Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Je vadba na veslaški napravi aerobna ali anaerobna vadba?

Je vadba na veslaški napravi aerobna ali anaerobna vadba?

Saj ti že tretjič ponavljam, da to ni res :).[/quote]
Ok, to ni na mojem zeljniku zraslo, ampak sem googlala za razliko od tebe. Pojdi in beri razlike med eno in drugo, ter mi razloži, kje se motim?![/quote]

Na celi črti se motiš :).
Pri anaeorobni vadbi se bistveno bolj zadihaš kot pri aerorobni.
Torej recimo počasen tek je aerorobna vadba, hiter tek, recimo intervali ali pa šprint, je pa anaeorobna vadba. Ja, in pri anaerorobni vadbi si zelo zadihan, dosti bolj kot pri aeorobni, pri aerobni vadbi imaš nižji pulz, pri anaerobni vadbi imaš dosti višji pulz, ne moreš se več pogovarjat, ker je intenzivnost višja in proizvaja se mlečna kislina.
Recimo pulz tam okrog 150 na minuto je zame aerorobna vadba (za 80 ali pa 20 letnika so stvari drugačne), pri 180utripa sem pa fejst zadihana, mlečna kislina se proizvaja, je pa anaerorobno zame.


Ok, to ni na mojem zeljniku zraslo, ampak sem googlala za razliko od tebe. Pojdi in beri razlike med eno in drugo, ter mi razloži, kje se motim?![/quote]

Na celi črti se motiš :).
Pri anaeorobni vadbi se bistveno bolj zadihaš kot pri aerorobni.
Torej recimo počasen tek je aerorobna vadba, hiter tek, recimo intervali ali pa šprint, je pa anaeorobna vadba. Ja, in pri anaerorobni vadbi si zelo zadihan, dosti bolj kot pri aeorobni, pri aerobni vadbi imaš nižji pulz, pri anaerobni vadbi imaš dosti višji pulz, ne moreš se več pogovarjat, ker je intenzivnost višja in proizvaja se mlečna kislina.
Recimo pulz tam okrog 150 na minuto je zame aerorobna vadba (za 80 ali pa 20 letnika so stvari drugačne), pri 180utripa sem pa fejst zadihana, mlečna kislina se proizvaja, je pa anaerorobno zame.[/quote]

Tole o srčnem utripu in mlečni kislini poznam tudi jaz. In marsikdo drug tudi. Klatenje bedarij pa mi gre počasi na jetra. Še enkrat pooglaj in dobro poglej, kje si postrelil kozle. Meni se ne da več debatirat s tabo.

Na celi črti se motiš :).
Pri anaeorobni vadbi se bistveno bolj zadihaš kot pri aerorobni.
Torej recimo počasen tek je aerorobna vadba, hiter tek, recimo intervali ali pa šprint, je pa anaeorobna vadba. Ja, in pri anaerorobni vadbi si zelo zadihan, dosti bolj kot pri aeorobni, pri aerobni vadbi imaš nižji pulz, pri anaerobni vadbi imaš dosti višji pulz, ne moreš se več pogovarjat, ker je intenzivnost višja in proizvaja se mlečna kislina.
Recimo pulz tam okrog 150 na minuto je zame aerorobna vadba (za 80 ali pa 20 letnika so stvari drugačne), pri 180utripa sem pa fejst zadihana, mlečna kislina se proizvaja, je pa anaerorobno zame.[/quote]

Tole o srčnem utripu in mlečni kislini poznam tudi jaz. In marsikdo drug tudi. Klatenje bedarij pa mi gre počasi na jetra. Še enkrat pooglaj in dobro poglej, kje si postrelil kozle. Meni se ne da več debatirat s tabo.[/quote]

Potem pa ne klati več bedarij, če ti gre to na jetra :). Razume, da nekdo nima pojma o stvareh, recimo tako kot ti. Ne razumem pa, da potem ima še izpade, klati bedarije in neumnosti :).
No kot želiš. Je pa resnično bolje, da ne pišeš več, ker ti bo še kdo verjel in nasedel tvojih bedarijam.

Ne bo držalo :).
Kaj pa je potem intenziven tekaški šprint, kjer se res zadihaš?[/quote]

Važno, da pumpa dela hitreje. Jaz vem, da sem samo s počepi z utežmi skurila kar lepo število kilogramov. Zadihanost dlje časa ni ravno ok za pridobivanje mišične mase, kolikor se meni zdi.[/quote]

Ti pa resnično nimaš pojma o teh zadevah kaj je aerorobno in kaj anaerorobno.

New Report

Close