Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Je še kdo tak, ki letos ne gre na dopust?

Je še kdo tak, ki letos ne gre na dopust?

No mi gremo letos po treh letih en teden na morje. Preprosto se nam ni ljubilo. Radi smo doma, smo bolj na samem in med dopustom res minimalno delamo na kmetiji. Vsakoletni dopust pa res izkoristimo za lenuharjenje, branje, kolesarjenje, vsak dan kakšen koncerte, veselica, ledena kava ali limonada v mestu, kopanje v gramoznico. Nam je to top.
Upam, da bomo morje preživeli. Rekli smo spet bomo malo poskusili. Ker vsa tri leta je bil odločen ne soglasno vseh članov za morje ali terme. V hribe pa tako med letom redno lezemo, ko se nam zljubi.
Po parih letih poskušamo še dva 3-4 dnevna izleta ala Dunaj, Bavarska…
Preprosto smo nepotovalci in nimamo grenkega priokusa, otroci so srednješolci in tudi s prijatelji ne silijo na morje, so ap si v družbi iz pogajali 3 dni taborenja ob bližnjem ribniku.

Mi kar gremo na dopust, ker smo v betonu in v visokem nadstropju, tako da si resnično želim nekaj dni oddiha preživeti v okolju, kjer skozi vrata stopim direkt na zemljo. Hiše ne bomo gradili in se selili na obrobje, ker nam komoditeta mesta bolj pomeni, tistih nekaj dni dopusta pa želim spremembo okolja, čeprav imamo bazen pet minut vstran. Razumem avtorico, kjerkoli je, da ji manjka ta sprememba, ki ti da občutek, da zdaj pa je dopust. Avtorici pa še tole, predvidevam, da na dopust ne greš zaradi pomanjkanja denarja. No, naj ti namignem, soseda, samska, srednjih let, z precej nizkimi dohodki, se vozi po vsej Evropi z vlakom, ponudbe najdeš na strani SŽ tujina in nizkocenovnimi flixbusi. Pravi, da se na prevozu naspi, čez dan pogleda mesto, zvečer pa spat po poti domov. Pelje se kdaj tudi z nizkocenovnimi poleti, pa kak dan prespi tudi na letališču. Občudujemo jo, videla je mnogo več kot marsikdo z visokimi prihodki, ki pač nima trohice avanturizma v sebi.

Gibljem se samo peš v krogu 10 km od stalnega bivališča in nimam nobenih potreb kam hoditi.
V bližini so polja, gozdovi, hribovje do višine 1.300 m.n.v., gričevje, potoki, reka in dovolj miru.
Totalno brez veze mi je kam hoditi.

Moje skromno mnenje je:
– lažje je dopust preživeti doma, če imaš svojo hišo in vrt.
Zjutraj popiješ kofi na vrtu, popoldne se sončiš na ležalniku (ob bazenu), zvečer pa se družiš pod milim nebom v soju lučk ali sveč, seveda ob dobri kapljici.
– problem pa vidim v tem, če živiš v bloku (brez balkona) in se ne moreš prosto gibati zunaj, ampak moraš za vsak tak “podvig” zapustiti blok in se odpraviti ven.
Torej, ko si doma – si notri, če želiš biti zunaj ali v naravi, moraš iti dobesedno od doma.
Tukaj pa vidim problem.

Zato je lažje nekomu z hišo in lastnim vrtom preživeti dopust doma, kot nekomu, ki živi v betonu, brez lastnih zelenih površin.

Ne da ne grem, ampak nimam še nič splanirano… Kakšen oddih zagotovo pade.


Hhhhmmm…potemtakem si skoz na dopstu? Point dopusta, mes drugim, je ravno zamenjava okolja … Tako kot Obalcanom ni dopust doma, temvec drugje …;)

Odstevam, še par dni pade oddih, 1.v poletnem vremenu …ttooo 😉

Vsako leto en teden na Lošinju( zaljubljena sem v Lošinj..to mora bit..odklop, morje knjiga….)
Potem pa potovanje na Islandijo… letos malo na bolj hladno. V lastni režiji, ne z agencijo, iam moža, ki mu je v veselje organizacija takega dopusta. sinova gresta po svoje.
Zame je to dopust.

Hudo, Islandija…kake fotoreportaže bi bil zelo vesel, ker je dežela res special. Uživajta!

Prekajen meso dl cajt gvera;)

Vsi, ki ne morete na dopust. Javite se pri Aniti Ogulin ali najdite botra na daljavo.

Ja, saj pravijo, da se ene žabe držijo samo svoje domače mlakuže in niti ne pomislijo, da je v svetu še toooooolikooooo bajerjev, mlakuž, celo rek, jezer, čudovitega morja, vse polno lepot, da jemljejo dih! Ne, ampak čez domačo mlakužo je pa ni!!!

Da imam takega moža ali ženo, se raje fentam!

Najraje poslušam nasvete nekoga, ki dlje od Umaga še ni pomolil nosu…….

Letos je že 8.leto, da nisem šla na dopust. Finance ne dopuščajo. Tudi v prihodnosti ne kaže nič boljšega. Doma bom. Res pa bi rada šla vsaj za kakšen teden na morje, da se odklopim.

Morje in gorski zrak obenem? 😀

Dopust poleti ni samo morje slovenceljni! Glede na horde, ki vsako leto rinejo in se gužvajo na cesti, plažah, ne hvala sem raje doma. Jezera so mi bolj pri srcu, mir in tišina.

Mi si vzamemo čas za dopust. Potrebna je samodisciplina.


This.

Letos je že 8.leto, da nisem šla na dopust. Finance ne dopuščajo. Tudi v prihodnosti ne kaže nič boljšega. Doma bom. Res pa bi rada šla vsaj za kakšen teden na morje, da se odklopim.
[/quote]

Očitno ni prave želje po dopustu.

New Report

Close