Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Je to preveč za maturantsko darilo?

Je to preveč za maturantsko darilo?

Sinu sem kupil avto, katerih ima že od malega polno polico modelov in je vedno sanjal o njih. To je Mini Cooper.

Za moje pojme precej nefunkcionalno vozilo, ampak …

Sem mnenja, da si je treba zadeve kot je avto ali stanovanje zasluzit, da znas potem cenit in mas v zivljenju potem tudi nek zagon in vzpodbudo za boljse. Tko da meni se zdi prevec(govorim kot uspesna dijakinja) sama sem bila zelo hvalezna za pomoc pri prvem nakupu avta, pomoc pri izpitu itn..

Mogoče kredit

Odgovor na objavo uporabnika
ena redkih, 14.07.2021 ob 10:13

Odgovor na objavo uporabnika
seveda310, 14.07.2021 ob 09:33

Jaz sem tudi dobila avto za darilo ob maturi. Rabljen. Ker sem šla študirat v drug kraj. 25 let nazaj. Pa nisem nič razvajena in ne vem kaj še ti bodo tukaj nametali. Študij končala v roku. Se zaposlila in odselila na svoje (v najem), čez 5 let z partnerjem kupila prvo stanovanje…..

Otrok se ne razvadi s tem da se jim avto kupi. Ali pa stanovanje. Ali pa karkoli že. Otroke se razvadi s tem da jih naučiš da jim vse kar pripada samo zato ker so. To pa velikokrat delajo ljudje, ki si niti ne morejo privoščiti avta ali pa kar koli že. Nima veze z denarjem. Poznam več razvajenih ljudi, ki niso ravno pri denarju kot pa obratno.

Si pa ena redkih, ki je v petih letih po diplomi tako fino zaslužila, da je lahko stanovanje kupila. Ali pa mogoče malo nalagaš?

Da ni bilo tako kot z avtom? Ta prvo avto, potem pa še stanovanje?

Drugače pa nam povej recept kako lahko po petih letih po diplomi kupiš stanovanje. Mislim, da je tule ogromno ljudi, ki jih zanima tak recept.

Mogoče kkredit, idiot

Prava odločitev.te potpiram

Eni ste res zblazneli. Avto srednjega razreda stane v trenutnih časih od 15 do 20.000€. In ker je maturo naredil je to opravičljiv razlog? Ok, da se mu da kakih 2000€, ostalo naj zasluži sam.

Genau tak👍👍👌👌

Kupi mu raje oligume, da ne bo kaj naflojsal, potem adijo zlati maturant. To bo lepa nagrada. Preseravanje di amena! Svašta u moji deželi.

BRAVO za komentar!

Kako ste eni zavistni, da zlati maturant, ni nič posebnega, da bo šel na faks in bluzil. To sigurno prihaja iz ust nekoga, ki se mu niti od daleč ne sanja kako zgleda študij.

Sem prepričana, da gre za zelo vestnega fanta.

Zakaj sodite po sebi, ko svojim otrokom ne bi nič dali ali ne zmorete dati?

Sina naj obdarijo z avtom, zakaj pa ne, če jim to finance dopuščajo. Pa tudi, če je vrednost darila 20.000 €. Sigurno bo sin znal cenit.

Samo v vednost, niso vsi na minimalcu in ni uravnilovke.

Starši so tidi vestni, ker so si zastavili vprašanje ali je darilo primerno? To kar ste zamislili, tudi napravite, ne rabite odobravanja Slovencljev.

Čestitam vašemu fantu za zlato!

Kaj si drugi mislijo nima nobene veze. Svojemu otroku privoščite kar vi želite in zmorete financirati.

Mi smo svojim kupili najprej voznisko. (Placali).  Nato pa rabljen avto. Mislim da kupiti novi avto ni pametno.

omfg kašni komentarji…

če se vam zdi, da si ga zasluži (torej, če štimajo tudi ostale stvari…priden, marljiv, poprime za kako delo, učenjak očitno je…) js ne vidim problema!
Meni ga je tudi oče kupil…kar tako…ker sem imela namen študirat na obali…pa sem daleč od zlate maturantke (ok maturo imam narejeno!)

Ampak imam ta avto še vedno, (no,zaradi službenega, ga sedaj vozi moja mami)…in avto sem čuvala ko da je zlat, vedno posesan, čist in negovan! Večno mu bom hvaležna in večno bom cenla to potezo!

Vi boste najbolje presodli, pa naj drugi pravijo da je preveč (ali pa premalo)…naj vas ne gane! Vaš denar, vaša stvar!!

Jaz mu avta ne bi kupila iz varnostnih razlogov. Vam privoščim to, da imate toliko, da bi lahko in sem prepričana, da je bil sin vzgojen z vso ljubeznijo in odgovornostjo, zato je priden in si bi zaslužil. Bi pa tu bila previdna, žal poznam nekaj res groznih zgodb. Tudi v moji družini.

Na faksu so nam rekli, ce v 5 letih po zakljucku studija ne pridete do svojega stanovanja, skoda da ste studirali ekonomijo. Nama je to uspelo. V 5 letih sva prisparala toliko, da sva tudi s pomocjo kredita kupila stanovanje, res pa je da zunaj Lj. Danes je najbrz to nemogoce, ker so cene nenormalne…

a ste mu ga pol kupl? bolš da se kkšnga dela prime, kt pa da mu vse k rit prnesete

 

Joj ta otrok bo razvajen mamjn sinko…oz.je ze

A smo mal fous k lohk sinu kupjo avto al kako da je tak odgovor

 

New Report

Close