala, da bi tako počela kot so oni meni. Pa tega ne počnem. Nikogar ne zasmehujem, ker je reven. Mi na kraj pameti ne pride. Torej? Se ti ne zdi, da se obnašam drugače od njih?
Preprosto jih pustim pri miru.
Ne bom pa jim zato zdaj dajala denar. Zakaj le? Ga je kdo meni dajal?
Si pa že bolj zasluži nekdo, ki ima recimo zdravstvene težave ali pa kaj podobnega. Ali pa, če recimo nekomu zgori hiša, poplavi hišo ali kaj takega. Ko res rabi pomoč. Ali pa čisto enostavno, če nekdo rabi kri, mu jo z veseljemdam. Sem jo tudi že večkrat, ker brez tega ne moreš preživeti, če imaš kako operacijo, poškodbo.
Če pa ne more it na morje, me pa sploh ne gane. Brez tega pa lahko preživiš.

Mislim, da je super, da se otroke (katerih starši si ne morejo privoščit) pelje na morje in da so pol tudi starši brez skrbi. Poglejte projekt Pričarajmo nasmeh. 500 jih peljejo letno na morje, to ni samo tako, ampak otrok si takšne stvari ziher zapolni za celo življenje.

Mene pa strašno motijo vse te reklame ala donirajte za na morje socialno šibkim otrokom. Moti me, ker jih tako kategorizirajo. Že tako je hudo, potem pa skoz poslušat te reklame. In ni mus, da morajo na morje. Zakaj bi bili taki otroci potem tam sami brez svojih staršev, z drugimi popolnoma neznanimi otroki? Da ti pride domov s slabo izkušnjo, ker se je nekdo spravljal nanj? Žal se to dogaja. Jaz svoje ne bi nikoli poslala tako na morje z neznanimi ljudmi!

ampak kje si pa ti živela in hodila v šolo? v stari državi se je vsaj pr nas (v grozni ljubljani) za tiste, ki niso zmogli (niso pa zmogli zato, ker so bli starši pijanci in podobne zadeve), solidarnostno zbiralo. vsak sošolec je primaknil en drobiž, pa se je nabralo. Če si pa ti mela smolo, da si bla obdana s samimi hudobni ljudmi, v kar malo dvomim, pa ne stresaj svoje zagrenjenosti na otroke.

oprosti, ja oprosto ni, ker nisem iz LJ. In ker pri nas niso sošolci plačevali drugim sošolcem športnih dni in šole v naravi in podobno. So se pa z veseljem posmehovali, če kdo ni mogel it. Češ, da je luzer.
Še enkrat: jaz na nikogar nič ne stresam. Samo ne plačujem morja otrkom staršev, ki so mi naredili veliko hudega.
Nimam pa prav nič proti, če jim ti plačaš vsako leto kak dopust.

“Ne bom pa jim zato zdaj dajala denar. Zakaj le? Ga je kdo meni dajal? “

Danes imamo okroglo kolo, ne več oglatega. Spimo v posteljah, ne v jamah. Načeloma ne velja več volja fizično močnejšega; čeprav, konkretno po tej točki se marsikomu kolca.

Mi tudi v otroštvu nismo imeli mobilnih telefonov, ker niti še niso obstajali. Jih zaradi tega tudi moji otroci ne smejo imeti?

Žalostno je, če se nekdo postavi na okope in se maščuje, ja, prav je povedala predhodnica, za neke svoje travme. Maščuje oz. je privoščljiv naslednji generaciji, ki s tistimi travmami nima nič. Dobro, da je še kaj tistih, ki znajo stopiti preko nekih starih zamer in korak naprej. Ker svet gre dalje samo tako, da smo boljši.

Ženska, česa ti ne razumeš?
Povej mi, kako se jim maščujem?
Če bi bila taka kot so oni, bi se jim posmehovala kot so se oni meni. Pa se jim ne.
Ne bom pa jim plačevala dopusta. ga bom raje sebi.
Nikakor pa ne branim tebi, da plačuješ tistim, ki so se iz tebe norčevali. Nihče ti ne brani. Nikogar ne obsojam.
Mi je pa prav malo mar ali lahko gredo otroci mojih mučiteljev na morje ali ne. Če bi rabili pomoč zaradi zdravja, potem ja, potem bi pomagala. Za morje jim pa ne bom. Zakaj le?

Oprosti, ker nisem napisala dovolj razumljivo. Poanta, ki sem jo hotela povedati je, da če nimaš eksistenčne krize in greš lahko kamorkoli ti je vseeno ali greš na Veliko planino ali na morje ali stane 5 eur ali 100 eur na dan. In tvoji otroci se zabavajo bolje in kakovostnejše ker TI kot starš nisi obremenjen pa naj bo kjerkoli že.
Toda, če denarja nimaš si psihično uničen in ne moreš niti v gozd po gobe. In ja takim je potrebno pomagati vendar, bi lahko humanitarne ustanove to sprovedle na cenejši način in jih namesto 1500 na morje poslalo 2000.
Doniramo kot družina in podpiram Morje za vse otroke. Mi na misel ni prišlo žalit kogarkoli imam pa svoje mnenje. Vsak prav vsak lahko pride v krizo.

oprosti,

tudi tisti iz LJ, ki si morja niso mogli privoščit, niso šli – pri nas ni nihče zbiral za te, ja, norce so se pa delali iz njih, najraje iz njihove obleke – v našem bežigrajskem razredu so bili vsaj 4 taki, ki morja niso od blizu videli do 8. razreda, ko smo zadeli nagradni izlet v KP

Za mene so te zbiralne akcije popolna svinjarija. Pred kratkim je en radio zbiral in še nekoga so imeli, ki se je vozil s skirojem. 300€ za en teden morja?????? Ja ne vem kdo je na glavo padel. En avtobus otrok 50 kom = 15.000€. Delajo študentje verjetno prostovoljno, obstajajo sicer neki tečaji za to, da si spremljevalec otrok v Mariboru, in potem si plačan 130€ na teden, če sem prav ujel. To pomeni rabiš 130×4=520€ za spremljevalce. Hrana za otroke recimo 15€ pa sem rekel preveč, ampak naj bo 15×7=105€x54 (še spremljevalci, ker hrano imajo plačano poleg 130€) =5.670€, avtobusni prevoz recimo 500€ čeprav sem tudi tukaj napihnil ceno) je stroškov skupaj manj kot 7.000€ kje še 8.000€????? Pa ne mi z prenočišči, ker spijo po 4-6-8 v sobah pogradi stavbe so brez ogrevanja je bila tudi gradnja poceni skupne kopalnice….. nekdo fino služi z bedo drugih.

Jaz grem na morje vsakič ko je to možno. Ni važno ali je to poleti ali pozimi. Pa če samo za nekaj ur. Enostavno umiram brez njega. Kaj čem. Ne vem kaj se sploh sekirate. Če hočejo iti na morje pa naj gredo. Kaj to tebe briga. Meni je enkrat ena ženska rekla “Na morje samo fini (meščanski) ljudje hodijo, ne pa mi s podeželja”. Ha ha. Kera butara. Kot da živimo 100 let nazaj. Kaj vam je no. Soseda se vsako poletje cele dneve piz… ker je sama doma. Vsi so na morju (imajo vikend na obali), vsi so nekje okrog. Ona pa boga reva pa sama doma. Ne vem kaj se sploh pritožuje. Itak nimajo kmetije, da bi bilo treba kaj delat. Cele dneve u luft gleda pa se piz… Enkrat je izjavila “Če sem jaz skoz doma bodo pa še vsi ostali, zakaj tega nihče ne upošteva”. Ha ha. Če se nekaterim nikamor iz hiše neda it, mi zaradi vas ne bomo ves čas doma.

Bravo za razmišljanje. Eden redkih realnih komentarjev, s katerim se popolnoma strinjam.

New Report

Close