Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Je tudi vas udarila draginja po žepu?

Je tudi vas udarila draginja po žepu?

Zaenkrat niti ne. Ok hrana je dražja in gre več za to. Ampak ni panike. Bencina skoraj nič ne kurim, niti en tank na mesec ne. Elektriko imamo svojo. Dopusti so malo dražji letos opažam. Avto sem imela namen menjat pa ga še ne bom. Zaenkrat ne živim nič drugače kot prej, samo malo manjši znesek gre v varčevanje.

Je ja.

Še tole. Naša stara mama, bolj redko prijazna ženička nam je celo otroštvo žugala, da bomo še travo žrli.

Mislim, da samo zato še živi toliko časa, da bi to dočakala in njen zadnji stavek bo njen večni: Sej sm vm rekwa!

 

Odgovor na objavo uporabnika
niti ne, 03.07.2022 ob 19:44

Zaenkrat niti ne. Ok hrana je dražja in gre več za to. Ampak ni panike. Bencina skoraj nič ne kurim, niti en tank na mesec ne. Elektriko imamo svojo. Dopusti so malo dražji letos opažam. Avto sem imela namen menjat pa ga še ne bom. Zaenkrat ne živim nič drugače kot prej, samo malo manjši znesek gre v varčevanje.

a res, elektriko imas svojo, in nic ne stane?nehajte lagati sami sebi….kok je bil strosek investicije, kok je strosek kredita, kok je strosek omreznine, vzdrzevanja, itd….si se vedno priklopljena na elektro omrezje al si se odklopla in si samooskrbna?

Ja, tukaj na monu ima kar vsak drugi svojo elektriko. A svoje nafte nobeden ne črpa zadaj za kurnikom?

Odgovor na objavo uporabnika
drzimo se, 03.07.2022 ob 19:14

Na sreco smo imeli kar nekaj rezerve in se nekaj jo je, tako da nizamo stroske oziroma porabimo malo vec kot prej, predvsem na racun energentov, pri hrani in gospodinjstvu se pa drzimo se enakega zneska in zaenkrat gre.

Sem planirala, da tudi ogrevanje, elektriko in bencin spravimo na predkoronske zneske, ampak se moji ne strinjajo s tem.

Ma, jaz sem en tezak, ne dam centa vec, kot se mi zdi nekaj vredno in pri denarju sem zajebana.

Pravilno! To cenim.

Odgovor na objavo uporabnika
modrivrag, 03.07.2022 ob 19:41

Odgovor na objavo uporabnika
Julij Cezar, 03.07.2022 ob 19:25

Odgovor na objavo uporabnika
Ahmm, 03.07.2022 ob 19:11

Odgovor na objavo uporabnika
Julij Cezar, 03.07.2022 ob 19:06

Odgovor na objavo uporabnika
Ahmm, 03.07.2022 ob 19:03

Odgovor na objavo uporabnika
Julij Cezar, 03.07.2022 ob 19:01

Odgovor na objavo uporabnika
Ahmm, 03.07.2022 ob 18:50

Odgovor na objavo uporabnika
Julij Cezar, 03.07.2022 ob 18:45

Odgovor na objavo uporabnika
Ahmm, 03.07.2022 ob 18:41

Ne. Zaenkrat. Kako se bo odrazilo pri stroskih hrane je kar nekaj rezerve: balast najprej odleti, nato spremljanjr cen, nadalje se posega po manjsih, a energijsko ter prehransko bogatih izdelkih.

lahko razlozis to primerjanje cen, ker bluzis ko vlada in to z manjsimi energijsko bogatimi izdelki, to mislis posusene zuzelke in nevretencarje?ker to je beljakovinski bogsta hrana al o cem palamudis?

Oreščki, semena. Kaj ima v nacrtu obalst, ne evm.

nisem vedel da se orescki nisi podrazili, pa se slovenija je  velika proizvajalka vseh vrst oresckov, sploh arasidov, pistacij  lesnikov, mandeljov, makadamije itd….al si mislil nabirat zir in zelod?sam da ves populacija divjih prasicev in veveric se je mocno razrasla v zadnjih letih, da si ne boste hodili v zelje

Jao…clovek…še mal pobrski, kaj raste pri nas, od orešckov pa do semen. Marsikaj.

daj rasvetli me, kaj vse raste, og te bom vprasal a mas kake nasade kje ti vse ti raste? pocasi bos morak krenit v gozd in na njivo da si naberes zaloge, septembet bo kmalu

…in v cem je tvoj problem? A s butast al se sam delas..podjebavanje prihrani zase, ce na normalen nacin ne zmores komunicirati…hit vtipki, kaj in kako uspeva pri nas – razen, da ubijaš, da se nahraniš, obstaja marsikaj, za kar ni potrebno žrtvovati bitja.

lej debil, ne bluzi , v casu izobilja se je mozno iti debilne.projekte kot je tvoj, ker ves da si vrsta zrgovine odprta od 8 do 21….poznam debile tvojega kova t.i. pripadnike kulta zdraveg zivljenja…ki pa hkrsti prisegajo na ves komfort ki ga nudi druzba….pivej koliko kg orehov , lesnikov, itd bos nabral da bos prehranil druzino z orescki, koliko kg psenice  pire, jecmena, ajde  prosa, bos uskladiscil, si ze pobral grah, bob z vrta? fizol ze cveti?….tako da odjebi debil, ce nisi drzal motike v rokah bos tesko zase in za svoji druzino poskrbel

Kaj mu nasedaš, on je bosansko šiptarski pritepeni klošarski lenuh na socialni. Nima nič, še gate mu je država lenuhu smrdljivem podarila.

a ti znova svoj posestni.list pretipkam hehe….saj vem tezko je sprejet dejstvo da si se vedno viničar hehe…

Sedaj bodo imele komunale manj dela, ko bo manj odvržene hrane po smetnjakih.

Odgovor na objavo uporabnika
Julij Cezar, 03.07.2022 ob 19:50

a res, elektriko imas svojo, in nic ne stane?nehajte lagati sami sebi….kok je bil strosek investicije, kok je strosek kredita, kok je strosek omreznine, vzdrzevanja, itd….si se vedno priklopljena na elektro omrezje al si se odklopla in si samooskrbna?

Nobenega kredita, omrežnina okol 20 če se ne motim. Koliko je bila investicija pa ne vem kaj ima veze z inflacijo ker je bila pred tem. Vzdrževanje kot pred to inflacijo zaenkrat tako da tudi to ne vem kaj ima veze. Vprašanje je bilo koliko se nam te podražitve poznajo pri mesečnem proračunu. Meni pač ne veliko. Kot rečeno, hrana, dopusti…ni da me življenjsko ogroža.

Odgovor na objavo uporabnika
niti ne, 03.07.2022 ob 20:12

Nobenega kredita, omrežnina okol 20 če se ne motim. Koliko je bila investicija pa ne vem kaj ima veze z inflacijo ker je bila pred tem. Vzdrževanje kot pred to inflacijo zaenkrat tako da tudi to ne vem kaj ima veze. Vprašanje je bilo koliko se nam te podražitve poznajo pri mesečnem proračunu. Meni pač ne veliko. Kot rečeno, hrana, dopusti…ni da me življenjsko ogroža.

samo omreznina je 240 eur na mesec, investicija, 1000 eur na kw, verjetno 14000 eur  plus toplotna cca 8000 eur, torej vnaprej si placala 22000 eur,reciva ziv doba 20 let…vse skupaj strosek z omerznino 27000 eur….in to brez stroska vzdrzevanja, zavarovanja, in ko vam bodo se spremenili nacin obracuna….tako da ni neke razlike oz poceni

Odgovor na objavo uporabnika
Xoxo, 03.07.2022 ob 18:58

Odgovor na objavo uporabnika
Julij Cezar, 03.07.2022 ob 18:39

kaj se sekiras, saj so sle place gor za 30 %….lahk drazijo koker hocejo …..vprasanje je sami, zakaj dovolimo da nas drzava ropa?

Zanimivo. Čigave plače so šle gor za 30%? V zdravstvu mogoče in kritičnih panogah. Moje plače niso nič višje. Verjetno nisem edini.

Zdravstvu? Kje tocno?

Itak, da so cene visje, pa se prilagajamo. Kupujeno bolj premisljeno, ker vsega kar smo prej kupovali ni niti priblizno bilo nujno. Na morju bomo letos en teden. Prej smo hodili za 10 dni. Pri prevozih zaenkrat posebej ne sparamo, opravimo nujne poti, za vikend pa v kaksne hribe sem ter tja plus dostikrat do enih in drugih starsev, ko kaj rabijo. Avto smo hoteli ze zdavnaj menjat, pa v casu korone ni imelo smisla, pa tudi zdaj lahko se mal pocakamo (na upam, nizje cene). Nekih posebej luksuznih potreb pa nikoli nismo imeli (npr fancy gostiln, luksuznih potovanj).

Ko gredo cene gor, gre tudi moja plača gor. Moje znanje je zelo cenjeno na trgu dela.

Odgovor na objavo uporabnika
Julij Cezar, 03.07.2022 ob 20:21

samo omreznina je 240 eur na mesec, investicija, 1000 eur na kw, verjetno 14000 eur  plus toplotna cca 8000 eur, torej vnaprej si placala 22000 eur,reciva ziv doba 20 let…vse skupaj strosek z omerznino 27000 eur….in to brez stroska vzdrzevanja, zavarovanja, in ko vam bodo se spremenili nacin obracuna….tako da ni neke razlike oz poceni

Daj ne bluzi, 240 na mesec :). In ne niti približno ni bila investicija čez 20k. Drugače pa ne vem kaj se to tebe sploh tiče. Ti pač drva sekaj pa ob svečah čičaj. Zarad mene. Jaz imam pa celo hišo na štrom in hočem svojega. In ne zato da privarčujem. Ne štejemo vsi kovancev par dni pred plačo. Preboli.

Pri hrani in gorivu mam še ful rezerve in bo vedno šlo, so me pa zaj… cene nepremičnin. Nakup nepremičnine je pa itak največji strošek v življenju.

Odgovor na objavo uporabnika
niti ne, 03.07.2022 ob 21:33

Daj ne bluzi, 240 na mesec :). In ne niti približno ni bila investicija čez 20k. Drugače pa ne vem kaj se to tebe sploh tiče. Ti pač drva sekaj pa ob svečah čičaj. Zarad mene. Jaz imam pa celo hišo na štrom in hočem svojega. In ne zato da privarčujem. Ne štejemo vsi kovancev par dni pred plačo. Preboli.

terba, 240 na leto  sem ti v obracunu na 20 let prav napisal  glede investicije je glih tok kot sem ti nspisal 1000 eur na kw in vecina devste gor 14 kw, cotna investicija  vkljucni s tc je preko 22000 eur z omreznino in preostalimi sztoski v 20 letih cca 280000 eur….in se to terba zabita  svoj strom bos imela ko bos nabavla zalogovnike in se odklopila z elektro omrrzja….di takrat so pa vse budsladtine okrog svojega toka tvoje mokre sanje…..pa napisi konec leta ko je bil poracun koliko si doplacsla baba zabita

Odgovor na objavo uporabnika
draginja je, 03.07.2022 ob 18:36

Ali vas ni?

 

 

Ob pravem trenutku sem izvedela, da mož hodi na “sladice” k sosedi v isti ulici.

Tudi prav. Ni mi treba več skrbeti, ali bo imel malico za v službo, sokove, sadje, skuham, ko meni paše, vrta ne obdelujem več, saj je večina vrtnin znosil njej, jaz sem pa mislila, da drugi kradejo. Kamera ne laže. Kolikor je manj skrbi, toliko več denarja ostaja v moji denarnici

Bo treba gont. Al okrog parlamenta, al za letriko. Vseeno sam da se gon, kot mačke. Kako dolgo se bost gonl še ko mačke, da boste začl gont ko na turu za letriko.

Daj ne bluzi, 240 na mesec :). In ne niti približno ni bila investicija čez 20k. Drugače pa ne vem kaj se to tebe sploh tiče. Ti pač drva sekaj pa ob svečah čičaj. Zarad mene. Jaz imam pa celo hišo na štrom in hočem svojega. In ne zato da privarčujem. Ne štejemo vsi kovancev par dni pred plačo. Preboli.

 

Ja, potem pa povej ti, kakšni so stroški. Ti samo veš, koliko niso, ne veš pa, koliko so.

Ne opazam tega.

Očitno še ni za Slovence nastopila kriza. Kot kaže jih bo na zimo doletela kriza izredno malo. Niso omembe vredni tisti nekaj, ki jih bo zeblo – morda. Očitno je bil JJ preveč radodaren. Tistih bonov itak ni nihče nujno rabil, samo za luksus.

Kot vse kaže bo napovedana prihajajoča kriza SLO obšla. Golob in njegova vlada se brez veze meče na zobe. Naj raje poskrbijo za zdravstvo. Slovenec raje umre od mraza in lakote kot od raka. Večino bo pa itak pobrala fovšija  in prezir.

Moj moz je isti patron, kar se denarja tice….in vedno bolj se mi zdi prav da je tako. Saj ni treba da nas prav na vsakem koraku lupijo.

 

Ja saj potem ni problema, bomo pa divje prašiče polovili.

Vsaka draginja ljudi užge po žepu, a vprašanje ni ali te udari ali ne, bolj je vprašanje koliko te takšna kriza prizadane.

Odgovor na objavo uporabnika
Špetirji, 03.07.2022 ob 20:03

Sedaj bodo imele komunale manj dela, ko bo manj odvržene hrane po smetnjakih.

Hahahaha, se je za bat, ja :))

New Report

Close