Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Je to sigurno da so vzeli dodatek za delovno aktivnost

Je to sigurno da so vzeli dodatek za delovno aktivnost

Če prav razumem, oddelka svak vsak mesec vsak dan, plačan je pa torej okrog 1 e na uro?
In tebi se to ne zdi primer izkoriščanja?!?

Podjetje dobi za opravljeno delo denar. Bodo pač namesto soc. dodatka s strani države sami delavcem plačali plačo ali nagrado.

Po potrebi bo država že uredila plačilo takšnim invalidnim delavcem preko kakšne druge oblike, subvencije, EU sredstev ipd.


To ti zdej tlačiš vse v isti kotel, čeprav tam niso.

To ni tema o invalidih in invalidskih podjetjih, tem več je tema o zdravih in delazmožnih (večinoma mlajših) osebah, ki so na socialni podpori in ki za nekaj ur tedenskega prostovoljnega “dela” dobijo poleg polne socialne podpore 400€ (+subvencionirane najemnine, enkratne denarne pomoči, brezplačnega vrtca, kosila, malica….) še 100 eur dodatka. Ki jim ga bodo sedaj kot kaže vzeli.

Naj bi. Tale dodatek se je talal kot da bi osnovnošolci delali nekaj med odmorom. Krneki. Nekdo, ki je 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} na puklu države in dela sposoben, naj gre delat. Za invalide naj se poskrbi pa drugače. Ne mi prodajat pravljic, da nekdo, ki lahko toliko ur dela za 100 evrov, ne more teh 100 evrov zaslužit na trgu.

Naj bi. Tale dodatek se je talal kot da bi osnovnošolci delali nekaj med odmorom. Krneki. Nekdo, ki je 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} na puklu države in dela sposoben, naj gre delat. Za invalide naj se poskrbi pa drugače. Ne mi prodajat pravljic, da nekdo, ki lahko toliko ur dela za 100 evrov, ne more teh 100 evrov zaslužit na trgu.
[/quote]

Seveda jih bo zaslužil na trgu na črno, vsi ga komaj čakajo, da pride, kakšno sprenevedanje za žleht ljudi.

Jaz sem ob tej paniki zadnje tedne prvič slišala da tak dodatek sploh obstaja. Seveda sem za ukinitev, obenem se sprašujem, koliko takšnih in drugačnih dodatkov in subvencij, za katere vedo le posvečeni posamezniki, v tej državi še obstaja? Sumim da jih je še kar nekaj, koristijo jih pa tisti, ki hvatajo krivine.
Mi je pa zelo hudo da se ob tej ukinitvi toliko omenja matere samohranilke, kako na slabšem bodo. Naj povedo resnico. Kdo so ti ljudje, ki ta in mnogo grugih dodatkov dobivajo. Pri nas je kup nekih sredstev, ki si jih določeni ljudje delijo med sabo, večina pa itak ne ve, da karkoli od tega sploh obstaja.

Seveda jih bo zaslužil na trgu na črno, vsi ga komaj čakajo, da pride, kakšno sprenevedanje za žleht ljudi.
[/quote]

Ne razumem, zakaj na črno? Aja, da ne bodo ukinili socialne. Got ya.


To ti zdej tlačiš vse v isti kotel, čeprav tam niso.

To ni tema o invalidih in invalidskih podjetjih, tem več je tema o zdravih in delazmožnih (večinoma mlajših) osebah, ki so na socialni podpori in ki za nekaj ur tedenskega prostovoljnega “dela” dobijo poleg polne socialne podpore 400€ (+subvencionirane najemnine, enkratne denarne pomoči, brezplačnega vrtca, kosila, malica….) še 100 eur dodatka. Ki jim ga bodo sedaj kot kaže vzeli.
[/quote]

Subvencionirane najemnine imajo večinoma tujci, ki pridejo k nam, ker jim stanovanja oddajo južnjaki, ki si med sabo pomagajo. Veliko imajo otrok. Slovenec jo bo pa zelo težko dobil, ne poznam takega primera. Tujci koristijo tudi večinoma teh dodatkov, so mlade mame, stare okoli 30 in niti slovensko ne znajo, o zaposlitvi jim pa sploh ni treba razmišljati, vse to država sofinancira brez problemov, ker so nedotakljivi, znašate se pa za te težave nad lastnim narodom.

Tole je drugače definicija socialne pomoči po naši zakonodaji:

Denarna socialna pomoč je namenjena zadovoljevanju minimalnih življenjskih potreb.

Subvencionirane najemnine imajo večinoma tujci, ki pridejo k nam, ker jim stanovanja oddajo južnjaki, ki si med sabo pomagajo. Veliko imajo otrok. Slovenec jo bo pa zelo težko dobil, ne poznam takega primera. Tujci koristijo tudi večinoma teh dodatkov, so mlade mame, stare okoli 30 in niti slovensko ne znajo, o zaposlitvi jim pa sploh ni treba razmišljati, vse to država sofinancira brez problemov, ker so nedotakljivi, znašate se pa za te težave nad lastnim narodom.
[/quote]

Težave s tem je ravno v tem, da država ne sme prejudicirati tujcev. Za njih veljajo enaki predpisi kot za Slovence, zato ne bluzi, kako so priviligirani. Zakoni so za vse reveže enaki. Niso tujci sami krivi, če so večji reveži. Neverjetno, kdo vam gre v nos. Vaša revščina je blazno pomembna in neznosna, medtem ko jo nekomu drugemu mirne duše privoščite, ker se je pač rodil na napačni strani meje. Kako lahko potem pričakujete usmiljenje zase, če ga sami niste sposobni?

Seveda jih bo zaslužil na trgu na črno, vsi ga komaj čakajo, da pride, kakšno sprenevedanje za žleht ljudi.
[/quote]
Brez skrbi da jih zasluži, če bo kaj mignil, 400 ima socialne, 100 dodatka za delovno akrivnost za par ur tedensko, potem ima subvencijo najemnine, enkratno denarno pomoč, zastonj vrtec, kosila, malice… će še kakšno urico na črno oddela, je pa že na boljšem, kot tisti, ki gara 8 ur dnevno za minimalca. In vse to za par ur dela tedensko.

Edina pomankljivost je, da ni pokojninsko zavarovan.

Imam eno tako kolegico, raje doma leži in vleče socialno, kot pa da bi šla delat, se ji bolj splača.

Če hočem preživeti delam na črno, na Zavodu sem prijavljen že deset let in za mene ni bilo dela, me niso nikjer sprejeli kljub opravljeni prekvalifikaciji. Dodatka nisem prejemal.

Sej za take se bo pa kasneje ko bodo stari, betežni in brez penzije spet zbiral denar za osnovne življenjske potrebe in se jih bo kazalo po TV kakšni reveži živijo v državi. Država pa tako mačehovska, da jim še penzije ne privošči.
Čez nekaj let bo ogromno takih starih ljudi in me res zanima, kako bodo živeli. Na čigav račun? Kakšna država bomo takrat?

Težave s tem je ravno v tem, da država ne sme prejudicirati tujcev. Za njih veljajo enaki predpisi kot za Slovence, zato ne bluzi, kako so priviligirani. Zakoni so za vse reveže enaki. Niso tujci sami krivi, če so večji reveži. Neverjetno, kdo vam gre v nos. Vaša revščina je blazno pomembna in neznosna, medtem ko jo nekomu drugemu mirne duše privoščite, ker se je pač rodil na napačni strani meje. Kako lahko potem pričakujete usmiljenje zase, če ga sami niste sposobni?
[/quote]

Pridejo, deset otrok, plačujete jih vi, politika se tako usmerja, so pa tudi doma reveži, tako je v vsaki državi.


Brez skrbi da jih zasluži, če bo kaj mignil, 400 ima socialne, 100 dodatka za delovno akrivnost za par ur tedensko, potem ima subvencijo najemnine, enkratno denarno pomoč, zastonj vrtec, kosila, malice… će še kakšno urico na črno oddela, je pa že na boljšem, kot tisti, ki gara 8 ur dnevno za minimalca. In vse to za par ur dela tedensko.

Edina pomankljivost je, da ni pokojninsko zavarovan.

Imam eno tako kolegico, raje doma leži in vleče socialno, kot pa da bi šla delat, se ji bolj splača.
[/quote]

Pozabljaš obvezno in dopolnilno zavarovanje.
Ko bo dovolj let ležala, pa bo tako prejela socialno pokojnino, ki bo višja od tiste, ki jo prejema marsikateri delavec, ki je garal 40 let v tovarni, ali se je zaradi poškodbe pri delu bil primoran upokojiti.

to lahko imenujemo tudi GENOCID nad SLOVENCI.

Težave s tem je ravno v tem, da država ne sme prejudicirati tujcev. Za njih veljajo enaki predpisi kot za Slovence, zato ne bluzi, kako so priviligirani. Zakoni so za vse reveže enaki. Niso tujci sami krivi, če so večji reveži. Neverjetno, kdo vam gre v nos. Vaša revščina je blazno pomembna in neznosna, medtem ko jo nekomu drugemu mirne duše privoščite, ker se je pač rodil na napačni strani meje. Kako lahko potem pričakujete usmiljenje zase, če ga sami niste sposobni?
[/quote]
Čak, a smo mi krivi, da so tujci večji reveži (če so), da bi morali plačevat njihovo socialno podporo?

Zako ni pa niso enaki za tujce in za nas. Vsi vemo, da albanske ženske dobivajo socialno podporo, čeprav službe ne iščejo, ker ni v njihovi kulturi, da bi delale. Mi pa smo upravičeni do socialne podpore samo če smo prijavljeni na zavodu za zaposlovanje in aktivno iščemo službo. Če ne pišeš redno prošenj, se ne udeležuješ redno razgovorov, te iz zavoda hitro črtajo.

Poleg tega naša socialna ima pregled nad našim premoženjem, nad prilivi na TRR, kar seveda vpliva na upravičenost socialne pomoči, pri tujcih pa tega pregleda nima.

Koliko je takšnih, tujcev, ki imajo doma nepremičnino (podedovano?) in jo daje v najem, teh dohodkov pa naši socialni ne prijavi?

Pridejo, deset otrok, plačujete jih vi, politika se tako usmerja, so pa tudi doma reveži, tako je v vsaki državi.
[/quote]

Igzekli. Pa imej še ti 10 otrok, če misliš, da je tako fajn.


Čak, a smo mi krivi, da so tujci večji reveži (če so), da bi morali plačevat njihovo socialno podporo?

Zako ni pa niso enaki za tujce in za nas. Vsi vemo, da albanske ženske dobivajo socialno podporo, čeprav službe ne iščejo, ker ni v njihovi kulturi, da bi delale. Mi pa smo upravičeni do socialne podpore samo če smo prijavljeni na zavodu za zaposlovanje in aktivno iščemo službo. Če ne pišeš redno prošenj, se ne udeležuješ redno razgovorov, te iz zavoda hitro črtajo.

Poleg tega naša socialna ima pregled nad našim premoženjem, nad prilivi na TRR, kar seveda vpliva na upravičenost socialne pomoči, pri tujcih pa tega pregleda nima.

Koliko je takšnih, tujcev, ki imajo doma nepremičnino (podedovano?) in jo daje v najem, teh dohodkov pa naši socialni ne prijavi?
[/quote]

Daj ne seri! Poznam ljudi, ki že 10 let “iščejo” službo in je ne najdejo, pa ves čas na podpori. Pa niso tujci. Pravila so čisto enaka. Govoriš o Kosovarjih, da dajejo nepremično v najem? Reci, da se zezaš? In ne vem, kakšne Albanke imaš ti v mislih, pri nas v Sparu kar lepo delajo.

Slovenec je zavisten sosedu, tujcu pa vse da, milijone če treba in potrebuje, tak mamo. Svojemu pa ne privošči niti centa, če ni zanj garal tako, da ga je sosed videl. Genocidni narod sam po sebi.

Igzekli. Pa imej še ti 10 otrok, če misliš, da je tako fajn.
[/quote]

Daj se ti skuliraj z blodnjami ali si prišla iz kake norišnice.

Daj se ti skuliraj z blodnjami ali si prišla iz kake norišnice.
[/quote]

Specificiraj “blodnje”. Tudi Slovenci so nekje tujci in deležni enakih bonitet kot vsi ostali. Začnemo o avstrijskih otroških dodatkih?

Subvencionirane najemnine imajo večinoma tujci, ki pridejo k nam, ker jim stanovanja oddajo južnjaki, ki si med sabo pomagajo. Veliko imajo otrok. Slovenec jo bo pa zelo težko dobil, ne poznam takega primera. Tujci koristijo tudi večinoma teh dodatkov, so mlade mame, stare okoli 30 in niti slovensko ne znajo, o zaposlitvi jim pa sploh ni treba razmišljati, vse to država sofinancira brez problemov, ker so nedotakljivi, znašate se pa za te težave nad lastnim narodom.
[/quote]

Tudi Slovenci, ki izpolnjujejo pogoje, imajo subvencionirane najemnine.

Se strinjam, da so plače premajhne, po drugi strani pa socialne pomoči in ostali transferji previsoki, zato ljudje ne želijo delati in moramo za preprosta dela uvaźati tujo delovno silo, kar za sabo potegne še višje izdatke za transferje, ko pride do združevanja družine.
Država bi morala pri tujcih, ki prihajajo k nam prejo vizumov, dati tudi pogoj, da se oseba sama preživlja, oziroma mora za to imeti poroka – mislim, da ima Amerika podoben sistem. S tem bi vsaj delno razbremenili socialo.
Kar pa se tiče razlike med minimalno plačo in socialnimi transferji, pa se vsekakor delo ne splača.
Delavec na minimalni plači, če ima otroka, lahko računa le na subvencijo vrtca ali šolske prehrane in otroški dodatek, socialcu pa drżava omogoča:
– denarno socialno pomoč cca 400 eur
– otroški (najvišji) dodatek 114 eur za enega otroka
– subvencijo najemnine (max 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465})
– dopolnilno zavarovanje 35 eur
– obvezno zavarovanje 20 eur
– izredno denarno pomoč (največ 2.010 eur letno)
– oprostitev plačila rtv prispevka
– občinsko denarno pomoč
Torej se delo pri nas ne splača, po drugi strani pa se izkorišča socialne transferje. Po moje bi morala biti socialna časovno omejena, dela nezmožnim, pa je status potrebno urediti kako drugače.


Le da slovencem socialna za izračun upošteva vse premoženje, tujcem pa premoženja in nepremičnin, ki ga imajo v lastnih državah socialna ne vidi.

Je pa krivično, da tujcem naša država nudi subvencionirane najemnine in ostale socialne transferje, za tuje prebivalce bi morali poskrbet njihovo države.

Specificiraj “blodnje”. Tudi Slovenci so nekje tujci in deležni enakih bonitet kot vsi ostali. Začnemo o avstrijskih otroških dodatkih?
[/quote]

Sem avtohtona Slovenka, živim pa v državi kjer inam manj pravic, kot prišleki s kombajni otrok, ki imajo vse zastonj, mesečno pokasirajo tudi 3 jurje od države in se več.
Po meni lahko pljuva vlada, slovenski narod in tujci, ki si lastijo to državo, j se, danes pljuvate po nas, ki smo na dnu, juter boste pa tud drugi letel iz svojih bajt. Garantiram vam.

New Report

Close